Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

jaz tud, samo enkrat sn pelo na servis motor in nikol več, sicer je blo vse ok, ampak motor sn dobil domov ko iz svinjske štale, plastike cele šmiraste pa tud malo spraskane na določenih mestih, sploh pa mi gre na jetra da nisem mogo zraven gledat in to mi gre pošteno na živce da ne vem kaj se dela na mojem motorju, zaj ko pa vse sam nardim pa vem da je tak ko treba...ker tam na servisu jih boli kurac za motor, plastike mečejo vsepovsod, pa nebi rek oda bi mel kako staro kišto 1500 evrov vredno, pa tud če bi mel ne morjo met takega odnosa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem se tudi odločil, da bom osnovne servise sam delal, kar so mi nekatewri že svetovali. Škoda, da se ne moreš zanesti na servis, očitno je premalo serviserjev motorjev. Omenjeni serviser je, kot sem slišal baje odličen, a očitno ima preveč dela in hoče zadevo na hitro spedenati. Če bo tako nadaljeval z napakami, bo kmalu spet odličen serviser, ker bo imel več časa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm samo motor peljal za zamenjavo gum sm si reku prvič in zadnič...kar so mi takrat delali :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, Gašper ima baje preveč dela, potlej se pa dogajajo take reči ali pa čakaš na moped po 1 mesec. Kurac je pa zdej kam naj pelem moj moped na servis :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škodoželjnost ne pozna meja, tipično Slovensko, samo da pljuvamo po drugih....... :worship: :worship:

res vam je dolgčas v življenju.........raje se ukvarjajte sami s sabo kot z drugimi, pa bo dovolj dela da do drugih niti ne boste prišli :krneki:

:krneki: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škodoželjnost ne pozna meja, tipično Slovensko, samo da pljuvamo po drugih....... :worship: :worship:

Ne bi rekel, da je glih pljuvanje. Za delo, ki ga pošteno plačam, tudi pričakujem da je pošteno in profesionalno opravljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temo nisem želel biti škodoželjen. Kot sem rekel, Gašper je odličen serviser in velik strokovnjak na svojem področju, a škoda ker je očitno predober in vsi hitimo k njemu. Vsak napreduje do svoje nesposobnosti in oprosti, škodoželjnost gor ali dol, on je napredoval do stopnje, ki je ne obvladuje več. Odličen mehanik je zame tisti, ki odlično opravi svoje delo. Še več, odličen je tisti, ki ti je sposoben reči, da zadeve ne bo uspel realizirati v določenem času.

Verjemi mi, da bi se veliko raje ukvarjal sam s seboj kot pa s popravki, ki jih moram storiti za mehanikom :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škodoželjnost ne pozna meja, tipično Slovensko, samo da pljuvamo po drugih....... :worship: :worship:

res vam je dolgčas v življenju.........raje se ukvarjajte sami s sabo kot z drugimi, pa bo dovolj dela da do drugih niti ne boste prišli :krneki:

:krneki: :alien1:

Dej, če nimaš blage za kaj se gre bodi rajši tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga mi priporočate iz 03 regije za menjavo batnih obročkov na eni zlo preprosti mašini (2 ventila samo, en cilindr..), da vredu naredi in čimbolj ugodno? Oz koliko lahko tako "od oka" računam da bi mu moral pustiti za tak poseg? Jaz bi pripeljal tja samo mašino in bi bilo treba samo tisto zrihtat, nič drugega :whistle:

/Nejc

Kupi na ebayu drugo mašino, sigurno najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no ne glih :)

Menjava bata pride pri 125 2t cca 40eur, tko da za obročke bo isti K, se ti pa bol splača cel bat menat, če že menjavaš sej ni tak strošek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hah se hecaš, za tega tomosa pride cel bat z obročki vred 38€, ventila sta 25€..........to je cenej vzdrževat ko karjolo (samokolnico)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno bi potreboval motoelektričarja, po možnosti KR ali okolica. Sem jih ene par prosil, da mi pogledajo, zakaj mi crkujejo varovalke, pa so vsi "specializirani" za avto ipd. Ali kdo koga pozna, da mi pogleda kje je kur......?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa kompletna tesnila za vso mašino so cirka 30€.. :whistle: Sej to je res poceni vse, samo odmična, pa cilindr, pa gred so pa dragi pol k pes :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh. kva mate to za ene motorje, d skoz okol mehanikov hodte?? :headbang:

Jest sm pr Barboricu menjal tesnila na prednjih vilcah - 80€ material + delo...ne vem, men nekje normalna cena.. Baje pa zaracuna svecke po 20 € :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm bil tut pr Barboriču, mi je menu stator, pa eno dihtungo na auspuhu pa gumo zamenu pa sm plaču 70€ za del. Se mi tut zdi v redu cena. Pa še ko sm mu ga prpelu je mel ful dela, pa je nahit pogledu kaj je narobe, naroču dele, ko jih je pa dubu sm pa že drug dan šel po motor. Tko da če bom mel še kdaj še kej za porihtat ga pelem k njem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupoval motor,sem ga poklicu za par informacij pa se mi je zdel fajn decko. Na servis sem pa pelju k Carmanu,pa tut nimam pripomb :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno bi potreboval motoelektričarja, po možnosti KR ali okolica. Sem jih ene par prosil, da mi pogledajo, zakaj mi crkujejo varovalke, pa so vsi "specializirani" za avto ipd. Ali kdo koga pozna, da mi pogleda kje je kur......?

LP

Hvala Vam za pomoč. Sem motor razstavu v prafaktorje, da sem najdu kurcšlus, vendar se je splačal. Vikend je šel v maloro,

ker sem skoz šravfol, ampak napako sem najdu. Če bo kdo rabu pomoč, na mene ne računajte. Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
To se sam zravn spravi. Mi smo praktično že doktoriral iz tega :D :D

Jst rabm met to še ta tedn narjen pa mi je brez veze kupvt zavorno tekočino, ker me bo servis cenejš pršu.

A kdo ve kdaj se Primec vrne (z dopusta)?

Če kdo koga pozna k bi mi zavorno tekočino na hitrco lahk zamenou nej res prosim napiše.

(spet morm dajat v pinky barvo da boste vsi šli brt)

P.S. NejcZ nočš da bi jest to sam šou delat k bi ti po PM dajou 100 brezveznih vpr kako si ti to naredu (se spominjaš menjave verige?) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake izkušnje mate z Moto Černe ? Meni je nekaj šaril po ventilih pol je blo pa vse mastno od olja pod pokrovi tam k je tista dihtunga. Pa sm si mislu da je še od padca pa sm lepo vse očistu sm se šu pelat pa spet vse mastno prej pa tega ni blo. Tko da nevem kaj naj rečm na to. Sej servis ni biu poceni tko da če je bla tista guma u kurcu bi lahko zamenjal ne. Pomoje k pokrove snameš dol je treba novo tesnilo dat al se sam motim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake izkušnje mate z Moto Černe ? Meni je nekaj šaril po ventilih pol je blo pa vse mastno od olja pod pokrovi tam k je tista dihtunga. Pa sm si mislu da je še od padca pa sm lepo vse očistu sm se šu pelat pa spet vse mastno prej pa tega ni blo. Tko da nevem kaj naj rečm na to. Sej servis ni biu poceni tko da če je bla tista guma u kurcu bi lahko zamenjal ne. Pomoje k pokrove snameš dol je treba novo tesnilo dat al se sam motim ?

gumi tesnilo se praviloma zamenja. Drži pa tut če se pravilno namaže s kitom, če ni preveč utrujena guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!