Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Pri Čarmanu vgradil blokado 25kW, vse dobro in hitro zrihtano. Potem grem na LPP, mi rečejo da manjka en papir. Povem to Čarmanu, ki je potem rabil cel mesec, da ga je zrihtal. Grem spet na LPP, rečejo da dobim homologacijo po pošti. Danes je 20. dan odkar sem bil tam, jih kličem in rečejo, da en papir manjka. Povem, da sem to že zdavnej uredil, ampak rečejo, da spet ni bilo v redu. Človek, ki mi je pregledal papirje naj bi me 28. 5. tudi klical in mi to povedal, ampak v bistvu me ni nikoli klical. So oblubili, da me bo "spet" kontaktiral.

Blokada je bila vgrajena 4.3.2009 pa še zmerej ni zrihtana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne čudim, če niti ne veš kak papir in kako. Boš mogu stvari v roke mal vzet. Sej ni težko - na LPP vprašaš kaj rabiš, oni ti povejo, ti poveš Čarmanu, on ti to preda, ti daš na LPP, zadeva urejena. Verjetno nisi prvi z blokado. Pa če si homologacijo oz. strokovni pregled opravil, pomeni, da si imel vse potrebne papirje. V končni fazi te na stezi čaka inženir al inšpektor, ki ti homologacije ne sme potrditi če ni vseh papirjev. Tebi pa so homo karton vzeli, izgubili "neke papirje" in sedaj ne dobiš vrnjene homologacije. Čarman tle nima veze.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne čudim, če niti ne veš kak papir in kako. Boš mogu stvari v roke mal vzet. Sej ni težko - na LPP vprašaš kaj rabiš, oni ti povejo, ti poveš Čarmanu, on ti to preda, ti daš na LPP, zadeva urejena. Verjetno nisi prvi z blokado. Pa če si homologacijo oz. strokovni pregled opravil, pomeni, da si imel vse potrebne papirje. V končni fazi te na stezi čaka inženir al inšpektor, ki ti homologacije ne sme potrditi če ni vseh papirjev. Tebi pa so homo karton vzeli, izgubili "neke papirje" in sedaj ne dobiš vrnjene homologacije. Čarman tle nima veze.

Točno so mi povedali, da manjka: Poročilo o predelavi. In točno to sem jaz povedal Čarmanu. Po 1 mescu čakanja sem ta papir od Čarmana končno dobil, ga nesel na LPP (ta papir sem dal tam blagajničarki, so mi "mojstri" rekli naj dam njej) in so mi rekli, da dobim po pošti homologacijo.

Ampak spet ta papir neki ni v redu, kaj ni v redu pa ne morm vedt, ker me ta kreten ni nč klicou in me ni o tem sploh obvestu. kako nej pol vem kaj je narobe?

Čarman ma pa glih zato veze tuki, ker oni so že velik blokad ustavl pa še zmer nimajo pojma kere paperje jest rabm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj ti povem da po telefonu bo bolj tko tko. Dokler ne začneš s kako inšpekcijo alpa s tem da boš pršu tja pa šou do direktorja, ne bo nič. Pejdi na LPP, zapizdi pri šalterju, če ti ne more povedat tam... Zahtevaj glavnega tam in se z njim pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz izkušenj ti povem da po telefonu bo bolj tko tko. Dokler ne začneš s kako inšpekcijo alpa s tem da boš pršu tja pa šou do direktorja, ne bo nič. Pejdi na LPP, zapizdi pri šalterju, če ti ne more povedat tam... Zahtevaj glavnega tam in se z njim pomeni.

Eh fantje, pa koliko ste vi stari? Vsi bi takoj ko kaj zagusti se neki repenčli pa pizdili, inšpekcijo klicali in glavnega zahtevali, kot da nima nič pametnejšega za počet kot z vašimi problemi se ukvarjat. Nihče pa nebi uporabil starega slovenskega pregovora in modrosti, da lepa beseda lepo mesto najde in da ljudje so velikokrat pripravljeni pomagati tudi več kot je potrebno če se le lepo pogovoriš z njimi in ne težiš takoj z inšpekcijo in ne vem še čem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh fantje, pa koliko ste vi stari? Vsi bi takoj ko kaj zagusti se neki repenčli pa pizdili, inšpekcijo klicali in glavnega zahtevali, kot da nima nič pametnejšega za počet kot z vašimi problemi se ukvarjat. Nihče pa nebi uporabil starega slovenskega pregovora in modrosti, da lepa beseda lepo mesto najde in da ljudje so velikokrat pripravljeni pomagati tudi več kot je potrebno če se le lepo pogovoriš z njimi in ne težiš takoj z inšpekcijo in ne vem še čem.

Js Čarmanu nč nisem težiu pa sem čakal 1 mesec, vmes sem ga ene petkrat klical pa enkrat se osebno tam oglasil- vse v prijaznem slogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel na BMW eno okvaro, so me po telefonu tudi prijazno potolažili, kadar sem klical, -da počasi pa bo, samo nekaj še zafrkava. Po dveh mesecih sem imel vsega dovolj, pa grem osebno tja. Lepo je stal v kotu, ves zaprašen... Saj pravim, osebno tja, pa naj ti na papir napiše, kakšen dokument še rabiš. Greš k serviserju, ti da zahtevani papir, neseš na LPP, amen. Pa vedno si delaj fotokopije vseh papirjev.V dveh dneh moraš imeti vse porihtano. Ker po pošti se vedno kaj ''izgubi''... Lepo uredi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel na BMW eno okvaro, so me po telefonu tudi prijazno potolažili, kadar sem klical, -da počasi pa bo, samo nekaj še zafrkava. Po dveh mesecih sem imel vsega dovolj, pa grem osebno tja. Lepo je stal v kotu, ves zaprašen... Saj pravim, osebno tja, pa naj ti na papir napiše, kakšen dokument še rabiš. Greš k serviserju, ti da zahtevani papir, neseš na LPP, amen. Pa vedno si delaj fotokopije vseh papirjev.V dveh dneh moraš imeti vse porihtano. Ker po pošti se vedno kaj ''izgubi''... Lepo uredi.

Sej 1. mi je lepo dal uradno kaj manjka pa sem to Čarmanu pokazal pa zgleda še zmeri neki ne štima. Jutri kličerm Urško naj mi da številko tega "mojstra" al bom pa tja šou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem številko od "mojstra," ampak se mi ni oglasil sploh. Šel osebno na LPP in mi je povedal kaj manjka. Šel do Čarmana, ki mi je dal nek list (sicer ne ta, ki sem ga rabil ampak list je dal). Šel nazaj na LPP, tega mojstra ni bilo. Sem enemu delavcu vse razložil, je poklical šefa. Šefu vse razložim, je reku, da ne ve kaj je tega "mojstra" motilo. Je potrdil homologacijo in jo lepo naprej pred druge dal, da bom prvi dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lpe pozdrav slucajno delam na enem od servisov za motorna kolesa v Sloveniji .In veliko se dogaja .Ze vse zivljenje se trudim da bi delal posteno strokovno in z postenim odnosom .Ze kot vajenec  sem imel enega najbolsih uciteljev v tej branzi sem se naucil teh verlin.Lahko bi rekel za sebe da sem veliko dosegel in se vedno trudil da delam posteno in z cim manj napak.In da bil bil posten do strank.Pricakijem da so stranke tudi mene ,da poistavimo odnos ,ki je potrebno za sodelovanje .Ampak  21.07.2009 12.45 se pripelje stranka za menjavo gum.Postavimo motor na mizo in zacnem z delom.Ker je stranki bila ze pri meni na servisu kjer smo priblizno pred letom popravljali motor po karambolu. Hotel je se dolocen stvari da se popravi ces da ni bilo vredu narejeno pri popravilu .Obrozil sem motor in pregledal ter ugotovil da je stranka se imela dodaten padec in to na levo in na desno stran motorja.Pokazal sem mu praske ki so bile dodatne na motorju in so bile dobro vidne.Odvrnil sem da te napake na motorju so nove in da se lahko popravi samo tako da lahko dodatno zaracunam delo za popravilo.Ker se ni strinja in se je razburjal da smo zanic servis in da slabo delamo in da se izogibamo reklamacija.Ceprav sem mu dokazal  so poskodbe nastale ob dodatnih padcih je vtrajal pri svojem prepricanju.Poslikal sem motor zdaj pa sami presodite 

post-24789-1248294211_thumb.jpg

post-24789-1248294314_thumb.jpg

post-24789-1248294359_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To še ni nič!

Eden, ki ni bil zadovoljen z našim servisom, se je kar z avtom v izložbo zaletu. :O:P :yes:

Vse sorte boš še doživel v svoji karieri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je stranki bila ze pri meni na servisu kjer smo priblizno pred letom popravljali motor po karambolu. Hotel je se dolocen stvari da se popravi ces da ni bilo vredu narejeno pri popravilu .

Kaj po enem letu se je spomnil,da neki ni ok :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvrnil sem da te napake na motorju so nove in da se lahko popravi samo tako da lahko dodatno zaracunam delo za popravilo.Ker se ni strinja in se je razburjal da smo zanic servis in da slabo delamo in da se izogibamo reklamacija.Ceprav sem mu dokazal  so poskodbe nastale ob dodatnih padcih je vtrajal pri svojem prepricanju.Poslikal sem motor zdaj pa sami presodite 

A imaš fotke tudi od 'prej' - torej ko je motor bil popravljen oz. prevzet po prejšnjem servisu?

Očitno pa gre za 'vidne napake/poškodbe' in čas za morebitno reklamacijo teh bi bil ob prevzemu motorja ali morda še par dni po tem - ne pa po enem letu... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enem letu pa res ne more uveljavljati takih poškodb... Saj ga ni imel doma v izložbi ves čas. Še za uveljavljati napake pri popravilu mašine je eno leto ''malo'' dolga doba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, a po enem letu je fant opazu take "nepopravljene" napake :headbang: Da ga ni sram, da s tako izjavo sploh upa pridt na dan :alien1: xbow, ne sekiraj se, tud taki morjo zemljo tlačit! Ti delaj še naprej dobro!!! Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarman je zame res top :worship: poštima vse, da popust,... odnos super... tko, da kar se tiče serviserjev, jest ga ne zamenjam, zame je on, oz.fantje tam the best...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem peljal moj mlinček na servis na 6000km in moram samo pohvaliti Hrvatin Marčelota Motomehanika :worship: Naj povem,da sem olje prinesel sam Motul 7100,ker on drži samo castrol in tega jst noooočm!!!Ni bilo nikakršnega problema,ker sem olje sam prinesel,no pol sem pa pod prste gledal,ker dokler ne spoznam serviserja in vidim kako dela ne zaupam nobenemu.Delavnico nima nevemkako pospravljeno vendar me to ne moti,ker sem videl,da res dela tako kakor je treba in takih je malo....,dela res na nivoju...,vse lepo obriše,karter,plastike in tudi vse namaže kakor je treba.Med pogovorom mi reče...,sem najdražji v Slovenij,delam počasi in kvalitetno :whistle: ,pa se mu nasmehnem in si mislim,briga me 20 euru gor al dol in na koncu ko plačam račun,presenečen ugotovim,da ima uro 30euru z DDVjem,pogledam prejšnji račun od Motopanigasa na 1000km in ugotovim,da ima uro 49 euru z DDVjem...In še zaključek,sem picajzlast...,pri prvem servisu je bil karter neobrisan,celo plastika ni bila pravilno privijačena in se je guncala,ker je serviser zamenjal zgornji in spodnji vijak,res pa je,da imajo bl pospravljeno.Kar se tiče pa Marčelota kapo dol,vse ročno šraufa in uporablja moment ključe za zategovanje in še nekaj zamenja podloško na vijaku za ispust olja,kar se pri prvem servisu ni zgodilo in tudi filter olja ni bil original Suzuki pri prvem servisu,sedaj pa je in tudi olje so mi na prvem servisu spustili,ko je bil motor na stranski tački,sedaj mi ga je odzadaj dvignil.Moje oko je zaznalo,da ni vse zlato kar se sveti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjava olja je pa res tak osnoven poseg da bolj že ne more bit in ni ni nikakršno merilo strokovnosti ali sposobnosti serviserja. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dinamik, pa da boš dobil vtis kaj je meni naredil Gregorič iz Vogrskega za servis na 6k km:

-ok, zamenjal olje...tko kot se za gre sevede

-ja, dobil sem tudi originaln filter, čeprav me prow boli k... tud če ne bi bil...filter je filter

-ja, tud podložko dobu novo

-vse obrisal okol motorja, karter ipd.

-naoljil mi je zajlo sklopke ker zaradi pranja motorja je to na vsake tolko potrebno

-preveril napetost verige

-očistil ter našprical zglob kjer je tačka za menjalnik vpeta na rušt...pokazal tud kuk umazanije se je dosedaj prijelo gor

-preveril tlak v pnevmatikah

-preveril vse ključne vijake z momentključem

-preveril luft pri ročki sklopke ter gasa

-preveril zavorno tekočino ter jo malček brezplačno dolil

Cena ure z DDV-jem je 20% nižja od Marčelotove, pa še delavnico ma v nulo pospravljeno :winkiss:

Aja...pa da ne boš mislil da je računal kaj več kot 1 uro dela... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako se take banalnosti kot je napetost verige pa luft ročk smatra kot neke posebne dodatne usluge. Men se to zdi samoumevno, to vzame dobro minuto za trenirano oko in ne bi smel bit problem sploh. Ne moreš dat motorja iz rok, brez da približno veš da je v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@axilon....,meni je prav isto naredil kot si sam opisal,tudi tekočino mi je dolil gratis...,no pa še zračni filter je pogledal,ga otresel,ker je bil poln mušic :naughty: in dal motor tudi na tester in rezultat tega tudi priložil zraven računa,res pa je,da mi je računal 1 uro in pol dela za vse skupaj.Cena ure je dražja kakor tvoja,kaj pa čem...,on je meni najbližje in dokler bo mlinček v garanciji bo tako ostalo.Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem o servisih nic reci ker ko mi je sel menjalnik noben ni hotu popravlat sm mogu sam se lotiti tako da zame sem sam najbolsi servis.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za en sixpack ti pa noben ne bo šraufal.

sorry ampak nikol nism reku da je denar problem....ce bi bili servisi ok pol bi se usak lotil in pac racunal kolikor se za gre ..... ce pa ze na zacetku recejo da ne pol se mi zdi da sploh nimamo servisev ampak sam prodajalce....usaj zame. kaj si pa ti razlagas mi je pa useeno usak pove svojo izkusnjo....ce ti placujes v piru jst ne jst zaenkrat se use placujem v evrih.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!