Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

na Celjskem se definitivno splača obiskati servis v moto centru ProMotor v Drešinji vasi. Hitro, strokovno in ugodno :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gumi tesnilo se praviloma zamenja. Drži pa tut če se pravilno namaže s kitom, če ni preveč utrujena guma.

No se pravi je tip sneu dol in niti tolk ga ni blo da mi neki spacal s kitom. Dobro da vem !! Naslednji motor bo hodu na uradne servise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prišel od Šilerja. Naredil servis na 6k in preveril, če je motor pripravljen za Sardinijo (ja, na sardinijo grem čez 39h,39min).

Strošek 108€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti je pa delal?

Če je recimo samo olje zamenjal, se zaradi tega še ni potrebno klanjat. :P

Ah kaki, to delam jst sam :krneki: Konkretno sem meu probleme z alternatorjem. Našu sem skoraj nov alternator, ki pa ni čist pasal na moj model 1100-ke pa so se lepo potrudil da so mi ga predelal oz. skombiniral z starim. Poleg tega je blo pa treba zaprešat še neke vrste gumjast sklop na pogonko gred alternatorja. Predvsem sem pa dobil občutek da se zelo potrudijo za stranko kar pri meni igra veliko vlogo pri izbiri servisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gumi tesnilo se praviloma zamenja. Drži pa tut če se pravilno namaže s kitom, če ni preveč utrujena guma.

Če ne gre ravno za nek star motor gumi tesnilo pokrova glave navadno drži tudi, če se ga ne menja, ali namaže s kitom. Sem prešraufal že precej tega in veliko folku preveril/poštelal ventile, pa smo vedno dali nazaj isto tesnilo in nikoli nobene težave. Če je tam kakšno olje, je navadno vzrok, da tesnilo ni pravilno nameščeno, kakšen zavihan robček, ipd, kar se hitro zgodi, če nisi previden pri nameščanju nazaj. Vsaj po mojih izkušnjah je bil to vedno vzrok, če je po servisu tam kaj mastilo.

Drugače pa sem pri mojem bivšem Hyosungu cca 6x snel pokrov glave in zmontiral nazaj zaradi raznih vzrokov, štelanje, okvare menjalnika, idp in vedno uprabil staro originalno tesnilo, pa je bilo tudi po zadnjem servisu vse suho kot poper okoli, tako da, če tesnila pri snemanju ne poškoduješ, je 90% verjetno, da bo čisto ok opravljalo funkcijo tudi pri ponovni uproabi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....če tesnila pri snemanju ne poškoduješ, je 90% verjetno, da bo čisto ok opravljalo funkcijo tudi pri ponovni uproabi :)

Dex, še vedno ostane tistih 10%, ki pravijo, da bo puščalo.... :evilgrin: sehecam

Verjetno le ni vse dano skup, kot bi moglo bit. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en hiter nasvet bi rabil..

h komu v mb ali bližnji okolici menjat gume na motorju?

samo menjava brez kakega nakupa (gume že imam)... pa da ni predragi?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en hiter nasvet bi rabil..

h komu v mb ali bližnji okolici menjat gume na motorju?

samo menjava brez kakega nakupa (gume že imam)... pa da ni predragi?

hvala

Zaverski maybe??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34€ :blink:

če bi prej vedo da je taka razlika v ceni če samo kolesa tja prineseš...

naslednjič jih bom sigurno :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34€ :blink:

če bi prej vedo da je taka razlika v ceni če samo kolesa tja prineseš...

naslednjič jih bom sigurno :glare:

34EUR je pa močno pretirana cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prvi servis je za mano... moj motorčič sem peljala na servisu k Čarmanu. Je blo res uredu, tko da bom motor vozila tja na servise ipd. Naročila sem tudi pokrov za zadnji sedež, ga dobila takoj naslednji dan... odnos majo super, naredl so ok... tko da, men so super :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

kateri (pooblaščeni) servis za Suzukija mi priporočate?

Motor je nov.

Sem iz gorenjskega konca, vendar Panigaz odpade. Imajo zelo neprimeren odnos do strank. Sem se prepričal.

Hvala za odgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odnosa ne bi vedel, sicer niso posebno topli, ampak do mene so bili korektni. Vem pa, da najhitreje zrihtajo kose, če jih rabiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

kateri (pooblaščeni) servis za Suzukija mi priporočate?

Motor je nov.

Sem iz gorenjskega konca, vendar Panigaz odpade. Imajo zelo neprimeren odnos do strank. Sem se prepričal.

Hvala za odgovor

LP

čarman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odnosa ne bi vedel, sicer niso posebno topli, ampak do mene so bili korektni. Vem pa, da najhitreje zrihtajo kose, če jih rabiš :)

Ja glede kosov so res kar hitri.......ampak je (vsaj za suzuki) avtoemona po mojih izkušnjah še hitrejša. Sem dvakrat naroču kose za mojo staro suzo v pondeljk pa jih dobu že v sredo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čarmana pohvalijo, samo ni pooblaščen za Suzuki..

Sem govoru z njimi ja. Res niso pooblaščeni servis, bom pa kasneje sigurno k njim motor vozil na servis, Mogoče veste kako je z Odarjem? Primorci, ali poznate servis v NG - Hervatin?

LP

Popravljeno . Popravil iced
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

kateri (pooblaščeni) servis za Suzukija mi priporočate?

Motor je nov.

Sem iz gorenjskega konca, vendar Panigaz odpade. Imajo zelo neprimeren odnos do strank. Sem se prepričal.

Hvala za odgovor

LP

Barborič iz Žužemberka.

Pa še fino turco boš lahko naredil pred in po servisu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo.

Rad bi pohvalil servis Štern! In sicer prijaznost določenega zaposlenega katerega ime sem pozabil :D

Kak mesec nazaj sem nesel tja zamenat gume in sem prišel takoj na vrsto, kar ponavadi niti pri vulkanizerju ni. Potem sem se še s tem določenim malo pogovarjal, ker je glih pucal motor, kaj bi bilo primerno za pucanje motorja, dobil koristen nasvet, ki sem ga prav tako pozabil :D

Mal sem bil še tečen če ima kake plastične podložke, ki jih ni nikjer za dobit, mi jih je dal par, porabil kar nekaj časa da jih je izbrskal, potem pa še opazim lepo nalepko Ohlins, ki bi pasala na moje vilce in mi jo je prijazno odstopil, kar se mi je zelo dopadlo.

Tako, da vse pohvale! Pa še tako naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!