Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Do kakšne razlike v ceni se splača gledati za nakup motorja letnik 2004.

Kje lahko uveljavljam svoje pravice, če najdem kasneje skrite napake :huh:  na motorju oz. kako je s pravnim varstvom v primeru sporov?

Kako je urejeno z uveljavljanjem garancije pri naših serviserjih?

S svojim nepoznavanjem tujih trgov, sem trenutno pripravljen odšteti tudi 100.000,00 SIT več za motor letnik 2004, ki je bil kupljen in servisiran pri nas.

:?

tole smo pomojem že nekje predelal... mislm da se komisijske in druge pogodbe sklepajo na podlagi videno-kupljeno se pravi da si ti vidu kaj se je z motorjem dogajal, za kake prikrite napake pa mislm da ne bo druge kot posvetovanje s kakim odvetnikom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole smo pomojem že nekje predelal... mislm da se komisijske in druge pogodbe sklepajo na podlagi videno-kupljeno se pravi da si ti vidu kaj se je z motorjem dogajal, za kake prikrite napake pa mislm da ne bo druge kot posvetovanje s kakim odvetnikom

Zato, se pa mogoče splača dobit trgovino, ki ti nudi 12 mesecno garancijo na vse mehanske dele. Seveda, pozneje se lahko trgovec naredi Šveda in ti garancije ne prizna, samo... En tak motor grem jutri pogledat. Potem se bom pa odločil. Jutri pade dokončna odločitev ali kupim motor v IT ali pri nas.)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

vidim da sem vam malo stopil na žulj se opravičujem in se ne bom več vtikal v vaše zadeve sem pa opazil da bolj zaupate tujcemU(Italjanom ki so znani nategalci ni nekim nemškim posrednikom ki so ponavadi balkanci) kot pa nam slovencem dost žalostno lep pozdrav in velik uspeha v nakupih v tujini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, se pa mogoče splača dobit trgovino, ki ti nudi 12 mesecno garancijo na vse mehanske dele. Seveda, pozneje se lahko trgovec naredi Šveda in ti garancije ne prizna, samo... En tak motor grem jutri pogledat. Potem se bom pa odločil. Jutri pade dokončna odločitev ali kupim motor v IT ali pri nas.)

Pozdrav od Roberta

absolutno se strinjam... mal sm gledu zadeve po ita in mnogokateri trgovec nudi kao 1 mesečno garancijo za motorje mal novejše, vsekakor se tam splača začet iskat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

Italjanom ki so znani nategalci ni nekim nemškim posrednikom ki so ponavadi balkanci) kot pa nam slovencem

tud naši posredniki so balkanci...hočeš nočeš, tja nas (slovence) uvrščajo... kar sicer mene osebno sploh ne moti ampak to je že druga zgodba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

danes sem malo preveril cene motorjev v EU tako rabljenih kot novih in sem ugotovil da se v bistvu sploh ne splača uvozit motorja ko takole berem vse vaše probleme in težavice in porabljen čas mislim da se da pri nas dobiti isti če ne boljši motor za skoraj isto ceno l.p.janih

Jaz sem dobil motor za skoraj 400 tisočakov ceneje kot pri nas. In ni klump je prav presenetljivo ohranjena zadeva s poštempljano servisno knjižico. Če pa 400 tisočakov v enem dnevu ni upravičen razlog potem pa tud ne vem kakšno plačo imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil motor za skoraj 400 tisočakov ceneje kot pri nas.  In ni klump je prav presenetljivo ohranjena zadeva s poštempljano servisno knjižico. Če pa 400 tisočakov v enem dnevu ni upravičen razlog potem pa tud ne vem kakšno plačo imaš.

ja zakaj ga pa nisi rajši kupil pri nas bi lahko rekel, da si motor kupil v Slo. :lol:

zdej je motor sigurn zjeban, ker je kupljen v tujini :lol1:

tipična slovenska fovšerija

Leteči želim ti veliko varnih kilometrov :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

vidim da sem vam malo stopil na žulj se opravičujem in se ne bom več vtikal v vaše zadeve sem pa opazil da bolj zaupate tujcemU(Italjanom ki so znani nategalci ni nekim nemškim posrednikom ki so ponavadi balkanci) kot pa nam slovencem dost žalostno lep pozdrav in velik uspeha v nakupih v tujini

janih

pri vsem tem je problem samo tvoje neznanje oz. nepoznavanje tujega trga

kar se pa tiče zanesljivosti okoli prodajalcev sem kupil in prodal že na stotine motorjev in ti lahko rečem, da so nemški prodajalci dosti bolj zaneslivi kot Slovenski, z Italjani nimam toliko izkušenj vendar še nobene negativne izkušnje.

Popravljeno . Popravil tomislav
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil motor za skoraj 400 tisočakov ceneje kot pri nas.  In ni klump je prav presenetljivo ohranjena zadeva s poštempljano servisno knjižico. Če pa 400 tisočakov v enem dnevu ni upravičen razlog potem pa tud ne vem kakšno plačo imaš.

odlično 400.000!!! vsa čast! dej zaupej kje si ga kupil, jest se odpravljam v ITA po R6-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem uvozil motor. Od dokumentov dobil dokument, kjer je navedeno, da je motor odjavljen iz promata (ACI), za vsak slučaj kopijo prometnega, ki je ovirjena, tako, da velja kot original ter pogodbo o prodaji med menoj in podjetjem. No, za homologacijo bo to dovolj, čeprav jo bom uradno delal drugi teden v četrtek, kako bo pa na uradni enoti pa sporočim kasneje. V postojni je s temi dokumenti šlo skozi, tako, da upam, da bo tudi v Ajdovščini, čeprav vem, da bo malo jeba, ker se na rabljene motorje iz tujine ne plačuje davka in mi je na uradni enoti že prej povedla, da želijo od davčnega urada potrdilo o tej klavzuli. Na davčnem uradu pa tega ne dajejo in mi je uslužbenka rekla, da naj jo potem od upravne enote pokličemo, da jim bo to razložila, če bodo kaj komplicirali.

Drugače, pa je res, da je potrebno za odjavo pri ACI in te zadeve čakat par dni. Na srečo, kjer sem jaz kupil motor se "poznajo" in jim nekako to uspe urihtat v urci in pol :D Mi trgovec pozneje povedal, da je pač potrebno priložit kakšen evro pod mizo .)

Tolko za enkrat, kako bo na upravni enoti še sporočim .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na davčnem uradu pa tega ne dajejo in mi je uslužbenka rekla, da naj jo potem od upravne enote pokličemo, da jim bo to razložila, če bodo kaj komplicirali.

Na davčnem uradu moraš prijaviti 'pridobitev vozila iz EU', kar ti 'potrdijo' z žigom na pogodbo.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na davčnem uradu moraš prijaviti 'pridobitev vozila iz EU', kar ti 'potrdijo' z žigom na pogodbo.

D.

Tega mi niso nič rekli, oziroma so mi povedli, da z njimi nimam nič. Mogoče so mislili le za davek. Ja no, jih bom jutri poklical in vprašal po tem.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na davčnem uradu moraš prijaviti 'pridobitev vozila iz EU', kar ti 'potrdijo' z žigom na pogodbo.

D.

jaz nisem na davkariji potreboval prijavit ganc nič, pa tudi za noben štempl nisem hodil gor moledovat.

Ljubi ljudje, če res ni absolutno nujno, za koga boga rinit gor na davkarijo? :ninja: :grrr In očitno to v tem primeru ni tako zelo nujno, če sem lahko brez kakih papirjev ali štemplov od davkarije registriral motor. (če pa komu delajo v lokalni soseski na registracijah probleme zaradi tega, pa naj pride sem registrirat :grim )

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na davčnem uradu moraš prijaviti 'pridobitev vozila iz EU', kar ti 'potrdijo' z žigom na pogodbo.

D.

ma dej še sami ne vejo tko, ko so na začetku še davek zaračunal :lol: :lol1:

počasi bodo vse knjigce prebrali obiskali še kakšen seminar potem bo pa tudi njim lažje :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimam se za uvoz motorja iz tujine(yamaha wild star) ker v sloveniji ni ponudbe

ker nimam časa, a mi lahko kdo pove za kakšnega ki se bavi s uvažanjem rabljenih motorjev?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično 400.000!!! vsa čast! dej zaupej kje si ga kupil, jest se odpravljam v ITA po R6-ko.

Nemčija, natančneje v okolici Stuttgarta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Tud mene so mal začel zanimat motorji iz tujine. Predvsem na motoscout24.de sm našel ful ene robe. Pa so mi rahlo sumljive R6ke pa Ninje letnik 2000 za 2000 evrov. A ni to mal čuden. Sam je ful takih ponudb.

Sm dobil pa tud že replay-e od prodajalcev. Razne zgodbice o bratu pa babici .. en je bil pa še kr zanimiv k je podundu nakup s posredovalno agencijo www.tt-transports.com. Najprej njim nakažeš polovično kupnino ti ga pripeljenjo in ga lahko 10 dni testiraš, pol pa al plačaš use al pa rečeš da ti ni všeč in dobiš dnar nazaj. Agencija pobere neki provizije in to je to. Bistvo je to, da prodajalc ne dobi nč dnarja preden ti ne dobiš motorja.

Ma kdo kakšne podobne izkušnje že?

Res me ma da bi si omislu neki luštnega vsaj za čez poletje... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je s kupovanjem preko posrednikov... :hmm:

Našel sem namreč zelo ugodno ponudbo novih uvoženih

motorjev, a sem skeptičen. Je možno, da je nov motor,

kupljen pri takem posredniku cca. 200k sit cenejši kot pa

nov motor iz trgovine slovenskega uvoznika? :hmm:

Ima kdo kakšne konkretne izkušnje s takimi nakupi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dokler naši majstri ne bodo pogruntali,da so absolutno predragi,ne bo nič! Bo pa klapa iz tujine motorje uvažala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler naši majstri ne bodo pogruntali,da so absolutno predragi,ne bo nič! Bo pa klapa iz tujine motorje uvažala....

Tudi pri nas bodo cene prej ali slej padle, ker drugače motorjev ne bomo prodali .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Berem temo okoli uvoza in opažam, da večini še ni jasno kaj je sploh ta direktiva 97/24 oz. kdaj se more kupec obrnt na pooblaščenega uvoznika in kdaj ne, pa glede na to, da sem blizu korita vam lahko morda kej pojasnim.

Torej, EU je predpisala, da po 1.5.1997 bo začela veljat direktiva za emisije 97/24 (poglavje5). Z vstopom v EU smo sprejeli evropski zakon ki omejuje preko homologacije registracijo vozil z starejšo direktivo.

Zadeva je zdaj sledeča. Vsa vozila proizvedena po temu datumu, da se jih je lahko prodajalo v EU so morala ustrezat direktivi 97/24.

Opažam, da je pri vsemu temu največji problem dobit oz. izvedet kateri direktivi ustreza kateri motor, nič lažjega; Direktiva je načeloma napisana na prometnem dovoljenju, Italijani jo imajo v 99% primerih napisano, avstrici tudi, edino nemci okoli tega malček škripajo. Druga varjanta je, (to pa imajo vsi) je da se ugotovi direktivo na podlagi datuma ENOTNE EVROPSKE HOMOLOGACIJE in kdaj je bila ta opravljena.

Bom kr z primerom pokazal, bo še najbolj jasno: treba je na prometni najt št. podobno tej......E4*92/61*0125*03 in pogledat kdaj je bila izdana npr. 25.9.1997.

To je številka, ki jo ima vsako vozilo ki je homologirano za evropo. Skratka proizvajalec naredi vozilo, pošlje nekaj primerkov na npr TUV, kjer vozilo pregledajo in testirajo in če ustreza predpisom mu dodelijo pač št. enotne evropske homologacije in ker je datum dodeljene št. po 1.5.1997 vozilo avtomatsko ustreza direktivi 97/24 pa čeprav ta ni nikjer napisana, saj emisije so ena od najstrožjih in prvih stvari, ki sploh na vozilu pregledajo.

Dogaja se, zlasti pri japoncih, dosežejo omenjeno direktivo preden postane obvezna tako, da določeni modeli yamahe jo imajo že od leta 1992. (kot zanimivost, hondini avtomobili imajo euro 4 že od leta 2001).

Torej "uvoz" vozila ni omejen na datum temveč na direktivo.

V kolikor se res ne da drugače ugotovit direktive ja pa pol res potrebno se obrnt na pooblaščenega uvoznika.

Če ima kdo še kako uprašanje glede "homologacije" bom z veseljem pomagal.

l.p. Luka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je s kupovanjem preko posrednikov...  :hmm:

Našel sem namreč zelo ugodno ponudbo novih uvoženih

motorjev, a sem skeptičen. Je možno, da je nov motor,

kupljen pri takem posredniku cca. 200k sit cenejši kot pa

nov motor iz trgovine slovenskega uvoznika?  :hmm:

Ima kdo kakšne konkretne izkušnje s takimi nakupi?

Ja, jest sem tko kupu KTM-a lanski letnik - Je šlo brez problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!