Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Meni nekaj ni jasno :hmm: .

A je potrebno placati DMV ali ne za rabljeno uvozeno vozilo?

Meni ga namrec ni bilo potrebno placat.

Na tehnicnem mi je sicer zatezila, da moram it DMV placat, pa sem sel na Davcni Urad, tam so mi pa rekli, da mi ga ni treba placat.

Upam samo, da me ne bodo prisli potem terjat z orestmi vred.

Ni potrebno plačati DMV za vozila, ki imajo manj kot 4 kolesa :D :D . Uno na tehničnem pošlj nekam v P.M., če pa ti še zmeri utruja, pejt na davčno, pa nej ti referent/ka napiše na izjavo, da je tvoje vozilo oproščeno DMV-ja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebno plačati DMV za vozila, ki imajo manj kot 4 kolesa :D :D . Uno na tehničnem pošlj nekam v P.M., če pa ti še zmeri utruja, pejt na davčno, pa nej ti referent/ka napiše na izjavo, da je tvoje vozilo oproščeno DMV-ja.

lp

Ja, res je tko. Meni so tud najprej pri registraciji težili (na AMZS na Dunajski v LJ), potem je šla pa referentka šefa vprašat in je blo OK. Tudi na davčni upravi so mi to potrdili. Za motorna kolesa ni DMV-ja niti kakšnih drugih dajetev (npr. ekološka taksa...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bok

imam eno vprasanje

gledam ceno motorjev v nemciji in sem nasel enega na ebay.de

pa sem kontaktiral prodajalca pa ga vprasal par vprasanj za pogodbo pa overitev

pa mi je odgovoril da je to prevec dela za njega

da se mu ne da to rihtat.

kaj lahko to naredi?

je kdo dozivel ze to?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo potrebuje prevoz motorja iz Nemčije ali Avstrije, dostikrat hodim v Nemčijo s kombijem, če kdo potrebuje prevoz me lahko kontaktira.

041 658 645

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kakšne izkušnje imate z avtoplusom v kopru glede pregledov uvoženega motorja

Popravljeno . Popravil kocka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kakšne izkušnje imate z avtoplusom v kopru glede pregledov uvoženega motorja

...pregledajo vse (številke,gume,plastike,če so vsi deli serijski,...) potem plačaš,čez tri dni pa

dobiš po pošti homologacijo. Ni nobenega problema , če je motor v dobrem stanju <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kakšne izkušnje imate z avtoplusom v kopru glede pregledov uvoženega motorja

Jaz sem homologacijo pri njih delal lansko leto. Pri motorju so mi pogledali le številko šasije, homologacijo pa sem dobil v roke v roku cca dveh ur. Ko dobiš homologacijo v roke, jo najprej temeljito preglej, da ti niso katerega podatka na njej zgrešili. Se jim to kar dogaja, da ne boš imel problemov pri registraciji in da ti ne bo spet potrebno hodit k njim .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je motor v dobrem stanju <_<

imamo različna merila kot način uporabe :P

pozna kdo urnik oddelka s tehničnimi pregledi, na njihovi strani nič ne piše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni... zanima me sledece.... na mobile.de gledam motor lc8 adventure za ceno 7000 eur.. koliko me pridejo obvezni stroski, ki jih moram pristeti k nakupu?... prosim za pomoc pri iskanju odgovorov.... oz kdo in za koliko bi mi ga pripeljal iz tujine.... Lp peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Čau!

SEm pravkar pridobil motor iz ITALIJE, oziroma sem še v postopku. Naj napišem kako in kaj je potrebno narediti, da ne bo težav kot pri meni. Vse sem delal in delam zase. Nisem švercer, ker mi je bala. In ker bo post predolg, ga bom razparceliral.

1. Se odločiš za stroj.

2. Ga kupiš.

3. Prodajalec ti ga pripelje čez, ali pa ga sam pripelješ.

4. DVOJEZIČNO kupoprodajno pogodbo se overi na OBČINI pri nas (255sit) ali v Italiji (nekaj €). Pri notarju v Italiji se čaka 1 TEDEN in se plača 40€. Pri nas je sedaj notar 1/2 cene in to je ?.

5. Lastnik vzame tablico in gre na PRA (register automobilov) ali ACI (automobilski klub italije). Tam odjavi vozilo iz prometa in vrne tablico. PRA izda potrdilo o lastništvu na katerem MORA pisati, da je motor odjavljen zaradi izvoza ("PER ESPORTAZIONE"). Hkrati izda oziroma požigosa original PROMETNO, da je neveljavno. Taksa za potrdilo lastništva je 40€, postopek traja nekaj dni.

6. Trenutno morate s KUPOPRODAJNO POGODBO in PROMETNO na DURS pridobiti POTRDILO O NEOBDAVČLJIVOSTI za DMV. Predpis je frišen in neumen, ker spet omenja samo razred M (4 kolesa), N in L3. O L5 (motorji) ni ne duha ne sluha.

7. Se gre na AVTOPLUS z: ORIGINAL italjansko prometno in ORIGINAL potrdilo o lastništvu + motor. Vozilo MORA biti od 1997 dalje. Če je na starostni meji in v prometnem ne piše, da ustreza ES 97/24 (emisija plinov), morate to potrdilo o ustreznosti pridobiti od ustreznega uradnega zastopnika/uvoznika (24.000Sit).

8. AVTOPLUSi pregledajo motor in izdajo homologacijski karton (24.000Sit)

9. Se odpeljete na tehnični.....

Pri meni se je predpis za DMV spremenil medtem, ko sem urejal papirje = bala! Notarja sem čakal 1 teden = bala! PRA sem čakal 1 teden =bala. Sem nesel ORIGINAL papirje na AVTOPLUS. Vse razen potrdila o lastništvu, ki sem imel kopijo. Na AVTO+ naredijo kopijo originalov in vam jih nato vrnejo. Sem moral po ORIGINAL potrdilo o lastništvu k prejšnjemu lastniku, da naredijo kopijo. Kaj je bilo narobe z mojo kopijo NE VEM. Verjetno ni bila prave kvalitete. Zdaj imam že žulje na riti od tega vozakanja gor in dol. Čaka me še pregled in tehnični = bala!

Srečno vsem sotrpinom. Drži trdo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrav

kaj mi lahko kod pove na kateri UE oz na katerem AMZS-ju ne komplicirajo Z overjeno ADAC pogodbo?

kje je dovolj samo podpisana ADAC pogodba?

ker pri nas v NM "tezijo" da mora bit overjena.

hvala za inf.

lp

Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

kaj mi lahko kod pove na kateri UE oz na katerem AMZS-ju ne komplicirajo Z overjeno ADAC pogodbo?

Nikjer.

kje je dovolj samo podpisana ADAC pogodba?

Nikjer.

ker pri nas v NM "tezijo" da mora bit overjena.

Tako kot povsod v Sloveniji.

Žal - cca. lani marca so to spremenili in od takrat morajo pogodve biti overjene. Overitev podpisa pa stane med 1.5 - 2.5 EUR na nemških 'upravnih enotah' ali nekaj več pri notarjih. Ker se overja podpis prodajalca, lahko to uredi tudi on sam in ti pogodbo pošlje po pošti.

D.

PS: Ne me vprašat, kako vse to vem! :devil:

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebno plačati DMV za vozila, ki imajo manj kot 4 kolesa :D :D . Uno na tehničnem pošlj nekam v P.M., če pa ti še zmeri utruja, pejt na davčno, pa nej ti referent/ka napiše na izjavo, da je tvoje vozilo oproščeno DMV-ja.

lp

se je zakon mogoče spremenil v tem času? meni je gospodična iz registracij (amzs srmin pri kopru) rekla da moram plačti davek. sedaj ne vem al grem zabijat ure v prazno na davčno ali naj grem kar na registracijo/tehnični brez it na davčno. :slap:

hvala za odgovore.

Popravljeno . Popravil kocka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je zakon mogoče spremenil v tem času? meni je gospodična iz registracij (amzs srmin pri kopru) rekla da moram plačti davek. sedaj ne vem al grem zabijat ure v prazno na davčno ali naj grem kar na registracijo/tehnični brez it na davčno. :slap:

hvala za odgovore.

Jaz za uvožen (oz. iz EU pridobljen) rabljeni motor letnik 2003 nisem rabil plačati davka.

V vsakem primeru pa je potrebno uvoz (oz. pridobitev iz EU) prijavit na davkariji. Tam ti potem izdajo ustrezne papirje (tudi če davka ne rabiš plačat).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru pa je potrebno uvoz (oz. pridobitev iz EU) prijavit na davkariji. Tam ti potem izdajo ustrezne papirje (tudi če davka ne rabiš plačat).

D.

Očitno je to na novo, ker meni lansko leto maja, mi tega ni bilo potrebno nič delat .) Nekaj so mi sprva bluzili na UE, da potrebujem potrdilo o plačanem davku. Ko pa sem jim povedal, da so mi na davkariji rekli, da mi ni potrebno plačati davka, za to pa oni ne izdajajo nobenih potrdil in da jih ne potrebujem, popustili in mi motor registrirali.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je to na novo, ker meni lansko leto maja, mi tega ni bilo potrebno nič delat .) Nekaj so mi sprva bluzili na UE, da potrebujem potrdilo o plačanem davku. Ko pa sem jim povedal, da so mi na davkariji rekli, da mi ni potrebno plačati davka, za to pa oni ne izdajajo nobenih potrdil in da jih ne potrebujem, popustili in mi motor registrirali.

Pozdrav od Roberta

To sem jaz delal lani marca. Sicer sem sam šel na davkarijo, ker sem bil prepričan, da bo kak davek za plačat, pa so me tam razveselili... Kljub temu pa sem dobil nek papir oz. potrdilo, s katerim sem potem brez težav registriral moped.

Tako da to ni novo, le birokrati spet vsak po svoje razumejo zadeve. :BUA:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šel na davčno, gospa rekla da ni treba plačat davka, papirja o tem da sem "upravičen plačila davka" pa mi ni dala. grem jaz nardit tehnični/registracijo in seveda reče gospodična na okencu da rabim potrdilo davčne, hehe.

kje je pa zraslo, da moreš it na davčno iskat papir o tem da ne rabiš plačat davka, če ga res ne rabiš, saj nisi izjema, banana republika. že to da moreš 17 barak obrnit za prit do smrdljive tablice je neumno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je vedno bolj jasna (predvsem ce kupis pri preprodajalcu, handler-ju),

mi pa ni cisto jasno , ce kupis motorno kolo v tujini pri privat prodajalcu , das overit pogodbo pri notarju in ostale papirancije na UE .

Ali res pri nas ni potrebno placati nobenega davka (DDV ali DMV ..) , ker ce je tako je to boljse kot pa ce kupis pri nas ,

ko moras pri privat prodaji placat neki davek , al zakaj ze raje gremo prepis delat k preprodajalcu (handlerju) kjer se potem placa samo neka malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje iz bojišča, vsaj na koprski strani, kjer davčna ne izdaja potrdila o tem da si oproščen DMVja, na vseh okencih kjer bi pa uredil registracijo ta papir zahtevajo. po par urah klicarjenja vseh mogočih gospodičen,..smo prišli do zaključka da za motorno kolo ne rabi nobenega potrdila s strani davčne. tako da ob uvozu rabljenega motornega kolesa se z davčno nima nobenega opravka. pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje iz bojišča, vsaj na koprski strani, kjer davčna ne izdaja potrdila o tem da si oproščen DMVja, na vseh okencih kjer bi pa uredil registracijo ta papir zahtevajo. po par urah klicarjenja vseh mogočih gospodičen,..smo prišli do zaključka da za motorno kolo ne rabi nobenega potrdila s strani davčne. tako da ob uvozu rabljenega motornega kolesa se z davčno nima nobenega opravka. pika.

Bil na istem problemu, so mi dali na DURS-u direktno številko od gospodične, prišel na UE registrirat motor, zahtevali so potrdilo da sem plačal DMV, rekel da so motorji oproščeni DMV-ja, čudno me je gledala, sem ji dal številko od DURS-a, je gospodična poklicala tja in so jo malo razsvetlili :devil:

P.S. to se dogajalo lasnko leto pri prvem uvozu motorja, zdaj po 4 uvoženih motorjih ni nobenega problema na UE.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zanima me če bi se dalo dobiti kako papirje za motor ki je tekmovalen in je uvožen iz italije in nima nobenega papirja da bi se dalo kako to dobiti in potem homologacijo in da bi ga potem registriral hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!