Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

poklices na avtoplus koper, pomoje da se tko rece no .....pa pras kere dokumente rabis od prodajalca, pa se zmeni da bos k njim pripeljal na vse potrebne preglede...

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če kdo kej ve  ke bi se dal dobit uvožn motor iz nemčije pa za kok denarja pa če mrbit kdo  kšnga puzna da se s tem ukvarja to 125 ccm motor

Kaj bi pa ti mel :hmm: ??,... 125ccm je velik motorjev,...... Poznam nekoga, k se s tem ukvarja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Morda je sicer že bilo obdelano, pa vendar. Postopek je takšen:

1. postaja: Nakup motorja s Fahrzeugbriefom ter pogodbo, ki mora, če gre za nakup v Nemčiji, OBVEZNO biti na ADAC-ovem formularju. Ni ga potrebno žigosati, dovolj je podpis obeh, vendar pa ti neadacovega pri nas ne priznajo (lahko notarsko overjena pogodba, a to so gori novci in novci).

2. postaja: Avtoplus KP (Luka), kjer na osnovi Fahrzeugbriefa dobiš homologacijo (cca. 25.000 SIT), medtem ko čakaš, pa lahko opraviš tudi T.P. (tudi če je novejši od treh let, ga boš moral delti vsako leto, če ga uvoziš sam  :BUA: ).

3. postaja: DURS, kjer na osnovi SI homologacije plačaš DMV (1,4% od brutto vrednosti motocikla, pardon, od NAPISANE brutto vrednosti motocikla - torej pazi, kaj pišeš na ADAC-ov formular  <_< ) ter ekološko takso, ki je nekih 23 SIT na kg žive teže (tukaj smo pri motociklih na boljšem).

4. postaja: Zavarovalnica. Zanima jih homologacija.

5. postaja: Upravna enota (oz. AMZS ter podobni). Fahrzeugbrief (ga zadržijo), homologacija, zapisnik T.P., zavarovanje, ter ADAC-ov formular. Dobiš prometno dovoljenje in tablice (če nimaš ADAC formularja, omenjenega ne dobiš, kličeš prodajalca in ga prosiš, da ti pošlje podpisan ADAC formular, v katerega potem doma vpišeš še svoje podatke - medtem se pač voziš malo na podaljšane preizkusne tablice  :D )

Ta post si še zasluži eno objavo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki,čaki,resda en čas nisem bral te teme,a kar je meni poznano,na rabljene motorje NE PLAČAŠ DMV.Pred časom sem klical na našo območno upravo DURS in so mi tudi osebno to povedali.Zdaj DMV je ali ga ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko so vam približno zaračunali posredniki, da so vam iz Nemčije pripeljali motor in vam uredili vse potrebne papirje.

100k SIT? 100-200k SIT? več kot 200k SIT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,sej tle manj sigurno ne bo stalo...en sodelavec je ene 3x šel pogledat Ducatija 999, vsakokrat naredil 400km v eno smer,motorja pa še vedno nima doma...pa je ob tem,da jih je šel pogledat,zapravil preko 500 EURO za cestninebencin in hrano.Nazadnje je dobil enega na moto.it pri enem uradnem prodajalcu enega,ki je bil na slikah res WWAAAWWW, je prišel možiček dol z 12.000 EURI v žepu, je pa dobil dol eno razsuto zadevo,bil je cel prebarvan,vse zvito,nalepljene postrani nalepke....pa se je šlo za motor za okoli 10k-12k EURO in pri prodajalcu-trgovini...tako,da ni ravno za zaupat na prvo besedo...to se strinjam....

Sam razmišljam enako,za nakup motorja v Italiji,vendar se ne morem odločiti.Bližje kot srednja Italija je bolj malo izbire....je pa to najmanj 800km + ostali stroški....zato,ker nimam časa ravno v izobilju,išem tudi sam nekoga,ki mi bi za seveda primerno plačilo zrihtal pametno stvar,pa še vedno za nižjo ceno kot pri nas...Je kdo tukaj,ki se s tem bavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta post si še zasluži eno objavo :)

Ah, dej no, kaj mečeš stare poste ven, ki v celoti sploh ne držijo :headbang: Ne mislim več postopkov pisat, ker smo jih nekateri že navedli .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki,čaki,resda en čas nisem bral te teme,a kar je meni poznano,na rabljene motorje NE PLAČAŠ DMV.Pred časom sem klical na našo območno upravo DURS in so mi tudi osebno to povedali.Zdaj DMV je ali ga ni?

Res je DMV se ne plača na rabljene motorje.

Ah, dej no, kaj mečeš stare poste ven, ki v celoti sploh ne držijo :headbang: Ne mislim več postopkov pisat, ker smo jih nekateri že navedli .)

Pozdrav od Roberta

Robert, ta post sem citiral, ker je eden redkih v tej solati objav pregleden. Iz njega sem tudi izluščil informacijo, ki jo potrebujem. V tvojih postih te informacije ni bilo, zato tudi nimaš razloga se tu poveličevat. .)

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je DMV se ne plača na rabljene motorje.

Robert, ta post sem citiral, ker je eden redkih v tej solati objav pregleden. Iz njega sem tudi izluščil informacijo, ki jo potrebujem. V tvojih postih te informacije ni bilo, zato tudi nimaš razloga se tu poveličevat.  .)

lp DTW

V mojih postih je bilo vse napisano ali tukaj ali v enem drugem, se mi ne da gledat nazaj, pa še marsikomu sem na privat PM pisal .) Sej ni važno, zakopajmo bojno sekiro :P

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja,sej tle manj sigurno ne bo stalo...en sodelavec je ene 3x šel pogledat Ducatija 999, vsakokrat naredil 400km v eno smer,motorja pa še vedno nima doma...pa je ob tem,da jih je šel pogledat,zapravil preko 500 EURO za cestninebencin in hrano.Nazadnje je dobil enega na moto.it pri enem uradnem prodajalcu enega,ki je bil na slikah res WWAAAWWW, je prišel možiček dol z 12.000 EURI v žepu, je pa dobil dol eno razsuto zadevo,bil je cel prebarvan,vse zvito,nalepljene postrani nalepke....pa se je šlo za motor za okoli 10k-12k EURO in pri prodajalcu-trgovini...tako,da ni ravno za zaupat na prvo besedo...to se strinjam....

Sam razmišljam enako,za nakup motorja v Italiji,vendar se ne morem odločiti.Bližje kot srednja Italija je bolj malo izbire....je pa to najmanj 800km + ostali stroški....zato,ker nimam časa ravno v izobilju,išem tudi sam nekoga,ki mi bi za seveda primerno plačilo zrihtal pametno stvar,pa še vedno za nižjo ceno kot pri nas...Je kdo tukaj,ki se s tem bavi?

Opazil sem, da Skubaduba prodaja par motorjev, zato sklepam, da se s tem ukvarja. Mogoče bi ti on znal kaj pomagat. Piši mu na PM.

Drugače sem ga tudi sam kupil v Italiji, oddaljen pa 200km. Tudi pri meni ni bilo ravno tako kot so sprva govorili .) Sem ga vseeno kupil in sem zaenkrat zadovoljen z nakupom.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en morda neumesen post. Cene motorjev v SLO se spuščajo :D

koliko še do prenasičenosti? potem bomo pa mi prodajali na HR...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en morda neumesen post. Cene motorjev v SLO se spuščajo :D

koliko še do prenasičenosti? potem bomo pa mi prodajali na HR...

Ko bodo hrvatje v EU bo tvoja CBR-a že oldtimer .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj je da se cene zadost spustijo da se bo splačalo, ni nujno čakat na EU in uvoz v HR brez davka, itak sem to bolj tko tko zapisal.

Sicer pa oba poznava primer (sicer bolj kot ne osamljen) motorja ki je šel dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

.) :blush: V TEJ POPLAVI SE NE ZNAJDEM NAJBOLJ KER BI POL LAHKO 2 DNI BRAL TE ODGOVORE IN MNENJA,,,,

MA HITRO :kva2:

KOLKO JE LAHKO MOTOR STAR (KUPUJEM OKOLI 2000 LETNIKA-SUZUKIJA GSXF-NEKJE TA RANG :OK: ),ALI IMA KAJ ZVEZE ZNAMKA ZA UVOZ.............

VEM DA JE VSE NAPISANO,NAJ MI SAMO EN LETNICE GOR NAMEČE..........

GRACIAS........... O:-) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.)  :blush: V TEJ POPLAVI SE NE ZNAJDEM NAJBOLJ KER BI POL LAHKO 2 DNI BRAL TE ODGOVORE IN MNENJA,,,,

MA HITRO :kva2:

KOLKO JE LAHKO MOTOR STAR (KUPUJEM OKOLI 2000 LETNIKA-SUZUKIJA GSXF-NEKJE TA RANG  :OK: ),ALI IMA KAJ ZVEZE ZNAMKA ZA UVOZ.............

VEM DA JE VSE NAPISANO,NAJ MI SAMO EN LETNICE GOR NAMEČE..........

GRACIAS........... O:-)  :lol:

Tja...sem se lani tud jebal, dab uvozo tak model.....dejstvo je da letnica nima kaj dost veze.....samo vsa dokumentacija in kar zahtevajo pri uveljavljanja skladnosti vozila v Kopro so prave številke direktive za emisijsko vrednost.....v papirjih navedene številke v mojem primeru se niso ujemale le za številko in eno črko in že ni bilo več moč motorja uvozit.....ni variante....

Priporočam da kontaktiraš uvoznika te izbrane znamke in ga povprašaš katere številke(emisijsko vrednost) morajo pisati v dokumentaciji in te številke potem išči v papirjih od nagledanega motocikla....če jih najdeš si zmagu.

Obilo sreče!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.)  :blush: V TEJ POPLAVI SE NE ZNAJDEM NAJBOLJ KER BI POL LAHKO 2 DNI BRAL TE ODGOVORE IN MNENJA,,,,

MA HITRO :kva2:

KOLKO JE LAHKO MOTOR STAR (KUPUJEM OKOLI 2000 LETNIKA-SUZUKIJA GSXF-NEKJE TA RANG  :OK: ),ALI IMA KAJ ZVEZE ZNAMKA ZA UVOZ.............

VEM DA JE VSE NAPISANO,NAJ MI SAMO EN LETNICE GOR NAMEČE..........

GRACIAS........... O:-)  :lol:

Letos sem iz Italije uvozil Suzuki GSX 750 F. Letnik 99, tako, da ni bilo problemov za uvoz. Ko sem jih v Kopru spraševal glede homologacije, so me vprašali po letniku in ko sem jim rekel, da je letnik 99, so mi rekli, da ni problemov, da grejo vsi od 99 letnika naprej skozi .) In tako je tudi bilo, zato tistih številk o emisiji sploh nisem gledal .)

Kupil se ga v trgovini, zato sem imel njihovo pogodbo o prodaji, odjavo iz prometa (ACI) in kopijo prometne, ki je bila ovirjena. S pogodbo o prodaji in overjeno kopijo prometne sem šel na tehnične, kjer sem dobil preizkusno tablico, se odpeljal do Kopra na homologacijo in plačal 26.000 SIT. S homologacijo sem ponovno odšel na tehnične in motor registriral. Tehničnega pregleda mi ni bilo potrebno delat, ker je bil letnik 99 in so sedaj nova pravila glede opravljanja tehničnih pregledov. Toliko na hitro .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma mogoče kdo kej izkušenj z uvažanjem Triumphov? :hmm:

Ker nisem siguren a se da pripeljat 98 letnik k nam

aja pa ne da se mi vseh teh strani brat,mi je jasno da mora izpolnjevat vse emisijske zahteve pa take stvari,mene sam točno za Triumpha zanima :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma mogoče kdo kej izkušenj z uvažanjem Triumphov? :hmm:

Ker nisem siguren a se da pripeljat 98 letnik k nam

aja pa ne da se mi vseh teh strani brat,mi je jasno da mora izpolnjevat vse emisijske zahteve pa take stvari,mene sam točno za Triumpha zanima :D

Pokliči na Avtoplus v Koper, kjer opravljajo homologacijo, mogoče ti bodo znali takoj povedat.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,danes sem se tud jaz spravo registrirat svoj uvožen motor.Bil pri treh firmah,ki se ukvarjajo s to dejavnostjo.Trikrat različne informacije in še vedno neprijavlen motor.jutri grem na davčno po štemp.Potem pa bom vido naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,danes sem se tud jaz spravo registrirat svoj uvožen motor.Bil pri treh firmah,ki se ukvarjajo s to dejavnostjo.Trikrat različne informacije in še vedno neprijavlen motor.jutri grem na davčno po štemp.Potem pa bom vido naprej.

Sorry, po kakšen štemp greš na davčno? Karikiram, ker vem za kaj gre .) Ali ti to na Upravni enoti bluzijo, ker meni so mi, potem so mi pa na davčni rekli, da pri njih ni potrebno ničesar urejat in, da če mi bodo še vedno na UE težili z njihovim žigom, da naj jih osebno pokličejo, da se bodo potem preko telefona zmenili .) No, potem tega ni bio potrebno delat, ker sem motor šel registrirat na tehnične preglede v Novo Gorico, tako, da je tista kolobocija o žigu odpala .)

Tolko za v vednost, kako je bilo pri meni konec maja letos.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem rešo zadevo.na davčni so mi dali štempl,da ni davka.Pogodbe nisem imel adacove ampak neko navadno.Danes registriro čist normalno.Brez vprašanja.na istem šaltaru.vsi so za postrelat. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sem rešo zadevo.na davčni so mi dali štempl,da ni davka.Pogodbe nisem imel adacove ampak neko navadno.Danes registriro čist normalno.Brez vprašanja.na istem šaltaru.vsi so za postrelat. :BUA:

Hehe. Kratko. Jedrnato. :D

Kratka dopolnitev: Jaz nisem nobenega štempla od davčne potreboval. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma mogoče kdo kej izkušenj z uvažanjem Triumphov? :hmm:

Ker nisem siguren a se da pripeljat 98 letnik k nam

aja pa ne da se mi vseh teh strani brat,mi je jasno da mora izpolnjevat vse emisijske zahteve pa take stvari,mene sam točno za Triumpha zanima :D

Če je EURO 2 ni nobenega problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Kratko. Jedrnato.    :D

Kratka dopolnitev: Jaz nisem nobenega štempla od davčne potreboval.  :grrr

Jaz tudi ne in ga na davčni takrat sploh niso dajali. So mi to prav povdarili. Očitno so sedaj te zadeve zaradi ljubega miru med njimi in UE spremenili, ker nekaterim na UE se ni dalo dopovedat, da ni davka na rabljene motorje (no to že), vendar, da za to davčni urad ne izdaja nobenih potrdil ali daja žigov. Zato sem jaz potem motor, prijavil na tehničnih pregledih in ne na UE .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!