Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

To tista za 700k, uprašanje kako je to pridobleno, ker je res mal čudno, je v ustreznem stanju za registracijo pa je brez papirjev. Še tablica je na sliki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tablco je dau on loh sam tji gor sam sj piše da se ne more registrirat pol pa nvm če bi mrbit od kerga druzga dobu papirje al pa kej pa prepisu nvm no???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sj sam kva pa če niam nubenih papirjev

je motor mogoče ukraden in zato nima papirjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pomeni, da nima nikjer serijskih številk in ni bil nikol z računi kupljen in nikol ni imel homologacije.... gre verjetno za posebno edition, na roke narjeno ... pa z vgrajeno mašino iz kakega drugega motorja, a? ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdi kje kakšen podoben motor za malo denarja (uničen, tako ali drugače) in potem nabiješ številke motorja in šasije na tvojega in je stvar urejena.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi klical tega tipa,....in mi je reko ko sem vprasal kako to da nima papirjev,da je bil v italiji motor tako razbit da so na zavarovalnici zadrzali papirje,sam mislim da je lahko motor tak razbit da ostane en kabl sam od njega pa mors papirje dobit :? tako da je to verjetno leva roka desni zep :P

Je pa ta isti tip prodajal yamaho r6 2004 letnik za 800.000 podrsano,sam kolk je blo na sliki videt je blo ful malo stroskov,tak da ta ni glih cist glede motorjev,tak da more bit neke na crno,je pa mel napisano na r6 da je kao prvi lastnik,....vendar je pri uvozenih motorji tako,da tudi ce uvozis motor 2000 letnik si ti potem prvi lastnik,vsaj tako je blo pri sestri,in v prometni potem ne pise da je bil prejsni lastnik nekdo iz nemcije oz tujine!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, te časi so minil, ko se je dalo kaj brez papirjev zrihtat, al pa da si papirje od podobnega motorja dobil. Slej ko prej se kaj zakomplicira. Pa pol stane več kot je vse skupaj vredno. .) Sej tud prodajalec ve zakaj prodaja in ni vedno vzrok "bom si kupil boljši al pa novejši motor. Sam za starga pa papirjev nimam"

to je vse bla bla bla. :BUA: Pr takih stvareh , se je najboljš za 180 stopinj obrnt , pa na :beer1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo v zadnjem času uvažal novi motocikel iz Avstrije? Zanima me, prosim, postopek!

S prodajalcem morta v avstriji prepis na tebe nardit,seveda vse uradno,on more odjavit,potem rabis papirje vse dobit,v sloveniji na homologacijo it,potem pa na registracijo,....to je kolk jaz vem,ce je pa kaj bol zakomplicirano pa naj ti tisti povejo ko so to ze delali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vendar je pri uvozenih motorji tako,da tudi ce uvozis motor 2000 letnik si ti potem prvi lastnik,vsaj tako je blo pri sestri,in v prometni potem ne pise da je bil prejsni lastnik nekdo iz nemcije oz tujine!

Piše pa zato, kdaj je prva registracija v SLO. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu novega motorja najbrž ne?

Pol pa sploh ni problema, če je motor nov. Greš tam, izbereš, plačaš, odpelješ, pa na homologacijo še moraš. Okol 25-30 jurjev stane. Pa račun na tvoje ime moraš obvezno imeti. Potem pa pri nas registriraš.

Pa varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa sploh ni problema, če je motor nov. Greš tam, izbereš, plačaš, odpelješ, pa na homologacijo še moraš. Okol 25-30 jurjev stane. Pa račun na tvoje ime moraš obvezno imeti. Potem pa pri nas registriraš.

Pa varno vožnjo

Hvala za lepe želje - srečno vožnjo tudi tebi - na 'divjem zahodu' - beri slovenske ceste - jo resnično potrebujemo!

Ali ti trgovec v Avstriji povrne davek in ga plačaš v SLO?

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za lepe želje - srečno vožnjo tudi tebi - na 'divjem zahodu' - beri slovenske ceste - jo resnično potrebujemo!

Ali ti trgovec v Avstriji povrne davek in ga plačaš v SLO?

To pa poglej malo po forumu. Je bila ta tema okol davka že odprta. Jaz ne vem več točno kako je s tem davkom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa poglej malo po forumu. Je bila ta tema okol davka že odprta. Jaz ne vem več točno kako je s tem davkom....

Hvala za prijaznost! Sem se pozanimal na davkariji. Davek se za motocikle (20 odstotkov) nad 49 cm3 plača pri nas!

Pri uvozu pa je zanimivo, da homologacije za motocikle (le lahek način za zaslužek) izvajajo le v Kopru! Še dobro da Slovenija ni večja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za prijaznost! Sem se pozanimal na davkariji. Davek se za motocikle (20 odstotkov) nad 49 cm3 plača pri nas!

Pri uvozu pa je zanimivo, da homologacije za motocikle (le lahek način za zaslužek) izvajajo le v Kopru! Še dobro da Slovenija ni večja...

No, potem je pa vse :OK: . Dnar v žep, pa po motor v Ošterajh. Ko boš šel pa homologirat, pa kopalke s sabo vzam. Da boš lahko reku, da si se šel v Koper kopat in si sproti še motor homologiral :P

Pa varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prodajalcem morta v avstriji prepis na tebe nardit,seveda vse uradno,on more odjavit

Pri nakupu novega motorja najbrž ne?

Možno, da bom ustrelila mimo, ampak kolikor je v moji vednosti, če se ne naredi tega, kar je napisal justaboy, plačaš davek dvakrat - pri njih in pri nas! No, izjema so evropski motocikli za katere plačaš davek samo enkrat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da bom ustrelila mimo, ampak kolikor je v moji vednosti, če se ne naredi tega, kar je napisal justaboy, plačaš davek dvakrat - pri njih in pri nas! No, izjema so evropski motocikli za katere plačaš davek samo enkrat..

V Avstriji si oglejujem evropske motocikle. V trgovini izdajo račun na ime kupca in ne potrebuješ notarske overitve. S trgovcem sem dogovorjen, da mi davek vrnejo, plačati pa ga moraš pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S trgovcem sem dogovorjen, ...

Z avstrijskim trgovcem si lahko dogovorjen kakor hočeš, ampak a si pri nas uradno preveril, kako je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z avstrijskim trgovcem si lahko dogovorjen kakor hočeš, ampak a si pri nas uradno preveril, kako je s tem?

Razumljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam sledeč prob. mam za kupit skuter v italiji (49ccm) in me zanima kaj morem vse uredit in kje da bo legalno, kupujem od prvega lastnika mam vse račune, motor je 2004 letnik, a je homologacija obvezna?kje lohk nardim prepis(pri nas ali v ita)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!