Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Ob 2. 11. 2016 at 22:46, Borutt pravi:

Verjetno je znak 50 z razlogom postavljen in sicer večkrat, da ga vidijo vsi, kar pomeni Avstrijci in Slovenci. Glede na tvoj opis sta obe državi postavili znak 50 na svojem ozemlju.

Kar ti pričakuješ od drugih, drugi pričakujejo od tebe. Če imaš znak križišče s prednostno cesto ali pa znak stop, ju upoštevaj. V primeru prometne nesreče bodo znaki še vedno tam in veljavni. In, če sta na tvoji strani prej omenjena znaka, ...

Za tisto cvetko imaš možnost napisati obvestilo odgovornim na občini, da uredijo pomanjkljivo prometno signalizacijo. Vse potrebno najdeš na njihovi internetni strani. 

Ne govorim o razlogih in logiki, vem, da je tam omejitev 50 čisto v redu, zanima me le, ali velja omejitev, ki je postavljena v Avstriji, tudi za slovensko stran.

Če imam znak Stop ali odvzem prednosti, bom seveda ustavil in pogledal okoli. Ampak, če na cesti levo stoji znak "prepovedan promet v obe smeri" od tam ne pričakujem prometa. In pač odpeljem. Če pa nekdo od tam pripelje in pride do nesreče, me zanima kaj pravi zakon potem.

Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

točno tak, sam na poštene ljudi se spraulajo :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

točno tak, sam na poštene ljudi se spraulajo :(

 

jebeš orožje, trupla.... :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Darko3g pravi:

Ne govorim o razlogih in logiki, vem, da je tam omejitev 50 čisto v redu, zanima me le, ali velja omejitev, ki je postavljena v Avstriji, tudi za slovensko stran.

Če imam znak Stop ali odvzem prednosti, bom seveda ustavil in pogledal okoli. Ampak, če na cesti levo stoji znak "prepovedan promet v obe smeri" od tam ne pričakujem prometa. In pač odpeljem. Če pa nekdo od tam pripelje in pride do nesreče, me zanima kaj pravi zakon potem.

Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih.

tabla za državo ponavadi ne stoji točno na geodetski meji torej je velika možnost , da je tabla za omejitev 50 dejansko že na geodetskem ozemlju slovenije.

stoji samo znak  "prepovedan promet v obe smeri" ali je spodaj kakšna dopolnilna tabla recimo "dovoljeno za stanovalce" ali "dovoljeno za lokalni promet" ? v tem primeru bi ti priporočal upoštevati originalno prometno signalizacijo ne pa se ravnati po osebnih pričakovanjih - ta se še v rednem prometu ne obnesejo :P

če stanuješ v mariboru bi se lahko mogoče ravnal po tem če so dokončno zrihtali po planu http://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=10622

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cona 30 velja po cestno prometnih pravilih do preklica in tukaj ni debate o kakšnih drugih hitrostih. V Mariborju in tudi v drugih mestih, kjer je narejena cona za umirjen promet je jasno, da, ko vstopiš v cono je preklic omejitve hitrosti vedno prometni znak, kateri razveljavi to cono. Debate inštruktorjev so le plod njihovega neznanja ali lastnih teorij! 

Veliko ljudi meša pojme med "Cono 30" in "Območjem 30". Pri "Območju 30"je preklic razdalja na dopolnilni tabli, oziroma za lažjo določanje razdalje določenega območja prometni znak na drugi strani ceste, kateri je značilne podolgovate oblike in je potrebno tudi kdaj pa kdaj pogledat na levo stran ceste ;)

Popravljeno . Popravil lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se je kdo vprašal kako je s talnimi označbami pozimi , ko so le te pod snegom in tako posledično nevidne? bo kdo dodatno zadolžen , da bodo zmeraj vidne? bo kdo posebej odgovarjal , če bo prišlo do nesreče ker oznake ne bodo vidne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

se je kdo vprašal kako je s talnimi označbami pozimi , ko so le te pod snegom in tako posledično nevidne? bo kdo dodatno zadolžen , da bodo zmeraj vidne? bo kdo posebej odgovarjal , če bo prišlo do nesreče ker oznake ne bodo vidne?

neprilagojena hitrost! :whistle: lopato zraven vozit in skidat, pogledat in po pravilih naprej odpeljati...  :lol1:to sem pred Boruttu napisal, ker  najebal smo ga mi raja! :angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za majhno lopatko sem prestar , ker se je treba pri kidanju preveč sklanjat.. tavelko pa ne vem kam bi dal na motor , da bi jo vozil po predpisih.. :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste opazili je vedno naveden vzrok prometne nesreče "neprilagojena hitrost" ali "neupoštevanje"razmer na cesti!!!  Torej, na katastrofalno stanje naših cestnih površin bi morali samo voziti po "polžje" ali celo v rigverc :)

Popravljeno . Popravil lakl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Darko3g pravi:

Ne govorim o razlogih in logiki, vem, da je tam omejitev 50 čisto v redu, zanima me le, ali velja omejitev, ki je postavljena v Avstriji, tudi za slovensko stran.

Če imam znak Stop ali odvzem prednosti, bom seveda ustavil in pogledal okoli. Ampak, če na cesti levo stoji znak "prepovedan promet v obe smeri" od tam ne pričakujem prometa. In pač odpeljem. Če pa nekdo od tam pripelje in pride do nesreče, me zanima kaj pravi zakon potem.

Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih.

Obveznosti in omejitve izražene s prometno signalizacijo veljajo na ozemlju države, katera jih je postavila. Vendar si napisal, da se znak 50 ponavlja, zato obstaja možnost, da sta obe državi postavili svoj znak 50 zaradi predora in prečkanja državne meje. 

Vedno pričakuj nepričakovano. Tudi v primeru zaprte ceste s postavljeno prometno signalizacijo ni rečeno, da ne bo kdo pripeljal po zaprti cesti. Kdo in zakaj tam vozi je stvar pristojnih, tvoja stvar je pa upoštevanje prometne signalizacije. In, kot sem ti že enkrat napisal, bodo pristojni, v primeru prometne nesreče, preverili postavljeno prometno signalizacijo in temu primerno ukrepali. Ti se moraš vprašati ali si z vključevanjem iz neprednostne ceste na prednostno cesto nekomu odvzel prednost. Si sedaj ugotovil, kaj pravi zakon  ?

Glede znaka cona 30 je napisano v pravilniku. 

pred 40 minutami, thumper pravi:

se je kdo vprašal kako je s talnimi označbami pozimi , ko so le te pod snegom in tako posledično nevidne? bo kdo dodatno zadolžen , da bodo zmeraj vidne? bo kdo posebej odgovarjal , če bo prišlo do nesreče ker oznake ne bodo vidne?

Si se vprašal, kaj se zgodi v primeru izginulega prometnega znaka ? Se boš ravnal po prometnem znaku, katerega ni več  ? Si dobil odgovor ?

pred eno uro, lakl pravi:

Cona 30 velja po cestno prometnih pravilih do preklica in tukaj ni debate o kakšnih drugih hitrostih. V Mariborju in tudi v drugih mestih, kjer je narejena cona za umirjen promet je jasno, da, ko vstopiš v cono je preklic omejitve hitrosti vedno prometni znak, kateri razveljavi to cono. Debate inštruktorjev so le plod njihovega neznanja ali lastnih teorij! 

Veliko ljudi meša pojme med "Cono 30" in "Območjem 30". Pri "Območju 30"je preklic razdalja na dopolnilni tabli, oziroma za lažjo določanje razdalje določenega območja prometni znak na drugi strani ceste, kateri je značilne podolgovate oblike in je potrebno tudi kdaj pa kdaj pogledat na levo stran ceste ;)

O kakšni coni in o kakšnem območju pišeš ? Še enkrat poglej prometne znake in njihova imena. Ker vsi z skupaj za cono so znaki, ki označujejo območje. Ti si pomešal znak dopolnilna tabla, katera lahko označuje razdaljo do nečesa ali pa obveznost nečesa v razdalji. 

pred 18 minutami, lakl pravi:

Če ste opazili je vedno naveden vzrok prometne nesreče "neprilagojena hitrost" ali "neupoštevanje"razmer na cesti!!!  Torej, na katastrofalno stanje naših cestnih površin bi morali samo voziti po "polžje" ali celo v rigverc :)

Kakšno statistiko si prebral ? Verjetno nobeno, ker je tvoj zapis nabijanje iz nevednosti in nepoznavanja. 

Če napišeš vedno, to pomeni vse prometne nesreče. Resno ?

Sploh pa si svoje znanje pokazal z omembo neprilagojene hitrosti in nato z omembo neupoštevanja razmer na cesti. Če bi prebral kakšno stvar oziroma, če bi imel vsaj malo pojma o tem, kar pišeš, bi vedel, da sta tista tvoja neprilagojena hitrost in neupoštevanje razmer na cesti napisana v istem odstavku istega člena in sta povezana. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč, predlagam, da pod obvezno opremo na mopedu pripišemo še raznorazne pravilnike, katere bo motorist pregledal in preučil, preden ga bo nesla neprilagojena hitrost v maline...a prov razumem? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa da v duhu teme, zopet nekaj z našega konca.

Danes sta približno med enajsto in dvanajsto uro dva policaja imela parkiran avto v križišču, ki je tik pred mostom v smeri iz Žalca v Griže, in merila hitrost. Merila sta prihajajoča vozila iz nasprotne smeri, tako da je ustavljanje prehitrih vozil po moje nemogoče. Ampak, to še ni vse. Poleg tega, sta bila oba policaja precej neobrita in zgledala sta kar nasmejana. Ne vem, če bi ustavil na njuno zahtevo. Sta bila preveč sumljiva. Takle mamo na našem koncu. Ampak to še ni vse. Tristo metrov dalje je kombajn totalno usral cesto. Policaja sta potem zapustila križišča, v katerem sta tudi parkirala, in odšla novim dogodivščinam naproti. Zdaj pa ne vem, a je bila skrita kamera, pust, fantovščina, al kaj. 

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

nč, predlagam, da pod obvezno opremo na mopedu pripišemo še raznorazne pravilnike, katere bo motorist pregledal in preučil, preden ga bo nesla neprilagojena hitrost v maline...a prov razumem? :P

 

seveda potem rabiš dodaten kovček in online povezavo. Pravilnik je namreč veliko in nekdo ti jih mora raztolmačit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, tomash pravi:

No, pa da v duhu teme, zopet nekaj z našega konca.

Danes sta približno med enajsto in dvanajsto uro dva policaja imela parkiran avto v križišču, ki je tik pred mostom v smeri iz Žalca v Griže, in merila hitrost. Merila sta prihajajoča vozila iz nasprotne smeri, tako da je ustavljanje prehitrih vozil po moje nemogoče. Ampak, to še ni vse. Poleg tega, sta bila oba policaja precej neobrita in zgledala sta kar nasmejana. Ne vem, če bi ustavil na njuno zahtevo. Sta bila preveč sumljiva. Takle mamo na našem koncu. Ampak to še ni vse. Tristo metrov dalje je kombajn totalno usral cesto. Policaja sta potem zapustila križišča, v katerem sta tudi parkirala, in odšla novim dogodivščinam naproti. Zdaj pa ne vem, a je bila skrita kamera, pust, fantovščina, al kaj. 

seveda potem rabiš dodaten kovček in online povezavo. Pravilnik je namreč veliko in nekdo ti jih mora raztolmačit.

Pri nas je bila tudi skrita kamera, ko je nekdo bežal v Italijo in nazaj ter delal neumnosti po poti. Menda je rekel, da se je hecal. In so se vsi samo nasmejali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt!

Z cono sem odgovarjal Darkotu na njegov post!

(@Darko-Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih)http://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=10622

Prometni znak cona 30 nima dopolnilne table in omejitev velja do preklica... Na povezavi se vse vidi!

Cona 30 z dopolnilnim znakom pa velja do točke, katero določa dopolnilni znak.

Tako sem tudi napisal a očitno nisi prav prebral ali pa...

No in če jaz nisem žaljiv, tudi ti ne rabiš biti- konec debate!

 

 

IMG_0173-560x480.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, lakl said:

Cona 30 velja po cestno prometnih pravilih do preklica in tukaj ni debate o kakšnih drugih hitrostih. V Mariborju in tudi v drugih mestih, kjer je narejena cona za umirjen promet je jasno, da, ko vstopiš v cono je preklic omejitve hitrosti vedno prometni znak, kateri razveljavi to cono. Debate inštruktorjev so le plod njihovega neznanja ali lastnih teorij! 

Veliko ljudi meša pojme med "Cono 30" in "Območjem 30". Pri "Območju 30"je preklic razdalja na dopolnilni tabli, oziroma za lažjo določanje razdalje določenega območja prometni znak na drugi strani ceste, kateri je značilne podolgovate oblike in je potrebno tudi kdaj pa kdaj pogledat na levo stran ceste ;)

 

8 minutes ago, lakl said:

Borutt!

Z cono sem odgovarjal Darkotu na njegov post!

(@Darko-Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih)http://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=10622

Prometni znak cona 30 nima dopolnilne table in omejitev velja do preklica... Na povezavi se vse vidi!

Cona 30 z dopolnilnim znakom pa velja do točke, katero določa dopolnilni znak.

Tako sem tudi napisal a očitno nisi prav prebral ali pa...

No in če jaz nisem žaljiv, tudi ti ne rabiš biti- konec debate!

 

 

IMG_0173-560x480.jpg

Po moje je bil komentiran odebeljeni tisk, kjer si se verjetno malo zatipkal, ali pač... :whistle:

Ajd!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Si se vprašal, kaj se zgodi v primeru izginulega prometnega znaka ? Se boš ravnal po prometnem znaku, katerega ni več  ? Si dobil odgovor ?

:eek:  kako naj vem , da je znak izginil?? 

v bistvu nisem dobil odgovora temveč dvoumna vprašanja .. talne oznake ne izginejo oz.dvomim , da jih bo šel kdo praskat s cestišča tako kot pošravfajo znake za omejitve ob obletnicah ..

če vem , da je bil v našem naselju znak 30 mimo šole pa ga ni več so pa talne označbe

"x šola x" in vem , da šole niso preselili se bom ravnal po izginulem znaku - a sem zato butl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, lakl pravi:

Borutt!

Z cono sem odgovarjal Darkotu na njegov post!

(@Darko-Kar se tiče cvetke s cono 30, ko sem delal izpit za motor (in mesec prej za EkB - vse pred 10 leti), mi je inštruktor govoril o tem znaku (kako so debatirali na izpitni komisiji, koliko časa se naj držiš omejitve in niso dobili pametnega odgovora). Skoraj dvomim, da ni nihče interveniral na ustreznih nivojih)http://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=10622

Prometni znak cona 30 nima dopolnilne table in omejitev velja do preklica... Na povezavi se vse vidi!

Cona 30 z dopolnilnim znakom pa velja do točke, katero določa dopolnilni znak.

Tako sem tudi napisal a očitno nisi prav prebral ali pa...

No in če jaz nisem žaljiv, tudi ti ne rabiš biti- konec debate!

 

 

IMG_0173-560x480.jpg

Pisal si o znaku cona 30 in o znaku območje 30. In sem ti napisal, da si malo pomešal zadeve. Tudi GoBobi ti je to napisal. 

 

pred 18 minutami, thumper pravi:

:eek:  kako naj vem , da je znak izginil?? 

v bistvu nisem dobil odgovora temveč dvoumna vprašanja .. talne oznake ne izginejo oz.dvomim , da jih bo šel kdo praskat s cestišča tako kot pošravfajo znake za omejitve ob obletnicah ..

če vem , da je bil v našem naselju znak 30 mimo šole pa ga ni več so pa talne označbe

"x šola x" in vem , da šole niso preselili se bom ravnal po izginulem znaku - a sem zato butl?

Vprašal si, kako ravnati v primeru s snegom prekritimi talnimi označbami. In sem te vprašal, kako ravnaš v primeru, ko ni prometnega znaka

Če ni prometne signalizacije oziroma, če so talne oznake pod snegom,  se ne moreš ravnati po omenjeni prometni signalizaciji. Zopet enostavno, kajne. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

se je kdo vprašal kako je s talnimi označbami pozimi , ko so le te pod snegom in tako posledično nevidne? bo kdo dodatno zadolžen , da bodo zmeraj vidne? bo kdo posebej odgovarjal , če bo prišlo do nesreče ker oznake ne bodo vidne?

 

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Vprašal si, kako ravnati v primeru s snegom prekritimi talnimi označbami. In sem te vprašal, kako ravnaš v primeru, ko ni prometnega znaka

Če ni prometne signalizacije oziroma, če so talne oznake pod snegom,  se ne moreš ravnati po omenjeni prometni signalizaciji. Zopet enostavno, kajne. 

 

v bistvu si zgrešil point mojih vprašanj ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, thumper pravi:

 

v bistvu si zgrešil point mojih vprašanj ... 

Verjetno samo ti ne razumeš, da ni vedno mogoče očistiti cesto snega, zaradi česar talnih označb ni videti. In tudi zato samo ti ne razumeš, da se v primeru, ko ni znakov ali je talna označba prikrita s snegom, ne moreš ravnati po teh znakih, katerih ni. Kar pomeni, da samo ti nekaj kompliciraš, kaj in kako bi bilo v primeru prometne nesreče. Če ne veš, kako ravnati v takšnih primerih, prosim, uporabljaj javni prevoz. 

Sedaj pa preštej moje odgovore, katere moram ponavljati zaradi tvojega kompliciranja  in nabijanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Vprašal si, kako ravnati v primeru s snegom prekritimi talnimi označbami. In sem te vprašal, kako ravnaš v primeru, ko ni prometnega znaka

Če ni prometne signalizacije oziroma, če so talne oznake pod snegom,  se ne moreš ravnati po omenjeni prometni signalizaciji. Zopet enostavno, kajne. 

 

pa ti to kot navaden civil razloži policistu , ki obravnava prometno nesrečo ali prekršek .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, thumper pravi:

pa ti to kot navaden civil razloži policistu , ki obravnava prometno nesrečo ali prekršek .. 

Ravno to ti sedaj policist razlaga. Štekaš  ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, to je ta znak (drugi v smeri proti zahodu): https://www.google.si/maps/@46.5638328,15.6397613,3a,75y,295.54h,69.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHSar20WNesL7bNcROeXgQQ!2e0!7i13312!8i6656

Do kod velja omejitev? V osnovi je verjetno mišljena le za območje prehoda, saj je pred vsakim prehodom po en znak na vsaki strani ampak prometni predpisi določajo drugače.

Kar se pa tiče cone 30 v MB in pešcem prijazno mesto, je težava v tem, da na levem bregu ni nobene alternative za vožnjo od Kolodvora proti Dravogradu in obratno razen skozi cono 30. Ampak to je že druga tema (sploh, ker je bilo do sedaj ogromno nesreč v samem centru in so morali nekaj ukreniti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta omejitev velja do prometnega znaka na drugi strani ceste! Naprej je ponovno 50! Tako so mene učili...

Popravljeno . Popravil lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Ravno to ti sedaj policist razlaga. Štekaš  ?

 

ok jaz bom sedaj popustil ..samo a vidiš kako težko je nekemu civilu ko nekaj razlaga policistu? 

pred 2 urami, lakl pravi:

Ta omejitev velja do prometnega znaka na drugi strani ceste! Naprej je ponovno 50! Tako so mene učili...

https://goo.gl/maps/gks1EXm2W5q  - a res ? zakaj je pa pod znakom 30 še znak za grbino in text ? a ne velja to kot dopolnilna tabla in je območje do konca grbine? 

no še pogled na isto grbino z druge smeri https://goo.gl/maps/wDtCBQBjn7q

velja samo za območje te grbine.. in ne do znaka na levi strani kjer se vidi samo alumnij..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!