Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Za dizel motor ni nič hudega, če teče 23 ali celo 24 ur na dan. Če bi bilo tako, bi ladje pri plovbi ugašali, da se spočijejo. 

Pet let za službeno vozilo je normalna amortizacijska doba, po tem času se ga zamenja za novo. Kar je več je vse varčevanje na napačnem mestu. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

kombi lahko po AC vozi 130.

Hudo naiven si, če misliš da bodo rihtal Romune. :D

Rihtal bodo vse po vrsti, mašine se morajo izplačat, preden jih amortizacija uniči :D, pa dnevno normo bodo moral izpolnit.

 

pred 3 urami, motolover pravi:

S prikolico sme voziti 100 km/h!

a sploh kdo od vas ve , katero kategorijo mora imeti voznik kombija s prikolico ? 

vleka prikolice je omejena na 80km/h ..če se je pa kaj spremenilo bo pa že Borutt povedal..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, thumper said:

 

a sploh kdo od vas ve , katero kategorijo mora imeti voznik kombija s prikolico ? 

vleka prikolice je omejena na 80km/h ..če se je pa kaj spremenilo bo pa že Borutt povedal..

:nono:

:D

Ajd!

No, lahko pa res naš dežurni policist pove, pa da vidimo, če so nas prav učili:kmet:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, thumper said:

 

a sploh kdo od vas ve , katero kategorijo mora imeti voznik kombija s prikolico ? 

vleka prikolice je omejena na 80km/h ..če se je pa kaj spremenilo bo pa že Borutt povedal..

Odvisno od skupne teže vlečnega vozila in prikolice. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, motolover said:

Odvisno od skupne teže vlečnega vozila in prikolice. 

Največje dovoljene mase je bolj prav napisano ;) ...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

 

a sploh kdo od vas ve , katero kategorijo mora imeti voznik kombija s prikolico ? 

vleka prikolice je omejena na 80km/h ..če se je pa kaj spremenilo bo pa že Borutt povedal..

Že dolgo časa nisem nič prilepil, pa sem si dal duška. 

(8) V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

(10) V kategorijo C1E spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije C1, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila presega 750 kg in največja dovoljena masa te skupine vozil ne presega 12.000 kg. V to kategorijo spadajo tudi skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B in priklopnega vozila, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila presega 3.500 kg in največja dovoljena masa te skupine vozil ne presega 12.000 kg in v obeh primerih taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije BE.

(21) Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorij B, C1, C, D1 ali D smejo voziti motorna vozila navedenih kategorij tudi, kadar so jim dodani lahki priklopniki. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik, če največja dovoljena masa skupine vozil ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil. Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije B smejo voziti motorno vozilo te kategorije tudi, kadar mu je dodano priklopno vozilo, ki ni lahki priklopnik in največja dovoljena masa take skupine vozil presega 3.500 kg, a ne presega 4.250 kg, in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil, če se usposobi v skladu s petim odstavkom 37. člena tega zakona in opravi praktični del vozniškega izpita s tako skupino vozil ter ima v vozniškem dovoljenju z ustrezno kodo označeno pravico do vožnje take skupine vozil.

47. člen

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)

(1) Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:

1.     100 km/h:

-  za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

2.     80 km/h:

-  za motorna vozila z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t in za takšna vozila, ki vlečejo lahki ali bivalni priklopnik;

-  za avtobuse in avtobuse s priklopnim vozilom za prtljago, razen zgibnih avtobusov.

3.     70 km/h:

-  za motorna vozila, z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo, ki ni lahki ali bivalni priklopnik;

...

48. člen

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vozil na avtocestah in hitrih cestah)

(1) Na avtocestah in hitrih cestah, ki imajo fizično ločeni smerni vozišči z najmanj dvema prometnima pasovoma, je hitrost vožnje omejena na:

1.     80 km/h:

-  za zgibne avtobuse in za motorna vozila s priklopnimi vozili, razen za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo;

2.     90 km/h:

-  za tovorna vozila brez priklopnih vozil, katerih največja dovoljena masa presega 3,5 t, če imajo to vpisano v prometnem dovoljenju oziroma s potrdilom (certifikatom), s katerim pristojni organ ali pooblaščena organizacija države, v kateri je vozilo registrirano, dovoljuje za to vozilo vožnjo s takšno hitrostjo;

3.     100 km/h:

-  za avtobuse brez priklopnih vozil, razen zgibnih avtobusov, če imajo to vpisano v prometnem dovoljenju oziroma s potrdilom (certifikatom), s katerim pristojni organ ali pooblaščena organizacija države, v kateri je vozilo registrirano, dovoljuje za to vozilo vožnjo s takšno hitrostjo.

-  za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, jaz se iz tega nič ne znajdem. Dej povej, a sem imel prav! Povej, povej:D!!!

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, GoBobi pravi:

:nono:

:D

Ajd!

No, lahko pa res naš dežurni policist pove, pa da vidimo, če so nas prav učili:kmet:...

Ne pozabi, da te čakajo stožci :jezik:. Boš lahko treniral ležeče parkiranje :lol1:.

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Borut, jaz se iz tega nič ne znajdem. Dej povej, a sem imel prav! Povej, povej:D!!!

Ajd!

Vleka prikolice in omejitev 80 km/h ? Da in ne. Ker so pomembne nianse :lol1:. Odvisno od ceste in od vozil :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi pozabu, a ne... jaz tudi ne :blush:... Traume srednjih let. Pa lih zdej, ko jo bova z Rumenkotom v Pit Stopu ozaljšala, da bo samo še za na promenade vozit. A maš kakšnega z dobrimi crashpadi al pa zaščitnimi rori za posodit. Lahko je tud kakšen "predodpisom" služben BMW hi,hi...

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, GoBobi pravi:

Nisi pozabu, a ne... jaz tudi ne :blush:... Traume srednjih let. Pa lih zdej, ko jo bova z Rumenkotom v Pit Stopu ozaljšala, da bo samo še za na promenade vozit. A maš kakšnega z dobrimi crashpadi al pa zaščitnimi rori za posodit. Lahko je tud kakšen "predodpisom" služben BMW hi,hi...

Ajd!

Odvisno od tečaja; službeni ali privat :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, GoBobi pravi:

Nisi pozabu, a ne... jaz tudi ne :blush:... Traume srednjih let. Pa lih zdej, ko jo bova z Rumenkotom v Pit Stopu ozaljšala, da bo samo še za na promenade vozit. A maš kakšnega z dobrimi crashpadi al pa zaščitnimi rori za posodit. Lahko je tud kakšen "predodpisom" služben BMW hi,hi...

Ajd!

jaz ti lahko gnuja posodim ... s smučami ali brez? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, thumper said:

jaz ti lahko gnuja posodim ... s smučami ali brez? 

http://kingofwallpapers.com/gnu/gnu-003.jpg

Tazga ali samo ne razumem kakšne fore. Si me zmedu z dilcami :dry: ...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki gn 400 aka gnu ..no to je staro ime .. če ti napišem suwath boš še manj razumel .. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

13 minutes ago, Borutt said:

 

26 minutes ago, GoBobi said:

Nisi pozabu, a ne... jaz tudi ne :blush:... Traume srednjih let. Pa lih zdej, ko jo bova z Rumenkotom v Pit Stopu ozaljšala, da bo samo še za na promenade vozit. A maš kakšnega z dobrimi crashpadi al pa zaščitnimi rori za posodit. Lahko je tud kakšen "predodpisom" služben BMW hi,hi...

Ajd!

Odvisno od tečaja; službeni ali privat :P.

 

Valjda privat, to si pa ja lahko privoščim. Za kavo al za kavo pa brijoš :D ... Da ti ni zdej višja plača v glavo stopila :lol1:...

Ajd!

3 minutes ago, thumper said:

suzuki gn 400 aka gnu ..no to je staro ime .. če ti napišem suwath boš še manj razumel .. :D

No, človeka, čeprav malo starejšega, se da še vedno česa naučit. Ampak dilc pa še vedno ne razumem.

 

http://shrani.si/f/47/fK/DOjEDCV/suwath.jpg

Poglej kaj sem našel. Zverina zverinska :kva2: ... Ta je pa za velike fante (pa norce). Vsa čast!

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motolover pravi:

Za dizel motor ni nič hudega, če teče 23 ali celo 24 ur na dan. Če bi bilo tako, bi ladje pri plovbi ugašali, da se spočijejo. 

Pet let za službeno vozilo je normalna amortizacijska doba, po tem času se ga zamenja za novo. Kar je več je vse varčevanje na napačnem mestu. 

Recimo zavarovalnica pravi,da se v 5 letih že zamortizirala stvar in ni kaj vredna...recimo trešći strela in uniči in imaš zavarovano kot poslovni subjekt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

 

 

Fouš ali pa ne fouš. Bemve je za cesto, kateem pa za blato. Je tvoj za blato ? :lol1::jezik:

Menda smo dobili dva motorja. Torej stare šajtrge ostanejo. Gre tvoj okoli stožcev ? :jezik:

Gredo lahko vsi kombiji 130 km/h po AC ? 

Ne vem, kaj ti razumeš pod pojmom rihtanje. Je to mogoče ukrepanje zoper storilce prekrškov  ? 

Novih avtov in motorjev je samo za vzorec. 

Gre, sam prave gume in pravi tlak mora met.

Gre, sem ti že dokazal

Kako strokovno imenujete urejanje prometa mi je čisto vseeno, jaz pravim rihtanje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Gre, sam prave gume in pravi tlak mora met.

Gre, sem ti že dokazal

Kako strokovno imenujete urejanje prometa mi je čisto vseeno, jaz pravim rihtanje

 

Storilec prekrška lahko pričakuje globo. Seveda si to mislil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Storilec prekrška lahko pričakuje globo. Seveda si to mislil. 

Nč nisem mislil :ras:

Sem pa vesel in ponosen, da bote sedaj porihtali tiste k majo vinjete samo za levi pas na ac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

vinjete samo za levi pas na ac

kje se da pa to kupit?

:lol1:

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede Ljubelja, če se komu kaj sanja. Opazil sem, da gre čez polno Poljakov s kombiji. Se komu sanja v čem je štos, da ne gredo čez Maribor? Razdalja je preko Ljubelja večja, cesta pa slabša. Žal nisem pogledal ali imajo naši vinjeto, mogoče na ta način varčujejo in gredo potem po stranskih cestah naprej v Italijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motolover pravi:

Imam eno vprašanje glede Ljubelja, če se komu kaj sanja. Opazil sem, da gre čez polno Poljakov s kombiji. Se komu sanja v čem je štos, da ne gredo čez Maribor? Razdalja je preko Ljubelja večja, cesta pa slabša. Žal nisem pogledal ali imajo naši vinjeto, mogoče na ta način varčujejo in gredo potem po stranskih cestah naprej v Italijo.

Ti gres z motorjem, oni pa s kombiji. Panorama, prelazi, turizem, .... :D 

Pojma nimam, kaj je razlog. Lahko da sparajo na predornini za Karavanke. Ne bi bil zelo presenecen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Vleka prikolice in omejitev 80 km/h ? Da in ne. Ker so pomembne nianse :lol1:. Odvisno od ceste in od vozil :P.

Če sem prebral prav; s priklopnim vozilom (prikolica z naletno napravo, ki ni bivalna in skupno dovoljeno maso nad 750 kg) se lahko vozi 100 km/h

Z lahim priklopnikom; to je prikolica do skupne dovoljene mase 750kg (z ali brez naletne naprave) in bivalne prikolice je omejitev 80 km/h

Vem pa da v Nemčiji velja, da je na bivalni prikolici vgrajen stabilizator na naletni napravi, in je lastna masa vlečnega vozila večja kot skupna dovoljena masa vlečenega vozila dovoljena vožnja 100 km/h.

Te imajo nalepko 100 na prikolici.

Borutt, popravi me prosim, če se motim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, compaq said:

Ti gres z motorjem, oni pa s kombiji. Panorama, prelazi, turizem, .... :D 

Pojma nimam, kaj je razlog. Lahko da sparajo na predornini za Karavanke. Ne bi bil zelo presenecen. 

Iz Poljske se ne gre čez Karavanke, je kar velik ovinek. Ne verjamem, da gre za turizem, ti fantje to delajo z razlogom. Mogoče jih na teh cestah policaji ne tehtajo, na Šentilju pa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, C eagle pravi:

kje se da pa to kupit?

:lol1:

na DARSU :D, pa na petrolu, pa še kje verjetno..

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

na DARSU :D, pa na petrolu, pa še kje verjetno..

 

sam ta mora bit dražja, vsaj borutt talo pravi...

Kolko te colajo? 200€ne...

In to vsakič, ko se prpelejo za tabo:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!