Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

...

še to da vprašam: je kdo v času Jugoslavije delal v npr. Zahodni Nemčiji oz. pač državi iz kapitalističnega bloka in ima torej en tak outside the box pogled na situacijo.

To nisem. Imam oz. sem imel žlahto v GB, ki je kljub uspešni šiviljski delavnici tam, življenje pri nas zavidala. Finančno so bili res na boljšem, po kvaliteti življenja pa precej na slabšem.

še danes z obiskom njenih potomcev spoznavam življenje tu in tam izven turističnih okvirov. In bolj kot so si situaciji tu in tam podobni, manj mi je všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena za primerjavo.

25 letni deklič, naŠe gore list - poslan iz domačih logov 8 kjer ni perspektive ) na Študij v tujino.

Mesto bivanja - London.

V UK zaključila fakulteto in magisterij. Kapo dol. Tudi mamici in očiju, ki sta tole financirala.

Bistvo:

Dekle .............. ima delo in službo. Dela vsak dan od 9.00h do vsaj 18.00 ali celo dlje. 5 dni v tednu. Tudi v petek.

Res zasluži cca 3000€ na mesec.

Skupaj z partnerjem živita malo izven mesta ( so cene stanovanj bistveno nižje ), pa jima ne ostaja kaj dosti €.

Pa ni bistvo v €, pač pa v delovnem času.

Pri nas jih ne poznam veliko....................ki bi delali ................ v takih časovnih okvirih. Vsaj pri nas ne.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena za primerjavo.

25 letni deklič, naŠe gore list - poslan iz domačih logov 8 kjer ni perspektive ) na Študij v tujino.

Mesto bivanja - London.

V UK zaključila fakulteto in magisterij. Kapo dol. Tudi mamici in očiju, ki sta tole financirala.

Bistvo:

Dekle .............. ima delo in službo. Dela vsak dan od 9.00h do vsaj 18.00 ali celo dlje. 5 dni v tednu. Tudi v petek.

Res zasluži cca 3000€ na mesec.

Skupaj z partnerjem živita malo izven mesta ( so cene stanovanj bistveno nižje ), pa jima ne ostaja kaj dosti €.

Pa ni bistvo v €, pač pa v delovnem času.

Pri nas jih ne poznam veliko....................ki bi delali ................ v takih časovnih okvirih. Vsaj pri nas ne.

zdej ne vem, kaj te impresionira....... od 9.00 - 18.00 = kolk ur? točn 9 a, ne de..... kokr si se pa zagotovo pozanimov ima vmes 1 uro odmora za malico, verjetno neplačano uro odmora... torej 8ur. pejd ti mao pogledat naŠe proizvodnje in ljudi, ki delajo ajde po tvojem 7.5 ure pa Še 2x10min čik pavze torej nekaj več kot 7 ur, največkrat 6x na teden s tem, da imajo za 6 dan težavo z izplačilom ali koriŠčenjem viŠka ur in to za KOLK GNARA, TE PRAŠAM, GOSPOD?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ne pišem kaj dosti v politične teme... morda bi tudi tule kaj hitro, kot popolnoma prepričan Jugonostalgik, zabredel v burne debate...

A primerjave z delavci danes in v Titovih časih nikar ne delajte...

Zgolj v razmislek: ...če me spomin na vara, je takrat lahko 4 članska družina, z dvema delavskima plačama, v par letih zgradila bajto, kupila avto in šla vsako leto za 10 dni na morje pa ene parkrat na smučanje...

...zdaj pa naj nekdo mal "preračunava"... ko smo Broza pokopaval smo mel za čem jokat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ne vem, kaj te impresionira....... od 9.00 - 18.00 = kolk ur? točn 9 a, ne de..... kokr si se pa zagotovo pozanimov ima vmes 1 uro odmora za malico, verjetno neplačano uro odmora... torej 8ur. pejd ti mao pogledat naŠe proizvodnje in ljudi, ki delajo ajde po tvojem 7.5 ure pa Še 2x10min čik pavze torej nekaj več kot 7 ur, največkrat 6x na teden s tem, da imajo za 6 dan težavo z izplačilom ali koriŠčenjem viŠka ur in to za KOLK GNARA, TE PRAŠAM, GOSPOD?

od 7,30/12h pa od 13h/17h pon-čet...pet 7,30/12,30 ... po naŠem zakonu torej 1,5ure viŠka na teden ... + 2 uri izgube v luft na teden ... ti raje ne povem za kolko denarja..delo mora biti opravljeno neglede na to koliko je naročil ... napredovanje - status quo ... na razpolago 24h/7dni na teden / celo leto - če sem fizično odsegljiv in grem lahko za volan - brez extra dodatka ( res da je pozivov skoraj nič) ...

3000€ je cca . 2400gbp ...

plača v sloveniji 800€ ....

liter bencina v.britanija 1,32gbp

liter bencina slovenija 1,328€

kaj potem ta dva delata z denarjem mi ni jasno... ubožca revna ...po tej teoriji smo mi že par let mrtvi od lakote...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas jih ne poznam veliko....................ki bi delali ................ v takih časovnih okvirih. Vsaj pri nas ne.

Pol poznaš zelo malo ljudi. Sori, jaz jih poznam veliko, ki bi tale urnik oddelali že za 1000 €, kaj šele za 3000!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če me spomin na vara, je takrat lahko 4 članska družina, z dvema delavskima plačama, v par letih zgradila bajto, kupila avto in šla vsako leto za 10 dni na morje pa ene parkrat na smučanje...

Mater, tebe pa spomin kar pošteno vara :)

No saj je to pravilo, da slabe spomine brišemo, ostanejo pa lepi izseki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te primerjave so vedno nehvaležne. Angleških 3000 € in slovenskih 3000 € ni primerljivih. Je treba ocenit stroške življenja (Thumper - a veš, kolk stanejo nepremičnine tam, al pa najemnine?) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te primerjave so vedno nehvaležne. Angleških 3000 € in slovenskih 3000 € ni primerljivih. Je treba ocenit stroške življenja (Thumper - a veš, kolk stanejo nepremičnine tam, al pa najemnine?) ...

London in bljižnja okolica med najdražjimi na svetu, dež ki pada skoraj vsak drugi ali tretji dan je treba plačat, drugač je pa v drugih področjih procentualno podobno primerljivo z SLO, pri nas so nepremičnine astronomsko drage, za primerjavo 1000m2 zazidljive zemlje v Portorožu stane 1x toliko kot obmorska počitniška hiška z bazenom v španiji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi, da je Španija tik pred bankrotom in se tam začenja razprodaja vsega ...

PS: skratka, kdor hoče, lahko gre živet v Španijo, ampak bolje, da ne računa na kako službo in to v naslednjih letih ... v Angliji je nekoliko drugačna scena ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te primerjave so vedno nehvaležne. Angleških 3000 € in slovenskih 3000 € ni primerljivih. Je treba ocenit stroške življenja (Thumper - a veš, kolk stanejo nepremičnine tam, al pa najemnine?) ...

najemnine in neprmičnine so dražje - to je res... a pa so 3x dražje ??? e niso ... in m2 stanovanja ne stane 3x toliko kot v ljubljani .. da o motorjih ne govorim - isti triumph , ki stane v angliji 6999gbp je pri nas 9890€ ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, ne vem, kolk ti veš, jaz pa vem, kake so najemnine in kake cene nepremičnin tam. In kakšne so plače in cene hrane.

Valda bo Triumph tam cenejš, ko je domača roba. In pri nas dražji, ker uvoznik komaj preživi verjetno, če sploh, ker jih več kot 100 itak ne more uvozit/prodat.

Verjetno ga lahko ti za tako ceno k nam uvoziš, kot stane v UK? Daj, ko boš rihtal, se priporočam še jaz za tri ali štiri, jih bom naprej prodal potem ceneje in servisiral in vse to ...

Dajte no mal realno gledat začet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda bo Triumph tam cenejš, ko je domača roba.

Dajte no mal realno gledat začet ...

Ni nujno, da je vedno tako - Gorenje je (recimo) še

vedno najdražje ravno v Butalah. Lahko se prepričaš

pri sosedih.

Pri meni je na obisku sin in ravno včeraj smo debatirali o dunasjkih

cenah Gorenja in to primerjali z našimi na internetu.

Je pa dejstvo, da sta Butale in GB različna planeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno, da je vedno tako - Gorenje je (recimo) še

vedno najdražje ravno v Butalah. Lahko se prepričaš

pri sosedih.

Pri meni je na obisku sin in ravno včeraj smo debatirali o dunasjkih

cenah Gorenja in to primerjali z našimi na internetu.

Je pa dejstvo, da sta Butale in GB različna planeta.

Če je par Gorenjevih izdelkov v tujini cenejših še ne pomeni da so VSI, sicer smo pa vsi v eni odprti EVROPI in lahko brez problemov kupuješ kjer te je volja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sicer smo pa vsi v eni odprti EVROPI in lahko brez problemov kupuješ kjer te je volja

Točno, zato mnogo folka hodi v Italijo kupovat union pa radensko. Tudi to je namreč čez mejo ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, ne vem, kolk ti veš, jaz pa vem, kake so najemnine in kake cene nepremičnin tam. In kakšne so plače in cene hrane.

Valda bo Triumph tam cenejš, ko je domača roba. In pri nas dražji, ker uvoznik komaj preživi verjetno, če sploh, ker jih več kot 100 itak ne more uvozit/prodat.

Verjetno ga lahko ti za tako ceno k nam uvoziš, kot stane v UK? Daj, ko boš rihtal, se priporočam še jaz za tri ali štiri, jih bom naprej prodal potem ceneje in servisiral in vse to ...

Dajte no mal realno gledat začet ...

http://tinyurl.com/7l7qnxk ----

Stanovanja so v Italiji ali Angliji res precej dražja, po drugi strani pa so na Hrvaškem nekoliko cenejša. Vendar če upoštevamo, da je v Italiji povprečna plača nekaj manj kot 2000€ neto, v Angliji pa kar okrog 2500€, ugotovimo, da si Slovenci in Hrvati najem stanovanj privoščimo veliko težje kot drugje po Evropi.

primerjava cen avtomobilov - http://ec.europa.eu/competition/sectors/motor_vehicles/prices/2011_07_manu_table_a.pdf

c4 picasso stane v angliji okoli 10 povprečnih plač ... slovenec bo zanj odštel preko 20 povprečnih plač...

honda accord je po tem spisku celo do 3000€cenejša kot pri nas...

eno je "realno gledanje" drugo pa so dejanske primerjave cen v razmerju z dohodki ...

tole stanovanje recimo ni nič dražje po povprečnih plačah od primerljivega v ljubljani : http://tinyurl.com/d29bj99

razvajeni so in jokcajo brez veze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je par Gorenjevih izdelkov v tujini cenejših še ne pomeni da so VSI, sicer smo pa vsi v eni odprti EVROPI in lahko brez problemov kupuješ kjer te je volja

Sajo spet dokazuje svojo funkcionalno nepismenost, saj ne razume napisanega besedila v celoti.Priporočam ponovno branje začetka, kjer piše:

Ni nujno, da je vedno tako ...

Boš zdaj znal prebrati zadevo tako, da boš tudi dojel KAJ piše?

(al' mi grejo na q***c c****i, ki se usajajo, ker imajo mačka, pa morajo nekomu težit zato, da težijo, drugi pa pristavijo lonček, da dokažejo, da spadajo v isti klub)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sajo spet dokazuje svojo funkcionalno nepismenost, saj ne razume napisanega besedila v celoti.Priporočam ponovno branje začetka, kjer piše:

Ni nujno, da je vedno tako ...

Boš zdaj znal prebrati zadevo tako, da boš tudi dojel KAJ piše?

(al' mi grejo na q***c c****i, ki se usajajo, ker imajo mačka, pa morajo nekomu težit zato, da težijo, drugi pa pristavijo lonček, da dokažejo, da spadajo v isti klub)

Da se ne boš RAZPOČU, a ne vidiš da sem z BUTAL

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojze Peterle in Tito

Bilo je leto 1991: Gospod Lojze Peterle odnese iz takratnega parlamenta Titovo sliko in izjavi takrat velike besede: SLOVENIJA BO V DESETIH LETIH POSTALA DRUGA ŠVICA!

Danes, po dvajsetih letih se vam Slovenci zahvaljujemo za takratne tako velike besede in globoke misli, zato vas iskreno naproŠamo: Dragi Lojze, prosim prinesi nazaj tisto Titovo sliko. Dosegli smo Švico, postali smo goli in bosi, pokradli ste nas, ogoljufali dostojanstva, zato dragi Lojze, prinesi nazaj tisto sliko, da postanemo zopet hlapci in bomo živeli v taki »bedi« kot pod Titom. V tisto bedo hočemo, v kateri je delavec imel dostojanstvo in spoŠtovanje, ker je vsak delavec lahko Šel na počitnice, imel redno in dostojno plačo, direktorji pa so se takrat do delavcev obnaŠali dostojanstveno in ni bilo mogoče krasti kot danes. Razmerje med najviŠjo in najnižjo plačo je bilo takrat 5:1, danes pa je 30:1!

Čistilke, Šoferji, delavci, uradniki, kmetje, direktorji - skratka vsi, kateri so imeli pridne roke, so si lahko takrat zidali hiŠe. Zato dragi Lojze, prinesi nazaj tisto Titovo sliko,ker nam je zadosti te vaŠe Švice. Lepa hvala in sprejmi pozdrave od 99.999% Slovencev, posebej pa od golih, lačnih in ubogih delavcev, katerim je zadosti vaŠe Švicarske bogatije in vaŠe zahodne svobode.

Hvala!

P.S. Pozdravlja te tudi 140 tisoč brezposelnih Slovencev, kateri se pridružujejo želji!

Živel TITO!

Jugoslavija

Št. prebivalstva leta 1990 24 milijonov, zunanji dolg 20 milijard dolarjev,

to pomeni 900 dolarjev na prebivalca

Značilnost: gradijo se tovarne, Šole, vrtci, bolniŠnice ...

Slovenija

Št. prebivalcev leta 2010 2 milijona, zunanji dolg 50 milijard evrov ( 70 milijard dolarjev),

to pomeni 25.000 evrov na prebivalca, kar je cca. 2000% več kot leta 1990

Značilnost: tovarne se zapirajo, delavci so na cesti, znižujejo se pravice ... gradijo se nakupovalni centri

SLOVENIJA IMA TALENT:

Slovenija ima 500.000 talentov,

ki so sposobni preživeti s 460 € neto plače,

s tem, da od tega dajo 350 € za položnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tito je bil in bo legenda.sedaj vsi pravijo da je kradel živel razkosno in užival življenje z veliko žlico ampak za seboj je pustil svobodo. te zveri je držal na ketnah dokler je bil živ .po njegovi smrti pa vemo vsi dobro kaj seje zgodilo.danasnji politiki mu ne sezejo do gleznjev,on je bil avtoriteta svetovnega kova. en lep pozdrav zdravo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kakšen ekspert, vendar tako realno pogledano :

v proračunu ves čas nekaj manjka, večina državljanov osebno plačuje dohodnino, prav tako pravne osebe, najraje bi vse skupaj dvignili, zmanjšali "socialne transfere" (ker PR zadetek si je to izmislil?), da bi še prišparali. Banke ne upajo dajati kreditov, ker so jih že preveč dale (sicer od tega menda živijo). Paradna podjetja propadajo. Banke uboge bodo vsak čas propadle.

Pofla in manjvredne robe (hrana, tehnika) kolikor hočeš, kaj drugega pa že težko.

Spomin iz "svinčenih časov" :

fabriko zapret ? Si nor ? Podjetja so vendar plačevala v proračun, osebki pa prav nič, razen ob nakupu luksuznih dobrin (in samo tedaj, enkratno). V proračunu je bilo dovolj denarja. Tudi za bolj razigrane investicije in osebke. Brezposelnim je zavod iskal delo in ne le vlekel denarja z vodenjem statistike. Kredit si dejansko lahko dobil in nobena banka ni propadla. Tudi z rubežem so potrpeli.

Podjetja prve dve leti niso plačevala davka na dobiček, v nerazvitih pokrajinah pa menda pet let (nedočakanih).

Do vrhunskih artiklov je bilo malo težje priti, vendar Muenchen ni daleč in si vsaj s premislekom ter zadovoljstvom uresničil kakšne fancy želje. Hiperinflacija in smešno nizka odplačevanja kreditov? Kaj je s tem narobe? Država ni bankrotirala, banke tudi ne.

In bistvo : bencin, pir in kruh so bili smešno poceni.

Tudi sedaj bo kmalu nujen nekakšen odpis kreditov, ker se bo sicer tale zastarela metoda zasitila.

Tko da ne vem, a sem nostalgik al komunajzar, al kwa....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!