Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Zakaj je moral Imreje Nagy, ki se je uprl ruski nadvladi na madžarskem in se zatekel v jugoslovansko veleposlaništvo le tega zapustiti in seveda plačal z življenjem? Tito ga je podpiral, Nagy se je zgledoval po njem...pa ga je vseeno izdal in predal svojemu sovražniku?

Se tako dela s prijatelji in simpatizerji če si neodvisen in samostojen in vse kar je Juga po vaše bila?

(ne mi sedaj da so rusi obljubili, da mu ne bojo nič naredili...tako naiven ni bil nihče, spoh pa ne Titi, ki je vedel s kom češnje zoba)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob branju tvojih postov, lahko bralec izrazi tudi utemeljen sum, da je nekdo, ki potvarja zgodovinska dejstva, nerazgledan.

. IMIDŽ (N) A je slovnična napaka v zapisu samostalnika v ednini in sicer v drugem sklonu (genitiv) oziroma rodilnik. Imidž pomeni, po Toporišiču (predsednik Pravopisne komisije SAZU, Ljubljana 2001), skrbeti za svoj ugled, sloves.

P.S. Če boš imel še kakšna pravopisna, literarna ali zgodovinska vprašanja, pa se le javi. Nikar se ne boj. Naj ti ne bo nerodno.

Ob branju tvojih postov pa dobivam utemeljen občutek, da je imel Edi Kardelj več dobrih učencev, kot bi si sam sploh lahko kdaj želel. Tudi on je imel namreč samo eno resnico. SVOJO! In tisti, ki se z njo niso strinjali, so bili označeni za ........ pa saj verjetno sam to bolj veš, kot jaz.

Ko me hočeš učiti slovnico,ugotavljam, da dejansko za nekaj postov nazaj ne veš več, kaj se ti je zapisalo.

Ob vsem svojem filozofiranju si pozabil dejstvo, da beseda sploh ni bila mišljena v obliki, kakršno mi "znanstveno" razlagaš,ampak je tudi nam,nerazgledanim jasno,da med besedama imidž in na nisi pustil presledka.

Pa ne bi več o tem, saj se je težko pogovarjati z nekom, ki svojo resnico zagovarja in vsiljuje na tak način , kot se ga z etiketiranjem, poniževanjem in podtikanjem lotevaš ti.

Lp Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je moral Imreje Nagy, ki se je uprl ruski nadvladi na madžarskem in se zatekel v jugoslovansko veleposlaništvo le tega zapustiti in seveda plačal z življenjem? Tito ga je podpiral, Nagy se je zgledoval po njem...pa ga je vseeno izdal in predal svojemu sovražniku?

Se tako dela s prijatelji in simpatizerji če si neodvisen in samostojen in vse kar je Juga po vaše bila?

(ne mi sedaj da so rusi obljubili, da mu ne bojo nič naredili...tako naiven ni bil nihče, spoh pa ne Titi, ki je vedel s kom češnje zoba)

Imre Nagy je dejansko črn primer v Titovi zgodovini.

Zgodovina je sicer polna raznih izdajstev, odrekanj "prijateljem", ko jih več ne rabiš, ali pa so ti drugi bolj koristni.

V tem primeru pa bi od Tita pričakoval, da bo imel več jajc. Žal....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorry

:topic:

ampak si ne morem pomagati

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Kje si to napisal, poišči sam.

Zakaj ?

Ostajam pa pri trditvi, da je ena od lastnosti slaboumnih in nerazgledanih ljudi, da imajo minimalni prag vzdraženja in da postanejo nasilni in vulgarni, ko jim zmanjka argumentov.

To ti je verjetno kot tvoj problem predstavil tvoj terapewt - mogoče bi bilo dobro, da ga pogosteje obiščeš.

Tako, da bi za tvoj duševni mir bilo bolje, da se izogibaš branju mojih komentarjev. Jaz pa se bom tvojih.

Velja?

Zakaj me pa hočeš prikrajšati za zabavo ob branju smešnic katere pišeš?

Za diplomo (z zagovorom diplome in podelitvijo) na katerikoli slovenski fakulteti je 16 let premalo.

Ali si morda opazil, da kdo od nas toliko maha z "izobrazbo" kot to počneš ti? Nisi? Zakaj, sine? Ne zato, ker ostali ne bi imeli diplom, magisterijev in doktoratov - marsikdo med nami ima to. Samo nihče od nas ni tako skrajno obremenjen s komplexi manjvrednosti (kot ti), da bi se mu sploh zdelo potrebno spustiti na tvoj primitivni nivo kompenzacije tvojega komplexa manjvrednosti v stilu: "Kaj boš ti qrac tule govoril . Ys, samo ys in edino ys imam pravico predavati, ker sem diplomiranec, vi vsi ostali ste pa gnoj, ki mora držati gobce in spoštljivo poslušati, kaj bom ys, ki imam "diplomo" vam neukim bebcem povedow!" Fante - nujno rabiš strokovno pomoč, da ti nekdo da pol kile pomirjeval v žilo, 2 ali 3 elektrošoke "odmalimiljonvolti" in ti potem razloži, da nisi edini v šolo hodil, da nisi edini pismen, da so drugi mogoče zgodovino doživeli in da vidijo in poznajo laži današnje politike, ki na vseh koncih prireja polpreteklo zgodovino po merilih Vatikana. Pa ne pozabi prej h spovedi, saj ni nujno, da preživiš terapijo. Vzrok za tvoje težave je zelo verjetno tvoj oče, ki se je v tvojem ranem otroštvu hudo cinično, arogantno in surovo vedel do tebe - na žalost pa mi nimamo nič s tem.

Če pa si tolikokrat ponavljal razrede, se jaz na tvojem mestu s tem ne bi hvalil.

Torej - o tem pišem. To, če je kdo ponavljal ali ne kak razred ne pomeni nič .. samo toliko v info. Moj sošolec ga je , pa je kljub temu danes zdravnik, drugi, ki si je pa vsako leto na Bežigrajski Gimnaziji "privoščil" en popravni izpit je pa vrhovni sodnik, tretji .. skratka, vsi z "Bežigrajske" smo nekaj dosegli ne glede na srednješolske ali osnovnošolske ocene .. samo, da tebi to nikakor ni jasno, to ne paše v tvoj shizoidni koncept samohvale in nadutosti.

Veš, dragi Damian, Srbi pravijo:"I iznad popa ima pop".

To si gotovo slišal pri maši - ali ne?

:lol1:

Sicer pa vidim, da ti v mojih postih bereš neobstoječe stvari (o IQ-ju, žaljivkah, preferiranju lastne razgledanosti).

Wauuu - zdaj še svoje težave projiciraš v druge ljudi. Fant moj - tebi pa ne bo mogel pomagati niti strokovnjak. Mogoče cel team: psihiater, klinični psiholog, socialni psiholog, socialni delavec, 4 medicinske sestre pa še snažilka. Slednja bo čistila tisto, kar takim pacientom kot si ti uide med terapijo.

:lol1:

Damian, Damian, nalagaš, da glava peče.

Zakaj - pa ne da so te že cvrli z elektrošoki?

:hmm:

Tisto o zborih si pa lepo povedal. Ljudi je potem velikokrat sram. Sploh take, ki si z neumestnimi komentarji prav plansko gradijo imidžna netu.

Seveda, zato pa tebe še na nobenem nismo videli, ali ne? Pa te verjetno tudi nikoli ne bomo, ker te ne bodo izpustili iz kletke in te bodo raje držali tam, ker jim boš dišal po "čevapih".

:evilgrin:

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imidž pomeni, po Toporišiču (predsednik Pravopisne komisije SAZU, Ljubljana 2001),

Zelo :topic: , vendar je imenovani gospod zrel za odprodajo. Žal mi MS mečina ne dovoli napisati ustreznejšega izraza na IBMovi trdini.

Imidž je ogabno popačena tujka, ker mu je pretežko priporočiti podobo. Piši kot govoriš doktrina. Nedomiselni dinozavri, zaradi katerih boš v naslednjih 10 letih govoril pidžin ingliš (šatro slovenijado).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi Tito vse to prebral kar se je napisalo na tem foromu bi se v grobnici sigurno obrnil in rekel:

Moji dragi omladinci, jer sam vas tako učio, jer sam vas tako učio?

In kaj bi bilo, če bi še živel? Gattolina, Lina in podobni bi se še sedaj z nami vkup na ves glas drli:

Druže Tito, golubica bela mi ti se kunemo, da sa tvoga puta ne skrenemo.

Meni osebno pod Titom ni primanjkovalo ničesar. Verjamem pa, da vsem ni bilo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob branju tvojih postov pa dobivam utemeljen občutek, da je imel Edi Kardelj več dobrih učencev, kot bi si sam sploh lahko kdaj želel. Tudi on je imel namreč samo eno resnico. SVOJO! In tisti, ki se z njo niso strinjali, so bili označeni za ........ pa saj verjetno sam to bolj veš, kot jaz.

Ko me hočeš učiti slovnico,ugotavljam, da dejansko za nekaj postov nazaj ne veš več, kaj se ti je zapisalo.

Ob vsem svojem filozofiranju si pozabil dejstvo, da beseda sploh ni bila mišljena v obliki, kakršno mi "znanstveno" razlagaš,ampak je tudi nam,nerazgledanim jasno,da med besedama imidž in na nisi pustil presledka.

Pa ne bi več o tem, saj se je težko pogovarjati z nekom, ki svojo resnico zagovarja in vsiljuje na tak način , kot se ga z etiketiranjem, poniževanjem in podtikanjem lotevaš ti.

Lp Damjan

Najprej provuciraš. Potem pa žanješ sadove svojega početja in si užaljen. Bodi "ded" in argumentiraj. Z argumenti in dejstvi.

Veš, najbolj od vsega v življenju ne maram neutemeljnega nakladanja. Žal imam takšno službo, da že skoraj dve desetletji vsak dan po osem ur poslušam zgodbe brez argumentov, laži, nalaganje in ogibanje resnici. Verjemi mi, da bi se tudi tebi počasi uprlo. Želim ti lep večer.

P.S. Cinizem je argument, ki pri "pravih nasprotnikih" vzbuja pomilovanje. Če boš tako komuniciral v poslu, ti bodo vsa vrata zaprta.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi Tito vse to prebral kar se je napisalo na tem foromu bi se v grobnici sigurno obrnil in rekel:

Moji dragi omladinci, jer sam vas tako učio, jer sam vas tako učio?

In kaj bi bilo, če bi še živel? Gattolina, Lina in podobni bi se še sedaj z nami vkup na ves glas drli:

Druže Tito, golubica bela mi ti se kunemo, da sa tvoga puta ne skrenemo.

Meni osebno pod Titom ni primanjkovalo ničesar. Verjamem pa, da vsem ni bilo tako.

Seveda ti pod Titom ničesar ni primanjkovalo, ker ničesar nisem nisi imel. Ne ti, ne vsi ostali. Če te spomin ne vara, smo vsi jeseni kupovali ozimnico, ker pozimi ni bilo sadja. Z motociklom se nisi vozil, ker ga nisi mogel kupiti. Uvoz je bil prepovedan. Kreditov za nakup vozil pa tudi ni bilo. Motocikel si lahko uvozil le na invalida. Ob povprečni plači cca. 100 eur si zračunaj, kako dolgo si zanj varčeval. Če te je sosed prijavil, so te že naslednji dan klicali na UJV, motor pa zaplenili. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji.

Takšni kot je Gattolina pa nikoli nismo tulili v isti rog s komunisti. Veš, nihče iz bližnje in daljne družine ni bil nikoli v partiji. Bili pa so v koncentracijskih taboriščh, pa v partizanih, pa na Golem otoku...O, ja.Pa redne hišne preiskave enkrat na teden smo si tudi poiskusili. Pa prošnja na letalsko Akademijo je bila tudi zavrnjena. Brez obrazložitve. To pa. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji. Tako, da mi ne nalagaj s takšnimi floskulami.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej provuciraš. Potem pa žanješ sadove svojega početja in si užaljen. Bodi "ded" in argumentiraj. Z argumenti in dejstvi.

Veš, najbolj od vsega v življenju ne maram neutemeljnega nakladanja. Žal imam takšno službo, da že skoraj dve desetletji vsak dan po osem ur poslušam zgodbe brez argumentov, laži, nalaganje in ogibanje resnici. Verjemi mi, da bi se tudi tebi počasi uprlo. Želim ti lep večer.

P.S. Cinizem je argument, ki pri "pravih nasprotnikih" vzbuja pomilovanje. Če boš tako komuniciral v poslu, ti bodo vsa vrata zaprta.

-Nič nisem užaljen.

-glede česa hočeš argumente?

-tudi jaz tebi želim lep večer

-a ti si pravi nasprotnik? sploh ne vem, zakaj bi rabili biti nasprotniki...

-kar se mojega posla tiče,se dobro razumem s kupci,dobavitelji in svojimi sodelavci (kljub, kot

praviš,cinizmu)

Lp Damjan

p.s.

napiše se:provocirati (od besede:provokacija) , ne pa provucirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ti pod Titom ničesar ni primanjkovalo, ker ničesar nisem nisi imel. Ne ti, ne vsi ostali. Če te spomin ne vara, smo vsi jeseni kupovali ozimnico, ker pozimi ni bilo sadja. Z motociklom se nisi vozil, ker ga nisi mogel kupiti. Uvoz je bil prepovedan. Kreditov za nakup vozil pa tudi ni bilo. Motocikel si lahko uvozil le na invalida. Ob povprečni plači cca. 100 eur si zračunaj, kako dolgo si zanj varčeval. Če te je sosed prijavil, so te že naslednji dan klicali na UJV, motor pa zaplenili. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji.

Takšni kot je Gattolina pa nikoli nismo tulili v isti rog s komunisti. Veš, nihče iz bližnje in daljne družine ni bil nikoli v partiji. Bili pa so v koncentracijskih taboriščh, pa v partizanih, pa na Golem otoku...O, ja.Pa redne hišne preiskave enkrat na teden smo si tudi poiskusili. Pa prošnja na letalsko Akademijo je bila tudi zavrnjena. Brez obrazložitve. To pa. Res je bilo lepo v Titovi Jugoslaviji. Tako, da mi ne nalagaj s takšnimi floskulami.

Res ni bilo idealno za vse in v vsem. Daleč od tega. Kakor ni idealno za vse tudi sedaj.

Vendar:

-ozimnico jeseni kupujemo tudi sedaj,saj je cenejša in bolj kvalitetna od pozimi uvoženega napol umetnega

sadja in zelenjave

-motocikel si lahko kupil. Moj sosed je imel že leta 60 Northona,ko sem bil majhen pa so imeli še Triumphe,Guzzije. Za manjši denar si dobil Javo ali MZ ja.Kasneje pa tudi ostale firme.

-uvoz ni bil prepovedan.Je pa bil birokratsko zapleten.

-Krediti za avte so bili.Vsaj po letu 65.Za prej pa ne vem

-motorje so na invalide uvažali zaradi izogibanja davku in carini

-zakaj bi te sosed rabil prijavljati za motor, saj si ga moral registrirati in bi ti lahko motor zaplenili že tam,

če bi tvoje "argumentirano " nakladanje držalo.

-direktno na Letalsko akademijo v Zadru se je bilo nemogoče vpisati vsakemu, saj si moral predhodno končati Letalsko gimnazijo v Mostarju. Za kaj več, si moral imeti zelo dobre zveze,skoraj nemogoče.

Pa lep pozdrav

Damian

p.s.

v stavku "....preiskave enkrat na teden smo si tudi poiskusili .." si besedo "poiskusili" ali pa besedi "si tudi" verjetno vstavil pomotoma, saj je eno ali drugo brez pomena v tej besedni zvezi. To me glede na tvoj besedni zaklad, ki naj bi si ga pridobil z branjem knjig preseneča.

Pa še drobcen nasvet strokovnjaku za slavistiko: napiše se "poizkusiti" ne pa "poiskusiti"

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir imaš napisan. Če želiš, ga preveri.

Off topic pa (če že omenjaš (de)nacionalizacijo:

Počasi bodo tudi tvojy shirani možgani

morali ugotowiti

da brez nacionalizacije

ne bi bylo

denacionalizaciye.

:lol1: :lol1: :lol1:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da nekateri v tej temi mešajo obdobja takoj po vojni in kasneje po 70 letu...pač kot jim ustreza za trenutno argumentacijo. in to počnemo vsi :P

ampak, lahko blodite kot želite. porušeno in krvavečo državo je vseeno skozi desetletja postavil na noge z spretnim manevriranjem med vzhodom in zahodom. In če ne bi bli Srbi take prasice kot so bli vse to obdobje, bi mogoče Jugoslavija bila še vedno država in danes vredna vsega spoštovanja. Preden pa me kdo označi za jugonostalgika naj mu povem, da sem ponosen na to, da smo se osamosvojili, saj s tisto srbjansko bando ni bilo več mogoče shajat...dvakrat so nas nategnili, prvo SHS, potem YU...u tretje so jih dobili po nosu in če dodam moje skromno mnenje...so jo odnesli daleč prepoceni :fredy:

Tito pa je ostal simbol, tu na primorskem, boja za našo zahodno mejo. In žal so ga "izbrisali" s Sabotina :P

največji greh pa je ostal, da ni dopustil večstrankarstva... če bi to storil ne bi noben prešteval kosti danes. tako so to rešili v Franciji. kar 200.000 kolaboracionistov so popucali...vendar so kljub temu dovolili preživelim normalno politično življenje. in zato pr njih ni "tomb Raiderjev"

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ni bilo idealno za vse in v vsem. Daleč od tega. Kakor ni idealno za vse tudi sedaj....

Drži .. brez napake.

:yes:

Dodal

bi še to, da sem v JNA 1 mesec 24 ur dnevno spremljal in pazil, da se jim kaj ne zgodi, otroke, ki so prišli na zdravniške pregleda za sprejem na letalsko gimnazijo. Spremljal sem jih od prihoda na železniško postajo do odhoda z nje in brez mene ni niti eden od njih preživel niti 10 minut (kolikor je rabil za toaleto). Svojo nalogo sem vzel nadvse resno, saj sem osebno odgovarjal za njihova življenja ali poškodbe v času bivanja pri nas. Med njimi sem videl vse mogoče otroke, in takrat sem ravno drugič zavrnil (prvič v gim.) vabilo/predlog za vstop v KPJ, zaradi česar nisem imel nikoli nobenih težav. Seveda me je zanimalo in sem te otroke tudi povprašal po tem, ali so njihovi starši v KPJ. Kar precej jih je takrat leta 1976 odgovorilo z "Ne!". Tako, da lahko mirno trdim, da politična usmerjenost ni vplivala na izbor bodočih pilotov. Prav dobro se tudi spominjam vprašalnikov, kjer politična pripadnost ni bila omenjena. Edini pogoj za vpis je bilo zdravstveno stanje otroka in seveda šolski uspeh (pravdobro, odlično spričevalo). Na pregled so bili vabljeni vsi otroci iz vseh OŠ s takimi spričevali, če so prej seveda izpolnili ustrezno prošnjo ob končani OŠ.

Za

"sladkorček na torti" pa naj še povem, da so tiste moje JNA zgodbe, katere sem napisal po nick-om "1" in "Broj Jedan" čista resnica, da sem kot skrajno apolitičen in antimilitarističen človek imel povsod izredno slabe politične karakteristike, zaznamke in opažanja v kartotekah, kjer je pod točko št.1 pisalo: "... blablabla .. ne prenaša uniformirane avtoritete .. blablabla .." (to sem si kasneje kot poročnik TO lahko ogledal v štabu TO na Viču) - in vsemu navkljub sem kot vojak na služenju JNA bil (strokovno) zaposlen na vrhovni letalski komandi v Zemunu ter od tega 2 meseca na vrhovnem poveljstvu JNA v Bg.

Torej

takele "letaske" zgodbe so čisto navadno in zeloo pretirano laganje.

Ostale

buče našega "nadizobraženega" notoričnega lažnivca je pa ovrgel Damjan.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ni bilo idealno za vse in v vsem. Daleč od tega. Kakor ni idealno za vse tudi sedaj.

Vendar:

-ozimnico jeseni kupujemo tudi sedaj,saj je cenejša in bolj kvalitetna od pozimi uvoženega napol umetnega

sadja in zelenjave

-motocikel si lahko kupil. Moj sosed je imel že leta 60 Northona,ko sem bil majhen pa so imeli še Triumphe,Guzzije. Za manjši denar si dobil Javo ali MZ ja.Kasneje pa tudi ostale firme.

-uvoz ni bil prepovedan.Je pa bil birokratsko zapleten.

-Krediti za avte so bili.Vsaj po letu 65.Za prej pa ne vem

-motorje so na invalide uvažali zaradi izogibanja davku in carini

-zakaj bi te sosed rabil prijavljati za motor, saj si ga moral registrirati in bi ti lahko motor zaplenili že tam,

če bi tvoje "argumentirano " nakladanje držalo.

-direktno na Letalsko akademijo v Zadru se je bilo nemogoče vpisati vsakemu, saj si moral predhodno končati Letalsko gimnazijo v Mostarju. Za kaj več, si moral imeti zelo dobre zveze,skoraj nemogoče.

Pa lep pozdrav

Damian

p.s.

v stavku "....preiskave enkrat na teden smo si tudi poiskusili .." si besedo "poiskusili" ali pa besedi "si tudi" verjetno vstavil pomotoma, saj je eno ali drugo brez pomena v tej besedni zvezi. To me glede na tvoj besedni zaklad, ki naj bi si ga pridobil z branjem knjig preseneča.

Pa še drobcen nasvet strokovnjaku za slavistiko: napiše se "poizkusiti" ne pa "poiskusiti"

Vedno znova me presenečaš. Res.

- Kaj pa si kupil od ozimnice? Predvsem pa kje?

- Katero podjetje je, recimo, leta 1975 uvažalo znamke Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki?

- Koliko je bilo na uvožena vozila dajatev in kje si lahko kupil devize?

- Kakšna je bila čakalna doba?

- Citiraj mi prosim zakon in letnico, po katerem je bil dovoljen individualni uvoz?

- Ob vsakem nakupu, še posebej dražjih vozil, si bil na udaru UJV. V našem kraju je bilo kar nekaj ljudi ob vozilo. Živimo ob meji in zmeraj se je točno vedelo, kaj je "po črki zakona" in kaj ne. Zato ne nakladaj in ne laži ljudem. Ti bo še kdo verjel.

- Letalska Akademija je bila v Mostarju in pogoj za vpis nanjo, ni bila zaključena vojaška gimnazija.

- Za vpis v katerokoli "sistemsko" srednjo šolo ali Akademojo (Plicija ali Vojska), so preverili celo družino in po njihovem "nezanesljivi" oz. "neprimerno" so bili zavrnjeni. Dovolj je že bilo, da si imel enega od staršev na začasnem delu v tujini.

Damianček, nalagaček, bolj se trudiš, bolj ti ne gre. Try harder!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da nekateri v tej temi mešajo obdobja takoj po vojni in kasneje po 70 letu...pač kot jim ustreza za trenutno argumentacijo. in to počnemo vsi :P

ampak, lahko blodite kot želite. porušeno in krvavečo državo je vseeno skozi desetletja postavil na noge z spretnim manevriranjem med vzhodom in zahodom. In če ne bi bli Srbi take prasice kot so bli vse to obdobje, bi mogoče Jugoslavija bila še vedno država in danes vredna vsega spoštovanja. Preden pa me kdo označi za jugonostalgika naj mu povem, da sem ponosen na to, da smo se osamosvojili, saj s tisto srbjansko bando ni bilo več mogoče shajat...dvakrat so nas nategnili, prvo SHS, potem YU...u tretje so jih dobili po nosu in če dodam moje skromno mnenje...so jo odnesli daleč prepoceni :fredy:

Tito pa je ostal simbol, tu na primorskem, boja za našo zahodno mejo. In žal so ga "izbrisali" s Sabotina :P

največji greh pa je ostal, da ni dopustil večstrankarstva... če bi to storil ne bi noben prešteval kosti danes. tako so to rešili v Franciji. kar 200.000 kolaboracionistov so popucali...vendar so kljub temu dovolili preživelim normalno politično življenje. in zato pr njih ni "tomb Raiderjev"

V Franciji je bilo malenkost drugeče. Francija je bila osvobojena v letu 1944 nekaj mesecev po invaziji zaveznikov na Evropo. Vendar je vojna II. svetovna kot taka še vedno trajala. In so Francozi pobijali simpatizerje okupatorjev med vojno vendar na osvobojenem Francoskem ozemlju. Pri nas so jih pa pobili po uradno že končani II. svetovni vojni. In kar se dogaja med vojno se nekako drugače tolerira kot pa reči storjene po vojni v smislu množičnih pobojev in raznih eksodusov (Sudetski Nemci in podobno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži .. brez napake.

:yes:

Dodal

bi še to, da sem v JNA 1 mesec 24 ur dnevno spremljal in pazil, da se jim kaj ne zgodi, otroke, ki so prišli na zdravniške pregleda za sprejem na letalsko gimnazijo. Spremljal sem jih od prihoda na železniško postajo do odhoda z nje in brez mene ni niti eden od njih preživel niti 10 minut (kolikor je rabil za toaleto). Svojo nalogo sem vzel nadvse resno, saj sem osebno odgovarjal za njihova življenja ali poškodbe v času bivanja pri nas. Med njimi sem videl vse mogoče otroke, in takrat sem ravno drugič zavrnil (prvič v gim.) vabilo/predlog za vstop v KPJ, zaradi česar nisem imel nikoli nobenih težav. Seveda me je zanimalo in sem te otroke tudi povprašal po tem, ali so njihovi starši v KPJ. Kar precej jih je takrat leta 1976 odgovorilo z "Ne!". Tako, da lahko mirno trdim, da politična usmerjenost ni vplivala na izbor bodočih pilotov. Prav dobro se tudi spominjam vprašalnikov, kjer politična pripadnost ni bila omenjena. Edini pogoj za vpis je bilo zdravstveno stanje otroka in seveda šolski uspeh (pravdobro, odlično spričevalo). Na pregled so bili vabljeni vsi otroci iz vseh OŠ s takimi spričevali, če so prej seveda izpolnili ustrezno prošnjo ob končani OŠ.

Za

"sladkorček na torti" pa naj še povem, da so tiste moje JNA zgodbe, katere sem napisal po nick-om "1" in "Broj Jedan" čista resnica, da sem kot skrajno apolitičen in antimilitarističen človek imel povsod izredno slabe politične karakteristike, zaznamke in opažanja v kartotekah, kjer je pod točko št.1 pisalo: "... blablabla .. ne prenaša uniformirane avtoritete .. blablabla .." (to sem si kasneje kot poročnik TO lahko ogledal v štabu TO na Viču) - in vsemu navkljub sem kot vojak na služenju JNA bil (strokovno) zaposlen na vrhovni letalski komandi v Zemunu ter od tega 2 meseca na vrhovnem poveljstvu JNA v Bg.

Torej

takele "letaske" zgodbe so čisto navadno in zeloo pretirano laganje.

Ostale

buče našega "nadizobraženega" notoričnega lažnivca je pa ovrgel Damjan.

:worship:

Broj jedan!

Z lepim se hvališ in delaš sramoto sam sebi. Apolitičen, antimilitarističen, ne prenašaš uniformirane avtoritete...Lepo lepo. V ŠRO pa so to spravili po sili. In tudi čine so ti poklonili, ne?! Daj, lažnivec,lažnivi. Če bi bilo res, kar praviš, ne bi nikoli končal ŠRO. Nikoli bil stažist v prekomandi in kasneje postal podporočnik v rezervni sestavi. Kot vojak, si bil zaposlen na Vrhovni letalski komandi v Zemunu? Ne ga srati? Zaposlen? Ne morem verjeti. A nisi bil v ŠRO? Od kod pa si postal podporočnik in kasneje poročnik? Mi, ostali, bivši rezervni oficirji smo bili v času trajanja vojaškega roka, na služenju. A ti pa kar zaposlen? In kaj si delal? Kuhal kavo? Pospravljal postelje? Čistil škornje nižjim oficirjem? V vsakem primeru si moral imeti izredno odgovorne zadolžitve, glede na to, kako se napihuješ. In kako si na vse skupaj ponosen. Nakladaš in lažeš, kot pes teče. Sicer pa, če smo leta 1991 imeli v TO takšne poročnike kot si ti, je jasno, da je morala Policija vzeti vojno v Sloveniji v svoje roke. Takšni apolitični in antimilitaristični oficirji bi se predali, še preden bi prvi tank prižgal motor. In ti imaš nick name Broj jedan? Ubožec ubogi.

V Franciji je bilo malenkost drugeče. Francija je bila osvobojena v letu 1944 nekaj mesecev po invaziji zaveznikov na Evropo. Vendar je vojna II. svetovna kot taka še vedno trajala. In so Francozi pobijali simpatizerje okupatorjev med vojno vendar na osvobojenem Francoskem ozemlju. Pri nas so jih pa pobili po uradno že končani II. svetovni vojni. In kar se dogaja med vojno se nekako drugače tolerira kot pa reči storjene po vojni v smislu množičnih pobojev in raznih eksodusov (Sudetski Nemci in podobno).

V temi Josip Broz - Tito smo, kot se to zgodi pri vsaki temi, zašli. Namen je bil, povedati mnenje o njem. Mi pa nalagamo tudi vse ostalo. Zgodovinska dejstva so znana. Posledice tudi. Zato je pravzaprav vse skupaj nesmisel. Le nekateri na tem forumu so ta hudo "pametni" in tako brez kulture, da je prav, da dobijo lekcijo. Pa saj v živo ne bi tako kokodakali.

se mi zdi, da nekateri v tej temi mešajo obdobja takoj po vojni in kasneje po 70 letu...pač kot jim ustreza za trenutno argumentacijo. in to počnemo vsi :P

ampak, lahko blodite kot želite. porušeno in krvavečo državo je vseeno skozi desetletja postavil na noge z spretnim manevriranjem med vzhodom in zahodom. In če ne bi bli Srbi take prasice kot so bli vse to obdobje, bi mogoče Jugoslavija bila še vedno država in danes vredna vsega spoštovanja. Preden pa me kdo označi za jugonostalgika naj mu povem, da sem ponosen na to, da smo se osamosvojili, saj s tisto srbjansko bando ni bilo več mogoče shajat...dvakrat so nas nategnili, prvo SHS, potem YU...u tretje so jih dobili po nosu in če dodam moje skromno mnenje...so jo odnesli daleč prepoceni :fredy:

Tito pa je ostal simbol, tu na primorskem, boja za našo zahodno mejo. In žal so ga "izbrisali" s Sabotina :P

največji greh pa je ostal, da ni dopustil večstrankarstva... če bi to storil ne bi noben prešteval kosti danes. tako so to rešili v Franciji. kar 200.000 kolaboracionistov so popucali...vendar so kljub temu dovolili preživelim normalno politično življenje. in zato pr njih ni "tomb Raiderjev"

A Tito ni živel in se šel kralja, car, cesarja in vladarja v obdobju med letom 1945 in 1980? A ni naslov teme Josip Broz - Tito?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj takšno prerekanje glede tega,da se je živelo slabo in da smo trpeli pomanjkanja.Seveda na primerjavo z zahodnimi državami smo bili v zaostanku ampak,če primerjamo ostale komunistične države sploh pa vzhodni blok,smo mi živeli v izobilju.Imeli smo potni list,ki skorajda ni imel omejitev,kar je en madžar lahko samo sanjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-Nič nisem užaljen.

-glede česa hočeš argumente?

-tudi jaz tebi želim lep večer

-a ti si pravi nasprotnik? sploh ne vem, zakaj bi rabili biti nasprotniki...

-kar se mojega posla tiče,se dobro razumem s kupci,dobavitelji in svojimi sodelavci (kljub, kot

praviš,cinizmu)

Lp Damjan

p.s.

napiše se:provocirati (od besede:provokacija) , ne pa provucirati.

Damian, hvala za P.S. O ostalem pa bi te vprašal, ali ti ne bereš mojih postov in nabijaš v temo ali se delaš blesavega? Še enkrat preberi svoja vprašanja in poglej sosledje postov. Morda pa se ti posveti, o čem se na tej temi pogovarjamo. Če ti ne bo jasno, vprašaj. O.K.?

Verjetno si v službi čisto normalen. Le, ko prižgeš PC, se zbudi volkodlak v tebi, kaj? Ha, ha, ha...Še tvoj prijatelj Broj Jedan bo pravkar skočil z invalidskeg vozička, tako se napihuje. Alleeeluuuja...!!!

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji izbrisani pa demonstrirajo pred parlamentom, nastopajo na televiziji, grozijo državi, čigar državljanstvo hočejo in se vozijo v Strassbourg. Razlika je očitna.

Ampak "Slovenci" bi jih najraje fentali ... ali vsaj deportirali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Za vpis v katerokoli "sistemsko" srednjo šolo ali Akademojo (Plicija ali Vojska), so preverili celo družino in po njihovem "nezanesljivi" oz. "neprimerno" so bili zavrnjeni. Dovolj je že bilo, da si imel enega od staršev na začasnem delu v tujini.

Damianček, nalagaček, bolj se trudiš, bolj ti ne gre. Try harder!

Čista laž.

:grrr

Moj

oče je leta 1956 izstopil iz KPJ po hudem "načelnem" sporu, zapustil takrat mesto direktorja tekstilne tovarne v Š. Loki in začel z obrtjo. Leta 1961 prodal (!!) svoj stroj lastne izdelave v Žiri, kjer so s tem prvim strojem ustanovili podjetje, ki še danes uspešno deluje (Etiketa Žiri). Potem je šel med "Gastarbeiter"-je ter ustanovil svojo prvo podjetje v tujini (kasneje še 2), ki je delovalo tudi po njegovi smrti pod okriljem partnerja vse do pred nekaj leti. Vsa njegova podjetja so zalagala YU tekstilno industrijo s potrebnimi surovinami in polizdelki. Sicer ys nisem imel nikakršnega interesa zaposliti se v policiji ali vojski, vendar sem kljub temu med služenjem delal v skupnih pisarnah z najvišjimi oficirji JNA in imel dostop do marsičesa - recimo do vojaškega načrta "Agresija s severa", ki je bil izdelan leta 1969. Točno po tem planu se je namreč JNA umaknila iz SLO ob odcepitvi.

Kjapazdejpress

BTW: kaj pa pomeni "akademojo"?

:evilgrin:

ps:

pa da ne bi spet kdo srw o "slovenski osvobodilni vojni", ki vojna nikoli ni bila

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova ustava iz leta 1974 se je zgodila skoraj 30-50 let po času, o katerem piše "mojster" zgoraj. Razen tega je tvoja pripomba na to temo, čisto mimo, ker gre za dva, popolnoma nepovezana dogodka. Razen tega pa, v kolikor navajaš zgodovinske dejstva, bi lahko vedel, da je bila ustava iz leta 1974 bolk kot ne maža za oči takratnim političnim trendom. Si morda kdaj slišal za MASPOK?

Vejice v slovenski slovnici pa ne obvladaš tolk zlo.

Odveč je tista v "temo, čisto mimo" in tista v "dva, popolnoma".

Poleg tega uborno tvoriš tudi vrinjen stavek: "Razen tega pa bi, v kolikor navajaš zgodovinska dejstva, lahko vedel" bi bila pravilna formulacija.

"Bolk" je pač tipkarska napaka, se skorajda oprosti pri končni oceni pismenosti.

Uborno... :lol1:

Če rabiš lektorja za svoje objave, sem na voljo. Tarifa je tolar na znak pregledanega besedila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj takšno prerekanje glede tega,da se je živelo slabo in da smo trpeli pomanjkanja.Seveda na primerjavo z zahodnimi državami smo bili v zaostanku ampak,če primerjamo ostale komunistične države sploh pa vzhodni blok,smo mi živeli v izobilju.Imeli smo potni list,ki skorajda ni imel omejitev,kar je en madžar lahko samo sanjal.

Popolnoma se strinjam s teboj. Vendar ne pozabi, da so bile velike razlike tudi znotraj Jugoslavije. Niti slučajno niso imeli prebivalci vseh republik kar tako potnih listov. In za marsikoga, danes neambicioznega, so bili tisti časi lepši, ker se je zlil z množico in lažje je bil povprečen. Službo je imel, stanovanje tudi, letoval je v počitniškem domu svojega podjetja in na TV-ju gledal 4 do 5 programov. Jugoslovanski socializem je bilo zlato obdobje za ljudi, ki so bili radi povprečni.

Čista laž.

:grrr

Moj

oče je leta 1956 izstopil iz KPJ po hudem "načelnem" sporu, zapustil takrat mesto direktorja tekstilne tovarne v Š. Loki in začel z obrtjo. Leta 1961 prodal (!!) svoj stroj lastne izdelave v Žiri, kjer so s tem prvim strojem ustanovili podjetje, ki še danes uspešno deluje (Etiketa Žiri). Potem je šel med "Gastarbeiter"-je ter ustanovil svojo prvo podjetje v tujini (kasneje še 2), ki je delovalo tudi po njegovi smrti pod okriljem partnerja vse do pred nekaj leti. Vsa njegova podjetja so zalagala YU tekstilno industrijo s potrebnimi surovinami in polizdelki. Sicer ys nisem imel nikakršnega interesa zaposliti se v policiji ali vojski, vendar sem kljub temu med služenjem delal v skupnih pisarnah z najvišjimi oficirji JNA in imel dostop do marsičesa - recimo do vojaškega načrta "Agresija s severa", ki je bil izdelan leta 1969. Točno po tem planu se je namreč JNA umaknila iz SLO ob odcepitvi.

Kjapazdejpress

BTW: kaj pa pomeni "akademojo"?

:evilgrin:

ps:

pa da ne bi spet kdo srw o "slovenski osvobodilni vojni", ki vojna nikoli ni bila

Kaj pa velike začetnice, stavčna ločila...Vidim, da ste sami hudi oficirji med nami, ki ste vsi po vrsti imeli dostop do marsičesa. CIA v malem. Poglej, poglej, tako majhen narod, pa takšni pomembni vojaki v JNA. Potem pa res ni čudno, da smo ugnali jugo-vojsko v nekaj dneh. In to sploh ni bila vojna, praviš? Pametno, Polde. Le tako naprej. Pa tega ja ne pozabi povedati družinam padlih v vojni za Slovenijo. Reči jim, da jim je ata iz kurbišča skozi okno padel. V Šentilju so se verjetno domačini s petardami obmetavali, pa je mimogrede nakaj tovornjakarjem odneslo glavo. Ne, ne, vojne za Sloveniji pa res ni bilo. Če pa si ti že pred tridesetimi leti gledal plane in načrte. Vidiš, takšnim, kot si ti, so včasih rekli Peta kolona ali Kvizlingi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj jedan!

Z lepim se hvališ in delaš sramoto sam sebi. Apolitičen, antimilitarističen, ne prenašaš uniformirane avtoritete...Lepo lepo. V ŠRO pa so to spravili po sili. In tudi čine so ti poklonili, ne?! Daj, lažnivec,lažnivi. Če bi bilo res, kar praviš, ne bi nikoli končal ŠRO. Nikoli bil stažist v prekomandi in kasneje postal podporočnik v rezervni sestavi. Kot vojak, si bil zaposlen na Vrhovni letalski komandi v Zemunu? Ne ga srati? Zaposlen? Ne morem verjeti. A nisi bil v ŠRO? Od kod pa si postal podporočnik in kasneje poročnik? Mi, ostali, bivši rezervni oficirji smo bili v času trajanja vojaškega roka, na služenju. A ti pa kar zaposlen? In kaj si delal? Kuhal kavo? Pospravljal postelje? Čistil škornje nižjim oficirjem? V vsakem primeru si moral imeti izredno odgovorne zadolžitve, glede na to, kako se napihuješ. In kako si na vse skupaj ponosen. Nakladaš in lažeš, kot pes teče. Sicer pa, če smo leta 1991 imeli v TO takšne poročnike kot si ti, je jasno, da je morala Policija vzeti vojno v Sloveniji v svoje roke. Takšni apolitični in antimilitaristični oficirji bi se predali, še preden bi prvi tank prižgal motor. In ti imaš nick name Broj jedan? Ubožec ubogi.

V temi Josip Broz - Tito smo, kot se to zgodi pri vsaki temi, zašli. Namen je bil, povedati mnenje o njem. Mi pa nalagamo tudi vse ostalo. Zgodovinska dejstva so znana. Posledice tudi. Zato je pravzaprav vse skupaj nesmisel. Le nekateri na tem forumu so ta hudo "pametni" in tako brez kulture, da je prav, da dobijo lekcijo. Pa saj v živo ne bi tako kokodakali.

A Tito ni živel in se šel kralja, car, cesarja in vladarja v obdobju med letom 1945 in 1980? A ni naslov teme Josip Broz - Tito?

Neverjeten kreten in lažnivec .. res no.

:grim

Ali

ti moram zdaj vojaško knjižico gor popat, ali kaj. Ja, med služenjem sem bil zaposlen in sem imel točno 8 urni delovnik - pa kaj je to takega. V Zemunu in na vrhovnem poveljstvu je bilo takih vojakov kot listja in trave, ki so delal strokovna dela za JNA - od vezistov, dispečerjev (ys), raznih uradniških del in tako naprej .. do razvodnika sem čine nabral v JNA od tam dalje pa v TO - so what?

Ti

si bil, si in boš ostal vedno nula od nule, pa te tule zdaj krči shizofrenije mečejo sem in tja po forumu.

Kdaj

je bila pa vojna v SLO - bebo bebasti - no kdaj??.

Po

letu 1945 SLO ni doživela nobene vojne več in med tistim planiranim umikom JNA iz SLO (katerega je BTW zaukazal Kučanov veliki prijatelj Milošević ter tako rešil marsikatero slovensko življenje) je bilo v SLO manj mrtvih in manj škode kot med katerimikoli večjimi manevri JNA v SFRJ.

Butelj bitasti,

vedi, da če ne bi bilo Miloševića, ki je zadržal generale JNA in bi JNA takrat udarila s vso silo, kot je na Hrvaškem - bi ti sinkokretenko danes pisal v Cirilici.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto o zborih si pa lepo povedal. Ljudi je potem velikokrat sram. Sploh take, ki si z neumestnimi komentarji prav plansko gradijo imidžna netu.

In seveda - ti določaš, kaj je umestno in kaj neumestno na forumu in v določeni razpravi, ali pa kar v življenju nasploh?

Samo vprašam...

Ne zato, ker ostali ne bi imeli diplom, magisterijev in doktoratov - marsikdo med nami ima to. Samo nihče od nas ni tako skrajno obremenjen s komplexi manjvrednosti (kot ti), da bi se mu sploh zdelo potrebno spustiti na tvoj primitivni nivo kompenzacije tvojega komplexa manjvrednosti v stilu

jst priznam, da imam končano samo Srednjo naravnoslovno šolo Miloša Zidanška, sem naravoslovno-matematični tehnik. Ampak morda se v letu 2007 vpišem na magisterij :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!