Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Čestitam za praznik. Eh, zdaj pa na delo,- nočejo dati fraj...

Pa si zavrtimo tisto lepo ''Druže Titi, mi ti se kunemo...''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za praznik. Eh, zdaj pa na delo,- nočejo dati fraj...

Pa si zavrtimo tisto lepo ''Druže Titi, mi ti se kunemo...''

Eh sm mislu da bom ta prvi danes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj utrinkov iz knjige Murphijev zakon:

KARDELJEV ŽELEZNI ZAKON DEMOKRACIJE:

Demokracija je diktatura proletariata. :naughty:

BROZOV POPRAVEK:

Demokracija je naša diktatura. :naughty: :naughty:

AKSIOM BROZA BLAŽENEGA:

Gorje zadolženemu. Dvakrat gorje njegovemu upniku. :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je bil vladar nekega časa, v okolju in času, ki sta mu to dopuščala. Gledano skozi zgodovino in z dovolj oddaljenega zornega kot, je bil velik voditelj. Toda če pogledamo zgodovino z današnje perspektive, je bil le eden od velikih diktatorjev, zelo podoben Hitlerju, Stalinu, Causescuju in seveda svojim afriškim prijateljem - Heile Sellassi, Mobutu Sese Seco in še kakšen bi se našel. Doktrina njegovega vladanja je bila - en narod, ena stranka, ena miselnost in en ljubljeni vodja. Kakšna pa je razlika med NSDAP (nacistična stranka) in KPJ? Mar je bila kakšna razlika med Hitlerjugen in Titovimi pionirji? Morda kakšna razlika med Dachauom in Golim otokom?

Ljudje sploh ne vedo, da se je npr. ustaško koncentracijsko taborišče Jasenovac, leta 1945 začelo uporabljati za enako dejavnost, kot prej, le stanovalci so bili drugi? Zaprli so ga leta 1953. Goli otok je deloval celo do leta 1986. Vsi drugače misleči so bili v smrtni nevarnosti. Meje zaprte. Standard ruski. In potem slišimo zgodbice o Informbiroju, ko se je Tito uprl Stalinu? Lepo vas prosim. Če ne bi bilo Američanov, bi nas Rusi pojedli za šalo. Namesto Rdeče armade, bi vkorakalo kakšno malo večje Lovsko društvo in nas pojedlo.

Se je morda kdo kdaj vprašal, od kod so prihajali nepovratni krediti? Prihajali so v glavnem iz ZDA. Zakaj? Zato, da je v času hladne voje imel NATO posrednika med enimi in drugimi. Titov komunizem je bil le farsa za hude posle, ki so stali v ozadju.

In ljubljeni vodja je zanemarjal svojo lastno družino. Sinova sta ga videla za časa njegovega življenja le nekajkrat. Jovanko pa je dal umakniti iz javnega življenja in jo kot lastno ženo, obtožil ruske špionaže.

Pa saj to je bolano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je bil vladar nekega časa ...

Bolani

so takile zapisi, ki iz 200 kilskega kupa sadja izberejo pet gnilih jabolk, jih napihnejo v 600 kilske buče

in prodajajo po forumih za živo resnico, samo zato in edino zato, da bi bralce podvrgli politični propagandi in dokazali, kako je bila naša celotna preteklost samoupravnega socializma črna in polna zločinov proti človeku, današnja lopovsko mafijaška "demokracija" je pa vse kar smo si želeli in iskali celo življenje in smo našli šele sedaj in tule.

:grrr

Bolano - ne bolano .. odvratno zlobno, hudobno in lažnivo.

Zanima

me le, kaj imaš TI OSEBO od pisanja teh laži?

Poliranje svojih manjvrednostnih komplexov in nabijanje lastnega ega v upanju, da ti bo kdo pritrtdil?

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je bil vladar nekega časa, v okolju in času, ki sta mu to dopuščala. Gledano skozi zgodovino in z dovolj oddaljenega zornega kot, je bil velik voditelj. Toda če pogledamo zgodovino z današnje perspektive, je bil le eden od velikih diktatorjev, zelo podoben Hitlerju, Stalinu, Causescuju in seveda svojim afriškim prijateljem - Heile Sellassi, Mobutu Sese Seco in še kakšen bi se našel. Doktrina njegovega vladanja je bila - en narod, ena stranka, ena miselnost in en ljubljeni vodja. Kakšna pa je razlika med NSDAP (nacistična stranka) in KPJ? Mar je bila kakšna razlika med Hitlerjugen in Titovimi pionirji? Morda kakšna razlika med Dachauom in Golim otokom?

Ljudje sploh ne vedo, da se je npr. ustaško koncentracijsko taborišče Jasenovac, leta 1945 začelo uporabljati za enako dejavnost, kot prej, le stanovalci so bili drugi? Zaprli so ga leta 1953. Goli otok je deloval celo do leta 1986. Vsi drugače misleči so bili v smrtni nevarnosti. Meje zaprte. Standard ruski. In potem slišimo zgodbice o Informbiroju, ko se je Tito uprl Stalinu? Lepo vas prosim. Če ne bi bilo Američanov, bi nas Rusi pojedli za šalo. Namesto Rdeče armade, bi vkorakalo kakšno malo večje Lovsko društvo in nas pojedlo.

Se je morda kdo kdaj vprašal, od kod so prihajali nepovratni krediti? Prihajali so v glavnem iz ZDA. Zakaj? Zato, da je v času hladne voje imel NATO posrednika med enimi in drugimi. Titov komunizem je bil le farsa za hude posle, ki so stali v ozadju.

In ljubljeni vodja je zanemarjal svojo lastno družino. Sinova sta ga videla za časa njegovega življenja le nekajkrat. Jovanko pa je dal umakniti iz javnega življenja in jo kot lastno ženo, obtožil ruske špionaže.

Pa saj to je bolano.

Ti moraš biti pa že precej v letih, da se vsega tako natančno spomniš...... :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolani

so takile zapisi, ki iz 200 kilskega kupa sadja izberejo pet gnilih jabolk, jih napihnejo v 600 kilske buče

in prodajajo po forumih za živo resnico, samo zato in edino zato, da bi bralce podvrgli politični propagandi in dokazali, kako je bila naša celotna preteklost samoupravnega socializma črna in polna zločinov proti človeku, današnja lopovsko mafijaška "demokracija" je pa vse kar smo si želeli in iskali celo življenje in smo našli šele sedaj in tule.

:grrr

Bolano - ne bolano .. odvratno zlobno, hudobno in lažnivo.

Zanima

me le, kaj imaš TI OSEBO od pisanja teh laži?

Poliranje svojih manjvrednostnih komplexov in nabijanje lastnega ega v upanju, da ti bo kdo pritrtdil?

:evilgrin:

Za to tvojo izjavo pa se postavim tudi jaz TITO je bil in bo ostal CAR :yea1: :yea1: kljub nabijanju nekaterih in iskanju dlake v jajcu in iz takega človeka ki je krojil zgodovino našega naroda delajo zločinca in ga primerjajo z zločinci tega človeštva. Bi bilo lepo če bi v osnovnih šolah poučevali tudi zgodovino in dejstva iz časov Titovega vladanja pa sem prepričan da bi bilo mnogo manj umazanega nabijanja v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolani

so takile zapisi, ki iz 200 kilskega kupa sadja izberejo pet gnilih jabolk, jih napihnejo v 600 kilske buče

in prodajajo po forumih za živo resnico, samo zato in edino zato, da bi bralce podvrgli politični propagandi in dokazali, kako je bila naša celotna preteklost samoupravnega socializma črna in polna zločinov proti človeku, današnja lopovsko mafijaška "demokracija" je pa vse kar smo si želeli in iskali celo življenje in smo našli šele sedaj in tule.

:grrr

Bolano - ne bolano .. odvratno zlobno, hudobno in lažnivo.

Zanima

me le, kaj imaš TI OSEBO od pisanja teh laži?

Poliranje svojih manjvrednostnih komplexov in nabijanje lastnega ega v upanju, da ti bo kdo pritrtdil?

:evilgrin:

Povsem se strinjam stabo inse tudi z mirnim srcem podbišem pod to pisanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti moraš biti pa že precej v letih, da se vsega tako natančno spomniš...... :hmm: :hmm: :hmm:

Za razliko od tebi podobnih smo nekateri hodili v šolo, se izobraževali in od vsega nam je tudi nekaj ostalo. Verjamem, da se ne spomniš, kdaj si prebral zadnjo knjigo.

Na forumu lahko pametuje kdorkoli, razgledanost pa je nekaj kar pridobivaš leta in leta.

Za to tvojo izjavo pa se postavim tudi jaz TITO je bil in bo ostal CAR :yea1: :yea1: kljub nabijanju nekaterih in iskanju dlake v jajcu in iz takega človeka ki je krojil zgodovino našega naroda delajo zločinca in ga primerjajo z zločinci tega človeštva. Bi bilo lepo če bi v osnovnih šolah poučevali tudi zgodovino in dejstva iz časov Titovega vladanja pa sem prepričan da bi bilo mnogo manj umazanega nabijanja v tej temi.

Saj so jo. Celo cirilico smo se učili. Dejstvo je, da je komunizem kot politična imn pojavna oblika v 5000 letni zgodovini človeštva preživel zgolj 69 let. Če si intelektualec, mi boš moral pritrditi. Če nisi, nabijava v prazno. Vse vas, ki vas tako zelo skomina po Titovih časih, pa bi za samo mesec dni prestavil nazaj, v časa, ko smo imeli ob vikendih redukcije elektrike, ko je bilo racionalizirano gorivo na 40 litrov na mesec, ko smo imeli dneve par-nepar, ko so bile trgovine prazne, ko so bili ljudje zaprti zaradi suma podjetništva in podobno. Fantje, dejstva. Zgolj dejstva. Ne stalo nalagati o stvareh, o katerih nimate pojma. Če pa hočete kaj dokazati, pridite z dejstvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse vas, ki vas tako zelo skomina po Titovih časih, pa bi za samo mesec dni prestavil nazaj, v časa, ko smo imeli ob vikendih redukcije elektrike, ko je bilo racionalizirano gorivo na 40 litrov na mesec, ko smo imeli dneve par-nepar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebi podobnih smo nekateri hodili v šolo, se izobraževali in od vsega nam je tudi nekaj ostalo. Verjamem, da se ne spomniš, kdaj si prebral zadnjo knjigo.

Na forumu lahko pametuje kdorkoli, razgledanost pa je nekaj kar pridobivaš leta in leta.

Saj so jo. Celo cirilico smo se učili. Dejstvo je, da je komunizem kot politična imn pojavna oblika v 5000 letni zgodovini človeštva preživel zgolj 69 let. Če si intelektualec, mi boš moral pritrditi. Če nisi, nabijava v prazno. Vse vas, ki vas tako zelo skomina po Titovih časih, pa bi za samo mesec dni prestavil nazaj, v časa, ko smo imeli ob vikendih redukcije elektrike, ko je bilo racionalizirano gorivo na 40 litrov na mesec, ko smo imeli dneve par-nepar, ko so bile trgovine prazne, ko so bili ljudje zaprti zaradi suma podjetništva in podobno. Fantje, dejstva. Zgolj dejstva. Ne stalo nalagati o stvareh, o katerih nimate pojma. Če pa hočete kaj dokazati, pridite z dejstvi.

Ti pa res vse veš o vseh, celo to, da se ne spomnijo kdaj so zadnjo knjigo prebrali. Si še hujši kot Veliki brat.

Kot je že napisal Wilson, je večino teh slabih stvari, ki jih opisuješ, bilo nekaj let po titovi smrti. Malo maš probleme z Alzheimerjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebi podobnih smo nekateri hodili v šolo, se izobraževali in od vsega nam je tudi nekaj ostalo. Verjamem, da se ne spomniš, kdaj si prebral zadnjo knjigo.

Na forumu lahko pametuje kdorkoli, razgledanost pa je nekaj kar pridobivaš leta in leta.

Saj so jo. Celo cirilico smo se učili. Dejstvo je, da je komunizem kot politična imn pojavna oblika v 5000 letni zgodovini človeštva preživel zgolj 69 let. Če si intelektualec, mi boš moral pritrditi. Če nisi, nabijava v prazno. Vse vas, ki vas tako zelo skomina po Titovih časih, pa bi za samo mesec dni prestavil nazaj, v časa, ko smo imeli ob vikendih redukcije elektrike, ko je bilo racionalizirano gorivo na 40 litrov na mesec, ko smo imeli dneve par-nepar, ko so bile trgovine prazne, ko so bili ljudje zaprti zaradi suma podjetništva in podobno. Fantje, dejstva. Zgolj dejstva. Ne stalo nalagati o stvareh, o katerih nimate pojma. Če pa hočete kaj dokazati, pridite z dejstvi.

politični komunizem, da. a komunizem kot tak obstaja že bistveno dlje. skušaj v glavi potegniti kako paralelo s plemensko ali s praskupnostjo. bazira na podobnih principih.

ja, razgledanost je res problem dandanašnji. je prekratka in preozka, prehitro nasede na čereh ideologij.

za "sum podjetništva" pa res prvič slišim. in poznam privatnike, ki so to še iz tistih časov. Razen, če si v zagnanosti, da dokažeš svoj prav, malce posplošil neko točno specifično časovno obdobje komunizma pri nas, povojno nacionalizacijsko ihto ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj dejstva. Ne stalo nalagati o stvareh, o katerih nimate pojma. Če pa hočete kaj dokazati, pridite z dejstvi.

Optimist...sej ne boš dogo...

dejstva?...argumenti?...dokazi?....pa veš da lahko mahaš s papiriji, katero avtentičnost so potrdili vsi inštituti na svetu, ki se ukvarjajo s temi zadevami...pa ti jih bodo na MS spodbijali s kakšnim člankom kvazi novinarja lol1:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima

me le, kaj imaš TI OSEBO od pisanja teh laži?

Poliranje svojih manjvrednostnih komplexov in nabijanje lastnega ega v upanju, da ti bo kdo pritrtdil?

:evilgrin:

Sej - točno to ti počneš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebi podobnih smo nekateri hodili v šolo ..

Viš,

v svojem lažnivem nakladanju si vse pomešal.

BTW: ko si ravno omenil izobraževanje - koliko

razredov osemletke pa imaš ..

4 ali 5?

:evilgrin:

Sej - točno to ti počneš. :)

.. in

kaj se ti mešaš, Cycko .. ali danes nimaš nikogar

doma s katerim bi se prepirow,

pa se trudiš tule nekaj "razgreti" debato ..

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko je bilo racionalizirano gorivo na 40 litrov na mesec...

Racionirano, menda. Če mi spomin še ni čisto opešal od časov, ko:

...smo nekateri hodili v šolo, se izobraževali in od vsega nam je tudi nekaj ostalo...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racionirano, menda.

Bo

že držalo Exelenca, če Vi tako pravite ..

še dobro da ni fštrikow kake hčere in

pokasirow cveka in potem

vaše svete jeze, če bi se buniw.

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

politični komunizem, da. a komunizem kot tak obstaja že bistveno dlje. skušaj v glavi potegniti kako paralelo s plemensko ali s praskupnostjo. bazira na podobnih principih.

ja, razgledanost je res problem dandanašnji. je prekratka in preozka, prehitro nasede na čereh ideologij.

za "sum podjetništva" pa res prvič slišim. in poznam privatnike, ki so to še iz tistih časov. Razen, če si v zagnanosti, da dokažeš svoj prav, malce posplošil neko točno specifično časovno obdobje komunizma pri nas, povojno nacionalizacijsko ihto ... ?

Pr meni ni nikoli posploševanja. Človek z imenom in priimkom, celo moj prijatelj je bil v preiskovalnem zaporu 8 mesecev zato, ker je nek produkt naročil v izdelavo pri podjetju A in ga, ko je bil gotov, prodal podjetju B. Vmes si je seveda zaračunal maržo. To je bilo dovolj za "SUM PODJETNIŠTVA" in osem mesecev preiskovalnega zapora. Nekega dne, so ga nato brez obrazložitve vrgli iz KPD - ja na cesto.

Ker je bil sredi zime v sami srajci in poletnih hlačah, je prišel k meni, ki sem takrat stanoval nedaleč od tam, da smo ga za silo oblekli in mu dali denar za avtobus do Ljubljane.

Veš, kolikorkoli nalagajo, dejstvo je, da tisti časi niso bili šala in da v kolikor nisi tulil v isti rog z oblastjo, so te onemogočili kjerkoli. Nekaterim so v petdesetih letih odvzeli državljanske pravice (zaposlitev, socialno zavarovanje, dokumente in možnost ponovne zaposlitve), njihovi otroci so bili izključeni iz šole, partnerji odpuščeni in podobni.

Mi se danes lahko šalimo in prepucavamo, kdo je bolj pameten. Ljudje, ki pa so tiste čase preživeli, imajo malo drugačne spomine. Seveda, vsaka ostrina zbledi. In tudi jugoslovanska je. Kovati pa Broza v zvezde, bi moralo biti mnnogo bolj argumentirano, kot le napisati Tito je bil car. Ja. Res je bil car. Pravi car. Drugi so kradli denar, zlatnino, umetnine, posesti...On je vzel kar celo državo. Mimogrede, da bi lahko naredili iz Brionov-otok Vanga rezidenco, so tamkajšnje staroselce enostavno preselili. In če si kakšno rekel, te ni več bilo. Mislim, da to niso časi, po katerih bi nas moralo skominati.

politični komunizem, da. a komunizem kot tak obstaja že bistveno dlje. skušaj v glavi potegniti kako paralelo s plemensko ali s praskupnostjo. bazira na podobnih principih.

ja, razgledanost je res problem dandanašnji. je prekratka in preozka, prehitro nasede na čereh ideologij.

za "sum podjetništva" pa res prvič slišim. in poznam privatnike, ki so to še iz tistih časov. Razen, če si v zagnanosti, da dokažeš svoj prav, malce posplošil neko točno specifično časovno obdobje komunizma pri nas, povojno nacionalizacijsko ihto ... ?

Mar so v praskupnosti kot aksiom rodovne ureditve preživeli vsi in slabeli najmočnejši, zato, da so najšibkejši preživeli in životarili? Ne verjamem, da je uravnilovka družbe kdajkoli v zgodovini človeštva vodila k napredku.

Viš,

v svojem lažnivem nakladanju si vse pomešal.

BTW: ko si ravno omenil izobraževanje - koliko

razredov osemletke pa imaš ..

4 ali 5?

:evilgrin:

.. in

kaj se ti mešaš, Cycko .. ali danes nimaš nikogar

doma s katerim bi se prepirow,

pa se trudiš tule nekaj "razgreti" debato ..

:D

Sodiš po svoji izobrazbi ali zgolj ugibaš ali ima nekdo razred več od tebe?

Ti moraš biti pa že precej v letih, da se vsega tako natančno spomniš...... :hmm: :hmm: :hmm:

Veš, Damian, cinizem je poceni in argument omejenih glav. Pridi z argumenti, zgodovinskimi dejstvi, podatki, ki jih ne poznam, pa bova diskutirala. Jaz svojega neznanja ne bom skrival za strupenimi pripombami in če mi boš povedal, kaj novega, bom to rade volje sprejel. Forum bi naj bil namenjen debati, ne treningu primitivizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe gattolina, ti lahko kar takoj povem, da te bo Damian odpravil s tem da si premlad, če se ne bo skladalo z njegovimi pogledi na problematiko. Tudi jaz sem baje premlad, čeprav sem vseeno dovolj star da mi pionirčki in razni dnevi OF niso ušli. Oz. jim jaz nisem ušel.

In ... Damian! Ko me sprašuješ s čim so se mi tako zamerili ... marsičesa se seveda spomnim in na to gledam kot na pranje možganov ... že kot mulariji. Ista figa ko Hitlerjugend minus antisemitizem ... Skratka, vzgoja mladine po meri države ...

Bi se dalo najt kako paralelo s Krasnim novim svetom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!