Skoči na vsebino

Kako ravnati pri nesreči motorista?


Thundercat

Priporočene objave

Tudi jaz vama želim čimprejšnje okrevanje. Moram pa priznati, da ko sem gledal video, me je na koncu pri trku kar premaknilo s stola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff... Kar precej sreče, da sta jo tako odnesla... Še dobro, da lahko poveš svojo plat zgodbe in da jo imaš celo dokumentirano. Drugače bi se v eni drugi temi verjetno že kregali, kako je motorist pridivjal 'najmanj 200'.

Bi pa -še posebej pred takšnim križiščem- pričakoval kak post-2208-0-28162300-1335126564.jpg - pa ga na posnetku nisem opazil.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čim hitrejše okrevanje

lahko bi bilo tudi ogledalo za tiste ki iztopajo iz stranske ceste saj je izhod takoj za ovinkom.

Samo da ni hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čim hitrejše okrevanje

lahko bi bilo tudi ogledalo za tiste ki iztopajo iz stranske ceste saj je izhod takoj za ovinkom.

Samo da ni hujšega.

ogledalo je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojojj mene je tudi kar s stola hitlo, ko sem vidla posnetek... Grozno.

Hitro okrevajta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem vidu ker sem gledal tvoje akrobacije

res na začetni sliki se ga vidi bom moral okulistu

:)

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tako kot enega izmed predhodnikov je tudi mene zmotila velika diskrepanca možnega kraja trka med slikami z označbami, ki so najvrjetneje služile policijskemu zapisniku ter mestom trka kot takega, kot izhaja iz nameščene kamere...

ob malce nerodnih zapiskih pregovorno polpismenih policistov bi na koncu lahko bil motorist velik krivec, "nesrečni avtomobilist" pa "nedolžna žrtev" objestnega motorista...

ob tem se nekako zamislim in mi na misel pridejo naslednja vprašanja:

-prvo kot prvo, ali lahko tak posnetek na sodišču predložiš kot dokaz (recimo za svojo nedolžnost ali kot dokaz tuje krivde) in ali ima ob tem nasprotna stran kakršnekoli možnosti, da se zadeva ne upošteva (posledična izločitev dokaznega gradiva)?

-ali obstajajo kamere, ki recimo snemajo ob vsakem vklopu motorja, imajo senzor ki zazna padec, trk ali podobno, po zaznanem trku snemajo še določeno časovno obdobje, nato pa "memorirajo" le dogajanje recimo neko obdobje pred trkom in neko obdobje po trku... da delujejo kot nekakšna video-črna-skrinjica... če ne, mogoče poslovna ideja za nekoga, ki je v teh vodah... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čimprejšnje okrevanje ti želim biker. In seveda tudi sopotnici. Samo ta posnetek pa res strese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno človek ne sprašuje zaradi kregarije, ampak nasvetov. Tudi sam razmišljam, da touring škornji pri takem gležnja ne varujejo dovolj. Kako pa bi se obnesli racing šuhi?

njegovega vprašanja niti nisem razumel kot uvod v kregarijo, pravim samo da ˝narava˝ tega padca je pač pustila posledice kot jih je, in dvomim da bi top oprema kaj spremenila, prav tako ne verjamem da ima biker77 ˝luknjo˝ v nogi tam, kjer ga je ščitil škorenj...po posnetku sodeč ni imel časa čisto nič drugega naredit kot to kar je, malo je zavrl in je počilo....lahko da bi racing čevlji premenili situacijo, zloma gležnja ziher ne bi preprečili, bi pa površinske poškode v primeru da bi se osebek peljal po asfaltu dlje časa, saj imajo poleg usnje na sebi še ogromno plastike, kevlarja, titana,...to je tudi namen opreme, da ti reši kožo, ker kosti ti razen prej omenjenih izjem pod določenimi pogoji, ne more

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77, tudi jaz ti želim čimprejšnje okrevanje in seveda tudi Gabry s katero se kar dobro poznava in me zato cela zgodba še bolj prizadeva.

Najprej si posnetka sploh nisem upala pogledat, ker se sama vozim točno na način, kot si ga opisal. Od 80-105, malo levo, malo desno, nobenih kolen, neumnosti in divjanja... tudi iz posnetka se vidi (sem kasneje nabrala "pirhe", da sem pogledala), da je bilo prav nekaj takega kot po tisti cesti počnem sama - naivno misleč, da če ne bom prižgala kot majmun, da se mi ne more nič zgodit. Od danes dalje grem na R1200 penzijo še z večjim cmokom v grlu. Upam, da boste tudi birokracijo dobro rešili in še enkrat VSE DOBRO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ELO, nisem 100%, slišal sem, da so vsi neavtorizirani posnetki (zvočni in video) pri nas neveljavni. Če bi koga skušal s takim posnetkom namočit, si lahko prislužiš celo kazensko obravnavo.

Povsod v tujini si na veliko pomagajo z video nadzornimi posnetki. Očitno je pri nas narobe svet. Skratka, na MS je kar nekaj navdušencev brskanja z internetom po zakonodaji. Upam, da kmalu pride kakšna izčrpna razlaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale posnetek se lahko predloži na sodišču kot dokaz, v vsakem primeru se lahko predloži, če gre za dokaz obrambe,

Zakaj pa je števec zakrit?

Tudi če se je vozilo malo prehitro (v trenutku trka 80km/h) najbrž sokrivde (vsaj minimalne) ne bo mogoče očitati, ker bi prišlo do trka po moje tudi pri brzini 60-70.

Le pri višini škode bi lahko odločili drugače, malenkosten soprispevek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa je števec zakrit?

v prvi verziji objavljenega posnetka števec hitrosti ni bil zakrit... :)

je potrebno zakriti še merilnik vrtljajev, pa stebričke ob cesti, pa popačiti čas, pa....

če je omejitev na odseku dejansko 90km/h, so bile predhodno izpisane hitrosti (katere imam v spominu) po moje na meji dovoljenega...

toleranca števca, nižja dejanska hitrost zaradi morebitno obrabljenih pnevmatik in drugih faktorjev pnevmatike, toleranca morebitnega radarja in si zelo blizu tega, da je bila dejanska hitrost manjša od tiste, pri kateri se začnejo globe...

tudi deljena krivda ne bi smela priti v poštev, saj motorist ni bil tako prehiter, da ga avtomobilist ne bi mogel ustrezno opaziti in predvidevati, da se lahko zanaša na omejeno hitrost. povedano drugače, svojega manevra vključevanja avtomobilist ne bi uspel uspešno zaključiti, kljub dosti nižjim izhodiščnim hitrostim motorista...

sem že prepameten, grem raje naprej delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presenetljivo kako se je na videu čez noč pojavil zakrit števec za hitrost...mi daje občutek, da se je nekdo nečesa ustrašil...

Kakorkoli, Gabrijeli in tebi želim hitro okrevanje.

Škoda, da pride do takšnih nesreč. Situacija je bila nerešljiva in ne vem zakaj zakrivanje, razloga za slabo vest nimaš, nič nisi mogel storiti hitrost je bila pa tudi primerna..

Tudi mene je spomnila na mojo, le da je v mene priletel motorist s stranske ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čosto pravilno da je zakrit števec, to pa zato, da se folk ne obremenjuje z njim in se raje posveti kočljivi situaciji, ki se lahko zgodi vsakemu izmed nas. In to je slaba označenost cest, starejši vozniki s stranskih cest, ki slabo vidijo in karambol je tu. Kdo je kriv niti ni bistveno (vsaj sedaj ne več, ker se je že zgodilo). Bistveno je, kako to preprečiti, da bo tega čimmanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se ne strinjam, to je tisto, da se lahko nekoga samo bogi bogi, da ja nekdo ne bi slučajno česa pokritiziral. Včasih bi morali napisati že v naslov teme, kritike nezaželjene :)

Dejstvo je da se tega preprečiti ne da, do tega bo žal vedno prihajalo, vedno bodo ljudje, ki na cesti niso dovolj pozorni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!