Skoči na vsebino

Vomitorium


Pravokotar

Priporočene objave

Stari Rimljani so bili štoserji. Vandrali so okoli po tisti krpi zemlje, ki je bila takrat Svet in jo pomalem osvajali. Treba je povedat, da je bil Svet v tistih časih še ploščat. BTW, moj je še danes tak. Zato tudi ne hodim prav daleč od doma. Da ne bi dol padu.

No, Rimljani so šli ipaq malo dlje. Ampak ko se jim ni več dalo, so na zemljevidu potegnili lepo razločno črto, na drugo stran napisali:

HIC SUNT LEONES

in zadeva je bila ad acta.

Imeli so pa tudi precej razvit smisel za žur. Vsake toliko se je kdo odločil in organiziral kak banket. Motozborov takrat še ni bilo. Bile so pa bakanalije, kar je bolj ali manj isti šmorn. Samo prevozno sredstvo je drugo. Pa bakanalije so znale trajat tudi po cel mesec. Danes bi si to bolj težko privoščili. Takrat pa ni bilo frke.

Glavno opravilo na tistih žurkah je bilo bojda žretje in pitje. Oboje v kolosalnih količinah. Jedi so bile za današnje pojme rahlo nenavadne. Denimo z medom oblite kisle kumare. Osebno me ne čudi, da je potem kozlanje ležalo vsenaokoli. Lepo pa res ni bilo.

So pa bili tile Rimljani tudi kunštni tiči. Trije ali štirje so staknili glave in tuhtali. Kar se enemu mahoma zasvetijo učki in zarjove:

VOMITORIUM!!!!

Ostali so ga gledali približno takole: :blink:

Pa jim mož pojasni: vomitorium je prostor, posebej namenjen kozlanju!

Ostali so najprej gledali takole :unsure: in takole :huh: , ko pa so zadevo preizkusili v praksi, so njihovi izrazi postali taki :) in taki B)

Vomitorium je postal ena najpomembnejših iznajdb starega Rima. Brez njega bi kozlanje še vedno ležalo vsenaokrog.

__________________________________________________________

Zadnje dni sem se lagodno sprehajal po svojih običajnih potkah na Motomarsu. Marsikaj fletnega se je dogajalo. Kot na kaki bakanaliji. Vendar, joj prejoj, vsake toliko postane komu tudi slabo. Če že ne kozla, pa vsaj obilno pljuva. Resda nisem Rimljan (čeprav je moj svet ploščat), pa sem vseeno staknil glavo in si rekel:

"Ha, če so Rimljani znali držat nek nivo higiene, ni vrag da ne bi znali tudi Motomarsovci!"

Tole tukaj je temeljni kamen vomitoriuma. Za splošno uporabo. Če se vam zdi primerno, lahko družno kozlamo in pljuvamo vanj, če pa ne, lahko pa še naprej to počnemo vsevprek.

Meni je v bistvu vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVE PEPE!!!!!

absolutno za vomitorium!!!!

ali pa kar politiziranje preimenovat ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi naš svet, čeravno malo bolj okrogle, kot rimljanski, ni tako slab. Še kakšnih 50 let nazaj so se po kotih javnih ustanov in drugih javnih hiš (mislim take javne hiše, kot so kolodvori pa avtobusne postaje in navadne gostilne ter podobno) stali lepi medeninasti pljuvalniki.

Lahko so bili tudi vomitoriji, ker, če si imel želodček zmerne prostornine in ne kak raztegnjeni vamp, si vse bruhanje lahko parkiral v pljuvalnik. :D

:o :o :o (<- trije bruheci)

No, sedaj smo v popolni civiliziranosti in pljuvalnikov seveda ni več videti. Je pa tega, pljunkov, dosti po pločnikih. V Singapurju te pa menda že zaprejo, če na ulici žvečiš zvečilno gumo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Glavno opravilo na tistih žurkah je bilo bojda žretje in pitje....

stara šola :D

pa še tole btw..dobr sestavljena "zgodbica"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah....................

"kurac pizda fuk svoboda " :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi lepo, če bi se tudi driske hodili(e) praznit sem... :rolleyes: B)

788655.1.jpg

Morda takole? :D

Može! B)

Dajte si duška. Vomitorium je bil ustanovljen prav za take primere. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od zdaj naprej bom vedno, ko bom začela s hujšanjem in si bom čez pet minut premislila, prišla pogledat fotografijo, ki si jo, dragi PEPE, na ogled postavil. <_<

Ni hudič, da ne bi zaleglo. :unsure: :huh:

Kar se pa tiče MOTOPLJUVALNIKA - sem za!!!!! B)

Kar takoj ga bom preizkusila:

Peesda, kurc, tak dan, v glavi me tišči, pa ko jebe tak regres, še to nej majo, pa ker kurc si je menstruacijo zmislu, pichka mu m.......... VSE JE U KURCU!!!! :angry:

Ohhhhhh, malo mi je odleglo.... :rolleyes: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa FKKT naj se podre.......danes takoj.....čist do temeljev......... :angry: :angry: :angry:

Aja, pa matematičen faks tudi, pa unga trapastega asistenta naj zasuje........ :angry: :angry: :angry: :angry:

Alla B)

Uf....pa res mal pomaga......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa imel ta vomitorium tudi svoje slabe strani. Tako npr. si moral do njega it, namesto, da bi se olajšal kar na mestu nelagodja......ampak to niti ni bila tako velika cena za higijeno.

Stvar se je zakomplicirala šele, ko so nekateri pričeli razmišljati o tem, da v bistvu kozlanje sploh ne bi bilo potrebno. In tako so se odpravili do zvrhanega vomitoriuma, ter poskušali ugotoviti, zakaj se je kateri izmed naokoli ležečih osebkov moral olajšati. So gledali in gledali........ter na koncu ugotovili, da je vse kozlanje med seboj pomešano in da sploh ni mogoče ugotoviti, katera jed in pijača je pri posamezniku povzročila nelagodje.

In tako so se Rimljani še naprej zvijali v črevesnih krčih in na veliko bruhali v vomitorium.

Pa jim ne gre zameriti, saj vsi vemo, da je lažje predpisati bruhanje izven dosega očesa, kakor pa poskušat ugotovit vzroke in nato kuhat hrano, ki ne draži želodca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametno tale motopljuvalnik.PEPE vsaka ti čast.

Pa da se še jaz olajšam.

Naj gre vse skup v tri p....e ma....ne dost mam vsega, faksa, učenja, asistentov ki me drkajo za vsak kurac.Jutri grem še na izpit pol pa ko jih jebe vse skupaj, jaz grem na morje pa nek se jebejo sami sebe.

Pomaga B)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različni želodčki so občutljivi na različno hrano.

Predpostavljajmo, da se v naši menzi najde nekaj za vsak okus.

Če človek malce popazi (predvsem nase) in ne trpa brezglavo vase kar vse redom, naj bi načeloma ne imel večjih problemov.

Niti sam s seboj, niti s kuharji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!