Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

Tole se mi valja po predalu že en čas ampak zaenkrat "sistem na pipco" deluje OK in nimam nekako volje "klat" motorja da bi zadevo "izboljšal".

post-7865-0-73681900-1441993482_thumb.jpg

Mogoče pa kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko pipo zapreš olje preneha teči - takoj (kapilara).

Količine olja v cevi (rezervoarju) še nisem računal, no pa dajmo: (matematično volumen valja fi/2=7mm x H=600mm)=92399.99999999991 kubičnih milimetrov.

Po izračunu nekaj manj kot 1dl (0,92), to zadostuje za več kot 5k km. V flaši ga imam še cca 3,5 deci, do sedaj sem prevozil,  35Kkm od tega ga je šlo 0,9 deci za MT-jko. Pa računaj, men se ne da :whistle: , ko bo prazna kupim novo.

attachicon.gifVerigol.jpg attachicon.gifVerigol1.jpg

Pa še to cev (rezervoarček) imam na vrhu zaprt z kosom gobice, da se ne vnaša prah, smeti itd.

 

 

tole bom pa jst čez zimo skopiral :whistle: , če seveda nimaš nič proti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tutoro dela gud, mal svinjarje in ketna lepo mastna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... kadar se mi lub ketno pipsat, vzamem tauranžnga ...

.. kadar se mi pa ne lub teh bedarij delat, vzamem pa tabeuga ... :)

... simpl k pasulj ... :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... kadar se mi lub ketno pipsat, vzamem tauranžnga ...

.. kadar se mi pa ne lub teh bedarij delat, šwrcnem pa tabeuga ... :)

... simpl k pasulj ... :) :) :)

ročno šwrcaš, al ti kera pomaga?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tutoro dela gud, mal svinjarje in ketna lepo mastna

12003986_925348717534681_738665088047144

 

10690274_925348870867999_560342782416844

 

1000km test, zelo malo umazanije okrog, veriga lepo mastna, poraba olja zanemarljiva. skrajšal bom samo cev od posodoce do vilic, ker ne rabi toliko lufta. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12003986_925348717534681_738665088047144

 

10690274_925348870867999_560342782416844

 

1000km test, zelo malo umazanije okrog, veriga lepo mastna, poraba olja zanemarljiva. skrajšal bom samo cev od posodoce do vilic, ker ne rabi toliko lufta. 

A si dal vzmetno podložko med nihajko in tisti L profil?  je nihajka aluminjasta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si dal vzmetno podložko med nihajko in tisti L profil?  je nihajka aluminjasta?

ni vzmetna, ampak jeklena podobna vzmetni, je pa pritrjeno v ušesu za dvig zadnje nihajke. Predvidevam, da je aluminij ja. Zakaj?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni vzmetna, ampak jeklena podobna vzmetni, je pa pritrjeno v ušesu za dvig zadnje nihajke. Predvidevam, da je aluminij ja. Zakaj?

Pac neke vrste vzmetna podlozka je to in teh se nikoli ne da direkt na aluminij ker ga scasoma sploh na kaksnih bolj obremenjenih zadevah poje. Ce je tam za distancnik dej alu distancnik ali podlozko ce pa jo imas ta se zadeva ne odsraufa jo daj pod matico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac neke vrste vzmetna podlozka je to in teh se nikoli ne da direkt na aluminij ker ga scasoma sploh na kaksnih bolj obremenjenih zadevah poje. Ce je tam za distancnik dej alu distancnik ali podlozko ce pa jo imas ta se zadeva ne odsraufa jo daj pod matico

tenx, bom zamenjal, da rabil sem "kao" dostančnik. Je pa res da L profil ne nosi nobene teže, stisnil sm pa tudi na mrtvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate kak solenoidni ventil viška lahko nalimate sliko? Enga bom nucal pa nebi čakal kitajčka da pride s kolesom... pa še zeblo bi ga počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki imate kak solenoidni ventil viška lahko nalimate sliko? Enga bom nucal pa nebi čakal kitajčka da pride s kolesom... pa še zeblo bi ga počasi.

Evo!

Ceme.thumb.jpg.77fee54160306b344d70e02e2e812011.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj genijalne stvari so v osnovi lahko zelo enostavne. Amerikanci so razvili "minco" pod pritiskom, da piše v breztežnem stanju. Rusi pa uporabljajo navaden svinčnik.

Skrivnost in enostavnost Tutoro oilerja - "TUTORO system works by utilising the vertical inertia direction changes and extending the apogee dwell period of the primary valve".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kroglica, ki sedi na izhodni luknji oljnega rezervoarja. Ko se motor premika/trese jo vrže ven iz ležišča in olje počasi teče... Ena stara posodica od hrčka se mi doma valja po predalu... moram za hec probat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tutoro dela super, nobenega kapljanja na mestu, nobene svinjarije pod mopedom, dozacijo prilagodim glede na "vlažnost" verige, kar pomeni da odprem ali zaprem ventil. Ko je vroče mal priprem (četrtina kroga) ko je mraz odprem, pač zaradi viskoznosti olja, če hočem da spere verigo odprem za cel krog. Po 1.500km lahko rečem, dela BP, enostavna montaža, ni bojazni za prazen akomulator itd itd...zadovoljen. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!