Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

Ravno nabiram kose za tale mazalec. Takšno iglo imam doma, pa mi ni prišlo na misel! :slap:

 

Hvala za idejo S5-NORC :OK:

... za rezervoarček vzameš 60ml šprico (nekaj centov v lekarni)

...šprici odstraniš izstopno cevko.... na to mesto pritrdiš  medeninasti kromani modelarski "nipl" za rezervoar...

... od šprice uporabiš gumijast del, kot membrano, na katero (skozi sredino) namontiraš iglo (malo domišljije) , ki gre skozi celo šprico v tisti medeninasti nipl... Ta igla deluje kot ON/OFF membranski ventil, ko vžgeš motor...

.... narediš (postružiš pokrovček za vse to skupaj iz plastike.... v (na) katerega daš še en nipl za podtlak iz mašine ( kot scottoiler)

... še en nipl za nalivanje olja v rezervoarček...in en čisto mali nipl za odzračevanje.

 

... jebali te nipli..  :P

 

... no ... in potem uporabiš še tisto iglo, ki sem prilepil link v prejšnjem postu za nastavljanje pretoka.....  in te pride ta hoummejd škotski oiler za manj kot 15€.

.. tisti del s cevkami po verižniku... je pa itak samo cevka.... če pa češ obojestransko... daš pa samo še en Y kos za dve cevki....

 

:D

Delal bo pa isto kot oni originalni ...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no ... tkole sem si zamislil "kitajsko" kopijo Scottoilerja...  :P

 

... v bistvu   je to NORCOILER.....   :P

post-26622-0-59698800-1437726548_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mogoče kateremu domačemu mojstru pomagam, da se ne matra preveč s kakim struženjem ... rezkanjem.. kovanjem... rezljanjem...itd  ventila za fino doziranje olja home-made avtomatskega mazalnika verige.

 

Enostaven modelarski "needle valve" za doziranje goriva.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12978__ASP_S61A11_Remote_Needle_Assy.html

 

Ohišje z nosilcem... in igla , ki se jo da lepo nastaviti na "klikanje" .

Velikost je ravno pravšnja.

uuuu ... bog te mazo :O

 

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl kot Scott oiler! :OK:

 

Jaz imam sicer zastavljeno malenkost drugače. Imam rezervoar zavorne tekočine od BMW K100, za zapiranje sem investiral 2,62$ in kupil elektromagnetni ventil http://www.ebay.com/itm/181690348156.

Dejansko me je dajalo doziranje. Imam sicer dve plastični pipici, vendar nobena ni ravno enostavna za nastavit, zelo enostavna pa za "razštelat". Tale igla za metanolarja pa bo super.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...eh... qurc....

.... to si pa že čist preveč na preveč simpl zakompliciru....  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ste še mene pognali v izdelavo mazalca.

 

če kdo ve arduino lahko se zelo enostavno naredi koda za elektronsko mazanje.

 

Sam bi uporabil 6 ali 12 voltno pumpico neki takega..

 

http://www.ebay.com/itm/6V-12V-mini-liquid-pump-water-oil-pump-385-Diaphragm-pump-multi-purpose-DIY-fun-/252028630204?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3aae13b4bc

 

Zraven še en rezervarček od 1 ali 2dcl.

 

naprej ko bi šla cevka na zobnik pa eno dušilko.

 

Mogoče med dopustom kej ustvarim.

 

Lahko bi se sprogramiralo da ko je kontakt avtomatsko maže na določen čas ? 1h ? 2h ? 4h ? 

 

kaj takega...

 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no ... tkole sem si zamislil "kitajsko" kopijo Scottoilerja...  :P

 

... v bistvu   je to NORCOILER.....   :P

attachicon.gifNORCOILER.jpg

supr; glede na-to da rabiš vsaj enga k tole stestira pred masovno proizvodnjo, se javim in sem pripravljen investirat 30 ojrov v izum v zameno za lastništvo ene naprave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ste še mene pognali v izdelavo mazalca.

 

če kdo ve arduino lahko se zelo enostavno naredi koda za elektronsko mazanje.

 

Sam bi uporabil 6 ali 12 voltno pumpico neki takega..

 

http://www.ebay.com/itm/6V-12V-mini-liquid-pump-water-oil-pump-385-Diaphragm-pump-multi-purpose-DIY-fun-/252028630204?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3aae13b4bc

 

Zraven še en rezervarček od 1 ali 2dcl.

 

naprej ko bi šla cevka na zobnik pa eno dušilko.

 

Mogoče med dopustom kej ustvarim.

 

Lahko bi se sprogramiralo da ko je kontakt avtomatsko maže na določen čas ? 1h ? 2h ? 4h ? 

 

kaj takega...

 

Ključ za uspeh pri DIY izdelku je enostavnost. Na poti se boš več ubadal z "bonbončkom" kot užival v potovanju.

 

Ne kompliciraj si življenja po nepoterbnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ključ za uspeh pri DIY izdelku je enostavnost. Na poti se boš več ubadal z "bonbončkom" kot užival v potovanju.

 

Ne kompliciraj si življenja po nepoterbnem.

...simpl je tanartabul....

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ključ za uspeh pri DIY izdelku je enostavnost. Na poti se boš več ubadal z "bonbončkom" kot užival v potovanju.

 

Ne kompliciraj si življenja po nepoterbnem.

 

Zakaj bi si kompliciral ? mel bi mazalec 2dcl olja in gumb ko stisnem da podmaže in to je to ? Potem sem na furah brezskrben za mazanje verige. Nebi nič manj užival oziroma še ve ker nebi iskal okoli spraya za mazanje oziroma ga vozil s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loobman sem imel na EN500. Plastična flaška, cca 2 deci, polna olja, in nekaj cevk. Ko sem jo stisnil, se je nekaj olja prelilo v cevke in počasi kapljalo na verigo. Problem je bil, če sem stisnil flaško pred parkiranjem, ker je potem nastala lužica. Zelo enostavno, in na dolgih turah nisem rabil spreja (ena flaška za cca 5.000 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi si kompliciral ? mel bi mazalec 2dcl olja in gumb ko stisnem da podmaže in to je to ? Potem sem na furah brezskrben za mazanje verige. Nebi nič manj užival oziroma še ve ker nebi iskal okoli spraya za mazanje oziroma ga vozil s sabo.

Ok, Ok, Ok. Napravi in poročaj. Jaz za svoj sistem, opisan že pred časom, lahko napišem, da že 30Kkm deluje BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še en "naredi sam", tokrat na MT07. Cena cca 10€, najdražja je bila pipica 7€, ostalo pa nekaj vezic in plastičnih cevk.

 

post-7865-0-36170500-1440178287_thumb.jpg

rezervoar za olje, princip "tube oiler".

 

post-7865-0-55237900-1440178386_thumb.jpg

Kontrola dotoka olja. Z levo roko po potrebi odpreš ali zapreš dotok olja.

 

post-7865-0-47304100-1440178510_thumb.jpg

Prva kapljica na verižniku...

Jutri upam, da jih bo več....

 

Z dvema besedama "ČIP OJLER".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V plastično cevko je dodana "slamica" od WD40 deluje kot kapilara. Pretok je približno kapljica na minuto. V večini primerov je to preveč, zato je doziranje "rešeno" z časom odprtja pipe. Uporabljava olje za mazanje verig motornih žag, lahko bi tudi kaj gostejšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kupil pipico za "mopeda" nato pa v trgovino, na oddelek kjer prodajajo plasticne cevi in tam našel odgovarjajočo debelino. Na sliki zgoraj se lepo vidi (bela vezica), ki drži cev na pipi, in črna s katero je vse skupaj fiksirano na okvir Yamahe. Enako imam rešeno tudi na "benku".

Se pravi vse brez "reducirjev".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pipicoodpreš, da se cevka napolni, pol jo pa zapreš pa je dovolj za nekaj časa?! koliko ti pa gre olja v rezervoar-cev? kako dolgo ti zdrži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko pipo zapreš olje preneha teči - takoj (kapilara).

Količine olja v cevi (rezervoarju) še nisem računal, no pa dajmo: (matematično volumen valja fi/2=7mm x H=600mm)=92399.99999999991 kubičnih milimetrov.

Po izračunu nekaj manj kot 1dl (0,92), to zadostuje za več kot 5k km. V flaši ga imam še cca 3,5 deci, do sedaj sem prevozil,  35Kkm od tega ga je šlo 0,9 deci za MT-jko. Pa računaj, men se ne da :whistle: , ko bo prazna kupim novo.

post-7865-0-96007200-1441975233_thumb.jpg post-7865-0-58271900-1441975239_thumb.jpg

Pa še to cev (rezervoarček) imam na vrhu zaprt z kosom gobice, da se ne vnaša prah, smeti itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V plastično cevko je dodana "slamica" od WD40 deluje kot kapilara. Pretok je približno kapljica na minuto. V večini primerov je to preveč, zato je doziranje "rešeno" z časom odprtja pipe. Uporabljava olje za mazanje verig motornih žag, lahko bi tudi kaj gostejšega.

če prav vidim maš v dovodni cevi na koncu slamico, da ti dozira kapljanje?! kaj pa je še ena cevka na koncu, ki je zvezana z vezicami? a potem, ko smatraš, da je dovolj mazanja, pa za nekaj časa zapreš dovodno pipico?  a se ti ne ustvarja v rezervar-cevi podtlak? al je gobica/zamašek taka, da spušča zrak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cev za rezervarček

Ventil od metanolarja

Fensi pokrovček

Cev za "dovod zraka"

On/off ventil

Ustrezno število cevk za zreduciranje premera

Vezice.

Ni najlepš, ampak spreja pa ščetke pa ne rabim ;)

post-9206-0-55622200-1441978370_thumb.jpg

post-9206-0-88524400-1441978425_thumb.jpg

post-9206-0-32513900-1441978469_thumb.jpg

post-9206-0-79279900-1441978518_thumb.jpg

post-9206-0-03559100-1441978636_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če prav vidim maš v dovodni cevi na koncu slamico, da ti dozira kapljanje?! kaj pa je še ena cevka na koncu, ki je zvezana z vezicami? a potem, ko smatraš, da je dovolj mazanja, pa za nekaj časa zapreš dovodno pipico?  a se ti ne ustvarja v rezervar-cevi podtlak? al je gobica/zamašek taka, da spušča zrak?

"če prav vidim maš v dovodni cevi na koncu slamico, da ti dozira kapljanje?"

Da.

"kaj pa je še ena cevka na koncu, ki je zvezana z vezicami?"

Deluje kot injektor.

"a potem, ko smatraš, da je dovolj mazanja, pa za nekaj časa zapreš dovodno pipico?"

Da.

"a se ti ne ustvarja v rezervar-cevi podtlak?"

Ne.

"al je gobica/zamašek taka, da spušča zrak?"

Da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V plastično cevko je dodana "slamica" od WD40 deluje kot kapilara. Pretok je približno kapljica na minuto. V večini primerov je to preveč, zato je doziranje "rešeno" z časom odprtja pipe. Uporabljava olje za mazanje verig motornih žag, lahko bi tudi kaj gostejšega.

Imel sem par let montiran na Vari RS-oiller (slo proizvod krmiljenje preko elktromagnetnega ventila in dozatorja simpl). :OK: ....enkrat na leto sem napolnil rezervoarček z oljem in to je bilo vse. ....veriga mi je zdržala nekaj preko 50tkm s tem da verige nikdar nisem čistil ..ni bilo potrebno. Olje za mazanje verig motornih žag je sicer eko, ampak ni primerno, sam sem uporabljal olje 110/140 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!