Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

od moje nihajke do zobnika je kar precejšnja razdalja in cevka pošteno opleta ... Ja, to pa je problem, sam to nima zveze s kvaliteto ojlerja ...

ne vem zakaj ne bi bil moj motor za tja ... tukaj sem mislil na mojega XJRja, ki je moral že tak makedam oddelat...

in ferek nima veze konjaža, navor je tist k "ubija" ketno ... tu se strinjam ampak moj primer: er-6 je s 66 Nm (pri cca 6000 obr), xjr pa 108 Nm (tudi pri cca 6000), pa pri obeh je bila menjava nekje okrog 30000 in nikjer ni bila menjava že skrajna nuja... bolj zaradi mirnejšega občutka itd... rezerve je bilo v obeh primerih še vsaj za 5000. pa obe sta bile mazane z najcenejšim spreji in še to "bolj poredko"

pa sej ni nben reku da morš kej verjet ... OKej, sam me pa res zanima pri kaki vožnji zjebeš ketno pol prej... ne da bi hotel to prakticirat, ampak tudi sam nisem ravno bil nek zgledni "mazonja" ... šele pri zdajšnjem setu bom videl kakša je "vrednost" tega ojlerja... a bo pri 30000 kaj boljša in kdaj bo treba menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem uporabljal povsem preprost polavtomatski mazalnik Loobman, ki nima nobene instalacije in posega v motor, le vsakih 100km pritisneš flaško, da malo olja steče v vmesni prostorček in potem kaplja na verigo.

Nabavil sem ga predvsem zato, ker nisem želel sprejati verige, zlasti na dolgih poteh. Slabost je v tem, da lahko pozabiš stisniti flaško, ko pa stisneš, pa ne moreš ustaviti kapljanja - torej moraš stisniti najkasneje 50 km preden nehaš vozit.

Poceni (cca. 20€) in ustrezno enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2/2 direktni magnetni ventil.

i am not alone out there. :OK:

tudi jaz ga ze imam, cakam se hitre spojke s kitajske, pa imam vse potrebno razen tanka. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od moje nihajke do zobnika je kar precejšnja razdalja in cevka pošteno opleta ... Ja, to pa je problem, sam to nima zveze s kvaliteto ojlerja ...

ne nima, ma pa veze s praktično uporabo le-tega ...

kar se tiče ketne in njene vzdržljivosti pa tkole - po mojih izkušnjah na V2 pa mal off ni glih dolga kilometraža za pričakovat (vsaj s sprejem ne); s škotom mi ob enaki vožnji/istih pogojih pri dvojni kilometraži ketna še zmer lepo laufa ...

zdej pa dost ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje s kompletom scottolier, ki ga prodajajo v Louisu? Zmenjat moram komplet zobnikov in verigo, pa bi še zmontiral sistem za mazanje verige. Zanima me tudi, kaj menite o dvojnem injektorju? Ali enojni dovolj dobro maže verigo ali bi bilo bolje zmontirati dvojnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tudi jaz sem neodločen glede nakupa. Zadeva res ni poceni. Ravno tako sem skeptičen glede enojnega in dvojnega injektorja. Mislim, da je za scottoiler dvoji skoraj 40€ v luisu če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje s kompletom scottolier, ki ga prodajajo v Louisu? Zmenjat moram komplet zobnikov in verigo, pa bi še zmontiral sistem za mazanje verige. Zanima me tudi, kaj menite o dvojnem injektorju? Ali enojni dovolj dobro maže verigo ali bi bilo bolje zmontirati dvojnega?

mel točno takega, kaj naj rečem, nbene razlike s tstim k je bil "nelouisov", vsaj jst je nism vidu; enojni za moje pojme in izkušnje maže bolje kot povprečen neavtomatski mazač s sprejem ;) (med slednje sodim tudi sam)

Tudi jaz sem neodločen glede nakupa. Zadeva res ni poceni. Ravno tako sem skeptičen glede enojnega in dvojnega injektorja. Mislim, da je za scottoiler dvoji skoraj 40€ v luisu če se ne motim.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdrav.

 

Ima kdo montiran dual injector. Imam namreč težavo. Dozdeva se mi kot, da mi kaplja olje samo in injektorja, ki je na notranji strani. Ni nič zamašeno kar sem preveril. Drugi problem pa je lužica olja pod motorjam. Izgleda, kot da dual injector ne tesni in ker vleče zrak mi vse olje, ki se je v njem nabralo steče ven. To je skoraj 100%, ker če eno kapalko zamašim v drugo pa piham tisto plastično ohišje ne tesni. Ko vžgem motor rabi kar precej časa da se olje napolni in priteče ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Prodam tutoro pol-avtomatski mazalec verige z dodatnim elektromagnetnim ventilom ki ga naredi kompletno avtomatskega, manjka samo čep posodice za olje kateri stane nov 1,9€. Prodam ker mi primankuje prostora na motorju in mi vv cev z oljem pogosto pride zrak zaradi dokaj ležeče montaže. V kompletu dam tudi novo cev in nekaj modelarskih posodic za razširitev kapacitete olja. Več info o oilerju na mojem blogu http://varaderofreaks.wordpress.com/2012/04/05/tutoro-chain-oiler-on-kle-500/ ali na ZS!

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Avtomatski mazalnik verige je zakon. ... pa tut če kardan mažeš z njim.....

 

:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma res je kul....po 25k nc ne pogresam sprejev :).edin vcasih zakolnem k polnem rezervoarcek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma res je kul....po 25k nc ne pogresam sprejev :).edin vcasih zakolnem k polnem rezervoarcek :)

 

Se pravi, da si zaklel največ petkrat :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo podpiranje lenobe nič drugega  :naughty:

 

 

Ni lepšega kot lepo se potrudit za oprat motor vmes pogledat malo po gumah, in vitalnih delih pa lepo ketno očistit pa namazat  :OK:

 

Če greš na pot pa eno majhno flaškico špreja pa je alpa vsakič novo flaškico v najbljižji moto trgovini  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italjana kupite ima avtomatsko mazanje ketne že serijsko ;)

+ 20 letno garancijo na prerjavenje zadnjega dela motorja

+ highsider gratis

 

:kva2:

 

...... ali sem na kaj še pozabil?

Popravljeno . Popravil ankh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italjana kupite ima avtomatsko mazanje ketne že serijsko ;)

...a to zato, ko mu semering na aksi  za verigo olje vn iz mašine pušča.....

+ 20 letno garancijo na prerjavenje zadnjega dela motorja

+ highsider gratis

 

:kva2:

 

...... ali sem na kaj še pozabil?

..v tem primeru lowsider....  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a to zato, ko mu semering na aksi  za verigo olje vn iz mašine pušča.....

..v tem primeru lowsider....  :P

Ma povsod pušča :D

 

Sej vidiš ka se čez ride peljem čez 5min se folk že pizdi po fb in motosvetu čez kmeta da je spet olje polival

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je komu zgodilo da mu je scott oiler kar naenkrat nehal mazat.. kot bi bi kaka smet zamašila kaj..

sem ga razstavil nič našel..sestavil nazaj..in hudič spet dela.. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Se je komu zgodilo da mu je scott oiler kar naenkrat nehal mazat.. kot bi bi kaka smet zamašila kaj..

sem ga razstavil nič našel..sestavil nazaj..in hudič spet dela.. :ninja:

komparativna prednost Scottoilerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ni glih avtomatski, je pa mazalec :D

20 eur na aliju.

Namestitev je začasna, morm daljšo zajlo dat narest; samo mazanje je dobro, nism imel pri roki drugega olja kot ATF, tko da ga mal okol razmetava; ampak v bistvu me BK, je vsaj čista in namazana.

Princip je enak ročni "kantici za mazanje" z oljem, s tem da ne pritiskaš na vzvod ampak ustvarjaš pritisk z ročko ("aktuatorjem"), preko zajle. Dost enostavno da nima kej crknit, pa dost efektivno da se obnese tud pri offroadu.

"Rezervar"

post-9206-0-82138900-1436906496_thumb.jpg

"Injektor" :D

post-9206-0-87370100-1436906597_thumb.jpg

"Aktuator"

post-9206-0-93502800-1436906690_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A odpremo še temo polavtomatski mazalec za ceno pod 20€? :whistle: . Moj "umotvor" maže že 29Kkm. Veriga se je šele utekla, res pa je, če pozabim nanj nasvinja obroč kolesa.

 

ps, zanimiva zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

... mogoče kateremu domačemu mojstru pomagam, da se ne matra preveč s kakim struženjem ... rezkanjem.. kovanjem... rezljanjem...itd  ventila za fino doziranje olja home-made avtomatskega mazalnika verige.

 

Enostaven modelarski "needle valve" za doziranje goriva.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12978__ASP_S61A11_Remote_Needle_Assy.html

 

Ohišje z nosilcem... in igla , ki se jo da lepo nastaviti na "klikanje" .

Velikost je ravno pravšnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mogoče kateremu domačemu mojstru pomagam, da se ne matra preveč s kakim struženjem ... rezkanjem.. kovanjem... rezljanjem...itd  ventila za fino doziranje olja home-made avtomatskega mazalnika verige.

 

Enostaven modelarski "needle valve" za doziranje goriva.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12978__ASP_S61A11_Remote_Needle_Assy.html

 

Ohišje z nosilcem... in igla , ki se jo da lepo nastaviti na "klikanje" .

Velikost je ravno pravšnja.

 

Ravno nabiram kose za tale mazalec. Takšno iglo imam doma, pa mi ni prišlo na misel! :slap:

 

Hvala za idejo S5-NORC :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!