Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

stvar je dobra in uporabna,

:whistle: :whistle: so pač tipčki ki jim jurja ojrotov predstavlja problem in bodo lajali do nezavesti........... :devil: :devil:

Popravljeno . Popravil pjero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Tudi mene ja Nolanka 103 prepričala da se odločam za nakup

in to dveh oziroma treh nolankah vsaj tolikšna je cena če kupiš še blutut komunikacijo.

Me pa zanima vaše mnenje če mi lahko kdo pove kakšna je razlika če kupim v Velenju

ali če kupim v Litiji pri Labi cena je sicer enaka nevem pa za popust. Kaj pa brezplačni servisi

in ostale stvari.

no če ima kdo izkušjo prosim

lp: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolanko lahko kupiš kjerkoli v Sloveniji, Kompi ti jo brezplačno servisira. Pri nakupu izven Slovenije pa servis plačaš.

Zlatko83, še jaz bom rekel: pojdi v Velenje, pa testiraj obe čeladi. Pa še dobil boš mnenje iz prve roke. In, verjemi, da ti bo povedal vse prednosti in slabosti obeh čelad, pa se boš lahko sam odločil kako in kaj.

Sicer pa že skoraj vse piše v temo o čeladah...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolanko lahko kupiš kjerkoli v Sloveniji, Kompi ti jo brezplačno servisira. Pri nakupu izven Slovenije pa servis plačaš.

Zlatko83, še jaz bom rekel: pojdi v Velenje, pa testiraj obe čeladi. Pa še dobil boš mnenje iz prve roke. In, verjemi, da ti bo povedal vse prednosti in slabosti obeh čelad, pa se boš lahko sam odločil kako in kaj.

Sicer pa že skoraj vse piše v temo o čeladah...

Sem imel 101 iz Italije in so bili servisi enako đabe... ker Nolan je Nolan :yea1: paše mi pa lepo na glavi... :naughty:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar je bila napovedana 103 sem jo čakal ko pes na kost. In ko je prišel tisti dan v januarju, ko so dobili posiljko, sem se seveda naslikal v KMCju.

Pa še 10% popusta sem dobil :worship:

Sem pa zelo zadovoljn s tole celado. Le pozimi, ko je okrog nule in so hitrosti okrog 160, se čuti mrzel zrak. To je edina slabost v primerjavi z mojo prejšnjo, cenejšo preklopno čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena je sicer enaka nevem pa za popust...

odvisno kakšne popust dobiš.

jaz dobim več popusta tam, kjer sem kupila prejšnji motor in tam kjer ga je kupil fant, kot pa v velenju.

imam pa še vedno servis zastonj. in te zasluge gredo samo kompiju :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uho mi je prišlo, da je pri X-lite x-801rr ena težava....difuzor na vrhu čelade naj bi bil prilepljen, in se sčasoma odlepi, oz ne stoji več, kot bi moral. :cry: Zato mi je prodajalec raje priporočil x-701, z njo ni nobenih težav, obe pa nudita enako stopnjo zaščite. :hmm:

Ima kdo podobne izkušnje? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa problem z rošenjem OČAL. nosim dioptrijo, in se mi v grdem vremenu začnejo rosit špegli. vem de to ni čelada, ampak, a ma kdo kako rešitev?

Kontaktne leče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uho mi je prišlo, da je pri X-lite x-801rr ena težava....difuzor na vrhu čelade naj bi bil prilepljen, in se sčasoma odlepi, oz ne stoji več, kot bi moral. :cry: Zato mi je prodajalec raje priporočil x-701, z njo ni nobenih težav, obe pa nudita enako stopnjo zaščite. :hmm:

Ima kdo podobne izkušnje? :?

Jaz sem dobil enako informacijo, verjetno od istega prodajalca. Glede na to, da so za to vedeli že v jeseni so verjetno napako že odpravili.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolebam med Nolan N 103 in kros N 52 čelado, pa se kar ne morem odločit. Izkušenj s težkimi motorji nimam, tako da res ne vem, kako se obnese ena in druga pri nekih normalnih hitrostih ... tako da bi vsakršen nasvet bil dobrodošel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uho mi je prišlo, da je pri X-lite x-801rr ena težava....difuzor na vrhu čelade naj bi bil prilepljen, in se sčasoma odlepi, oz ne stoji več, kot bi moral. :cry: Zato mi je prodajalec raje priporočil x-701, z njo ni nobenih težav, obe pa nudita enako stopnjo zaščite. :hmm:

Ima kdo podobne izkušnje? :?

Prezračevalni AVS difuzor na modelu X-801 serije RR je čvrsto vpet na čelado. Prej kot to, da bi se odlepil, se zgodi, da ga uporabnik po nerodnosti poškoduje/polomi. Ponavadi v takih primerih uveljavljamo garancijo in ga brezplačno zamenjamo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolebam med Nolan N 103 in kros N 52 čelado, pa se kar ne morem odločit. Izkušenj s težkimi motorji nimam, tako da res ne vem, kako se obnese ena in druga pri nekih normalnih hitrostih ... tako da bi vsakršen nasvet bil dobrodošel.

N103 in N52 sta namenjeni dvema povsem različnima konceptoma vožnje z motorji.

N103 in ostale čelade s predbradnim dvižnim delom, ponujajo možnost večnamenske uporabe. Motoristu omogočajo, da pokaže svoj obraz, ne da bi snemal čelado z glave in so še posebej prijazne do uporabnikov očal. Priporočamo jo predvsem za uživaške, popotniške, turne vožnje, za doseganje zmernih hitrosti, za vožnjo v pokončno sedeči drži na motorju.

Model N52 pa je čelada namenjena terenskemu motociklizmu in ni primerna za uporabo na cestnih motorjih. Ker predstavlja terenska vožnja precejšen telesni napor, so te čelade izdatno prezračevane, za lažje dihanje imajo pred brado ogoromno prostora, nanje je značilno nameščen šilt, namesto vizirja pa zaščiti oči služijo očala…

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N103 in N52 sta namenjeni dvema povsem različnima konceptoma vožnje z motorji.

N103 in ostale čelade s predbradnim dvižnim delom, ponujajo možnost večnamenske uporabe. Motoristu omogočajo, da pokaže svoj obraz, ne da bi snemal čelado z glave in so še posebej prijazne do uporabnikov očal. Priporočamo jo predvsem za uživaške, popotniške, turne vožnje, za doseganje zmernih hitrosti, za vožnjo v pokončno sedeči drži na motorju.

Model N52 pa je čelada namenjena terenskemu motociklizmu in ni primerna za uporabo na cestnih motorjih. Ker predstavlja terenska vožnja precejšen telesni napor, so te čelade izdatno prezračevane, za lažje dihanje imajo pred brado ogoromno prostora, nanje je značilno nameščen šilt, namesto vizirja pa zaščiti oči služijo očala…

Lp, Boris Kompare B)

Ja, v tej smeri sem tudi sam razumel, sam še vedno sem zbegan. Bom tko vprašal:

Motor: Yamaha XT660R (enduro)

Vožnja: večinoma ceste, pa tudi lažji teren po gozdnih in makadamskih poteh, nobenih pretiranih hitrosti.

Čelada: __________ ?!? (priporočila, tudi ostali modeli,.. .)

Torej če prav razmišljam, bi prišla v moj poštev bolj N103. Kaj pa še kakšni drugi modeli, da se ne bom zaletu v taprvo, ki mi je padla v oči ... ?

Hvala

P.S Upan, da nisem preveč tečen :unsure:

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mam eno uprašanje, in sicer:

Kupujem novo čelado višjega razreda (SHARK RSF me je cist razočarala) sam mam problem ker mam brado malce bolj izrazito. Zanima me katere firmein modeli bi mi bolj ustrezali, če ma gdo podobne izkušnje?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v tej smeri sem tudi sam razumel, sam še vedno sem zbegan. Bom tko vprašal:

Motor: Yamaha XT660R (enduro)

Vožnja: večinoma ceste, pa tudi lažji teren po gozdnih in makadamskih poteh, nobenih pretiranih hitrosti.

Čelada: __________ ?!? (priporočila, tudi ostali modeli,.. .)

Torej če prav razmišljam, bi prišla v moj poštev bolj N103. Kaj pa še kakšni drugi modeli, da se ne bom zaletu v taprvo, ki mi je padla v oči ... ?

Hvala

P.S Upan, da nisem preveč tečen :unsure:

Tudi sam mislim, da bi ti N103 bolj ustrezala. Na voljo je tudi za testne vožnje. Lahko si jo izposodiš in preizkusiš na lastnem motorju. Le tako boš zagotovo vedel, če ti res ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mam eno uprašanje, in sicer:

Kupujem novo čelado višjega razreda (SHARK RSF me je cist razočarala) sam mam problem ker mam brado malce bolj izrazito. Zanima me katere firmein modeli bi mi bolj ustrezali, če ma gdo podobne izkušnje?

Hvala in LP

V dobri veri, da bomo ustregli najširšemu krogu uporabnikov, proizvajalci čelad stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku. Preizkusi več modelov, da dobiš občutek za razlike. Če se oglasiš v našem servisno prodajnem centru v Velenju pa se bomo potrudili in najbrž našli ustrezno kombinacijo tudi zate. Z različnimi velikostmi oblazinjenja in različno trdimi in debelimi obraznimi blazinicami namreč lahko uredimo fino prileganje oz. kako tesno naj čelada sede na glavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolebam med Nolan N 103 in kros N 52 čelado, pa se kar ne morem odločit. Izkušenj s težkimi motorji nimam, tako da res ne vem, kako se obnese ena in druga pri nekih normalnih hitrostih ... tako da bi vsakršen nasvet bil dobrodošel.

vsekakor n103. moj fant ima tudi xt-ja, pa je na začetku posksuil s cross čelado, ki jo ima od 4-kolesnika in nikakor ni šlo. potem je kupil n102 in je nadvse zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z zgornjim iz lastnih izkušenj: prej uporabljal cross čelado (Airoh S4), ki sem jo prejšnji mesec zamenjal z Nolan N103. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa te cross čelade. Kakšno varnost ponujajo v primeru nesreče na cesti v primerjavi z navadnimi čeladami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam eno vprašanje za Kompija.

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N84 Ninja VPS 14. Lani sem gledal po vaši spletni strani podatke o tej čeladi in se mi zdi da so imeli vsi modeli N84 možnost N-com razen točno tega modela. Zej nevem ali je bila mogoče kakšna napakica na spletni strani, ker sem nekje prebral da naj bi imeli vsi modeli N84 letnik 2007 možnost N-com?

P.S: Ful si car, ker se ti da odgovarjat vprašanja na tem forumu. Tole temo vedno rad prebiram predvsem zaradi tvojih odgovorov na naša vprašanja, ki so vedno strokovna in človek veliko izve o čeladah ko bere tvoje poste. :worship: :worship: :worship: Drugače pa moram pohvalit tudi prodajalca (ful je podoben rossiju, ce je komu znan) v KMC yammaha, ki mi je prodal to čelado. Tudi potem ko sem že rekel, da jo bom kupil, si je sam od sebe vzel še dodatnih 5 min. časa in mi vse še enkrat razložil o čeladi in vse pokazal do zadnje podrobnosti. Navadno te v kakšni trgovini ko rečeš da boš nekaj kupil, samo še na hitro odpikajo da plačaš in greš in jim je vseeno. Tako da svaka čast tut temu trgovcu :worship: :worship: :worship: (OK o N-comu se pa res nisma pogovarjala zato tudi zgornje vprašanje :whistle: )

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa te cross čelade. Kakšno varnost ponujajo v primeru nesreče na cesti v primerjavi z navadnimi čeladami?

Oba koncepta čelad ponujata enako stopnjo zaščite, le da so kros čelade na cestnem motorju izjemno neudobne. Kros čelade namreč nimajo vizirja, šilt je moteč pri večjih hitrostih, ni protivetrnih in protihrupnih zaslonk …

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam eno vprašanje za Kompija.

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N84 Ninja VPS 14. Lani sem gledal po vaši spletni strani podatke o tej čeladi in se mi zdi da so imeli vsi modeli N84 možnost N-com razen točno tega modela. Zej nevem ali je bila mogoče kakšna napakica na spletni strani, ker sem nekje prebral da naj bi imeli vsi modeli N84 letnik 2007 možnost N-com?

P.S: Ful si car, ker se ti da odgovarjat vprašanja na tem forumu. Tole temo vedno rad prebiram predvsem zaradi tvojih odgovorov na naša vprašanja, ki so vedno strokovna in človek veliko izve o čeladah ko bere tvoje poste. :worship: :worship: :worship: Drugače pa moram pohvalit tudi prodajalca (ful je podoben rossiju, ce je komu znan) v KMC yammaha, ki mi je prodal to čelado. Tudi potem ko sem že rekel, da jo bom kupil, si je sam od sebe vzel še dodatnih 5 min. časa in mi vse še enkrat razložil o čeladi in vse pokazal do zadnje podrobnosti. Navadno te v kakšni trgovini ko rečeš da boš nekaj kupil, samo še na hitro odpikajo da plačaš in greš in jim je vseeno. Tako da svaka čast tut temu trgovcu :worship: :worship: :worship: (OK o N-comu se pa res nisma pogovarjala zato tudi zgornje vprašanje :whistle: )

LP

Z modelnim letom 2008 smo vse čelade serije N84 pripravili za uporabo Nolanovega N-Com komunikacijskega sistema, v modelnem letu 2007 pa sta bila za N-Com pripravljena zgolj dva modela čelade N84: Classsic in Target.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. Najlepša hvala za laskave pohvale. Trudimo se po naših najboljših močeh in zelo sem vesel, da te prebiranje te teme ne dolgočasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!