Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Mene neki zanima če maš na kakem endurotu za po cesti lohk po zakonu kros čelado??????? :oops: :oops: :oops:

Zakaj pa ne. Lahko jo maš, sam ti priporočam da maš tudi kros očale ali pa vsaj od smučanja. :) Ker znajo bit kakšeni Highspeed čmrlji ali podobni insekti nevarni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kaj pa zapenjanje pri čeladah?

Prej sem imel cenejše nolanke, pa so imele zapirala, pri X-lite so pa samo trakci pa obročki...a ni to malo nerodno za zapenjat :?: No saj če se pleješ 100+km ni problem, kaj pa kadar greš samo tkole ene 10km, pa se vstaviš...pa spet 10km :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni ne gre zapenjanje z obročkom! Ampak dirkači prisegajo na to in sčasoma se vsake stvari navadiš! Mislim da so tud nolanke s kakšno bolj simpl zadevo varne da ti jo ne sname z glave! Imel do sedaj dve nolanki in Shubertko concept pa nikjer nisem imel problemov z zapenjanjem! Nekajkrat sem se pa pošteno namučil da sem tisti trakec prepletel čez tista dva obročka! :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sistem double-D "zapenjanja" je najvarnejsi in,ko se navadis,najbolj udoben - ce sta traka zadosti dolga; potem namrec ne rabis cisto "odpirati" trakov,temvec samo do zacetka "prijemke" (tisti del,katerega lahko udobno primes z rokavico) in tako samo raztegnes trak,da dobis celado z ali na glavo.prednost je tudi enostavna naravnava dolzine. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj mislite, a bi bila naprimer Schubert Concept dobra čelada za cestaka? A bi bilo bolje da vzamem integralko?

Trenutno izbiram med Shark RSV in Schubert Concept, pa res ne vem, kaj bi bilo bolje... :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celado se testira na motorju,na katerem mislis celado uporabljati,preden se jo kupi.vsaka kombinacija glava-uho-motor je drugacna.kar je za enega lahko super,je za drugega sranje.

ce ti ne da trgovina celade za testno vozjo pozabi nakup tam,niso resni,in pojdi drugam.

-------

What part of NO don´t You understand?

drekavac,tudi zate lahko zgoraj napisano velja. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, se 100% strinjam. Vendar mene zanima teoretično, a so čelade, ki se spredaj odpirajo, dovolj varne? Malo se bojim, da ti pri eventuelnem padcu odnese (odpre) sprednji del, pa imaš takoj go..c na tleh.

Res, zelo malo teh čelad se vidi na cestakih. A morda velja nepisano pravilo, da tovrstne čelade niso za cestake? :roll: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne.... cestake najbrz vozijo bolj "sportni" ljudje,ki morajo vzdrzevati dolocen "imidz"..... je pa tako,da je kombi-celadi kolega pri padcu delno odtrgalo sprednji del.....

sam prisegam na integralke kjub ocalom,ki jih nosim. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, zelo malo teh čelad se vidi na cestakih. A morda velja nepisano pravilo, da tovrstne čelade niso za cestake? :roll: :oops:

Kolikor so mene rasvetlili, ko sem sam kupoval Subertko so mi zagotavljal vsi po vrsti, da mora cez isto trnovo pot testov, da ji odobrijo prodajo :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, se 100% strinjam. Vendar mene zanima teoretično, a so čelade, ki se spredaj odpirajo, dovolj varne? Malo se bojim, da ti pri eventuelnem padcu odnese (odpre) sprednji del, pa imaš takoj go..c na tleh.

mislim, da ni nevarnosti da bi se odprla ker so vse testirane in imajo vsa dovoljenja, seveda govorimo o čeladah visokega cenovno-kakovostnega razreda npr. nolan N100 ali (še boljše) N1001, shubert,... ne pa o kakih poceni plastikah.

Res, zelo malo teh čelad se vidi na cestakih. A morda velja nepisano pravilo, da tovrstne čelade niso za cestake? :roll: :oops:

te čelade so vedno težje kot povprečne "športne" čelade pa tudi precej glasnejše kar se pri visokih hitrostih seveda krepko pozna pri obremenitvi vrata. take čelade so razvite za touring motorje kjer hitrosti niso tako visoke, navadno pa tudi ni takega upora zaradi velikega ščita. ZA ŠPORTNI MOTOR SI VSEKAKOR OMISLI DOBRO, LAHKO IN AERODINAMIČNO ŠPORTNO ČELADO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drekavac če imaš še SV ali karkoli si že imel! Na cestaka integralko ker ti bo shubertka vrat trd naredila! Shubertka le za PP(po predpisih) Ali KK (kot kura) Imel sem jo na viragotu in ni bilo nobenga problema samo na FZR 1000 brez plastik pa mi je od Domžal do LJ po AC takoj bilo jasno da to ni čelada za brzino! Do kakih 150 še gre ko pa gre enkrat 200+ da ne govorimo o 250 pa ni več primerna! Shubertka je potovalna čelada zato pa ima sončen vizir noter! Od dobrih integralnih čelad je težja za vsaj 20% Na glavi pa se vsak gram pozna! Pa saj nisi začetnik to že najbrž že veš! :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, fantje, to sem hotel slišat. Argumente. 8)

Res nisem vedel, zakaj čelad ranga Schubert Concept ne vidim na cestakih, sedaj mi je pa zadeva kristalno jasna.

@Pervy: Saj sem mislil na Schubert Concept, ki, vsaj mislim, je vsaj srednji razred čelad, vendar sedaj tako ali tako odpade, bom kupil kar integralko, Shark RSV najbrž.

@Hanzi: Ja, imel sem ZZR 600, sedaj pa imam Thundercatko, SV-ja ima pa Pjotr, pa saj nima veze... :D

Hvala, zelo ste mi olajšali odločitev pri nakupu čelade, sedaj vem točno kaj iščem.... Integralko, po vsej verjetnosti Shark RSV, morda pa kaj drugega na Imotu najdem. (najbržbrezpreizkusnevožnje press) :D :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drekavac,če misliš kupit RSV,raje še malo stisni,pa nabavi RSR,sem probal obe,pa nisem mogel verjet lastni glavi,da je takšna razlika.Zračenje odlično,tiha,lahka,skratka fantastična.Moja prva letošnja investicija...

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šubertka bo letos nova........integralka,z vgrajenim temnim vizirjem proti sončni bleščavi,izredno tiha(85dcb)..........

Jo komaj čakam!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SRO-celada (iz koncepta Safety Riders Outfit; zraven so firme rukka,schubert,daytona) iz karbona stane € 1.230.-.ima kdo prevec sitnisa?! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SRO-celada (iz koncepta Safety Riders Outfit; zraven so firme rukka,schubert,daytona) iz karbona stane € 1.230.-.ima kdo prevec sitnisa?!  :shock:

Upam,da nisem narobe razumel......Šuberka naj bi koštala okol 70k sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dobrim tednom kupil Arai Quantum-replica za 400 eur.

Kupil sem jo v Italiji. Normalna cena je bila 650 eur.

Pri nas enaka stane okoli 140k sit.

Za to ceno sem jo dobil seveda po nekaj 10 min barantanju.

Drugače je pa čelada odlična. Takoj,ko jo preizkusiš, že po

par sekundah vidiš zakaj je Arai tako cenjena znamka.

Pred tem sem preizkusil vse mogoče čelade,samo Shoei ne vem

že več kateri model,se mi je zdel približno tako dober.

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako na "potno čelo" vpliva barva čelade oz. ali se pozna, da je črna čelada na glavi bolj vroča od bele čelade? Je to zanemarljivo ali se dejansko pozna? Izkušnje?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!