Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

cyc: ja tole s suhimi očmi zna bit problem. sej v optiki pa lekarnah se da dobit pomojem kakšne kapljice ("umetne solze"). Sem mel tut sam zadnje čase nekam suhe oči, pa vem da ni prijetno. :(

Sej ene 8 ur je cisto fino, sploh ce ne gre za napenjanje oci pred monitorjem ... nasploh menda velja, da naj se lec ne bi nosilo vec kot 10 ur, vsaj tako so mi rekli ...

Bom povprasal, sem ze tudi sam slisal omenjati neke kapljice, se mi zdi da je to Lucky omenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se lani z lečami vozil... Ni lepšega za očalarja kot to, da ne rabi med natikanjem/snemanje čelade očal gor/dol dajat... Je pa problem z lečami, če si vizir malce pripreš med vožnjo, da ni notri preveč vroče/zasoplo... Meni se je dogajalo, da mi je kak zračni tok v oko drezal, oko zaradi leče v jok, jaz pa skoraj na drevo v ovinku...

Tko da - tudi zato iščem boljšo čelado z boljšo ventilacijo, da bi se izognil neumnim dogodivščinam na cesti zaradi pihanja v oko in kolobocij z lečami... Ker če je leča/tujek v očesu, se oko hitreje popolnoma zasolzi, kar je lahko pri nemajhnih hitrostih hitro problem...

Če ne se bom pa s Schuberthom zmenil, da mi na un premični notranji vizir še stekla od očal namontirajo :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......ni boljsga ce ti med natikanjem celade ocala zdrsnejo z zica na tla in se sesujejo :x

Tejka, točno to se mi je pred leti zgodilo. Poln tank, namazana veriga, prekrasno poletno jutro - kot nalašč za potepanje z motorčkom. V "bojni opremi" si tlačim pisker na bučo, pa se sliši "plenk". Jasno - očala so zdrsnila s sedeža na tla in se razbila. In je šel motor nazaj v garažo, jaz pa k optiku naročit novo "glaževino"... :evil: Pravzaprav še dobro, da se je zgodilo doma - brez očal ne morem voziti, ker preslabo vidim.

Sicer pa si na korekcijska očala v sončnem vremenu pripnem rjavo toniran polarizacijski "clip-on", ki ga sicer uporabljam pri vodenju letalskih modelov. Pri optiku, kjer sem "clip-on" kupil, so ga tudi obrusili natanko v obliko okvirja očal. Ko pridem do tunela, dvignem vizir in clip-on (je na "tečajih"), pa je... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa problem z lečami, če si vizir malce pripreš med vožnjo, da ni notri preveč vroče/zasoplo... Meni se je dogajalo, da mi je kak zračni tok v oko drezal, oko zaradi leče v jok, jaz pa skoraj na drevo v ovinku...

Hmmm ... poleti v avtosoli sem dosti vozil z dvignjenim vizirjem - po mestu, ni prevec vetra, cim je pa 80km/h in vec je pa treba spustiti vizir, jap. :) Ker vem da se mi oko zna kljub ocalom solziti pri 50km/h in vec (bicikl) bi rekel, da se mi zaradi lec malo manj solzijo oci. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede temnega vizirja - totalno nepraktično ker te dostikrat dobi tema.

rešitev: nolanova čelada za katero kupiš temni pinlock, ko pa voziš ponoči ga v 1 minuti snameš in spraviš. delam to še 2 leti in se obnese, pred tem pa sem vsa sončna očala zvil, da o bolečinah v glavi, ki jih dobiš ko ti sončna očala na senca pritiskajo par ur sploh ne govorimo. :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm ... poleti v avtosoli sem dosti vozil z dvignjenim vizirjem - po mestu, ni prevec vetra, cim je pa 80km/h in vec je pa treba spustiti vizir, jap. :) Ker vem da se mi oko zna kljub ocalom solziti pri 50km/h in vec (bicikl) bi rekel, da se mi zaradi lec malo manj solzijo oci. :?

Po mestu ni nič problematično, če greš manj kot 80-90 km/h... govoril sem o hitrostih V>100km/h, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede temnega vizirja - totalno nepraktično ker te dostikrat dobi tema.

rešitev: nolanova čelada za katero kupiš temni pinlock, ko pa voziš ponoči ga v 1 minuti snameš in spraviš. delam to še 2 leti in se obnese, pred tem pa sem vsa sončna očala zvil, da o bolečinah v glavi, ki jih dobiš ko ti sončna očala na senca pritiskajo par ur sploh ne govorimo. :x

In imaš še navaden prozoren pinlock s sabo, ker običajno se ponoči še bolj rosi vizir kot podnevi, ker je nekoliko nižja zunanja temperatura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele Shubert S1 ... lusno, se dodaten zatemnjen vizir ima ... ampak ta je precej blizje obrazu, ocala verjetno ne gredo pod tole, je kdo preiskusil z ocali slucajno?

Sprobal. Na svoji novi S1. Works great.

Sicer so jih včeraj dobili v TC-ju, pa je skoraj večina že pošla... cena je ostala takšna, kot so jo obljubili, vsaj za prvo pošiljko... glede na to, da je v tujini preko 400€, se je splačalo zagrebsti za prvo rundo... Dvomim, da jim bo Schuberth sploh pustil furati tako ceno :)

(čelada je pa zakon... mehka... tiha... zame ne pretežka (cca 1500g), že cel večer sedim v njej pred laptopom 8) 8) Lee Dee pa pravi, da sem nor)

Mjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede temnega vizirja - totalno nepraktično ker te dostikrat dobi tema.

rešitev: nolanova čelada za katero kupiš temni pinlock, ko pa voziš ponoči ga v 1 minuti snameš in spraviš. delam to še 2 leti in se obnese, pred tem pa sem vsa sončna očala zvil, da o bolečinah v glavi, ki jih dobiš ko ti sončna očala na senca pritiskajo par ur sploh ne govorimo. :x

In imaš še navaden prozoren pinlock s sabo, ker običajno se ponoči še bolj rosi vizir kot podnevi, ker je nekoliko nižja zunanja temperatura?

če je mrzlo ja, drugače pa poleti ni nikoli tako hladno in navadno tako nimam niti prozornega gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da ste sami mojstri za čelade, pa me zanima naslednje: padla mi je čelada z dobrega pol metra višine na tla (tlakovci). Jo naj še uporabljam, ali bi moral razmisliti o nakupu druge? Kakih vidnih poškodb na čeladi ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da ste sami mojstri za čelade, pa me zanima naslednje: padla mi je čelada z dobrega pol metra višine na tla (tlakovci). Jo naj še uporabljam, ali bi moral razmisliti o nakupu druge? Kakih vidnih poškodb na čeladi ni.

URADNO (po priporočilu tovarne :twisted: ): menjaj

NEURADNO: NITI SLUČAJNO, POL BI VSI 2-3 ČELADE NA SEZONO NAJMANJ MENJALI :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

marem Objavljeno: 16 May 2003 @ 13:19

Vajenec

Skupina: Člani

Objav: 190

Član št.: 1639

Član od: 21.04.2003

EVO mene pa zanima nakup čelade nasploh.

Kupil sem motor, vozim se s sposojeno čelado!

Odločil sem se da si kupim novo, zbral sem 65.000 več nimam, a za te denar bi si rad kupil tudi kako podkapo, saj se mi glava abnormalno poti in mi je čelade škoda!!

Prosil bi vas za kakšen koristen nasvet v zvezi z nakupom (znamka, kraj nakupa(ita,aut,slo)).

Resna stvar so mi rekli, da se da tu prišparati do 20k, kar se mi zdi zelo veliko, ker denarja lih nimam za stran metat!!

Hvala vsem za njihove nasvete in odgovore!!

Mare

--------------------

PS ,..............................................................

IP: [ 193.2.237.27 ] Opozori moderatorja na temo

AREA Objavljeno: 16 May 2003 @ 13:26

Vseved

Skupina: Člani

Objav: 1941

Član št.: 625

Član od: 29.04.2002

Subert Koncept? 63.000 podkapo dobis ze za jurja, priporocal bi ti pa windstopper od bikersa, pri nas pride cca. 6.000

--------------------

V moji psihofizicni konstalaciji se manifestira absolutna dominanca pozitivnih aspektov tvojega individuma.

IP: [ 213.161.3.93 ] Opozori moderatorja na temo

marem Objavljeno: 16 May 2003 @ 13:30

Vajenec

Skupina: Člani

Objav: 190

Član št.: 1639

Član od: 21.04.2003

QUOTE (AREA @ 16 May 2003 @ 13:26)

Subert Koncept? 63.000 podkapo dobis ze za jurja, priporocal bi ti pa windstopper od bikersa, pri nas pride cca. 6.000

QUOTE

aj pozabu sem povedat čelada mora NUJNO biti intregalka!!!!

--------------------

PS ,..............................................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za cestno turing motor uporabljam čelado N82, vendar mi nikakor ne sede dobro (čeprav je prava številka), glasna je... skratka, ne paše na mojo glavo!!

Katere znamke čelada se vam zdi najboljša??

Nekaj mi jih je predlagalo SHARKa ??

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka glava ima svojo obliko....po številki boš težko dobila...najbolje je probat...tud različne firme, ker delajo po drugih modelih številk!

To je kot kroj pri hlačah.....

Meni lepo leži Nolan na glavi...Shoei pa sploh ne ...me tišči preveč v določenih mestih!(ista številka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelade so odvisne od glave (modeli namreč),tako kot je thundercat rekel nekatere firme ti ne bodo pasale na glavo "da se jebe*", 2 nasveta imam zate :

1 uporabi iskalnik (tema je že odprta na motosvetu)

2 PROBAJ VSAKO ČELADo, dokler ne najdeš prave zase!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V iskalnik vtipkaj čelada ali mogoče znamke ker imajo že skoraj vse znamke svoj topic pa si tam preberi. In potem tam sprašuj. saj vem da sem zloben ampak vzemi si čas in beri, pred nakupom pa obvezno vsaj 10 čelad na glavo, pa čimveč stestirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam črno mat čelado - torej najslabšo možno kombinacijo za na sonce, pa ti lahko povem da ni v njej nič bolj vroče, kot v drugih čeladah.

itaq pa če se voziš ti veter vsaj malo hladi čelado :wink:

Do sedaj sem vedno imel črne čelade in mi je poleti med vožnjo res vroče. No, res so bile te čelade v nižjem cenovnem rangu tak da glede zračenja bi se še lahko pogovarjali....

No v glavnem letos jeseni bom nabavil novo čelado za več cvenka. Sedaj me pa zanimajo vaše izkušnje, svetle - temne. Fizika pravi tako: če se ne motim mat črno telo ima absorbcijo 1, belo pa 0.2, torej je

faktor 5x. Bela mi glih ne leži, v mislih imam srebrno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da bos opazil razliko.sem imel celade vseh barv in materialov in v vseh je poleti vroce.brez izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v glavnem letos jeseni bom nabavil novo čelado za več cvenka. Sedaj me pa zanimajo vaše izkušnje, svetle - temne. Fizika pravi tako: če se ne motim mat črno telo ima absorbcijo 1, belo pa 0.2, torej je

faktor 5x. Bela mi glih ne leži, v mislih imam srebrno...

Osebno menim, da barva čelade bistveno ne vpliva na vročino med vožnjo, problem je če stojiš na semforju ali pri počasni vožnji oz. če jo kje pustiš na soncu (tudi če ni na glavi ;) )

Moja je črna, vročino ignoriram :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!