Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Sem pred nakupom novih zavornih ploščic. Sem pa gledal Lucasove na Louisovi strani in so ene sinter, druge pa organish. Ve kdo kaka je razlika med njimi, bolj v smislu obraba - zavorni učinek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tud jest morm kupiti nove zavorne ploščice. V bistvu, po pravici povem da nimam pojma na kaj moram sploh paziti, vem samo da so ene trše(požerejo diske) ene pa mehkejše (se hitreje obrabijo) Kero firmo potem priporočate, pa če kdo ve kje bi se to dalo kupit, gre se pa za Cagivo Supercity, ne lih motor za katerega se deli dobijo v vsaki trgovini :headbang: Ja, v bistvu me zanima kje bi se lahko kupile, ker na servisu bi mogel čakati...uff predolgo. :headbang:

Hvala :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj rečem tako malo... daj poglej kako je kaj z mojimi zavornimi ploščicami na motorju... pa reče jure... spredaj so kot nove (saj so bile menjane 2 meseca nazaj), zadaj pa nič ne vidim. prižge luč, še kar nič ne vidi, jih vzame dol in glej ga zlomka... skoraj na nuli :unsure: .

danes sem šla v trgovino kjer so mi dali carbone lorraine RX3 zavorne ploščice. a so te uredu?

link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte ljudje... Preberte kaj sem doživu in mogoče boste vsaj vi prišparali nekaj težko zasluženih €... Sicer že kkšnih 5 let nazaj ampak vseeno napišem...

Če šparaš na ploščicah in ne daješ gor originalnih se ti ajnc-cvaj zgodi, de ti diske požrej! Kar naenkrat se zaveš, da imaš v diskih en milimeter globoko zarezo na obeh straneh in pol se zamisliš, da rabiš nove diske! Vsaj pri meni je bilo tako(ker mi pač ni vseeno in se nočem vozit ''brez'' zavor). Pokličem na servis in mi povedo, da imajo diske za moj motor(Takrat še Kawasaki GPZ 500). Ampak so bili pa konkretno dragi... 64.000 bivših SIT(nebom nikol pozabu) ali danes svojih 270€!! Pokomadu!! :blink:

In potem se človek vpraša ali se bolj solača dat 50€ za original ološčice ali 20€ za Lukasove...? Kaj je ceneje v končni fazi? Me nobede ne prepriča, da bi dal na motor kakršnekoli druge ploščice kakor samo in izključno original!! Vsaka firma namreč uporabi za diske nekoliko drugačen material in šele nato razvijejo zavorne ploščice, ki bodo kompatibilne z materialom zavornih diskov.

Nasvet: Nabavljajte original ploščice, ko pa se vam diski obrabijo nabavite Lucasove diske in nanje montirajte samo in izključno Lucasove ploščice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tud jest morm kupiti nove zavorne ploščice. V bistvu, po pravici povem da nimam pojma na kaj moram sploh paziti, vem samo da so ene trše(požerejo diske) ene pa mehkejše (se hitreje obrabijo) Kero firmo potem priporočate, pa če kdo ve kje bi se to dalo kupit, gre se pa za Cagivo Supercity, ne lih motor za katerega se deli dobijo v vsaki trgovini :headbang: Ja, v bistvu me zanima kje bi se lahko kupile, ker na servisu bi mogel čakati...uff predolgo. :headbang:

Hvala :trance_33_sleep:

A to imaš 320mm disk, pa brembo čeljusti?

Potem bi morale pasat ploščice od kakšnega starejšega ducatija, ki imajo enake zavore.

Sintrane ploščice so v bistvu iz prešanega železa, bolje zavirajo in če so nekvalitetne hitro požrejo disk.

Če šparaš na ploščicah

Če šparaš potem kupi organske, ker v najslabšem primeru se prej izrabijo kot kakšne bolj kvalitetne. Če pa kupiš poceni sintrane, ti pa še diske pobere.

PS: Na svojem mopedu vozim najcenejše organske saito in se po 7kkm super držijo, pa jih ne šparam.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če šparaš na ploščicah in ne daješ gor originalnih se ti ajnc-cvaj zgodi, de ti diske požrej! Kar naenkrat se zaveš, da imaš v diskih en milimeter globoko zarezo na obeh straneh in pol se zamisliš, da rabiš nove diske

In potem se človek vpraša ali se bolj solača dat 50€ za original ološčice ali 20€ za Lukasove...

Jz tud na svojmu hotu menjat spredi pa so orginal celih 155€ pa se mi je zdel prevč in kličem serviserja, da bi mi ene kopije zrihtu - on, da ni panike in da naj pridem dans gor dat (30€-men se je že itak zdel prepocen - sm za SV650s dal več k 2x tolk :unsure: ) - pol ga kličem če je dobu pa prav da mi jih ne da gor k bojo diski šli 100% in da naj nabavm orginal - dobr sej se dobi tud kaka firma k ma kvalitetne pa pol cenej tak da bo to zdaj treba....

No res se ahtite najcenejših zavornih ploščic - ni to najboljš!!!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz tud na svojmu hotu menjat spredi pa so orginal celih 155€ pa se mi je zdel prevč in kličem serviserja, da bi mi ene kopije zrihtu - on, da ni panike in da naj pridem dans gor dat (30€-men se je že itak zdel prepocen - sm za SV650s dal več k 2x tolk :unsure: ) - pol ga kličem če je dobu pa prav da mi jih ne da gor k bojo diski šli 100% in da naj nabavm orginal - dobr sej se dobi tud kaka firma k ma kvalitetne pa pol cenej tak da bo to zdaj treba....

No res se ahtite najcenejših zavornih ploščic - ni to najboljš!!!

ajd

Pa pravijo, da pol pojejo tako glasno, da znoriš... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če šparaš na ploščicah in ne daješ gor originalnih se ti ajnc-cvaj zgodi...

glej... jst bi dala gor original, samo kaj ko je treba čakat na njih, da kar glava boli. moja stara ploščica pa je bla že čist na koncu, sam res na koncu. sem rajš kupla to kar so meli, kot da se vozim "brez".

če bi hotla šparat na zavornih oblogah, potem bi šla k fe****, da bi mi stare obnovili. pa bi pršle obe skupi 10€... to je šparanje :unsure:

a je že kupil kdo omenjene ploščice (carbone lorraine RX3)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hotla šparat na zavornih oblogah, potem bi šla k fe****, da bi mi stare obnovili. pa bi pršle obe skupi 10€... to je šparanje :unsure:

Obnavljanje zavornih ploščic je lahko smrtno nevarno. Obnavlja se samo pakne, pri zavorah na boben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čip organiš šit (alla Saito, ipd.) zavira čisto kulturno. Meni so zdržale 6000 km, res pa je da sem moral malo "mesa" dol zbrusit, ker so bile predebele obloge.

Zdaj se vozim z Lucas (racing alkva, neke bizarno rdeče barve); bom povedal kaj bodo diski rekli čez čas :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

a je že kupil kdo omenjene ploščice (carbone lorraine RX3)?

od te firme nabavil dvakrat sprednje SBK3 (prvič za na cbr, sedaj pa jih vozim na dirkalni r6)

prvi dotik ročke oz. prvih par metrov ne primejo kaj dosti (to je ponavadi iz garaže ven :D), potem pa super bremzajo. IMHO boljše od originala, le zdržijo manj.

zadnjih ploščic še nisem nikoli menjal, na SS motorjih ne vem kdaj bi jih izrabil (ker zdržijo mnogo km), moje mnenje pa je da nisi zajebala.

na tisto original/neoriginal ne dam dosti, dokler se kupi nadomestek originala in ne nek cenen shit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tisto original/neoriginal ne dam dosti, dokler se kupi nadomestek originala in ne nek cenen shit.

:worship: :drunk: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Pred nekaj dnevi sem zamenjal zavorne ploščice pri moji Apriliji. Potem sem se šou pelat kšne 2km in nekajkrat močneje zabremzal. Danes k sm pršou iz šihta (to je blo 100km po menjavi ploščic) bremze niso prjele tako kot bi moral, disk je biu zelo vroč (mal je že modr ratu), ko se je pa use skp shladilo pa je spet prjel tako kot treba. A je možno da sm skuru ploščice pa če je zadost da jih sam mal pošmerglam al morem nove kupt, ker prejle sm jih mal pošmerglou in dau nazaj skp pa zdej ne vem če bo uredu. :unsure:

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej u drugo k sm skp dau sm ugansu motor k sm se pelou pa ni blo nč slišat, da bi kej prjemal, lahko pa da mi je taprvič prou to delal, sam zdej me pa skrbi če je to prej delal da bo to tud zdej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprednji konec moraš dvignit in zavrtet kolo. Kolo se mora lepo vrtet, če ga zavira bo treba spucat batke ali pa ploščice še bolj noter porint.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Pred nekaj dnevi sem zamenjal zavorne ploščice pri moji Apriliji. Potem sem se šou pelat kšne 2km in nekajkrat močneje zabremzal. Danes k sm pršou iz šihta (to je blo 100km po menjavi ploščic) bremze niso prjele tako kot bi moral, disk je biu zelo vroč (mal je že modr ratu), ko se je pa use skp shladilo pa je spet prjel tako kot treba. A je možno da sm skuru ploščice pa če je zadost da jih sam mal pošmerglam al morem nove kupt, ker prejle sm jih mal pošmerglou in dau nazaj skp pa zdej ne vem če bo uredu. :unsure:

LP!

men ponavad kr dobr bremza, ampak na cajte se pa čut da je nekej zelo švoh.. bl morš bremzo stisnit da sploh "normaln" bremza, ko pa naslednjič zabremzam je pa spet vse normalno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misty kok pa pridejo te ploščice ki jih uporabljaš sam ? Namreč original so prekleto drage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SBK 5 (to je novejša različica SBK 3) za yamaho r6 letnika 04 so v HG prišle 65 €, slovenski uvoznik za carbone lorraine je še vsakič ko sem klical imel samo en par (dobava pa cca 1 mesec). IMHO so tam tam z originalnimi ploščicami, ker originalne so res dražje, vendar zdržijo več km. Osebno imam na CL boljši občutek.

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst si lastim ploščice carbone lorraine XC7 spredaj in morem rečt za tako cene ne dobiš bolšga bile so celih 18.60€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čip organiš šit (alla Saito, ipd.) zavira čisto kulturno. Meni so zdržale 6000 km...

6 tisoč so ti zdržale in so bile recimo maksimalno 4X cenejše od originalnih?? Poglej-jst imam na CBFki(ki se jo ne špara prav dosti) prve ploščice pa ma moped debelih 30tisoč in za kakšnih 5 tisoč bojo še dobre! Če jih menjaš sam se ti mogoče še splača, če ti jih pa ''strokovni serviser'' te pa dosti več stanejo ko če bi dal gor original :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debelih 30tisoč in za kakšnih 5 tisoč bojo še dobre!

..in kaj je tu tak fascinantnega??? Original je pač original in ve se, da original najdlje trajaaaa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!