Skoči na vsebino

Kawasaki ninja ZX 9 R


Aleron

Priporočene objave

Pozdravljen,

imel sem popolnoma isti problem pri gpz. Motor je delal normalno nad 4000 obratov. Krivec za trokiranje

pri manjših obratih je bila smet v uplinjaču.Naj povem da sem dobil kar nekaj nasvetov kaj bi lahko bilo:

svečke,membrana,elektrika....tako da sem peljal moped do Čarmana ki je iskal napako kar nekaj časa,

(seveda je pregledal vse predno se je lotil vplinjača,tako da sva pregledala motor od glave do pete, tudi tlak v gumah ,jasno na mojo željo-da nebo kdo mislil da je napako iskal v gumah).Torej odpravil napako,pregledal motor kot se spodobi me okaral zaradi tlaka v gumah,opozoril da je potrebno menjati

semeringe in računal samo 8000sit kar se mi zdi poceni.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor rogisisi!

edino kar še moram poudarit, je to da v fazi trokiranja na čase poka v izpuhu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek očisti vplinjače, zamenjaj svečke in malo poglej ter premeri cinšpule, kable od svečke in kapice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo!

Imam eno ponudbo za nakup Ninje ZX-9R, letnik 2002, ohranjenost kot nova, se vidi da ni bila nikoli na tleh.Dodatno ima slip on Akrapovič.Vse kar me zanima je, kaj je lahko narobe z agregatom glede nato da ima 38.000km?Pomoje so kar realni.motor ima potrjeno servisno knjižico do 27.000km :blink:

Hvala za odgovor.

Lp Rok

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce mene prasa bi moralo bit vse ok. CE je bila servisirana kakor je treba in ne vozena skoz v limit bi stvar morala se nekaj casa delat. Kolega ma sicer letnik 2000 in ma 50k km in stvar sekar dela bp. Pac redni servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno manj je devetk. Ena je še pred šolo Tehniško Gimnazijo v Kopru, za to vem.

Ampak 9 skor noben ne kupi, ker ni ne šiš ne miš. Ali vzameš 600 ali pa 1000. Umesne so umesni ampak nimajo tiste teže ko rečeš kubike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdrav vsem , ki tako ali drugače radi vonjate bencin, olje, ter ženski švic :hmm:

ze , kar nekaj časa nisem bil na tem forumu , zato upam, da vam ne vzamem preveč vašega časa.

poskušal sem kaj več izvedeti o motorju Ninja Zx-9r letnik /99 pa tudi pod starejsimi temami ni bilo nič.

zanima me predvsem kaj si mislite o tem motorju , vaše izkušnje z njim, poraba , koliko pije olja itd.

zdaj tretje leto vozim cbf600 , prej sem imel nekaj podobnega... sedaj pa sem izvedel za zg. omenjen motor letnik 99 z okvirno ceno c.c.900.000 sit ( bom se , kar v sit) :OK: jutri jo grem gledat ali v parih dneh, pa me zanima nasljednje: prodajalec navaja ,, da je zamenjal verigo v mašini , španer in naštelal fentile. to ni nič posebnega , a motor naj bi imel prevozenih samo 24.000km. lasnik pravi , da je to storil četudi ne bi bilo potrebno , a ga je motil zvok verige. sedaj me zanima ali je sploh mozno da ze pri teh km. začne ropotati veriga v motorju . ter ali je ralano pričakovanje da so km. realni???

vem , da čarobnega odg. ni. a morda vsaj namig?

in še to , ali se samo meni zdi črnogledo kupiti od nekoga motor v katerem oglasu pise, da je možna menjava saj , imam zmeraj občutek da je z motorjem v tem primeru nekaj narobe??? :cry:

lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo motor nima tako malo kilometrov. če jih pa ima pa menjava verige niti pod razno ni bila potrebna ali pa je bil skoz na pisti.

Cena je kar konkretna, mogoče rajši poglej za r1, podoben denar in letnik. Ampak če je motor dober, lepo laufa in ti je všeč, zakaj pa ne? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz bom rekel 24 k km my ass....to je 8 sezon.....24/8=3k km na 1 sezono res malo verjetno sam se res malo vozim pa jih naredim vseeno cca 5 k km....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem na cbr menjal verigo ventilov; po števcu je bilo 42000, vendar je X serviser rekel da je pri teh motorjih to od 60000-80000. Pri CBR 900 naj bi bilo to šele nekje okrog 100000.

Za kawasaki ne vem, vendar pomoje lahko pričakuješ 80000+.

Kar se kilometrov tiče pa če ni servisne knjige; magar na roke napisane kilometri niso več merodajni; še ob servisni knjigi so lahko vrteni.

Če se pogleda kaj se prodaja imajo 3 leta stari motorji 40000, 10 let stari pa raje še manj...

Če cena ustreza, pa če deluje brezhibno, je lepo ohranjen naj km ne bodo ovira... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Razlikujeta se v zadnji nihajki ter ojačanem okvirju (za slednje nisem čisto 100%) ampak nekaj mam v spominu, da je bil 2001 zelo podvržen shimmiju zato so ga kasneje malo zmodificirali :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...ali se mogoče komu sanja, kaj naj bi na Ninji 9 pomenila oznaka RR :? ...sam se namreč spomnim samo oznake ZX-9R...oznaka oz. model ZX-9RR (z rdečim R) pa mi ni znan...če kdo pozna razlike naj prosim napiše kaj uporabnega...

...pa še slikca za pomoč...načeloma pa naj bi bil tole l.03, vsaj po izgledu sodeč - zavorne čeljusti, ni nosilca prednje maske nad krmilom, ni ročajev za sopotnika...

...hvala za info...

lp

post-2086-1193162401.jpg

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali se mogoče komu sanja, kaj naj bi na Ninji 9 pomenila oznaka RR :? ...sam se namreč spomnim samo oznake ZX-9R...oznaka oz. model ZX-9RR (z rdečim R) pa mi ni znan...če kdo pozna razlike naj prosim napiše kaj uporabnega...

...pa še slikca za pomoč...načeloma pa naj bi bil tole l.03, vsaj po izgledu sodeč - zavorne čeljusti, ni nosilca prednje maske nad krmilom, ni ročajev za sopotnika...

...hvala za info...

lp

Pomeni, da je imel lastnik preveč časa in nalepk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zanima me, koliko konj je imel letnik 94-97 ? Avtomagazin v dveh testih navaja 139hp, prav tako piše na bikez.com. Moč na kolesu pa 125hp.

Nekateri pa navajajo da ima 125hp (pa ne na kolesu). Kdo ve?

Pa je že kdo vozil ta motor oz. ga pozna ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali se mogoče komu sanja, kaj naj bi na Ninji 9 pomenila oznaka RR :? ...sam se namreč spomnim samo oznake ZX-9R...oznaka oz. model ZX-9RR (z rdečim R) pa mi ni znan...če kdo pozna razlike naj prosim napiše kaj uporabnega...

...pa še slikca za pomoč...načeloma pa naj bi bil tole l.03, vsaj po izgledu sodeč - zavorne čeljusti, ni nosilca prednje maske nad krmilom, ni ročajev za sopotnika...

...hvala za info...

lp

pri ninji 6 je tako, tak da predvidevam da je tukaj podobno...

in sicer,RR, je verzija, ki je bolj namenjena za pisto kot navadna z R...in sicer ma izboljšano vzmetenje, zavore, vrti se malo dlje, oz. ma malo drugačno krivuljo moči,...skratka---ready to race :D...drugač nekih strašnih razlik ni...

drugač, pa če sklepam po 6-kah, pri rekel da je tale 9-ka 2001-2002 letnik, ker takrat so delali take oblike, ta je identična ninji 6-ki letnik 2002

Pomeni, da je imel lastnik preveč časa in nalepk...

tudi ena od možnosti, za 9-ke nevem, ker so ful redke, ampak za 6-ke pa obstajajo RR verzije, ampak so res bolj redke :D

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri ninji 6 je tako, tak da predvidevam da je tukaj podobno...

in sicer,RR, je verzija, ki je bolj namenjena za pisto kot navadna z R...in sicer ma izboljšano vzmetenje, zavore, vrti se malo dlje, oz. ma malo drugačno krivuljo moči,...skratka---ready to race :D...drugač nekih strašnih razlik ni...

drugač, pa če sklepam po 6-kah, pri rekel da je tale 9-ka 2001-2002 letnik, ker takrat so delali take oblike, ta je identična ninji 6-ki letnik 2002

tudi ena od možnosti, za 9-ke nevem, ker so ful redke, ampak za 6-ke pa obstajajo RR verzije, ampak so res bolj redke :D

Takole med nama... You don`t know shit, aye?

6-ke so res bile RR verzije...gre se pa zato, ker s serijsko 636 ninjo nisi mogel vozit v supersport do 600ccm pokalu...in to je bil glavni razlog, da so naredili takrat ninjo ZX-6RR s 599ccm...

9-ka je bila od tega modela pa do konca proizvodnje bore malo spremenjena, sploh na zunanjem izgledu...Nadomestila jo je 10-ka. Bolj ali manj uspešno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, koliko konj je imel letnik 94-97 ? Avtomagazin v dveh testih navaja 139hp, prav tako piše na bikez.com. Moč na kolesu pa 125hp.

Nekateri pa navajajo da ima 125hp (pa ne na kolesu). Kdo ve?

Pa je že kdo vozil ta motor oz. ga pozna ?

139hp na gredi, za SS premehko podvozje+ne ravno top zavore, dobra veterna zaščita, hud zvok :evilgrin: , zelo uporaben tudi kot ST.

Takole med nama... You don`t know shit, aye?

6-ke so res bile RR verzije...gre se pa zato, ker s serijsko 636 ninjo nisi mogel vozit v supersport do 600ccm pokalu...in to je bil glavni razlog, da so naredili takrat ninjo ZX-6RR s 599ccm...

9-ka je bila od tega modela pa do konca proizvodnje bore malo spremenjena, sploh na zunanjem izgledu...Nadomestila jo je 10-ka. Bolj ali manj uspešno...

Točno tak :grim no, bile so tudi 750R in RR verzije, R kot base varianta ter RR za hobi dirkače ;)

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri ninji 6 je tako, tak da predvidevam da je tukaj podobno...

in sicer,RR, je verzija, ki je bolj namenjena za pisto kot navadna z R...in sicer ma izboljšano vzmetenje, zavore, vrti se malo dlje, oz. ma malo drugačno krivuljo moči,...skratka---ready to race :D...drugač nekih strašnih razlik ni...

drugač, pa če sklepam po 6-kah, pri rekel da je tale 9-ka 2001-2002 letnik, ker takrat so delali take oblike, ta je identična ninji 6-ki letnik 2002

tudi ena od možnosti, za 9-ke nevem, ker so ful redke, ampak za 6-ke pa obstajajo RR verzije, ampak so res bolj redke :D

ne sklepaj na pamet mucek... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole med nama... You don`t know shit, aye?

6-ke so res bile RR verzije...gre se pa zato, ker s serijsko 636 ninjo nisi mogel vozit v supersport do 600ccm pokalu...in to je bil glavni razlog, da so naredili takrat ninjo ZX-6RR s 599ccm...

9-ka je bila od tega modela pa do konca proizvodnje bore malo spremenjena, sploh na zunanjem izgledu...Nadomestila jo je 10-ka. Bolj ali manj uspešno...

no sej sem reko, da če sklepam po 6-ki verziji, za 9-ke pa sn tak reko da nevem kak je, ker so bolj redke...za zx-6rr verzijo, pa vem da je bla zato nareta, ker 636 ne more v supersport pokal, sem pa še pač omeno kako in po čem se rr verzija razlikuje od 636...in definitivno ima rr izboljšano vzmetenje, ter še nakatere ostale drugačne komponente, če mi ne verjameš pa si lahko kje prebereš...

pa tudi ta oblika 9-ke je skoraj identična obliki ninje 636 letnik 2002...al moram še kako sliko nalepit, da ne boste spet pametovali

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri ninji 6 je tako, tak da predvidevam da je tukaj podobno...

Narobe predvidevaš...

drugač, pa če sklepam po 6-kah, pri rekel da je tale 9-ka 2001-2002 letnik, ker takrat so delali take oblike, ta je identična ninji 6-ki letnik 2002

tudi ena od možnosti, za 9-ke nevem, ker so ful redke, ampak za 6-ke pa obstajajo RR verzije, ampak so res bolj redke :D

Spet sklepaš nekaj na podlagi česa?? Kislih tablet in pogoltanega nitra?

2001 model ima še 6-batne čeljusti spredaj, zadaj ima ročke za sopotnika, in nosilec prednje maske nad krmilom...Točno reči, kater letnik je tole (obstaja šansa, da je 2002 ali 2003, kasneje je ni bilo več), je pa nemogoče, sploh zaradi neoriginalne barve in nalepk...V letu 2002 so imele modre ZX-9R kompleten črn zadek in polno črnih črt po oklepu. 2003 model sicer je obstajal popolnoma moder, vendar je imel večje in popolnoma drugačne nalepke ZX-9R na drugem mestu...

no sej sem reko, da če sklepam po 6-ki verziji, za 9-ke pa sn tak reko da nevem kak je, ker so bolj redke...

Kaj se pol oglašaš?!

pa tudi ta oblika 9-ke je skoraj identična obliki ninje 636 letnik 2002...al moram še kako sliko nalepit, da ne boste spet pametovali

Kar lepi...boš le videl, da je letnik 2002 ZX-6R bolj podobna letniku 2001 ZX-9R...ne pa tej, če se že greva v detajle...

Veš, sem jo imel namen kupit, tako, da nekaj le vem o ninjah, pa sem se potem raje odločil za večjo sestro :naughty:

Tako da pametuješ lahko kvečjemu ti...kaki stari mami v vaškem bifeju, ki nima blage veze o motorjih, kaj šele o ninjah...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem , ki tako ali drugače radi vonjate bencin, olje, ter ženski švic :hmm:

ze , kar nekaj časa nisem bil na tem forumu , zato upam, da vam ne vzamem preveč vašega časa.

poskušal sem kaj več izvedeti o motorju Ninja Zx-9r letnik /99 pa tudi pod starejsimi temami ni bilo nič.

zanima me predvsem kaj si mislite o tem motorju , vaše izkušnje z njim, poraba , koliko pije olja itd.

zdaj tretje leto vozim cbf600 , prej sem imel nekaj podobnega... sedaj pa sem izvedel za zg. omenjen motor letnik 99 z okvirno ceno c.c.900.000 sit ( bom se , kar v sit) :OK: jutri jo grem gledat ali v parih dneh, pa me zanima nasljednje: prodajalec navaja ,, da je zamenjal verigo v mašini , španer in naštelal fentile. to ni nič posebnega , a motor naj bi imel prevozenih samo 24.000km. lasnik pravi , da je to storil četudi ne bi bilo potrebno , a ga je motil zvok verige. sedaj me zanima ali je sploh mozno da ze pri teh km. začne ropotati veriga v motorju . ter ali je ralano pričakovanje da so km. realni???

vem , da čarobnega odg. ni. a morda vsaj namig?

in še to , ali se samo meni zdi črnogledo kupiti od nekoga motor v katerem oglasu pise, da je možna menjava saj , imam zmeraj občutek da je z motorjem v tem primeru nekaj narobe??? :cry:

lep pozdrav!

Malo pozno, ampak...

Mel sem 9ko l.98, 3 leta, motor ok...imel je 45000km, po števcu, vendar jih je imel verjetno precej več...

Poraba okrog 7-8l/100km, olja pa približno 2dcl/1000km...

Sedaj imam 5 leto zx9r/2000 (dvojna luč).

Ima 51000km, poraba (ker sprašuješ) 6,5-7,5l/100km, to je predvsem vožnja po regionalnih cestah, olja meni ne kuri nič (oz. tako malo, da tega ne opazim)...super motor, eden redkih SS motorjev, s katerim se lahko pelješ tudi daleč, pa nisi utrujen-sploh za visokorasle osebe...

Glede verige...pri nobenemu od obeh se še ne sliši in tudi možak, ki mi motorje servisira (sam ima 9ko l.99 cca 100.000km!!), pa je še ni menjal, pravi, da se to menja zelo pozno, drugače je pri 6-isti letnik, tam naj bi jo menjali pri okrog 40000km...

Je pa res da motor prodajam, vendar zato, ker jo mam že 5.leto in v oglasih tudi navajam, da jo lahko menjam, vendar za novejši motor in ne kar koli, tako, da ni ravno rečeno, da če jo menja, da pa potem..., večji problem je po mojem mnenju menjava verige pri 24.000km, to pa vsi vemo da ni res...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!