Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Sedež po predelavi ni širši kot original, vendar polnitev z gelom pripomore k večjemu udobju med vožnjo, manj ščemenja

zadnjice na dolgi vožnji ter mehkejše sedenje.

LP

Blaž

TC Motoshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam yamaho DT125x in ima na sredini sedeča majhno luknjo oz. bolj mi izgleda kot da bi nekaj zelo vročega padlo gor in se je sedež malo stopil. Koliko bi me stalo da bi dal preobleči sedež?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če bi kdo imel strojeno ovčjo kožo različnih mehkob, dimenzij in barv se lehko obrne na mene. Cena kvadratnega metra je okrog 20€. Sam jo namenim letos preizkusiti na motorju, saj sem pri veliko svetovnih popotnikih že slišal in videl njeno uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjič zvedel za enega da to naredi. Tudi material dobi, od Alcantare, usnja, do umetnega pitona. sam povedat mu moreš kaj in kako bi sedež. En znanec mu je dal in mu ga je prav po meri naredil, jaz ga bom tudi dal to zimo. Kar sem videl pa res zrihta da je wuau. Vprašajte v outleltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lp.

zanimalo bi me kje bi se dalo dubiti matrjal za preobleč sedež na motorju(sopotnikov) matrjal-( nekakšna guma kot npr. pri kšnih kros motorjih ob straneh sedeža )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V principu ta zadeva niti ni tako zelo komplicirana. Med peno in prevleko sedeža samo namontiraš spiralo za gretje in jo preko konektorja priklopiš na elektriko na motorju. To je povedano bolj na splošno :grim. Konektor bi moral biti pa zato, da lahko sedež tudi snameš z motorja Upam, da me kakšni strokovnjaki na elektro področju ne bodo spljuvali, saj nisem električar.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa super zadeva za hladna jutra, da potem v " jeseni " nimaš težav s prostato:OK:

trance_28_offtopic.gif Mraz pa težave s prostato v starosti žal nimata nobene veze, dejansko imajo vsi moški nad 85-90 let vsaj benigno povečano prostato.

Ideja je drugač fajna, podobno se da naštimat tud za gretje ročk. Morem pa priznat, da me u rito na motorju pa res nikol ne zebe (očitno ma zadost izolacijewhistle.gif )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo tole zadevo pri nas že nabavil in montiral?

Trenutne sibirske temperature so take, da imamo dovolj časa za igranje v ogrevani garaži.

Zgodaj spomladi bi bilo pa prijetno imeti "ogrevane prašnike/jajčnike"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dobra zadeva sam mene vedno prej zebe povsod drugje kot v tazadnjo.

Imaš po svoje prav - saj si na motorju in ne v avtu! Ampak, če te enkrat res zebe, je dobr, če tud svoj "auspuh" mal pogreješ. Vse prav pride. To moraš probat, drugač si težko predstavljaš. Ampak takrat, ko te ZEBE in ne sredi poletja na morju!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo,

jaz pa mam eno vprašanje. Je že kdo odstranjeval barvo iz sedeža? Majstr ( da mu :pos: ma... ) je med čiščenjem penzla pošprical pol motorja :wallbash: s sivo temeljno barvo. Iz grušta in plastike sem jo odstranil iz sedeža pa ne vem kako bi se lotil. :angry:

Tisti ki mi pove rešitev dobi za karjolo :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

jaz pa mam eno vprašanje. Je že kdo odstranjeval barvo iz sedeža? Majstr ( da mu :pos: ma... ) je med čiščenjem penzla pošprical pol motorja :wallbash: s sivo temeljno barvo. Iz grušta in plastike sem jo odstranil iz sedeža pa ne vem kako bi se lotil. :angry:

Tisti ki mi pove rešitev dobi za karjolo :beer1:

nejprej nekje spodaj kjer se ne vidi probaj z nitro razredčilom če ti topi prevleko...če jo nitro ne topi ali razžira probaj z nitrom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

če kdo ve...

ali se dobi sedež za monstra z ravnejšim (ne toliko nagnjenim nazaj) zadnjim delom sedeža?

sem kar precej že prebrskal a nikjer našel; videl pa na enem monstru l."99 na avto netu

(saj meni se zdi ravnejši zadnji del).

untitled.bmp

ali link: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3905509

to se mi zdi da je ravnejši zadni del sedeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo ve...

ali se dobi sedež za monstra z ravnejšim (ne toliko nagnjenim nazaj) zadnjim delom sedeža?

sem kar precej že prebrskal a nikjer našel; videl pa na enem monstru l."99 na avto netu

(saj meni se zdi ravnejši zadnji del).

untitled.bmp

ali link: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3905509

to se mi zdi da je ravnejši zadni del sedeža.

predelava obstoječega sedeža ni neka znanost. Potrebuješ samo primerne materiale (pene), da si na novo oblikuješ sedalno površino in potem daš vse to preoblečt. Stric je to naredil na svojem bmw-ju in je dal enmu to preoblečt in je res profi izpadlo (dvobarvno, barvni šivi itd itd).

Sam bom tudi čez zimo to naredil na svojem zzrju, ker namreč moja sopotnica "leze" z sedeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

jaz pa mam eno vprašanje. Je že kdo odstranjeval barvo iz sedeža? Majstr ( da mu :pos: ma... ) je med čiščenjem penzla pošprical pol motorja :wallbash: s sivo temeljno barvo. Iz grušta in plastike sem jo odstranil iz sedeža pa ne vem kako bi se lotil. :angry:

Tisti ki mi pove rešitev dobi za karjolo :beer1:

Tale tvoj problem šele zdajle berem,če še nisi očistil probaj s čistilom za diske,vsebuje par različnih topil ampak najprej demontiraj sedež in poizkusi z notranje strani(po robu) če ni čistilo agresivno na to prevleko. Sicer pa ti ostane samo še, da daš sedež tapetniku in ti da kar povrhu novo prevleko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me ali je možno dobiti kakšno prevleko za sedež, da oseba, ki sedi na zadnjem sedežu ne bi drsela proti vozniku pri zaviranju. Predvsem se težava pojavi ob nošenju usnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je možno dobiti kakšno prevleko za sedež, da oseba, ki sedi na zadnjem sedežu ne bi drsela proti vozniku pri zaviranju. Predvsem se težava pojavi ob nošenju usnja.

Pomoje bi blo bolš če bi se vozla v tangicah:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je možno dobiti kakšno prevleko za sedež, da oseba, ki sedi na zadnjem sedežu ne bi drsela proti vozniku pri zaviranju. Predvsem se težava pojavi ob nošenju usnja.

Ja se dobi. Imam doma eno tako mehko mrežico, ki jo natakneš čez sedež in ustvarja trenje med sedežem in ritjo.

Kje se dobi? Pojma nimam, Marduk jo je naročil pred kakšnim letom po netu. Malo pogooglaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me ali je možno dobiti kakšno prevleko za sedež, da oseba, ki sedi na zadnjem sedežu ne bi drsela proti vozniku pri zaviranju. Predvsem se težava pojavi ob nošenju usnja.

Se dobi,pa še odlično zgleda..mislm da je od bagstar-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!