Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Mene pa zanima predvsem ena zadeva: A lahko komunikacijo med sopotnikom in voznikom prizges in ugasnes po mili volji al je skoz prizgana? Ker si vcasih med voznjo dajem glasne napotke kako vozit itd in mi ni do tega, da bi moja to poslusala. Zgubi ves smisel.

Pa se eno vprasanje: Meni tele gumbi na celadi niso nic kaj vsec. Med voznjo mi pac ni, da bi iskal neke gumbe po celadi. A obstaja kaka varianta, da bi te gumbe prek daljinca prestavil na, recimo levo rocico? (kak extra gumb pa to...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima predvsem ena zadeva: A lahko komunikacijo med sopotnikom in voznikom prizges in ugasnes po mili volji al je skoz prizgana? Ker si vcasih med voznjo dajem glasne napotke kako vozit itd in mi ni do tega, da bi moja to poslusala. Zgubi ves smisel.

Pa se eno vprasanje: Meni tele gumbi na celadi niso nic kaj vsec. Med voznjo mi pac ni, da bi iskal neke gumbe po celadi. A obstaja kaka varianta, da bi te gumbe prek daljinca prestavil na, recimo levo rocico? (kak extra gumb pa to...)

Rajs glej se uno temo Interkom, komunikacije. Mas vec informacij. Glede na moje izkušnje ti pa priporočam Interphone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm nabavu to famozno Nolanko za po mestu :D

kaj rabim še dokupit da mi vleče telefon preko Basic kita :hmm:

Potrebuješ le še Mobi kabel, ki bo ustrezal tipu tvojega mobilnega telefona.

Več info lahko najdeš tudi tukaj.

Mene pa zanima predvsem ena zadeva: A lahko komunikacijo med sopotnikom in voznikom prizges in ugasnes po mili volji al je skoz prizgana? Ker si vcasih med voznjo dajem glasne napotke kako vozit itd in mi ni do tega, da bi moja to poslusala. Zgubi ves smisel.

Pa se eno vprasanje: Meni tele gumbi na celadi niso nic kaj vsec. Med voznjo mi pac ni, da bi iskal neke gumbe po celadi. A obstaja kaka varianta, da bi te gumbe prek daljinca prestavil na, recimo levo rocico? (kak extra gumb pa to...)

N-Com sistem pozna tudi funkcijo Mute, s katero lahko prekineš delovanje obeh mikrofonov. Funkcijo »mute« aktiviraš s približno 3 sekundnim pritiskom na tipko ON. Na ta način lahko enostavno prekineš povezavo s sopotnikom in/ali preprečiš motnje, ki bi jih lahko povzročil kateri izmed mikrofonov.

Na E-box kontrolni enoti so le trije gumbi, ki se jih zelo hitro navadiš. Verzija daljinskega upravljanja (na levi ročici krmila) pa žal ne obstaja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ali ima kdo PMR ALAN 456R iz LOUIS-a? Zanima ma predvsem, kako se obnese VOX. V teh.podatkih piše, da ima VOX 6 stopenj.Pa še kako je z uporabo PTT tipke med samo vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od čelade. Imam sicer model K2. Kar se VOX-a tiče, bi rekel da je neuporabna zadeva nad 60 km/h, šumi vklapljajo.

Glede PTT tipke, stvar deluje ok. Pritisneš in govoriš. Vendar se moraš navaditi, da tisti ki posluša, ne sliši prve izgovorjene besede (ali pa samo konec le-te).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede PTT tipke, stvar deluje ok. Pritisneš in govoriš. Vendar se moraš navaditi, da tisti ki posluša, ne sliši prve izgovorjene besede (ali pa samo konec le-te).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo PMR ALAN 456R iz LOUIS-a? Zanima ma predvsem, kako se obnese VOX. V teh.podatkih piše, da ima VOX 6 stopenj.Pa še kako je z uporabo PTT tipke med samo vožnjo?

..,sam uporabljam tudi PMR-G7-MIDLAND,vox je kar neuporaben za motor je preveč šuma in sam vklaplja oddajo :unsure: .Zato je ptt tipka bolj primerna-no jest bolj uporabljam UKV-zvezo,no pmr tud včas!!!PTT tipko se hitr navadiš uporabljat, seveda takrat med pogovorom itak bolj počas voziš.Montirano mam na levi ročki -je pa narejeno tako ,da je na ježka in lahko hitro snameš ,če ne rabiš.-kupil v LOUISU. :)

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede PTT tipke, stvar deluje ok. Pritisneš in govoriš. Vendar se moraš navaditi, da tisti ki posluša, ne sliši prve izgovorjene besede (ali pa samo konec le-te).

Pritisneš, počakaš sekundo ali dve in potem poveš. Potem se sliši tudi prva beseda.

Ena od variant tudi ja :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo spet jest,

Dons sm ravno gledou od proizvajalca Interphona (link TUKAJ) in opazu da je zadeva se bolsa kot so najprej napisali. Odličen pri hitrostih do 180 km/h (jest grem tko sam do ene 160 k mam enduro) in pa lovi 500m. Primeren pa za vse čelade: preklopne, zaprte, jet, odprte...

Sam tolk. Fest bodte.

1. A kdo to v SLO že uporablja? Kako se obnese?

2. Ali je kompatibilen z drugimi BT napravami te vrste (npr Nolan)?

3. Ali se poveže samo z eno napravo naenkrat? Ali lahko dela recimo v navezi voznik-sovoznik in poleg še drugi motor-drugi sovoznik?

4. Kdo to prodaja pri nas? In cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. A kdo to v SLO že uporablja? Kako se obnese?

2. Ali je kompatibilen z drugimi BT napravami te vrste (npr Nolan)?

3. Ali se poveže samo z eno napravo naenkrat? Ali lahko dela recimo v navezi voznik-sovoznik in poleg še drugi motor-drugi sovoznik?

4. Kdo to prodaja pri nas? In cena?

ad1) Ja jest pa se nekej k jih poznam uporabljajo to stvar in vsi pravijo, da so zelo zadovoljni z napravo.

ad2) Ne ni kompatibilen s to napravo. Vsaj kolkr jest vem pa kr proizvajalec pravi.

ad3) Naenkrat deluje samo z eno napravo. Pred uporabo je treba napravi med seboj spoznat (pairing) in potem se lahko s to osebo, ki tudi uporablja Interphone pogovarjaš. Če pa se hočeš pogovarjat z drugim, moraš pa spet prej najprej spoznat svojo napravo s to dugo napravo in potem se pogovarjaš z drugim. Je pa postopek povezovanja zelo enostaven.

ad4) prodajna mreza je TUKAJ, cena pa je 169€ za eno napravo (ena čelada), 313€ za dve napravi (dve čeladi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, najcenejši bluetooth je od motorole, odzadaj je gumb ker na A poziciji se pogovarjaš z mobitelom na B pa s sopotnikom. za 120€ za oba!! Ker več itak ni vredno če se navadne slušalke prodajajo po 40€ ;)

Motorola HS830

http://www.motorola.com/motoinfo/product/d...obalObjectId=75

http://cgi.ebay.com/New-Motorola-HS830-Mot...1QQcmdZViewItem

Popravljeno . Popravil tombgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
ad1) Ja jest pa se nekej k jih poznam uporabljajo to stvar in vsi pravijo, da so zelo zadovoljni z napravo.

ad2) Ne ni kompatibilen s to napravo. Vsaj kolkr jest vem pa kr proizvajalec pravi.

ad3) Naenkrat deluje samo z eno napravo. Pred uporabo je treba napravi med seboj spoznat (pairing) in potem se lahko s to osebo, ki tudi uporablja Interphone pogovarjaš. Če pa se hočeš pogovarjat z drugim, moraš pa spet prej najprej spoznat svojo napravo s to dugo napravo in potem se pogovarjaš z drugim. Je pa postopek povezovanja zelo enostaven.

ad4) prodajna mreza je TUKAJ, cena pa je 169€ za eno napravo (ena čelada), 313€ za dve napravi (dve čeladi).

Še neki...a ta Interphone deluje non-stop ali ga moraaš pred pogovorom vklopit (oz. držat tipko)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v EVROSPIN-u spet prodajajo kit-interfon za slabih 10€.Videl v evrospinu na Rudniku-LJUB...,tam kjer je OBI ,RUTAR ,LECLERC....... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo preden zacnes pogovor pritisnes tipko in drzis 2 sekundi (ti ali sovoznik oz. drug motorist), potem se lahko pogovarjas skos (7ur) , en cez drugega. Med pogovorom ni treba prtiskat nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo preden zacnes pogovor pritisnes tipko in drzis 2 sekundi (ti ali sovoznik oz. drug motorist), potem se lahko pogovarjas skos (7ur) , en cez drugega. Med pogovorom ni treba prtiskat nic.

OK, to mi je jasno, da ga je treba prej vklopit. Tisto za potem me je bolj zanimalo.

Zdaj moram samo še enega blizu Celja ali pa vsaj v LJ najdit, da ob imel 2 za posodit za na test, da grem en krog in da se prepričam, če je to res tako fajn, kot ga vidva hvalita. Tak da če imaš kakšno konkretno idejo, kje to stestirat, kr na dan z besedo.

Hvala in LP,

Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tole temo sem prebrala res na hitro :whistle:

Zanima me, če kdo uporablja mogoče tisto zadevo, ki jo prodaja Nolan za svoje čelade z N-Com, pa da ima za povezavo motor-motor. Kako se obnese?

S fantom namreč kupujeva Nolanovi čeladi, pa bi si to vgradila, če bi šlo za motor-motor.

Ali priporočate kaj druga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tole temo sem prebrala res na hitro :whistle:

Zanima me, če kdo uporablja mogoče tisto zadevo, ki jo prodaja Nolan za svoje čelade z N-Com, pa da ima za povezavo motor-motor. Kako se obnese?

S fantom namreč kupujeva Nolanovi čeladi, pa bi si to vgradila, če bi šlo za motor-motor.

Ali priporočate kaj druga?

N-com bo ok, če bosta čeladi narazen do največ 10m. Potem pa nič več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

če se hočeta pogovarjat motor-motor vama priporočam Interphone, ki nese tam okoli 400 metrov in se lahko namesti prav na vsako čelado, tako da nista vezana na nakup novih čelad. Je pa tudi sistem bistveno cenejši. Kot sem napisal že prej se ga da tudi stestirat v trgovini TC MotoShop v Ljubljani. Jaz sem zelo zadovoljen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok

hvala za pomoč. jaz si bom kupila novo čelado, pa dobim še lanski model dosti ceneje (ker imam takšno številko, ki je še ostala) in star model še nima N-com predpriprave. zato me je zanimalo.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Tole temo sem prebrala res na hitro :whistle:

Zanima me, če kdo uporablja mogoče tisto zadevo, ki jo prodaja Nolan za svoje čelade z N-Com, pa da ima za povezavo motor-motor. Kako se obnese?

S fantom namreč kupujeva Nolanovi čeladi, pa bi si to vgradila, če bi šlo za motor-motor.

Ali priporočate kaj druga?

Nolanov N-Com sistem ponuja cel spekter možnosti kvalitetne komunikacije (tudi motor-motor), sestavljaš in kombiniraš pa ga lahko kot lego kocke (več info najdeš tukaj). V čelado vgrajen sistem je varnostno preizkušen in homologiran po zahtevah predpisa ECE 22/05, obe slušalki sta umaknjeni ob školjko čelade in ne motita, kvaliteta komunikacije zagotovljena, za montažo/demontažo niso potrebne posebne veščine …

N-Com sistem je seveda mogoče preizkusiti tudi v živo, na lastnem motorju in se tako na lastne oči (ušesa) prepričati v ustreznost izbire.

N-com bo ok, če bosta čeladi narazen do največ 10m. Potem pa nič več.
če se hočeta pogovarjat motor-motor vama priporočam Interphone, ki nese tam okoli 400 metrov in se lahko namesti prav na vsako čelado, tako da nista vezana na nakup novih čelad. Je pa tudi sistem bistveno cenejši. Kot sem napisal že prej se ga da tudi stestirat v trgovini TC MotoShop v Ljubljani.

Jaz sem zelo zadovoljen.

Ne glede na to, kako doseg Bluetootha predstavljajo različni ponudniki je Bluetooth svetovni protokol, ki zagotavlja povezavo dveh Bluetooh naprav v krogu 10 metrov. Pri Bluetooth povezavi gre namreč za radijsko valovanje z nizko močjo oziroma omrežje kratkega dosega 10m, ki uporablja frekvenco 2,4 GHz. V glavnem se uporablja za povezavo manjših elementov, recimo dveh Bluetooth naprav, mobilnih telefonov, slušalk...

Praksa sicer kaže, da je mogoča povezava dveh Bluetooth naprav tudi na večji razdalji, tja do 150m, vendar samo v primeru, če med napravama ni ovir. Za povezavo dveh motorjev (bike to bike) je zato bolj priporočljivo uporabiti katerega izmed pogovornih sistemov (Alan, Midland... ), ki delujejo po principu walkie-talkieja (doseg 5km, 7 različnih frekvenčnih polj, neomejeno število sogovornikov... ) in ki jih je seveda mogoče priklopiti tudi v slušalke vgrajene v čeladi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni problem. pri vas sem spraševala glede povezave motor-motor in je prodajalec rekel, da ne bo delovalo, da naj raje kaj druga nabavim.

odločitev je že padla... nekaj bo treba ukrenit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lepo pozdravljeni vsi skupaj

Naše podjetje je uvoznik za komunikacijske naprave Interphone. Ker sem zasledil, da pogovor teče tudi o tej napravi, vam bom z veseljem odgovoril na vsa vprašanja v zvezi z Interphonom.

Par dejstev v zvezi s to napravo:

  • je prva Bluetooth naprava, ki omogoča pogovor med dvema motoristoma na razdalji 500 metrov (brez ovir, oziroma 300 metrov z ovirami, kot so avtomobili, tovornjaki...) ker je Bluetooth CLASS1 in ne CLASS2, kot ostale Bluetooth naprave
  • omogoča pritrditev na katerokoli čelado, zelo hitro in enostavno
  • naprava Interphone ne povzroča sevanja večjega kot je pri mobilnih telefonih in ostalih Bluetooth naprav (kot slušalka, ki jo uporabljamo v avtomobilu)
  • povezava možna z vsemi napravami, ki podpirajo Bluetooth tehnologijo (GPS, PDA, mobilni telefoni)
  • Opravljenih je bilo že mnogo testov in na vseh se je izkazala odlično, nazadnje celo v priznani slovenski motoristični reviji MOTOSI (povezava do ostalih testov je TUKAJ)
  • je popolnoma vodotesna
  • lahko se odstrani s čelade (proti kraji, če naprimer čelado pustite na motorju), lahko enostavno prestavlja s čelade na čelado
  • vsebuje vgrajeno baterijo, ki omogoča 7 ur nemotenega pogovora in 700 ur pripravljenosti; polni se s priloženim polnilcem (220V) ali pa se dokupi 12V polnilec, tako da ga lahko napolnite kar na motorju (polnjenje traja 1 uro in pol)
  • Posebej za zaprte čelade, kjer je spredaj malo manj prostora, je na voljo tanjši mikrofon s peno na žici, katerega enostavno pritrdite kamor vam najbolje odgovarja. V kompletu je namreč mikrofon na pregibni žici, najbolj primeren za preklopne in jet čelade
  • cenovno je ugodnejši od ostalih sistemov (za eno čelado 169€, za dve pa samo 313€), poleg tega, da je pri večini končurenčnih modelov potrebno izbrati posebej za to prirejeno čelado
  • VSEKAKOR SE PA LAHKO KADARKOLI DOGOVORITE Z NAMI IN PREVERITE ODLIČNOST TE NAPRAVE TUDI SAMI
  • DODATNA OPREMA: 12V potovalni polnilec; dodatna slušalka in mikrofon; komfort paket za zaprte čelade (datoteke v priponkah)
Upam, da sem vam kakorkoli pomagal pri odločitvi o izbiri komunikaciske naprave.

Lep pozdrav,

Klemen Sušnik

INTERPHONE_POSTER_SLOVENSKI_.pdf

MICINTERPHONESP.pdf

komfort_paket.pdf

post-15982-1181140891_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!