Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Upam, da bo še kdo čimprej opisal svojo izkušnjo z montažo mikrofona in slušalk v čelado.

Iščem wireless slušalke (ne bluetooth) kratkega dometa za kvalitetno brezžično povezavo ob nizki porabi energije v kolikor se uporabi Albrechtov ali kateri drugi interkom in seveda radijska postaja itd. Če je kdo kje zasledil kaj podobnega naj javi.

Interphone je idealen za telefoniranje in pogovor z sopotnikom ali pa za pogovor med dvema voznikoma, v kolikor pa je večja skupina pa le ti ne morejo komunicirati med seboj zato razmišljam o Bluetooth vmesniku za Interphone, ki bi omogočal priklop radijske postaje. :hmm:

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo ožičen intecom, za katerega ni bilo potrebno imeti baterij, ampak bi se priklop na napajanje iz akumulatorja :?

PS: sovražim baterije, še posebej kadar so prazne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo ožičen intecom, za katerega ni bilo potrebno imeti baterij, ampak bi se priklop na napajanje iz akumulatorja :?

PS: sovražim baterije, še posebej kadar so prazne :rolleyes:

Ta naprava je imela ob nakupu dodan regulator za priklop na akumulator. V osnovi se ChatterBOX napaja z dvema gumb baterijama LR44, vendar sem takoj zmontiral zunanje napajanje. Naprave iste blagovne znamke se v novejši izvedbi prodajajo opremljene z akumulatorskimi baterijam in polnilcem. Žov!

Sicer se pa za vsako napajanje da narediti ustrezen regulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo ožičen intecom, za katerega ni bilo potrebno imeti baterij, ampak bi se priklop na napajanje iz akumulatorja :?

PS: sovražim baterije, še posebej kadar so prazne :rolleyes:

To je tudi MIP-200 http://www.erms.si/trgovina/product_info.p...;products_id=75. Cena ikrog 300EUR.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. Men baterija zdrži na N-comu dva dni celodnevnih voženj, če imam še MP3 zraven, brez njega pa 3 do 4 dni. Tud jaz zelo zadovoljen s to napravo.

Sicer imam N-com sele nekaj dni in ne vem koliko naj bi zdrzala baterija!Zadnjic sem se vozil od 10 do 17 poslusal mp3 govoril po tel cca 20 min,poslusal napotke za navigacijo pa sem ga po koncani voznji polnil cca 30min in se je prizgala zelena lucka na polnilcu.!Tudi jaz mislim da zdrzi stand by vsaj dva do tri dni!Pomoje je tvoja baterija slaba ce imas garancijo poslji nazaj v Velenje pa ti bodo zamenjali (so zelo prijazni in tolerantni-preverjeno).Drugace zelo zadovoljen telefoniranje in pogovor deluje odlicno, skoraj brez sumov ,skratka super samo drago :headbang: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo to stvar, al ima

kako to deluje ? je kaj vredno

http://www.motosvet.com/album/zoom.php?cid=36644

Jaz sem pred leti kupil nekaj zelo podobnega, dela na 2xAAA bateriji.

Zadev dobro deluje, vsaj najina tudi, ko sva še imala Schubert C1 čeladi se je dalo pogovarjati na Varaderotu tudi pri hitrostih nad 150 km/h.

Mene edino to moti, da moraš slušalko imeti vtaknjeno v ušesu in se mi je razbolel ušes po dolgem času oporabe, moja boljša 1/2 s tem ni imela problemov.

Če hočeš ti lahko zadevo posodim in boš sprobal, kako se obnese, midva je že nekaj časa ne uporabljava več, sedaj je še pa itak nekaj časa ne bova, ker bodo dopusti z motorjem za nekaj časa odpadli.

Lp, Vulcan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...morda ideja za vse "ljubitelje samogradnje"...S kolegom (er-5) veliko vozima skupaj, pa sma si omislila medsebojno komunikacijo... Vse kar trenutno ponuja trg se nama je zdelo nekako predrago in sma zadevo izdelala (zlotala) sama: :naughty:

V črni škatlici je conradov ojačevalec 3,5W in 10 K potenciometer. Stikalo za vklop + led dioda je desno na oklepu ob vgrajeni 12V vtičnici za potrebe polnjenja akumulatorjev itd. Na črni škatlici sta dva vhoda vokitoki (ali mobitel)in FM radio (ali mp3 ali navigacija)... ter 2 izhoda - telefonski kabel v čelado in izhod za dodatne zunanje zvočnike - montirani so znotraj, pod oklepom (ne kazijo videza motocikla špilajo pa neverjetno dobro)

Tipka za vklop govorjenja na vokitokiju je pod tipko za trobljo (vezana vzporedno z original tipko na ohišju vokitokija)

Na črni škatlici so še 4 stikala:

- (skrito) za kompleten izklop napajanja - v primeru, da na 12 V vtičnici polnimo mobitel pa ne želimo, da se zraven napaja še ojačevalec;

- stikalo za vklop audio vhoda (radia);

- stikalo za vklop zunanjih zvočnikov (frajerišanje poleti ob 30 C in braincap čeladi ali brez :grim )

- stikalo za vklop vokitokija ali preklop med vokitokijem in mobitelom (pri kolegu, ki posluša radio preko mobitela)

Stvar deluje preverjeno in neverjetno dobro! :OK:

kolega ima čelado n84 in notri original nolanove zvočnike in microfon, sam imam Xlite 601 neke louisove zvočnike in microfon sem vgradil sam.

In še cene: ojačevalec , potenciometer, ohišje, bananice, kabli, vtičnica, led dioda, stikala: vse skupaj cca 30 E;

zvočniki + mic v čeladi (preverte pri lojzu) ene 15 E;

zunanji zvočniki vgrajeni pod oklepom 5 - 10 E; (sam sem montiral ene starejše, računalniške);

voki toki (tevion) 15 kanalov (na vsakem 8 frkvenc), kupljen v Hoferju (35 E - seveda deljeno z 2) - pogovarjava se brez problemov, preizkušeno do sedaj do ene 5 km... :yes:

aja, svojega časa pa k ceni raje ne prištevajte... zajebancije je bilo kar nekaj (beri več 10) ur...se pa ob končni "zmagi" marsikaj naučiš..

pa naj še kdo reče, da er-5 in er-6f ne moreta biti potovaljnika... :worship:

imata lahko vse, kar imajo veliki... no skoraj :OK:

No takole pa zgleda vsa stvar na er-5!

post-15866-1205001920_thumb.jpg post-15866-1205001936_thumb.jpg

post-15866-1205001950_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Lidlu bodo imeli drug teden ful opreme za motoriste, med drugim tudi govorni napravi motorist-motorist in motorist-sopotnik.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to napravo prodajajo v A trgovina Forstinger, nima noben kaj takega

Ta je v redu, podobna kot moja prejšnja - žice držijo, sliši se, tudi pri 100+, moti pa po nekaj urah potovanja, saj začne bolcen v ušesu tako tiščat, da bi slušalko z ušesom, z glavo in s čelado vred najraje za cesto zagnal. :glare:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je v redu, podobna kot moja prejšnja - žice držijo, sliši se, tudi pri 100+, moti pa po nekaj urah potovanja, saj začne bolcen v ušesu tako tiščat, da bi slušalko z ušesom, z glavo in s čelado vred najraje za cesto zagnal. :glare:

rrrr

pa veš kaka je cena za to napravo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa veš kaka je cena za to napravo ?

Cca 10EUR +/-, lansko leto, hofer varianta. Moja ima sicer le eno elektroniko, vhoda za dve slušalki in audio vhod, jakost zvoka nastavljaš za vsak set slušalk posebej, zelo enostavna varianta. Vredna tega denarja, za kratke fure nobenega problema.

Z veseljem pa bi dal petkrat toliko, če bi le bile zraven flat slušalke ... ker se imam rad, čebula od slušalk v ušesu pa pod čelado po nekaj časa postane moteča in dekoncentrira. :angry:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čakam, da še kdo objavi kaj slikic svoje montaže in eventuelne izkušnje z recimo Nolanovim N-Comom ali drugimi variantami za vgradnjo v čelado.

Ob obisku trgovine Yamaha KMC na Dolenjki v Lj. sem ugotovil, da ima Nolan novo preklopno čelado izredno kvalitetno in je naredil velik korak pred Schubertom, vsaj kar se tiče vgradnje slušalk in pralnega notranjega dela čelade. O vseh ostalih karakteristikah čelad pa presodite sami. Na forumu jer kar nekaj opisov posameznih čelad.

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo tale sistem za pogovor - MIT 15?

Zanima me ali je zadeva uporabna, se uredu sliši...?

Kakorkoli že, PREDRAGO za kar ponuja!

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi jaz na primorskem koncu prišel do multimedijskega kabla TIP S (za na mp3 player oz. radio).

oz. a je kje kakšna spletna trgovina, kjer bi mi to po pošti poslali? V Velenje se ravno ne bi peljal, ker vreme trenutno nič kaj ne kaže, pošto iz Velenja pa plačam, ni problema. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi jaz na primorskem koncu prišel do multimedijskega kabla TIP S (za na mp3 player oz. radio).

oz. a je kje kakšna spletna trgovina, kjer bi mi to po pošti poslali? V Velenje se ravno ne bi peljal, ker vreme trenutno nič kaj ne kaže, pošto iz Velenja pa plačam, ni problema. :naughty:

Bi skoraj rekel da se to da dobiti v Trstu moto trgovine , (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com),http://www.dademoto.com/ verjetno po naročilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa bi jaz na primorskem koncu prišel do multimedijskega kabla TIP S (za na mp3 player oz. radio).

oz. a je kje kakšna spletna trgovina, kjer bi mi to po pošti poslali? V Velenje se ravno ne bi peljal, ker vreme trenutno nič kaj ne kaže, pošto iz Velenja pa plačam, ni problema. :naughty:

V našem centru je omenjeni kabel na zalogi. Cena je 17 EUR. Če ga drugje ne dobite, vam ga lahko pošljemo po pošti.

Lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se zvočnik pri običajnem nizkocenovnemu intercomu montira pod notranjo oblogo čelade ali ga moraš imeti direktno na ušesu?

Najbrž sliši se slabše če je spodi, ampak manj moti... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se zvočnik pri običajnem nizkocenovnemu intercomu montira pod notranjo oblogo čelade ali ga moraš imeti direktno na ušesu?

Najbrž sliši se slabše če je spodi, ampak manj moti... :unsure:

V Xlite čelado sem slušalke montiral pod oblazinjenje, tako, da so utopljene v stiropor in se jih na prvi pogled sploh ne opazi. Ne motijo (tiščijo), niso v napoto, ko si nadevaš očala in ne izpadajo kot če bi bile z ježki pripopane na oblazinjenje.

Slišnost ni zaradi tega nič slabša!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!