Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sam uporabljam N-com to sezono in moram priznati da je zadeva super :OK: . Vendar ker sem pozabljive sorte :whistle: , se rado zgodi da pozabim napolnit baterijo. Zanima me ali obstaja polnilec za 12V vtičnico da bi lahko zadevo polnil kar na motorju in če, kje ga je možno dobiti in ali se lahko zadeva med polnjenje normalno uporablja?

Hvala in lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sam uporabljam N-com to sezono in moram priznati da je zadeva super :OK: . Vendar ker sem pozabljive sorte :whistle: , se rado zgodi da pozabim napolnit baterijo. Zanima me ali obstaja polnilec za 12V vtičnico da bi lahko zadevo polnil kar na motorju in če, kje ga je možno dobiti in ali se lahko zadeva med polnjenje normalno uporablja?

Hvala in lp,

Z

Tule.... dobijo v kratkem... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v e-leclerc ljubljana rudnik sem videl eno govorno napravo za 45 EUR. se mi zdi kr v redu. montiraš jo v čelado (ploščata slušalka in mikrofon) je pa tak sistem, da ima en stvarco z baterijami za pasom in sta dva kabla ven - še za sopotnika. isto je v lidlu, če sm prav prebral za 10 EUR samo da imaš slušalko v ušesu pa je bolj igračka kot ne. Za probat bi kupu tega z lidla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v e-leclerc ljubljana rudnik sem videl eno govorno napravo za 45 EUR. se mi zdi kr v redu. montiraš jo v čelado (ploščata slušalka in mikrofon) je pa tak sistem, da ima en stvarco z baterijami za pasom in sta dva kabla ven - še za sopotnika. isto je v lidlu, če sm prav prebral za 10 EUR samo da imaš slušalko v ušesu pa je bolj igračka kot ne. Za probat bi kupu tega z lidla?

Jst ti ga prodam za 7 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomen da ni vredu zadeva?

ne,ne,nikakor.......je superduper zadeva....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Dve vprašanji, če morda kdo ve.

Prvo: a garmin zumo 550 omogoča hkratno uporabo oz povezanost bluetooth slušalke (npr. interphone) in telefona?

Drugo: če je garmin na čelado povezan preko 3.5mm kabla oz priključka (nolan n-com), se da tako tudi telefonirat, ali je tisto samo za prejem zvoka iz naprave?

Upam, da so jasna vprašanja. Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Dve vprašanji, če morda kdo ve.

Prvo: a garmin zumo 550 omogoča hkratno uporabo oz povezanost bluetooth slušalke (npr. interphone) in telefona?

Drugo: če je garmin na čelado povezan preko 3.5mm kabla oz priključka (nolan n-com), se da tako tudi telefonirat, ali je tisto samo za prejem zvoka iz naprave?

Upam, da so jasna vprašanja. Lep pozdrav

In jasno si si že sam odgovoril. :worship: Lahko telefoniraš, če pač nimaš bluetooth... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo. Dve vprašanji, če morda kdo ve.

Prvo: a garmin zumo 550 omogoča hkratno uporabo oz povezanost bluetooth slušalke (npr. interphone) in telefona?

Drugo: če je garmin na čelado povezan preko 3.5mm kabla oz priključka (nolan n-com), se da tako tudi telefonirat, ali je tisto samo za prejem zvoka iz naprave?

Upam, da so jasna vprašanja. Lep pozdrav

Zumo ima vgrajena dva BT sistema. Z enim se povežeš z telefonom z drugim pa s BT interfonom (slušalko).

Če povežeš Zumota preko kablov rabiš 3,5 mm avdio kabel za slušalke in 2,5 mm kabel za mikrofon. Telefon še vedno moraš povezati z BT na zumota ali preko kabla direkt na interkom, če le ta to dopušča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima zumo oba priključka? Se dobijo vsi ti kabli za n-com, saj nočem kupovat bluetooth n-coma (je predrag)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima zumo oba priključka? Se dobijo vsi ti kabli za n-com, saj nočem kupovat bluetooth n-coma (je predrag)

Priključki so na nosilcu za motor! Sam zumo teh priključkov nima! Avto nosilec pa ima vgrajen zvočnik in mic in še oba priključka. Za N-com obstajajo original priključki z spirala kablom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomen da ni vredu zadeva?

V redu sam men ne pride v postev mam N-com od Nolana!Nerabljeno sam ni vec zapakirano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Z boljšo polovico uporabljava Nolanki N103 z N-Comom "na kabel" in zadeva malo nagaja.

Imam namreč problem s slabim kontaktom med kontrolno polščico s tremi gumbi in kontakti ki so montirani v čeladi. Oba "hakeljčka" sta zaskočena. Zaradi slabih kontaktov mi prekinja povezavo, če npr. zapeljem v luknjo ali "narobe" obrnem glavo. Kontakt se spet vzpostavi, če ploščico bolj pritisnem v čelado, ko jo spustim se spet prekine. Prekinja pa ravno tako, da običajno jaz nje ne slišim, ona pa mene. Zelo zoprno, da se med vožnjo zaj...š s tem in je večina komunikacije s sopotnico na način "Halo se slišiva?".

Očitno kontakti v čeladi gledajo premalo ven, ali kaj?? :?

S težavo sem bil že v Velenju pri Compacu in so mi trenutno rešili zadevo, ampak se je hitro spet ponovila. Naj še povem, da ploščice tudi, ko vozim sam ali imam čelado na polici, ne snemam tako, da vseskozi pitiska na kontakte v čeladi. Ampak po moje to ne bi smel biti problem.

Itak, da je vse še v garanciji in lahko nesem nazaj. Da pa ne bom spet zastonj delal kilometrov me zanima samo ali je imel kdo tudi podoben problem in kako ga je rešil? Se da kje kaj podložiti, da kontakti sigurno ostanejo skupaj? Gre za mogoče za serijsko napako, ali imam jaz pač smolo.

lp, Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z boljšo polovico uporabljava Nolanki N103 z N-Comom "na kabel" in zadeva malo nagaja.

Imam namreč problem s slabim kontaktom med kontrolno polščico s tremi gumbi in kontakti ki so montirani v čeladi. Oba "hakeljčka" sta zaskočena. Zaradi slabih kontaktov mi prekinja povezavo, če npr. zapeljem v luknjo ali "narobe" obrnem glavo. Kontakt se spet vzpostavi, če ploščico bolj pritisnem v čelado, ko jo spustim se spet prekine. Prekinja pa ravno tako, da običajno jaz nje ne slišim, ona pa mene. Zelo zoprno, da se med vožnjo zaj...š s tem in je večina komunikacije s sopotnico na način "Halo se slišiva?".

Očitno kontakti v čeladi gledajo premalo ven, ali kaj?? :?

S težavo sem bil že v Velenju pri Compacu in so mi trenutno rešili zadevo, ampak se je hitro spet ponovila. Naj še povem, da ploščice tudi, ko vozim sam ali imam čelado na polici, ne snemam tako, da vseskozi pitiska na kontakte v čeladi. Ampak po moje to ne bi smel biti problem.

Itak, da je vse še v garanciji in lahko nesem nazaj. Da pa ne bom spet zastonj delal kilometrov me zanima samo ali je imel kdo tudi podoben problem in kako ga je rešil? Se da kje kaj podložiti, da kontakti sigurno ostanejo skupaj? Gre za mogoče za serijsko napako, ali imam jaz pač smolo.

lp, Aleš

Pri eni od naših strank je bila težava enaka. Rešitev je bila v tem, da smo s kontrolne ploščice sneli penasto nalepljeno obrobo okoli kontakov in ploščico vstavili brez te pene.

Če imate torej to penasto obrobo okoli kontakov še vedno na ploščici, poskusite brez. Morda uspe.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri eni od naših strank je bila težava enaka. Rešitev je bila v tem, da smo s kontrolne ploščice sneli penasto nalepljeno obrobo okoli kontakov in ploščico vstavili brez te pene.

Če imate torej to penasto obrobo okoli kontakov še vedno na ploščici, poskusite brez. Morda uspe.

lp

Res je. Tisto penasto obrobo imam še nalepljeno okrog kontaktov v čeladi in dejansko bi lahko ravno toliko odmikala kontakte, da zaj...a.

Vseeno se bom ob priliki zapeljal okoli Compaca, ker je zadeva še v garanciji in nebi rad kaj sam "prčkal" okrog, oz. "modoficiral", da ne bi bil to potencialni razlog za neupoštevanje garancije.

Hvala za tehten odgovor.

lp, Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Tisto penasto obrobo imam še nalepljeno okrog kontaktov v čeladi in dejansko bi lahko ravno toliko odmikala kontakte, da zaj...a.

Vseeno se bom ob priliki zapeljal okoli Compaca, ker je zadeva še v garanciji in nebi rad kaj sam "prčkal" okrog, oz. "modoficiral", da ne bi bil to potencialni razlog za neupoštevanje garancije.

Hvala za tehten odgovor.

lp, Aleš

Mene isto zeza... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene isto zeza... :headbang:

Ne komplicirajte, samo ta čip v ploščici malo podložite, dela bp :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš 600€ zdaj pa naj podlagam... :slap: Enkrat jo še nesem v Velenje, pol, če ne bo dobro jo dam v prodajo...

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš 600€ zdaj pa naj podlagam... :slap: Enkrat jo še nesem v Velenje, pol, če ne bo dobro jo dam v prodajo...

Ampak samo čelado. N-com vun poberi, ti bo še prav prišo.... :P .

Najin brezžičnik dela b.p. Edino baterija drži prekratek čas, tako da sem na motorčke na armaturko zmontiral vtičnice (preko njih pozimi tudi polnim akumulatorje) in nabavil 12 V polnilec. :wub: polnim čelado med pavzo, sebi pa med vožnjo. Pa gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak samo čelado. N-com vun poberi, ti bo še prav prišo.... :P .

Najin brezžičnik dela b.p. Edino baterija drži prekratek čas, tako da sem na motorčke na armaturko zmontiral vtičnice (preko njih pozimi tudi polnim akumulatorje) in nabavil 12 V polnilec. :wub: polnim čelado med pavzo, sebi pa med vožnjo. Pa gre.

Če bom prodal bom prodal komplet in grem na žice... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak samo čelado. N-com vun poberi, ti bo še prav prišo.... :P .

Najin brezžičnik dela b.p. Edino baterija drži prekratek čas, tako da sem na motorčke na armaturko zmontiral vtičnice (preko njih pozimi tudi polnim akumulatorje) in nabavil 12 V polnilec. :wub: polnim čelado med pavzo, sebi pa med vožnjo. Pa gre.

Jaz ga imam na žice in mi baterija drži 3 do 4 dni. Še ko začne piskat, da je slaba, mi drži še 4 ure. Vklop čelad sem pa rešil s podaljškom, tako da se jaz vklopim na balanco, žena pa pod sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Bluetooth n-com v kombinaciji telefon-Zumo-čelada dela vredu, samo Nokia samostojno ne prenese imenika na Zumota, če pa na Nokii vklopim tisto aplikacijo (carphone 810 oz. nekaj takega), potem pa se vse bluetooth povezave prekinjajo in zadeva ne špila. Pa pripombo imam nad slabo kvaliteto zvoka predvajane glasbe preko teh slušalk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z boljšo polovico uporabljava Nolanki N103 z N-Comom "na kabel" in zadeva malo nagaja.

Imam namreč problem s slabim kontaktom med kontrolno polščico s tremi gumbi in kontakti ki so montirani v čeladi. Oba "hakeljčka" sta zaskočena. Zaradi slabih kontaktov mi prekinja povezavo, če npr. zapeljem v luknjo ali "narobe" obrnem glavo. Kontakt se spet vzpostavi, če ploščico bolj pritisnem v čelado, ko jo spustim se spet prekine. Prekinja pa ravno tako, da običajno jaz nje ne slišim, ona pa mene. Zelo zoprno, da se med vožnjo zaj...š s tem in je večina komunikacije s sopotnico na način "Halo se slišiva?".

Očitno kontakti v čeladi gledajo premalo ven, ali kaj?? :?

S težavo sem bil že v Velenju pri Compacu in so mi trenutno rešili zadevo, ampak se je hitro spet ponovila. Naj še povem, da ploščice tudi, ko vozim sam ali imam čelado na polici, ne snemam tako, da vseskozi pitiska na kontakte v čeladi. Ampak po moje to ne bi smel biti problem.

Itak, da je vse še v garanciji in lahko nesem nazaj. Da pa ne bom spet zastonj delal kilometrov me zanima samo ali je imel kdo tudi podoben problem in kako ga je rešil? Se da kje kaj podložiti, da kontakti sigurno ostanejo skupaj? Gre za mogoče za serijsko napako, ali imam jaz pač smolo.

lp, Aleš

Prej sem imel N102. Nisem imel te težave. Sedaj pa imam n103 in sopotnica n102. Ta težava se je tudi meni pojavila na 103 na 102 pa ne. Sem šel v Velenje, kjer so mi v roku 5 minut zadevo poravili. Rekli so da vedo za problem in so ga tudi uspešno rešili. Sedaj že dela BP že cel mesec.

LP

Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!