Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Tudi te slušalke 'žuljijo'.

Hkrati pa preveč tesnijo - to pomeni, da res ničesar 'od zunaj' ne slišiš, tudi če mimo tebe neposredno švigne rešilec s sireno ...

Se čist strinjam, ampak sej maš lahko slušalko sam v enem ušesu, al ne?! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čist strinjam, ampak sej maš lahko slušalko sam v enem ušesu, al ne?! :rolleyes:

Samo potem tistih solaž, ki so bolj na 'drugo uho' miksani, ne slišim dobro ... :)

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali kdo uporablja LARINGOFON namesto mikrofona, če ga, prosim za vaše izkušnje,kje se ga dobi in koliko stane. Prav bi prišla tudi informacija, kako oz. preko katere naprave ste povezani s sopotnikom ali drugim motorjem. :yea1:

Hvala

lp

Popravljeno . Popravil muki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend kljub upiranju z vsemi 4imi, ker sem bla nekak skeptična do čvekanja med letenjem čez ovinke :hmm:, sprobala ta famozni interkom, pa morm priznat d nit ni tko švoh čvekat med vožnjo na izi (k se pa pele k se zagre gre pa vse pač čez en ušes not, čez druzga ven) :grrr, če ne druzga lažje opozoriš na pesek, k treba it tankat ti ni treba krilit z rokami in po luftu risat kaj bi rad, pri prehitevanju je super:OK:.... sliš se uredu, tm do enih 110 na uro, pol se pa sm še šumenje vetra sliš, sploh če čelade mne spadajo med najtišje, tk d po AC smo ga kr sklopl, ker začne rahlo nervirat....pa tud ni priporočljivo met zlo glasnega motorja, k moj gromček je sploh pri pospeševanju precej neolikano vpadal v besedo :blush:....edino naslednjič ga ne bom več limala na čelado z obojestranskim trakom, ker je vraga zlo težko dol spraskat:glare:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima kdo izkušnje z intercomom v čeladi (avdio povezava med voznikom in sopotnikom)? Kako se zadeva obnese pri višjih hitrostih in katere modele priporočate; ter seveda v kakšnem cenovnem razredu se vse skupaj vrti?

Če ima kdo takšen sistem vgrajen v čeladi Schuberth Concept, naj mi prosim sporoči kako se zadeva obnese in kje se vse skupaj lahko nabavi - cena?

Druga stvar ki me pa zanima, je pa radijska FM postaja Kenwood, ki naj bi se lahko uporabljala med več motocikli (domet do 500m). Ima kdo že kakšne izkušnje s tem sistemom? Ali se lahko ena postaja uporablja kot intercom med voznikom in sopotnikom?

LEP Pozdrav!

Jaz imam interphone F4 sliši se fantastično nobenih šumov z sopotnikom .

http://www.motostar.cz/en/electronics-1559/rider-2828/interphone-f4-13372.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

Novi INTERPHONE F4 je popolnoma združljiv s prejšnjo verzijo Interphona, ki še naprej ostaja v prodaji za manj zahtevne uporabnike. V kolikor bi imeli še kakšna dodatna vprašanja lahko postavite vprašanje tu na forumu ali pa me kontaktirate direktno na E-MAIL, v kolikor bi želeli hitri odgovor.

LP,

Klemen S.

Ja mene zanima če se da vzpostavit povezava med tremi naparavami intephone F4 nikjer ni opisan postopek povezave z več napravami(inteerkom komunikacija).Opisano je samo povezava med dvema napravami.

Hvala za odgovor

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mene zanima če se da vzpostavit povezava med tremi naparavami intephone F4 nikjer ni opisan postopek povezave z več napravami(inteerkom komunikacija).Opisano je samo povezava med dvema napravami.

Hvala za odgovor

lp

Pozdravljena,

Sočasna povezava med tremi Interphone F4 napravami obenem ni možna, saj omogoča povezavo samo z drugo Interphone napravo + dve bluetooth napravi kratkega dometa (npr. dva telefona; mp3 predvajalnik + telefon...).

LP, Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Že nakaj časa nazaj je bilo postavljenih kar nekaj vprešanj glede menjave baterije pri napravi Interphone. Obvestil bi vas nareč rad, da v primeru okvare baterije ni potrebno menjati celega modula, ampak se na našem servisu opravi zamenjava (zaradi vodotesnosti napreve ne morete sami posegati v napravo,pa tudi garancija v primeru posega v napravo ne velja več). Samo toliko za informacijo.

LP, Klemen S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če koga morda zanima pri RAM 2 v BTC ju sem opazil motorolin modrozobi sistem za čelado

znižan za 70% tako,da pride okoli 35 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Oj

mene pa zanima če ma kdo izkušnje z shubertovim sistemom. Na Louisovi strani sem gledal, je zelo elegantna vgradnja, samo nisem zasledil ali j v kompletu samo za eno čelado ali za dve, ker cena je pa kar čez 400 evr. Ne vem ali je možna uporaba med dvema voznikoma? Pa še mogoče primerjava med cardo Q2 in Interphone F4;

Imam Shubertovo preklopno čelado C3, pa ne vem kaj bi se bolj obneslo.

Havala za pomoč

Vili rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na vas se obračam na pomoč oz nasevt, in sicer imam intercom Cardo Scala Rider Q2 in čelado Caberg Justissimo GT. Probleme imam, ker se v tej čeladi zvočnike od Cradota ne da tako lepo vgraditi, da bi le ti bili lepo ob ušesu in posledučno čujem zelo slabo, že tam nad 60km/h ne čujem skoraj nič več, pa ima glasnost na max ... Če si dam zvočnik lepo poleg ušesa je glasnost na maksimumu že skoraj boleča za uho, tako da Cardo ni kriv, ampak samo položaj zvočnik ... Ker je čisto zraven ušesa trak za zapetje čelade, tam zvočnika ni mogoče idealno fiksirati, ampak ga imam melce nad ušesom. Kaj predlagate da bi lahko storil, da bi zadevo izboljšal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Oj

mene pa zanima če ma kdo izkušnje z shubertovim sistemom. Na Louisovi strani sem gledal, je zelo elegantna vgradnja, samo nisem zasledil ali j v kompletu samo za eno čelado ali za dve, ker cena je pa kar čez 400 evr. Ne vem ali je možna uporaba med dvema voznikoma? Pa še mogoče primerjava med cardo Q2 in Interphone F4;

Imam Shubertovo preklopno čelado C3, pa ne vem kaj bi se bolj obneslo.

Havala za pomoč

Vili rolleyes.gif

če si slučajno videl, da je Schuberth izdal tole:

http://www.motosvet....ion-system.html

drugače je pa na malih oglasih:

http://www.motosvet....zpis.php?cid=64

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam intercom Cardo Scala Rider Q2 in precej glasno čelado, sluh malenkost slabši, in tako pri hitrostih nad 60km/h slišim bore malo oz. precej nerazumljivo ... zato sem večkrat razmišljal, da bi originalne zvočnike, ki se na ježeka pritrdijo v čelado v bližino ušesa, pač zamenjal z in-ear slušalkami, kot so na primer Sennheiser cx500. Te slušalke zelo dobro zadušijo zunanji "ponavadi nezaželjen" zvok in jih lahko tako po funkciji dušenja celo primerjam s čepki za ušesa, katere sodeč po komentarjih uporablja precej motoristov, da si tako seveda "varčujejo" ušesa in povečajo udobje vožnje ... Torej zanima me, če se je kdo že lotil takšne predelave in kako bi potem natikanje čelade sploh naj izgledalo, kam dati odvečni kabel, itd ... Hvala za nasvete!

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam intercom Cardo Scala Rider Q2 in precej glasno čelado, sluh malenkost slabši, in tako pri hitrostih nad 60km/h slišim bore malo oz. precej nerazumljivo ... zato sem večkrat razmišljal, da bi originalne zvočnike, ki se na ježeka pritrdijo v čelado v bližino ušesa, pač zamenjal z in-ear slušalkami, kot so na primer Sennheiser cx500. Te slušalke zelo dobro zadušijo zunanji "ponavadi nezaželjen" zvok in jih lahko tako po funkciji dušenja celo primerjam s čepki za ušesa, katere sodeč po komentarjih uporablja precej motoristov, da si tako seveda "varčujejo" ušesa in povečajo udobje vožnje ... Torej zanima me, če se je kdo že lotil takšne predelave in kako bi potem natikanje čelade sploh naj izgledalo, kam dati odvečni kabel, itd ... Hvala za nasvete!

Pa misliš, da jih čelada ne bi preveč tiščala v ušesa? Jaz uporabljam navadne slušalke in me po nekem času kar začnejo boleti ušesa zaradi pritiskanja slušalk nanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim in upam, da te "in-ear" oz. "v ušesne" slušalke ne bi (preveč) tiščale, sicer pa ima tako moja čelada (in verjetno tudi precej drugih) možnost tiste blazinice pri ušesu vzeti ven in potem na samo uho v čeladi ne pritiska nič več ... Sicer sem pa zato raje tukaj vprašal, da vidim če je kdo že delal takšno predelavo, da ne bom slučajno za prazen nič rezal kablov na intercomu in slišalkah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa misliš, da jih čelada ne bi preveč tiščala v ušesa? Jaz uporabljam navadne slušalke in me po nekem času kar začnejo boleti ušesa zaradi pritiskanja slušalk nanje.

in-ear slušalke so zakon, zadušijo zvok iz okolice kot je bilo že prej omenjeno, poleg tega te pa nima kaj tiščat v ušesa ker so zelo ozke, jaz velikokrat zaspim z njimi v ušesih in jih sploh ne čutim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se popolnoma strinjam, te slušalke (sam uporabljam SH cx500) so nasploh pri običajnem poslušanju zelo udobne in jaz jih lahko nosim par ur neprestano, saj jih v ušesu drži zgolj silikonski vložek in tako je res skoraj nemogoče, da bi ob pravilni vstavitvi v uho tiščale, če res kaj od zunanje strani ne pritiska direktno na slušalko ... Sicer pa mi je zanimivo to, da še nikjer nisem zasledil kakršnegekoli intercom sistema, ki bi takšne in-ear slušalke imel že tovarniško vgrajene ... tako ne vem ali je kak poseben ketč da ne naredijo tega ali ...? :hmm: Morda razlog tiči v temu, da preveč dušijo zunanji zvok (sicer nič kaj bolj kot kvalitetni čepki za ušesa) in zato morda ne ustrezajo kakšnim varnostnim predpisom in jih tako proizvajalci ne morejo/smejo prodajati ... Kakorkoli, morda kdo tudi ve, kako imajo to rešeno vozniki formule in MotoGP-ja? Kolikor se bežno spomnim iz posnetkov, ko si dajo po vožnji čelado dol imajo tudi v ušesih nekakšne in-ear slušalke za komunikacijo z ekipo ... saj na stezi so hitrosti in hrup dosti višje in tako klasični intercom oz. slušalke takoj odpadejo ...

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlog je v tem, da tam vse kar mora vedet izve od moštva iz boksov, na cesti te pa ne bodo klicali iz 112 da se umakni, ker gre za teboj rešilni avto na nujni vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zelo pa spet ne zadušijo zvoka (te in-ear slušalke, ne tiste ki jih imajo pri f1 in MotoGP), da ne bi slišal rešilca/policaja/gasilca za sabo ali pa ko ti nekdo trobi ... Gre se predvsem da zaduši tisto neprijetno bučanje vetra ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam obstoječi Cardo Scala Rider Q2, včeraj pa kupil novo čelado Shoei XR-1100. Sedaj imam problem, ker ne vem kako naj fiksiram ta intercom na to čelado. Ta intercom ima sicer dve možnosti pritrjevanja, in sicer prva je plastično nazobčeno ploščico, ki se privijači in tako drži za rob čelado, druga možnost pa je s samolepilno ploščico, ki se prilepi na ro čelade. Problem je, ker katerokoli izmed teh dveh možnosti ne gre namestiti brez, da bi poškodoval čelado ... Ima kdo kakšen nasvet oz. se je že kdo srečal s to zadevo? Razmišljam da bi kable odrezal in hor namestil neke konektorje, kardota pa bi potem imel nameščenega nekje v čepu itd ... Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam obstoječi Cardo Scala Rider Q2, včeraj pa kupil novo čelado Shoei XR-1100. Sedaj imam problem, ker ne vem kako naj fiksiram ta intercom na to čelado. Ta intercom ima sicer dve možnosti pritrjevanja, in sicer prva je plastično nazobčeno ploščico, ki se privijači in tako drži za rob čelado, druga možnost pa je s samolepilno ploščico, ki se prilepi na ro čelade. Problem je, ker katerokoli izmed teh dveh možnosti ne gre namestiti brez, da bi poškodoval čelado ... Ima kdo kakšen nasvet oz. se je že kdo srečal s to zadevo? Razmišljam da bi kable odrezal in hor namestil neke konektorje, kardota pa bi potem imel nameščenega nekje v čepu itd ... Hvala za pomoč!

In na kakšen način poškoduješ čelado, če nanjo prilepiš nosilno ploščico? Če ploščico prilepiš z 3M obojestranskim samolepilnim trakom, le ta lepo drži in po odstranitvi očistiš lepilo (s svalkanjem) na čeladi ni sledu o poškodbi. Kable spelješ pod oblazinjenje, če je to snemljivo, le za slušalko je običajno potrebno v stiropor poglobiti ležišče, da ne tišči (za max komfort).

Vijačenje nosilca za rob čelade pride redko v poštev, ker noveše čelade imajo običajno zaključno obrobo take oblike, da je priložena klema neuporabna.

Če boš rezal kable in jih podalševal, da boš kardota nosil v žepu, nisi nič pridobil z BT povezavo in bi bilo vseeno, če bi imel kar žično povezavo. Home made spajkani konektorji običajno nimajo dolge obratovalne dobe (iz lastnih iskušenj-ko so po dolgotrajni uporabi tovarniško izdelani kabli za konektorjem izgubuli stik, doma montirani konektorji niso zdržali dolgo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vijačenje nosilca za rob čelade pride redko v poštev, ker noveše čelade imajo običajno zaključno obrobo take oblike, da je priložena klema neuporabna.

Ravno to me muči, čelada ima ob spodnjem robu okrog-in-okrog precej robustno gumijasto obrobo, tako da pri pritrditvi po sistemu lepljenja mi nikakor ne uspe, da bi tista samolepljiva površina bila s celo površino lepo prilepljena na površino čelade, če bo prilepljen le manjši del, pa ne bo dobro držalo ...

Da bi uporabil drug sistem pritrditve, torej sistem kleme, pa tudi nekako ne vidim možnosti, kako bi lahko tisto nazobčeno klemo potisnil notri tako, da ne bi ničesar poškodoval ... enostavno ni prostora ... Ne vem kako to, da niso pri tej čeladi predvidevali te zadeve (saj imajo skoraj vsi interkomi pritrjevanje na podoben način), če že imajo lepo predviden prostor za zvočnike :hmm:

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to me muči, čelada ima ob spodnjem robu okrog-in-okrog precej robustno gumijasto obrobo, tako da pri pritrditvi po sistemu lepljenja mi nikakor ne uspe, da bi tista samolepljiva površina bila s celo površino lepo prilepljena na površino čelade, če bo prilepljen le manjši del, pa ne bo dobro držalo ...

Da bi uporabil drug sistem pritrditve, torej sistem kleme, pa tudi nekako ne vidim možnosti, kako bi lahko tisto nazobčeno klemo potisnil notri tako, da ne bi ničesar poškodoval ... enostavno ni prostora ... Ne vem kako to, da niso pri tej čeladi predvidevali te zadeve (saj imajo skoraj vsi interkomi pritrjevanje na podoben način), če že imajo lepo predviden prostor za zvočnike trance_19_hmm.gif

Na čeladi poskušaj najti mesto, kjer ploščica nabolje nalega. Odstopanja rešiš z debelešin (ali dvema plastema) obojestranskim trakom tam kjer ne nalega 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem kvalitetnejši interkom (žični ali brezžični) za komunikacijo voznik-sovoznik, ki ni pritrjen po sistemu kleme ali samolepilne ploščice na rob čelade, ampak da se ga nosi v žepu, žice pa se pač napeljejo k ušesom in pred usta. Kot že omenjeno posedujem ta Cardo Scala Rider Q2, vendar me skrajno moti način pritrditve na čelado (na mojo novo čelado ga je praktično nemogoče pritrditi) in pa sam intercom poveča hrupnost čelade, saj zadeva štrli malce ven iz čelade in se tako ustvarjajo zračni vrtinci, ki posledično povečajo glasnost čelade, predvsem na levi strani ... pa še grdo se mi zdi vse skupaj na čeladi ... in ker to zadevo rabim nekje 10-20% časa, ki ga preživim na motorju, mi ni da bi to zadevo imel vedno na čeladi ...

Torej prosim za nasvete glede interkoma za v žep, po možnosti naj ima gor standardne 3,5mm jack priključke, da lahko priklopim tudi navadne slušalke (beri kvalitetnejše in-ear slušalke), mikrofon pa naj bo za okoli vratu ali podobno, povezava mora biti full-duplex, torej da lahko oba istočasno govorima ... Hvala za nasvet! :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!