Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

43 minutes ago, Kmet2 said:

Da.

No potem pa morda preizkusim tudi to opcijo, čeprav se mi malce upira iz estetskega vidika :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Jann said:

No potem pa morda preizkusim tudi to opcijo, čeprav se mi malce upira iz estetskega vidika :P

Meni ne dela nobenih turbolenc? Ali pa se prepočasi vozim :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Jann pravi:

No potem pa morda preizkusim tudi to opcijo, čeprav se mi malce upira iz estetskega vidika :P

Men ni estetsko napačno :)

12828277_1666663980259803_66380459444451

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je Blaž posodil S20, kolegu pa SMH20, ko smo se sredi aprila odpravili v Grčijo. Bina Bana pa je že imela S20. S komunikacijo sem bil zelo zadovoljen, saj je dobro slišen pogovor do tam okoli sto km/h, pa tudi domet je zunaj naselij precejšen. Glede šumov pri višjih hitrostih pa sem uporabil čepke za ušesa, ki so zelo zmanjšali šum vetra pri višjih hitrostih in tudi ohranili kvaliteto govora. Žal nisem poslušal glasbe, ker sem mojster, kot sem, šele na povratku ugotovil, da ima zadeva tudi priklop za dodatne slušalke in za zunanji vir glasbe. Če bi opazil priklop za slušalke prej, bi poskusil uporabiti sopotničine telefonske slušalke, da bi se lahko tudi ona vključila v naš pogovor. Seveda bi jo takoj odklopil, če bi bila preveč gostobesedna. :twak:

Bregar, mogoče si dobil isto komunikacijo, kot sem jo imel jaz in je zato prihajalo do odstopanja slušalk, saj sem nalepke po uporabi odstranil in vrnil Blažu :smoke:.

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni, fantje!

No, me veseli da vam je zadeva všeč. Sam, raje kot prepričevat stranke kako je nekaj oh in sploh, raje ponudim v test, da kupec zadevo stestira in se potem sam odloči. Se mi zdi najbolj pošteno.

 

 @trebor Ja, 20S je bila ista, SMH10 pa druga. Žan je imel zaradi roba na čeladi problemček zadevo pravilno zmontirat, zato je namesto uporabit objemko (tista dva imbus vijaka) , zadevo zmontiral s pomočjo priloženega nastavka, ki se ga na čelado prilepi. Žal se ga zaradi roba ni dalo pravilno zmontirati in mu je zato odpadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Osebno sem zelo zadovoljen z Nolanovim N-COMom.Čelado n104 sem kupil ravno zato ker sem se naveličal šarjenja z slušalkami in mikrofoni.Zadeva je kompaktna ,nič ni pripopano zunaj na čelado kot pri enih univerzalnih modelih,uhljev nič ne tišči.Naveza Zumo-telefon-čelada deluje odlično.Nisem še probal BT motor/motor in mogoče še radijsko postajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zadovoljen z Interphonom F4MC. Dobra kakovost zvoka, preprosta uporaba, predvsem pa ga veliko uporabljam tudi sam za poslušanje mp3jev iz telefona in za navigacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdrav!

 

Letošnjo sezono sem uporabljal se tole komunikacijo, pa se na zalost shodila (odstopil je konektor za polnjenje…)

 

http://eud.dx.com/product/bt-interphone-handsfree-bluetooth-set-for-motorcycle-skiing-helmet-pair-800m-transmission-844127115

 

Sedaj pa razmišljam, da bi kupil neko komunikacijo, ki bi omogočala, da bi lahko med sabo komunicirali najmanj 4-je motorji naenkrat. Se pravi, da smo vsi 4-je konstantno na vezi, brez tega, da je potrebno pritiskati gumb, da bo kdo kaj povedal. Tako kot recimo skype group call, samo na motorju J

Ali mi ve kdo povedat ali je ta komunikacija takega tipa?

 

https://www.aliexpress.com/item/1200-meter-talking-ranger-motorcycle-bluetooth-intercom-full-duplex-communication-for-4-riders-at-same-time/1068886986.html?spm=2114.40010608.4.54.DdtG8j

 

Nikjer namreč ne najdem, ali pa ne znam najti informacije o tem. Če jo kdo že uporablja pa me zanima kako se obnese.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Gušter pravi:

Pozdrav!

 

Letošnjo sezono sem uporabljal se tole komunikacijo, pa se na zalost shodila (odstopil je konektor za polnjenje…)

 

http://eud.dx.com/product/bt-interphone-handsfree-bluetooth-set-for-motorcycle-skiing-helmet-pair-800m-transmission-844127115

 

Sedaj pa razmišljam, da bi kupil neko komunikacijo, ki bi omogočala, da bi lahko med sabo komunicirali najmanj 4-je motorji naenkrat. Se pravi, da smo vsi 4-je konstantno na vezi, brez tega, da je potrebno pritiskati gumb, da bo kdo kaj povedal. Tako kot recimo skype group call, samo na motorju J

Ali mi ve kdo povedat ali je ta komunikacija takega tipa?

 

https://www.aliexpress.com/item/1200-meter-talking-ranger-motorcycle-bluetooth-intercom-full-duplex-communication-for-4-riders-at-same-time/1068886986.html?spm=2114.40010608.4.54.DdtG8j

 

Nikjer namreč ne najdem, ali pa ne znam najti informacije o tem. Če jo kdo že uporablja pa me zanima kako se obnese.

 

lp

Kot je meni znano je ta model starejši od prvega. Želja, da bi  bili stalno na zvezi brez priklopa je fora je v tem, ko nisi priklopljen manj prazniš baterijo in nimaš šumov od ostalih.

Verjetno obstaja kateri model vendar za veliko več evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja! To sem že videl pri en grupi motoristov in je naprava imela 500 m dosega na prostem. Zanimivo, da so vmesne naprave delovale kot repetitor in se je doseg med prvim in zadnjim sorazmerno podaljševal, odvisno koliko naprav je povezanih. 4 naprave so bile povezane in po njihovih besedah baterija vzdrži 8 ur komuniciranja. Torej, če vozijo v raztegnjeni skupini v razdalji cca 300 m lahko nemoteno govorijo v razdalji več kot kilometer. Ena naprava je bila 80 dolarjev. Katera naprava je to pa ne vem, vem, da je iz PRC!  Nisem si zapisal, ker zaenkrat moja zadostuje mojim potrebam. Ko bo čas za nabavo nove pa bom o takšni razmišljal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem,

tukaj bom podal moje mnenje o BT interkomu Sena 10 U, ki je specifično izdelano za določene tipe čelad in se integrira v njo samo. Ker meni čelada veliko pomeni kar se tiče varnosti in udobnosti na tem področju ne varčujem in sem nabavil SHOEI Neotec preklopno čelado. Glede te nimam ene same pripombe, odlična! Ker je tudi zelo tiha sem hotel integriran interkom. Sena 10 U je zelo kvalitetno izdelan in vse funkcije delujejo kot obljubljeno. O dometu še ne morem kaj napisati, saj sem tole inštaliral pred tednom dni. Posebej je priročna aplikacija za pameten telefon. Povezava na telefon in Garmin GPS je bila enostavna in deluje zelo dobro. Tule pa se zgodba o dobrem konča.

Čelada je velikosti S in ker so zunanje lupine za XS in S enake proizvajalec tole prilagodi z notranjo lupino. Sena pa ima univerzalne komponente za vse velikosti čelad. Problem nastane z pritrjevanjem sklopa mikrofona/upravljalca ter antene. Moja notranja lupina je za dobre 3 do 4 mm debelejša kot so bili ti elementi načrtovani. Namestitev je bila zelo težavna in pri mikrofonu posledično izrine tesnilo vizirja. Če bo kaj teklo bom še moral ugotoviti. Vsekakor neugodno.

Še večji problem pa predstavlja baterija. Ta sklop je izdelan za debelejšo notranjo lupino in sedaj štrli dobre 3 mm več v notranjost kot je potrebno. Čez ta del lupine se pritrdi mehki del notranje obloge z dvema čepoma, ki je posledično zaradi zmanjšanega radiusa sedaj nagubana. Problem je v tem, ker me sedaj zadaj čelada malo tišči. Vsi pa vemo, da po nekaj urah to postane neznosno.

Jaz bom tole zadevo lepo vrnil. Drugim pa priporočam, da kupijo direktno v trgovini ( in ne po spletu kot jaz ) in dajo na licu mesta trgovcu tole vgraditi. Če je kaj sumljivo glede prileganja komponent lahko takoj reklamirate in zamenjate za kaj drugega. Škoda, sicer bi bil odličen interkom.

Popravljeno . Popravil IZTOK
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Je  ze  keri  sprobal ???

 

LINK-TEST

 

 

LINK -

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Bluetooth-1000m-BT-S2-Motorbike-Motorcycle-FM-Radio-Headset-Intercom-/332007325079?hash=item4d4d2dbd97:g:pPEAAOSw8gVYByyS

 

 

 

s-l500.jpg

Popravljeno . Popravil taliban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvi pogled in a opis zgleda ok.

Ko sem jaz kupil pvo komunikacijo, sem bil skpeičen, glede na to da je bila naročena iz dx.com.

Pa se je izkazala za zelo dobro glede zvoka in vzdržljivosti. Edina težava je bila v tem, da več kot treh naprav ni mogoče povezati, to pa me moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ta serija je v prodaji šele slabe pol leta.

Na netu se bere, da imajo podobne težave kot prejšnje serije, predvsem švoh kontakte. Nekomu se je celo usb poškodoval. Radio slabo lovi, RDS ne dela kot bi moral. Ostale funkcije delujejo ok.

Če prav razumem, dobiš v twin paketu polnilec s katerim lahko polneš samo eno napravo naenkrat :huh:

Hvalijo dolgo življenjsko dobo baterije, čist zvok.

Model Urban ima samo 100m dometa, torej je primeren zgolj za voznika in sopotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, novi uporabnik n-com interkoma. (Čelada N104 evo, interkom N-COM B5) Težava je bila pri vzpostavitvi povezave interkoma z navigacijo TOMTOM Rider (4GD00).

Rešitev od uporabnika z nemškega foruma:

tomtom.png

Še slovensko:

-update na novi FW

-obkljukaj v nastavitvah (N-com nastavitveni program na računalniku) vzpostavljanje povezave s TOMTOM

-TOMTOM navigacijo na tovarniške nastavitve

-nato normalno povezovanje N-com z napravami (4 sekunde držati tipko ON, da gre naprava v nastavitveni režim) in nato vzpostavitev preko GPS naprave (tisto pritisniti + in - pri meni ni vplivalo)

-ugasni interkom

-ponovno prižgi interkom

uživaj :)

Popravljeno . Popravil yamafrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob ‎23‎. ‎03‎. ‎2016 ob 12:02, aleksandergabriel pravi:

Da objavim malo updata. V ponedeljek sem se oglasil v bs centru, ker ti res lahko kar oni zamenjajo baterijo, le komunikacijo moraš pustiti pri njih. Ker še nisem kupil orodja, ki bi ga rabil sem komunikacijo z veseljem pustil pri njih. Baterija je bila zamenjana že naslednji dan, vendar pri meni žal ni bil problem v bateriji (ki je bila sicer že slaba) ampak v pokvarjenem gumbu s katerim vklopiš komunikacijo. Tega pa pri njih ne popravljajo zato sem danes komunikacijo odnesel naprej k drugem serviserju, ki se je bolj specializiran za popravilo vezij. Upam da mu bo uspelo dobiti primeren gum in ga zamenjati.

Bi pa rad pohvalil bs center za prijaznost in hitrost. Najbolj pa sem bil presenečen, ko mi niso hoteli računati ničesar, čeprav so baterijo že zamenjali in šele potem ugotovili da je problem v tipki. Tako da ko primerjam z preteklimi izkušnjami lahko rečem, da je bs center definitivno ena najboljših moto trgovin pri nas :)

In kako je ratalo si zrihtal?

Sam imam sicer nekoliko drugačno težavo -interphone f4-.Ko poskusim prižgati se ne zgodi nič.

Baterija pa je napolnjena in tudi lučka sveti zeleno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je tudi v okvari tipka za vklop, ki je pri teh napravah kar precej obremenjena saj se uporablja za preklope med funkcijami.

Če bi kdo rabil tipke imam rezervne dele (par komadov elektronsko nedelujočih z potrganimi konektorji in naparino). Na zalogi imam tudi konektorje (moški in ženski del), če pride slučajno do poškodbe pinov pri vtikanju v samem konektorju. Se da zamenjat, dokler ni poškodovano tiskano vezje.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Wakasaki said:

In kako je ratalo si zrihtal?

Sam imam sicer nekoliko drugačno težavo -interphone f4-.Ko poskusim prižgati se ne zgodi nič.

Baterija pa je napolnjena in tudi lučka sveti zeleno.

Zamenjal sem tipko. Če si vsaj malo vešč lotanja imaš za 5 minut dela. Če se prav spomnim sem tipko kupil v ic elektroniki, izvijač pa v conradovi trgovini v BTC-ju. Rabiš tri-wing izvijač velikosti 0, kateri tip tipk rabiš pa ne vem na pamet. Če jih odlotaš oziroma poslikaš ter posreduješ dimenzije bodo skoraj zagotovo našli primerno zamenjavo. So pa tipke skoraj zastonj. Je pa fajn da na koncu ko zadevo nazaj zapreš dodaš še malo silikonske masti na rob ohišja, da preprečiš vdor vode.
Glede na opis bi rekel, da imaš enak problem kot jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo

Zanima me, če kdo uporablja Sena 20 S komunikacijo v kombinaciji z bmw navigatorjem VI. Nekaj me namreč muči in nagaja in ne najdem rešitve. Predvsem bi mi prav prišla kakšna uporabna pomoč tistih, ki to komunikacijo uporabljate med dvema čeladama in ne samo za poslušanje glasbe in tiste tete iz navigatorja.

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, mac pravi:

Zdravo

Zanima me, če kdo uporablja Sena 20 S komunikacijo v kombinaciji z bmw navigatorjem VI. Nekaj me namreč muči in nagaja in ne najdem rešitve. Predvsem bi mi prav prišla kakšna uporabna pomoč tistih, ki to komunikacijo uporabljate med dvema čeladama in ne samo za poslušanje glasbe in tiste tete iz navigatorja.

Mac

 

Za Seno piši @Ferrarist. On je zastopnik (no lani je še bil). Ti bo zihr znal povedati. 

https://www.facebook.com/pg/sena.slovenija/about/?ref=page_internal

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!