Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Dami hvala za trud in info, ampak z Blažem sva že dva popoldneva zabila, vendar brez uspeha. Iščem še naprej in sicer:

KOGARKOLI, KI UPORABLJA KOMUNIKACIJO SENA 20 S (bistven poudarek : med voznikom in sopotnikom)!

Mac

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, mac said:

Dami hvala za trud in info, ampak z Blažem sva že dva popoldneva zabila, vendar brez uspeha. Iščem še naprej in sicer:

KOGARKOLI, KI UPORABLJA KOMUNIKACIJO SENA 20 S (bistven poudarek : med voznikom in sopotnikom)!

Mac

jaz jo uporabljam 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Nearrain pravi:

jaz jo uporabljam 

Super!  Mogoče pa lahko midva rešiva problem, ki ga z Blažem, ki mi je zadevo prodal, ne moreva.

Problem je v tem, da ko sem na motorju sam, zadeva deluje kot mora. Poslušam muziko, navigacija dela bp, (telefona sicer še nisem probal), kaj več zaenkrat niti ne rabim. Ko je za menoj žena in sta "v akciji" obe Seni, sem do sedaj lahko poslušal glasbo iz Navigatorja samo jaz, ona pa ne. Medsebojna komunikacija je sicer delovala in lahko je poslušala FM radio. Po včerajšnjem "brkljanju" in vseh možnih svetovnih nastavitvah, katere je Blaž vlekel iz rokava pa imava na obeh čeladah totalno popačeno muziko, utišana je navigacija iz GPS, ... Poskusil sem tudi s starim Garminom Zumo 590, za vsak slučaj, če bi kaj BMW-jev navigator VI nagajal, vendar je situacija identična. Vglavnem verjamem, da je Sena sigurno dobra zadeva, le nastavitve so tiste, ki mi ne dajo miru. Če si temu vešč oz. si v tem bolj domač, bi rabil navodila za pravilno nastavitev. Quick start guide ne pove prav dosti, na žalost se tudi iz user's guide iz neta ne morem prav veliko zanesti. Imaš idejo - predlog - znanje?

Lp

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, mac said:

Super!  Mogoče pa lahko midva rešiva problem, ki ga z Blažem, ki mi je zadevo prodal, ne moreva.

Problem je v tem, da ko sem na motorju sam, zadeva deluje kot mora. Poslušam muziko, navigacija dela bp, (telefona sicer še nisem probal), kaj več zaenkrat niti ne rabim. Ko je za menoj žena in sta "v akciji" obe Seni, sem do sedaj lahko poslušal glasbo iz Navigatorja samo jaz, ona pa ne. Medsebojna komunikacija je sicer delovala in lahko je poslušala FM radio. Po včerajšnjem "brkljanju" in vseh možnih svetovnih nastavitvah, katere je Blaž vlekel iz rokava pa imava na obeh čeladah totalno popačeno muziko, utišana je navigacija iz GPS, ... Poskusil sem tudi s starim Garminom Zumo 590, za vsak slučaj, če bi kaj BMW-jev navigator VI nagajal, vendar je situacija identična. Vglavnem verjamem, da je Sena sigurno dobra zadeva, le nastavitve so tiste, ki mi ne dajo miru. Če si temu vešč oz. si v tem bolj domač, bi rabil navodila za pravilno nastavitev. Quick start guide ne pove prav dosti, na žalost se tudi iz user's guide iz neta ne morem prav veliko zanesti. Imaš idejo - predlog - znanje?

Lp

Mac

 

Predvidevam, da imas na obeh napravah zadnji update firmware-a.

Obstajajo neke VOX nastavitve kjer nastavljas obcutljivost mikrofona...lahko bi bil v tem problem.

Probaj izkljucit audiomultitasking.

Probaj najt na netu kaksen Senin Trubleshooting al pa Q/A page.

 

Toliko mi zaenkrat pade na pamet. 

Lp 

E.

 

PS: 

"""

http://support.sena.com/entries/50470604-Audio-Multitasking-not-working
http://support.sena.com/entries/50469354-Audio-multitasking-is-poor

I also tried covering the open antenna with my hand when Audio Multitasking a 20S to an SMH5-FM and though the intercom signal was still good, my hand completely blocked the music signal from my phone. The closed/retracted antenna causes the choppy music/radio during Audio Multitasking + intercom. So putting up the antenna isn't just for range, but key for Audio Multitasking. Tests were performed within a 2 meter range.

Issue #2:
Tom Anderson, this antenna position thing (Issue #1)  might work for you too when pairing your Audio Multitasking 20S to the 10S and SMH10. Pop your antenna up, turn on the Audio Multitasking option, and try it again when you have the chance. Let me know how it goes! :D

The Intercom Overlay Sensitivity is a bugger to play with so far. I have say something really loud and random to wake up the intercom before chatting (while Audio Multitasking), otherwise the first one or two syllables of the conversation go unheard. When not Audio Multitasking, the intercom doesn't require a wake up call. 

So far, the Intercom Overlay Sensitivity Level (IOSL) test goes as follows for two 20S units, using default boom mics with windscreens:
Sena 20S Unit 1: IOSL set at 1
Sena 20S Unit 6: IOSL set at 6 

Test 1: Unit 1 (Audio Multitasking) paired intercom Unit 6 = intercom works flawlessly
Test 2: Unit 1 paired intercom Unit 6 (Audio Multitasking) = requires loud initial vocal input to wake up intercom
Test 3: Unit 1 paired intercom Unit 6, both Audio Multitasking = requires loud initial vocal input to wake up intercom

So far it seems that IOSL 6 requires a louder initial vocal input to wake up the intercom, contrary to what Sena is saying (see link) but more testing is needed.
http://support.sena.com/entries/62131914-What-is-Audio-Multitasking-on-the-20S-

"""

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Nearrain pravi:

Predvidevam, da imas na obeh napravah zadnji update firmware-a.

Obstajajo neke VOX nastavitve kjer nastavljas obcutljivost mikrofona...lahko bi bil v tem problem.

Probaj izkljucit audiomultitasking.

Probaj najt na netu kaksen Senin Trubleshooting al pa Q/A page.

 

Toliko mi zaenkrat pade na pamet. 

Lp 

E.

Ja, na obeh enotah so narejeni zadnji updati. Sva pa res z Blažem posegala v nastavitve vox-a, ker sem hotel, da se mi ob pogovori z potnikom ne prekinja glasba. Seveda sva spreminjala še neke druge nastavitve in v bistvu vse skupaj še bolj zjebala. Mogoče bo še najbolj, da zadevo resetiram na tovarniške nastavitve in jovo na novo.

Ali uporabljaš seno na dveh čeladah, ali solo za mp3, telefon, ......?

Lp

M

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, mac said:

Ja, na obeh enotah so narejeni zadnji updati. Sva pa res z Blažem posegala v nastavitve vox-a, ker sem hotel, da se mi ob pogovori z potnikom ne prekinja glasba. Seveda sva spreminjala še neke druge nastavitve in v bistvu vse skupaj še bolj zjebala. Mogoče bo še najbolj, da zadevo resetiram na tovarniške nastavitve in jovo na novo.

Ali uporabljaš seno na dveh čeladah, ali solo za mp3, telefon, ......?

Lp

M

 

Trenutno nikjer...sem pa jo par let na dveh celadah.

Edini problem s katerim sem se spopadal je bila obcutljivost mikrofona na celadi od moje boljse polovice. JBG, HJC celade niso bog zna sto kar se zvocne izolacije tice.

Se ena stvar mi je padla na pamet. Kompresija MP3. Ne bi bilo neumno probat nalozit in predvajat glasbo v parih razlicnih kompresijah.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Nearrain pravi:

Trenutno nikjer...sem pa jo par let na dveh celadah.

Edini problem s katerim sem se spopadal je bila obcutljivost mikrofona na celadi od moje boljse polovice. JBG, HJC celade niso bog zna sto kar se zvocne izolacije tice.

Se ena stvar mi je padla na pamet. Kompresija MP3. Ne bi bilo neumno probat nalozit in predvajat glasbo v parih razlicnih kompresijah.

Mislim, da to ne bi smelo biti vprašljivo, saj ko sem na motorju sam, špila vse bp !!! Vem, da boš rekel, da naj se pa sam vozim in ne bom imel problemov, ampak saj veš, da včasih prav rinemo v težave in probleme. Sam imam v mislih, da me jebejo nastavitve vsake od enot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, mac pravi:

Mislim, da to ne bi smelo biti vprašljivo, saj ko sem na motorju sam, špila vse bp !!! Vem, da boš rekel, da naj se pa sam vozim in ne bom imel problemov, ampak saj veš, da včasih prav rinemo v težave in probleme. Sam imam v mislih, da me jebejo nastavitve vsake od enot.

Ko se 1x vse zaplete, je po mojem res najboljše soft reset na tovarniške nastavitve, pa od začetka. Tako pri founih, kot pri ostalih zadevah. Tako bi jaz začel reševat. Zjebat itak nimaš kaj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še kar iščem junaka, ki na svojih čeladah s sopotnico uporabljata Seno 20 S in to brez slabe volje in nepotrebnega pritiskanja po gumbih, poslušata glasbo in debatirata po mili volji. Kje je kdo ?????????

Lp

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam sicer najcenejšo verzijo, SMH5, ampak je dovolj za občasno glasbo, navigacijo, klice (vse preko google assistant z voice commands). Povezano sem jo že imela z N-com, ampak ne vem točno katera verzija (@SLVR?), delovalo pa ni po principu interkoma, ampak enako, kot da bi se povezovala na telefon (tako da mi v tem primeru ni delovala hkrati tudi povezava na moj telefon, ampak samo z drugo čelado oz. motorjem, ki pa je moral biti dokaj blizu, da ni bilo šumenja). Z drugo Seno še nisem imela možnosti preveriti kompatibilnosti.

Glede na ceno ter na to, koliko zadeva štrli, pa na nakedu vseeno ni šumenja/žvižganja, sem zadovoljna :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo uporabljam intercom in mi vredi spila, sedaj me pa zanima kako se rece tistim konektorju k prstekas zvocnika in mikrofon notr.

Morm kupt nove zvocnike in mikrofon za v drugo celado , se dobijo kaksne drgacne varjante kdo kaj ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Aljaz(gsr) said:

Zdravo uporabljam intercom in mi vredi spila, sedaj me pa zanima kako se rece tistim konektorju k prstekas zvocnika in mikrofon notr.

Morm kupt nove zvocnike in mikrofon za v drugo celado , se dobijo kaksne drgacne varjante kdo kaj ve?

Poglej na strani proizvajalca, zasledil sem da običajno prodajajo take komplete za 2. čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js mam dve komunikacije samo sedaj potrebujem se za eno celado samo napeljavo, se pravi zvocnike in mikrofon samo ne vem kako se rece tistmu konektorju k se vseteka v komunikacijo. K je tak majhn pa cudn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Aljaz(gsr) pravi:

Ja js mam dve komunikacije samo sedaj potrebujem se za eno celado samo napeljavo, se pravi zvocnike in mikrofon samo ne vem kako se rece tistmu konektorju k se vseteka v komunikacijo. K je tak majhn pa cudn.

majhn čudn konektor najbrž :P

 

ps. za vsako komunikacijo se na ebaju dobi samo zvočnike pa ostalo šaro, napiši naziv komunikacije, daj pogled od najcenejše naprej, pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

majhn čudn konektor najbrž :P

 

ps. za vsako komunikacijo se na ebaju dobi samo zvočnike pa ostalo šaro, napiši naziv komunikacije, daj pogled od najcenejše naprej, pa boš videl.

Zezze samo sem mislu ce keri ve kak se rece tem prikljucku, da vidim ce se dobijo se kaksni drgacni zvocniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različne firme komunikacij uporabljajo različne konektorje, tako da dokler ne vemo katere znamke komunikacijo imaš (ali vsaj oznako modelo, če že ne veš proizvajaca) ne bo odgovora o konektorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6. 6. 2017 at 10:35 AM, ufo plast said:

Ali kdo uporablja Cardo scala rider Q3?

http://cardosystems.com/portfolio-item/scala-rider-q3/

Glede na prebrano zgleda kar solidna zadeva, tudi cena je v meji normale:

http://www.motoin.de/advanced_search_result.php?keywords=scala+rider+q3&x=0&y=0

OK, scala rider q3 je prispela. Po nekaj vožnjah uporabe bi rekel da sem kar zadovoljen. Tipke dovolj velike za uporabo z rokavicami. Poveže se lahko z telefonom ali z gps (ima 2 prosta bluetootk kanala). Če nekdo kliče, se na gps spiše tel. št. Sama naprava ni prevelika in ne štrli preveč iz gabaridov čelade. Radio lovi zadovoljivo. Interkom sistema pa nisem še preizkusil. V opisu piše da so zvočniki debeli 3,5mm nisem jih izmeril ampak bi rekel da so malo debelejši in če čelada nima predvidenega prostora za zvočnike bo kar tesno. Baterija zdrži presenetljivo dolgo.

Nakup naprave priporočam saj predstavlja nek sredni razred tako cenovno kot funkcijsko. Je pa res da so na trgu tudi precej cenejše zadeve (hofer varjanta) in tudi precej dražje. Slike sledijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 3. 2017 ob 14:21, 3nity pravi:

Radio slabo lovi, RDS ne dela kot bi moral.

Tole so ocitno z zadnjo posodobitvijo zrihtal. Radio dela bolje v luknjah, kjer je prej samo iskal, pa tudi samo iskanje postaj ni tako pogosto kot prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

N-Com B5 zadovoljno uporabljam že nekaj let, vendar do sedaj nikoli motor-motor.

Tokrat sva se s kolegom na potovanju povezala motor-motor in to 1. in 5. (zadnji) motor v skupini. Jaz B5 on BX5 oba na 1. kanalu (če se temu lahko sploh še reče kanal). Po navedbah bi to moralo vlečt 500m na odprtem brez ovir, kar se zavedam da je v realnosti skoraj nikjer. Ampak nisem pa pričakoval tako slabega sprejema. Velikokrat se povezava sploh ni vzpostavila. Če nismo res vozili izmenično levo-desno s kratko varnostno razdaljo (skupaj <30m) je bil zvok že zelo popačen.

Oba sva sicer imela hkrati povezan tudi telefon, vendar to mislim da ne bi selo tako drastično mototi signala. Ko bi v prosti zračni liniji vlekel 100m bi še nekako bilo, ampak da ne vleče niti 50m pa prej mislim da je kaj narobe.

Sem šel prav gledat navodila, in za prvi kanal omenja le avtomatsko javljane in konferenčni klic, nikjer ne omenja slabšega sprejema. Ostalih kanalov nisva stestirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, drjack_dj pravi:

N-Com B5 zadovoljno uporabljam že nekaj let, vendar do sedaj nikoli motor-motor.

Tokrat sva se s kolegom na potovanju povezala motor-motor in to 1. in 5. (zadnji) motor v skupini. Jaz B5 on BX5 oba na 1. kanalu (če se temu lahko sploh še reče kanal). Po navedbah bi to moralo vlečt 500m na odprtem brez ovir, kar se zavedam da je v realnosti skoraj nikjer. Ampak nisem pa pričakoval tako slabega sprejema. Velikokrat se povezava sploh ni vzpostavila. Če nismo res vozili izmenično levo-desno s kratko varnostno razdaljo (skupaj <30m) je bil zvok že zelo popačen.

Oba sva sicer imela hkrati povezan tudi telefon, vendar to mislim da ne bi selo tako drastično mototi signala. Ko bi v prosti zračni liniji vlekel 100m bi še nekako bilo, ampak da ne vleče niti 50m pa prej mislim da je kaj narobe.

Sem šel prav gledat navodila, in za prvi kanal omenja le avtomatsko javljane in konferenčni klic, nikjer ne omenja slabšega sprejema. Ostalih kanalov nisva stestirala.

Še ta podatek napiši na katerih čeladah je N-Com montiran. Če je lupina čelade slučajno iz kompozitov (kevlar, karbon) je slab signal nekaj znanega. Sva ga z ženo eno sezono uporabljala na X-Lite 551 in ni šlo 20m v normalni in razločni slišnosti. Če je na črpalki šla žena plačat gorivo se je zveza prekinila in se ni več samodejno povezala. Ob koncu sezone je prodajalec sprejel reklamacijo in vzel izdelek nazaj z obrazložitvijo, da je problem poznan in da ga rešujejo.

Povezanost s telefonom in navigacijo na to nima vpliva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@raza

Moja je N104, kolegova X-1004, ki pa naj bi bla z karbona z obilico kevlarja.

Samo vseeno, ali ni kevlar in karbon neprevoden in nemagneten. Pa tudi v nolanu si verjetno ne bi smeli privoščit takšnega faila, da njihova original dodatna oprema ne funkcionira v premijskem razredu. Konc koncev je za oboje treba odkartat kar lepe denarce.

@kompi ali je potem res to to in zadeva ne bo nikoli uporabna v svojem namenu motor-motor z x-lite čelado?

Ali je že kdo našel CB-postaje, ki so povezljive preko BT?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karbonskih lupinah so preizkušali vse mogoče varjante dodatnih anten za BT pa ni bilo želenega uspeha. Na klasičnih polikarbonat - Lexan školjkah naj bi sicer delovalo, osebno pa nisem nikoli preizkusil.

Imam sicer več informacij, pa naj jih @kompi sam komentira.

Osebno sem rešil tako, da sem se vrnil na stari preizkušeni Interphone F4, katerega sem že prej uporabljal na starih X-lite 802 in 702 in mi še danes služi odlično. Ima vse kar rabim in to je povezava motor - motor do 500 m, povezava na navigacijo in telefon. V bistvu telefona nimam nikoli povezanega, ker se povezujem preko Garnin Zumo kjer je več vizuelnih opcij o klicu.

Ja, žav se te komunikacijske naprave bogato preplača, saj jih poševnooki ponujajo že za drobiž. Pa ne boš verjel - preizkušeno celo delujejo. O varnostnih certifikatih pa raje nebi. Sicer sem imel priliko videti drobovje večih znanih proizvajalcev in ponarejevalcev pa so vsi po vrsti imeli vgrajene zelo podobne BT module.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, drjack_dj pravi:

@raza

Moja je N104, kolegova X-1004, ki pa naj bi bla z karbona z obilico kevlarja.

Samo vseeno, ali ni kevlar in karbon neprevoden in nemagneten. Pa tudi v nolanu si verjetno ne bi smeli privoščit takšnega faila, da njihova original dodatna oprema ne funkcionira v premijskem razredu. Konc koncev je za oboje treba odkartat kar lepe denarce.

@kompi ali je potem res to to in zadeva ne bo nikoli uporabna v svojem namenu motor-motor z x-lite čelado?

Ali je že kdo našel CB-postaje, ki so povezljive preko BT?

Kmet ima enak problem z nolan carbon in jo je tudi že vlačil po servisu, več pa ne vem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!