Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Ob 31. 8. 2020 ob 19:10, NinaMT pravi:

zanima me ali ima kdo izmed teh dveh komunikacij in jo uporablja med dvema motoristoma?

Nimam izkušenj z omenjenima znamkama, pa vendar Sena iz linka ima, če se ne motim, samo en kanal (ko se vklopi npr. gps, komunikacijo izklopi), slabšo baterijo, krajši domet,... Sama bi definitivno za 40€ razlike izbrala Cardo.

Btw, 400m dometa v praksi pomeni, da se slišita, ko vozita en za drugim brez motečih dejavnikov med vama.

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Tole sm nabavil - kitajc LEXIN. 105€ za par. Zaenkrat delata dobro. V Nolanovi čeladi so zvočniki hudo naglas. V HJC pa sicer manj, sam nekako lepše špila. Montaža žic, zvočnikov in mikrofona v čelado je lahko kr izziv. ??

Screenshot_20210320-195653_Gallery.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, dolenc100 pravi:

Tole sm nabavil - kitajc LEXIN. 105€ za par. Zaenkrat delata dobro. V Nolanovi čeladi so zvočniki hudo naglas. V HJC pa sicer manj, sam nekako lepše špila. Montaža žic, zvočnikov in mikrofona v čelado je lahko kr izziv. ??

Screenshot_20210320-195653_Gallery.jpg

Pa ni blo treba plačat davka pri taki ceni? Al je to ze z davkom? Kako dovgo si pa čakal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Shillien čakal 5 dni, brez carine, ker je poslano iz Poljske. Dela pa presenetljivo dobro. Na splošno tožijo, da je prepotih, ta pa je več kot dovolj naglas. Jst mam volumen na 3/4. ? 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje - večinoma se vozim sam, recimo enkrat mesečno pa gre z mano tudi boljša polovica, takrat bi na daljši vožnji ustrezal pogovor med vožnjo. Jaz seveda na svojo čelado ne bi dajal teh komunikacij, me pa zanima kaj svetujete, kakšna je alternativa?

Da imava komunikacijo povezano s kablom in napravo v žepu, mikrofon in slušalko pa v ušesu? Ali na kakšen način bi bila zadeva najbolje izvedljiva? Morda tudi kakšen konkreten nasvet glede tega, katero komunikacijo uporabiti v tem primeru?

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nevem, če že uporabljaš slušalke v ušesu med vožnjo ampak mene motijo. Zato moj nasvet, kupi kitajca za 50€ in namontiraj mikrofon ter zvočnike v čelado. Tako boš 1x zmontiral in priložnostno uporabil komunikacijo. Zunanja enota je enostavno snemljiva. 

Drugače pa walkie-talkie vsak v svoj žep, nastavit frekvenco in glasnost pa spet tlačit mikrofon in slušalko v čelado. Vsak pit-stop in snemanje čelade ti bo odveč in zoprno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mladench pravi:

Sicer nevem, če že uporabljaš slušalke v ušesu med vožnjo ampak mene motijo. Zato moj nasvet, kupi kitajca za 50€ in namontiraj mikrofon ter zvočnike v čelado. Tako boš 1x zmontiral in priložnostno uporabil komunikacijo. Zunanja enota je enostavno snemljiva. 

Drugače pa walkie-talkie vsak v svoj žep, nastavit frekvenco in glasnost pa spet tlačit mikrofon in slušalko v čelado. Vsak pit-stop in snemanje čelade ti bo odveč in zoprno.

Slušalk ne uporabljam. Se pa spomnim, da sem uporabljal neko podobno zadevo na vozniškem izpitu, res je sicer bilo neprijetno... Torej je verjetno vsekakor boljša zadeva ta sodobna komunikacija... V tem primeru mislim, da bova ostala kar tiho in se pogovarjala ob postankih ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Tromba said:

Slušalk ne uporabljam. Se pa spomnim, da sem uporabljal neko podobno zadevo na vozniškem izpitu, res je sicer bilo neprijetno... Torej je verjetno vsekakor boljša zadeva ta sodobna komunikacija... V tem primeru mislim, da bova ostala kar tiho in se pogovarjala ob postankih ?

1. sistemi so tu že toliko časas da jim težko rečeš "sodobni"

2. to kar ti iščeš je rider - pillion, in je ponavadi cenejše ker gre za razdalje do 2 m

3. če ne maraš vgrajenih slušal, ali pa slušalk v ušesih potem res ne vem kaj ti še ostane :) obstaja sicer sistem ki ozvočuje preko čelade, samo je še dražji in težji od obeh opcij. Kaj te zares moti:

- montaža na čelado

- montaža v čelado

- žica?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, nejc74 pravi:

1. sistemi so tu že toliko časas da jim težko rečeš "sodobni"

2. to kar ti iščeš je rider - pillion, in je ponavadi cenejše ker gre za razdalje do 2 m

3. če ne maraš vgrajenih slušal, ali pa slušalk v ušesih potem res ne vem kaj ti še ostane :) obstaja sicer sistem ki ozvočuje preko čelade, samo je še dražji in težji od obeh opcij. Kaj te zares moti:

- montaža na čelado

- montaža v čelado

- žica?

 

Najbolj me moti montaža na čelado. Vem, da je odstranljivo ampak vseeno tisti nastavek ostane na čeladi, tja pa se načeloma "zabija" veter in čelada je posledično glasnejša - takšno imam izkušnjo s svojo prejšnjo čelado. Montaža v samo čelado mi ni problematična. Gre pa mi za sporen poseg, ker bi vseeno uporabljal le zelo redko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Tromba said:

Najbolj me moti montaža na čelado. Vem, da je odstranljivo ampak vseeno tisti nastavek ostane na čeladi, tja pa se načeloma "zabija" veter in čelada je posledično glasnejša - takšno imam izkušnjo s svojo prejšnjo čelado. Montaža v samo čelado mi ni problematična. Gre pa mi za sporen poseg, ker bi vseeno uporabljal le zelo redko.

1. imaš sistem, kot je npr oni od Schubertha, kjer je "nastavek" skrit v spodnjem delu celade. Je pa drazji, in omejen na proizvajalca čelade.

2. vcasih so obstajali sistemi z zicno povezavo, tam nisi imel nicesar nalepljenega na celado, samo zico. Samo ne, vem a to se kdo sploh dela. Verjetno bi se kje pri kitajcih se dobilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baba ti bo skos težila. ? Ne kupuj zadeve. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tromba pravi:

Najbolj me moti montaža na čelado. Vem, da je odstranljivo ampak vseeno tisti nastavek ostane na čeladi, tja pa se načeloma "zabija" veter in čelada je posledično glasnejša - takšno imam izkušnjo s svojo prejšnjo čelado. Montaža v samo čelado mi ni problematična. Gre pa mi za sporen poseg, ker bi vseeno uporabljal le zelo redko.

Uporabljam tako komunikacijo, za katero meniš, da povzroča hrup, že 12 let+ in s tem nisem imela nikdar težav (dva sistema, več čelad). Enoto imam vedno na čeladi, saj se v nasprotnem primeru lahko poškodujeta kabel (ga kam zapneš, potegneš, itd.) in konektor. Me pa za razliko od tega zelo moti npr. kamera na čeladi. Najbrž je zelo odvisno tudi od vetrne zaščite motorja, oblike čelade, pozicije enote na čeladi, itd.

Slušalke so izredno tanke in jih ob pravilni montaži niti ne čutiš.

Kot so ti že zgoraj svetovali, bi jaz na tvojem mestu kupila 'kitajca', BT seveda, brez žične povezave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

Baba ti bo skos težila. ? Ne kupuj zadeve. 

Sicer v hecu ampak moja mi je rekla naj ne kupujem, ker ima vsaj takrat mir pred mano :D

pred 17 urami, 3nity pravi:

Uporabljam tako komunikacijo, za katero meniš, da povzroča hrup, že 12 let+ in s tem nisem imela nikdar težav (dva sistema, več čelad). Enoto imam vedno na čeladi, saj se v nasprotnem primeru lahko poškodujeta kabel (ga kam zapneš, potegneš, itd.) in konektor. Me pa za razliko od tega zelo moti npr. kamera na čeladi. Najbrž je zelo odvisno tudi od vetrne zaščite motorja, oblike čelade, pozicije enote na čeladi, itd.

Slušalke so izredno tanke in jih ob pravilni montaži niti ne čutiš.

Kot so ti že zgoraj svetovali, bi jaz na tvojem mestu kupila 'kitajca', BT seveda, brez žične povezave.

Kitajca, ker je cenejši in ne bistveno slabši? Sicer imata oče in mama Sena komunikacijo, sta zadovoljna, ni kaj reči, me pa vseeno moti tisti izrastek na čeladi.. Morda pa se vseeno odločim.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tromba pravi:

Sicer v hecu ampak moja mi je rekla naj ne kupujem, ker ima vsaj takrat mir pred mano :D

Kitajca, ker je cenejši in ne bistveno slabši? Sicer imata oče in mama Sena komunikacijo, sta zadovoljna, ni kaj reči, me pa vseeno moti tisti izrastek na čeladi.. Morda pa se vseeno odločim.

Hvala!

Nč v hecu. Moja je res rekla, kaj se bova pa ob kavi pogovarjala? 

In nisem kupil :)

Sicer pa je karkol brežičnega fajn, da se ne tolčeš po čeladah, odpiraš vizir in tuliš 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Tromba said:

Sicer v hecu ampak moja mi je rekla naj ne kupujem, ker ima vsaj takrat mir pred mano :D

Kitajca, ker je cenejši in ne bistveno slabši? Sicer imata oče in mama Sena komunikacijo, sta zadovoljna, ni kaj reči, me pa vseeno moti tisti izrastek na čeladi.. Morda pa se vseeno odločim.

Hvala!

Če nisi sigurn ali je to zate, so kitajci prava opcija, ker so 1/4 cene ob bolj ali manj polni funkcionalnosti.. Jaz sem kupu kitajca, bil z njim zadovoljen, po slabih dveh letih (se mi zdi) mi je razpadel in pol sem sel na recimo eno od "premijskih" opcij, ki prinesejo nekoliko bolj stabilno povezovanje in delovanje, predvidljivo baterijo ter manj razpadajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred 12 urami, Rocky pravi:

Moja starša imata nekaj zelo podobnega od Sena, če ne kar tole. Načeloma sta zadovoljna, vse deluje, radio, glasba, pogovor, vzpostavljanje povezave z drugimi. Težave so pa kot v večini ali vseh komunikacijah pri višji hitrosti, ko je glasnost vetra previsoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 8. 2021 ob 8:43, Tromba pravi:

Moja starša imata nekaj zelo podobnega od Sena, če ne kar tole. Načeloma sta zadovoljna, vse deluje, radio, glasba, pogovor, vzpostavljanje povezave z drugimi. Težave so pa kot v večini ali vseh komunikacijah pri višji hitrosti, ko je glasnost vetra previsoka.

Tromba hvala za info!

Kar se večjih hitrosti tiče ni problem zaradi zelo dobre veterne zaščite pri moji kravi. Dejansko me moti realno gledano previsoka cena, ki gre na rovaš blagovne znamke.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Rocky pravi:

Tromba hvala za info!

Kar se večjih hitrosti tiče ni problem zaradi zelo dobre veterne zaščite pri moji kravi. Dejansko me moti realno gledano previsoka cena, ki gre na rovaš blagovne znamke.

 

Vetrna zaščita gotovo pomaga, ne verjamem pa da bi omogočila pogovor pri hitrosti npr. 150 km/h. Morda se motim ampak ko sem bil kot sopotnik na Goldwingu (z ogromnim vizirjem) vseeno pri omenjeni hitrosti je veter enostavno preglasen, vsaj za sopotnika.

Kakorkoli, cena je visoka ampak mislim, da je podobno kot pri kamerah za snemanje, na eni strani zelo drag Gopro in na drugi poceni kitajske različice, ki omogočajo solidno snemanje (ni pa seveda enako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva uporabljava Midlandov sistem in se normalno pogovarjava z motorja na motor tudi na AC pri 150km/h. Sem pa prepričan, da je vse skupaj bolj odvisno od kombinacije čelada - motor, kot pa od komunikacije same.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Eno vprašanje za uporabnike n-com: 

Ali so zadnje verzije tega sistema kaj boljše v kombinaciji s karbonsko čelado? Sam sicer malo dvomim, ker je še vedno vse pospravljeno v čelado.

Pa še podvprašanje:

Kaj pa ostali sistemi v povezavi s karbonom? Zanima me komunikacija motor-motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N-com pa karbon je še vedno isti šmorn kot je bil, kar se dometa tiče. Imava na Xlite 551 zmontirano B901x pa ne dosega niti 20m razdalje, oziroma, če je vse prav obrnjeno potem gre nekako. Antena v tej seriji ni več  v notranjosti ampak zunaj na tipkovnici, ampak ne pomaga. Za uporabo motor - motor neuporabno. Zaradi tega problema so nehali delat čalado Xlite 551, ker na čeladah, ki imajo školjko iz laxana teh problemov kao nimajo. Zdaj, ko moja ne vozi več svoj motor, nama je nekako vseeno, prej sva pa uporabljala stari dobri Interphone F4 na istih čeladah pa je letelo bp.

Da sem menjal, je bila kriva navigacija, ker ni več podpirala BT protokola F4 komunikacije.

Karbon in frekvence so še kar zahtevne naloge za konstruktorje. Brez dobre in prav postavljene antene ne gre najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 20. 3. 2021 ob 20:10, dolenc100 pravi:

Tole sm nabavil - kitajc LEXIN. 105€ za par. Zaenkrat delata dobro. V Nolanovi čeladi so zvočniki hudo naglas. V HJC pa sicer manj, sam nekako lepše špila. Montaža žic, zvočnikov in mikrofona v čelado je lahko kr izziv. ??

Screenshot_20210320-195653_Gallery.jpg

A stvar še deluje? Kakšno je mnenje zdaj ko imaš že nekaj časa, iščem nekaj poceni za občasno uporabo pa sem razmišljal da bi preizkusil to tvojo varjanto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!