Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

No pa da še jaz pokažem mojo stvaritev. Nekaj železa, eno dopoldne časa, pa koleščki od rolerjev. Samo pobarvat ga je še treba. Prvo je pa tudi skoraj že končano :)

[attachmentid=94052][attachmentid=94053]

post-1190-1174426124_thumb.jpg

post-1190-1174426173_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, to je bila prva stvar :D

Sicer pa mora delovat, saj je bil narejen po meri za moj motor. Prav tako bi bil verjetno neuporaben pri drugih motorjih zaradi načina vpetja na zadnjo nihajko. Vpne se ga namreč z vijaki in ne na klasičen način, saj ima comet na nihajki posebej luknje namenjene za servisno stojalo. Tako je vse skupaj še bolj stabilno in ni šans, da se sname, pade dol, premakne.. :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni kakšnih problemov.. Kot bi res lahko bil manj oster, ampak ko sem delal, sem imel v mislih samo to, da mora bit vse skupaj čim bolj stabilno.. Seveda sem kmalu ugotovil, da bi bilo tudi pri manj ostrem kotu ravno tako stabilno, vendar tudi tu ni težav. Na stojalo ga komot postavim sam brez pomoči, tako da sem kljub vsemu zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz ga mam za Dragstarja za čez zimo.

- mal težav spravit spodaj, ker je čoper nizek. Morata bit dva.

- podložit sem moral na dveh mestih z bukovimi deščicami, ker motor spod ni čist "flat"

Mogoče se ga bom pomladi lotil malo predelat, da bo imel vse postavke na pravih mestih.

Sicer pa OK. Drži brez problemov, motor lahko celo zapeljem po garaži sem in tja na kolescih.

Pa cena je (bila) tud čist ugodna.

LP, ma

Zanima me, če se lahko dvigne ročno ali ga moramo priklopiti na kompresor. Kako lahko premikaš dvigalo, če je obremenjen z motornim kolesom. Ker bi ga rabil tudi za parkirane motornega kolesa.

LP,

mipros

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če se lahko dvigne ročno ali ga moramo priklopiti na kompresor. Kako lahko premikaš dvigalo, če je obremenjen z motornim kolesom. Ker bi ga rabil tudi za parkirane motornega kolesa.

LP,

mipros

Dvigneš ga ročno oziroma bolj natančno "nožno". Ima vgrajen podoben sistem, kot klasično oljno dvigalo, se pravi potisni cilinder in mali cilinder(črpalko) z protipovratnim ventilom. Prav tako imaš tudi ventil za spuščanje dvigala.

Pri klasičnem dvigalu (recimo za kamijon) "pumpaš" z ročico, tu pa imaš "pedalo" in to počneš z nogo.

Ko motor dvigneš, spustiš dve ročki, ki se zatakneta v za to pripravljene "haklce" in preprečujeta, da bi dvigalo počasi spustilo samo od sebe. Tako, za varnost ;-)

Po RAVNI garaži (po tleh so granitogres "ploščice") dvigalo z motorjem (270 kg) brez problema vozim sam. Ima en par "vrtljivih" (okoli navpične osi) koles in en par "fiksnih" koles.

LP, ma

Popravljeno . Popravil MrTn_T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kje se dobi kakšne poceni nosilčke za vpetje stojala (glej sliko)

[attachmentid=96487]

Uporabiš šrauf :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabiš šrauf :D

Se bols ce jih postruzis iz enga kosa...tud ce ti nekdo drug nrdi te pomojm cenej pride kukr ce narejene kupis .)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo obesil motor na vitlo in ga dvignil? Imam Kawasakija EN 500 in dovolj visoko garažo pa razmišljam, da bi ga obesil za bilanco in zadaj na nosilce blatnika. Tako bi imel dovolj višine za servisirat (edino nihal bi pri zategovanju vijakov) pa še nič ni napoti pri snemanju.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimive metode hehe kaj pa vem mogoce bi blo pa celo uredu ce ga prov prvezes nebi smelo bit nic narobe :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo obesil motor na vitlo in ga dvignil? Imam Kawasakija EN 500 in dovolj visoko garažo pa razmišljam, da bi ga obesil za bilanco in zadaj na nosilce blatnika. Tako bi imel dovolj višine za servisirat (edino nihal bi pri zategovanju vijakov) pa še nič ni napoti pri snemanju.

LP Darko

Jaz sem CBR-ko privezal z povezovalnimi trakovi-gurtnami za bilanco, ter z naslednjo gurtno ( da se zastopimo, da nisem naredil vse z eno ) okrog tačk čez zadnjo nihajko. Nato pa gurtne zašponal, obesil vsako posebej na posamezno vilico viličarja, dvignil za 2 cm od tal, preveril stabilnost, uravnovesil motor, nato pa dvignil na višino 1 m od tal. Tako sem demontiral in montiral obe gumi. Še to, bilanco sem privezal blizu križa. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proda kdo stojalo za motocikel za ugodno ceno (sprednje in zadnje) :?

lp

post-5113-1178207686.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proda kdo stojalo za motocikel za ugodno ceno (sprednje in zadnje) :?

lp

kaj je zate ugodno?

lp

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zate ugodno?

lp

Cene

Postavi ceno in ti povem!

lp

nofrus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi lahko kupil takšna stojala in za kakšno ceno? Lahko na PM.

IPB Slika

Popravljeno . Popravil lojzeboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC motoshop, ampak so dragi kot žafran, kar 75€ :eek:

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC motoshop, ampak so dragi kot žafran, kar 75€ :eek:

To za oba, ane :hmm:

Jest sm za svoja Ro-Li dal 83€ (20.000 SIT)... ni pocen, ampak jebat se pa ni treba doma... pa še nastavke lahko zamenjaš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To za oba, ane :hmm:

Jest sm za svoja Ro-Li dal 83€ (20.000 SIT)... ni pocen, ampak jebat se pa ni treba doma... pa še nastavke lahko zamenjaš :OK:

:grrr samo zadnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!