Skoči na vsebino

Servisna stojala, hidravlične mize...


ak

Priporočene objave

Tale ta rumeni se mi zdi zanimivo, enostavno in dokaj neobičajno izdelan, a ga je mogoče že kdo preizkusil???

Zadnjega sem si izdelal kar sam in se mi za sprednjega zdi to kar zanimiva ideja. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale ta rumeni se mi zdi zanimivo, enostavno in dokaj neobičajno izdelan, a ga je mogoče že kdo preizkusil???

Zadnjega sem si izdelal kar sam in se mi za sprednjega zdi to kar zanimiva ideja. :OK:

lepo

stojalo služi svojemu namenu v kombinaciji z centralnim ali zadnjim stojalom

post-5502-1165413383_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to glede grelcev pa imaš prav samo če bi ga delal sam bi ga nardil nardil malo širše spodaj- bolj trapezaste oblike, sicer pa jaz to bolj rabim pri menjavi gum in sprotnem čiščenju platišč, temu bi pa pomoje služil več kot zadovoljivo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo problem pri takem stojalu nastane, če hočeš namestit grelce recimo.

lp

Ali je pri tem stojalu dovolj prostora?

Cene

post-5502-1165431257_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Ali je pri tem stojalu dovolj prostora?

Cene

Seveda. Tu sta ti edini omejitvi višina tvojega blatnika in širina vilic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

ali ima mogoče kdo stojalo za suzukija sv??? oz če ma mogoče kdo mere za izdelavo ipd.

-Poglej, če imaš na vilicah spodaj luknjo cca Fi=16mm - če imaš, pol imam ravno zate en komplet (prednje in zadnje stojalo), ker glih te dni delam dva. Sta pocinkana samo še nosilčka pobarvam in prilepim gumo...

Dvižna višina prednjega je cca 1 inča, zadnjega za pod nihajko pa se da tudi prilagodit po višini na 1 ali 2 inči od tal...

-Narejeno za 17˝ kolesa!

-Prodam samo v kompletu !

Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tuki je ena fotka mojga home made stojala ni glih profi ampak za moje potrebe je odlicno

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdele bo v Padovi na sejmu spet akcija, jest sem si pred dvemi leti nabavu komplet za 70€! Poves za kateri moped rabis, oni pripravijo in ob končanem ogledu vrzes na ramo in domov! Če bi pa vzel še kej več, bi pa itak prišel do popusta! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tuki je ena fotka mojga home made stojala ni glih profi ampak za moje potrebe je odlicno

IPB Slika

Se popolnoma strinjam, za zadnjo kolo pa tud spredjo dol vzet al pa samo spucat feltno je več kot funkcionalno, tudi sam sem si nardil oba(sprednjega in zadnejga) sicer iz tankostenskega kvadratnega profila pa sem za oba za material odštel skromnih 3k sit, moje delo je pač vzeto v zakup, qrc pa saj gre za moj motor. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

-Poglej, če imaš na vilicah spodaj luknjo cca Fi=16mm - če imaš, pol imam ravno zate en komplet (prednje in zadnje stojalo), ker glih te dni delam dva. Sta pocinkana samo še nosilčka pobarvam in prilepim gumo...

Dvižna višina prednjega je cca 1 inča, zadnjega za pod nihajko pa se da tudi prilagodit po višini na 1 ali 2 inči od tal...

-Narejeno za 17˝ kolesa!

-Prodam samo v kompletu !

Več na PM.

Piksna kolk hočeš, da mi nardiš zadnje stojalo za moped?

Ajd lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksno se vam zdi to stojalo? Se ga splaca nabavt?

www.interdiskont.si

To stojalo PREMALO vdigne delati boš moral čepe ali kleče,tako vsaj jaz mislim.Motor moraš dvigniti,da lahko delač vsaj ca 80 cm in stati mora na sredinskem štenderju ,da je dovolj stabilen.Večino motorjev s tem dvigalom sploh nemoreš dvigniti saj bi deformiral izpušne cevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To stojalo PREMALO vdigne delati boš moral čepe ali kleče,tako vsaj jaz mislim.Motor moraš dvigniti,da lahko delač vsaj ca 80 cm in stati mora na sredinskem štenderju ,da je dovolj stabilen.Večino motorjev s tem dvigalom sploh nemoreš dvigniti saj bi deformiral izpušne cevi.

Saj teh 80 cm je lepo slišat, samo če imaš za poservisirat le svoj motor že portpiš tiste 0.5 do 1 ure, pa čeprav na kolenih. .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksno se vam zdi to stojalo? Se ga splaca nabavt?

www.interdiskont.si

Jaz ga mam za Dragstarja za čez zimo.

- mal težav spravit spodaj, ker je čoper nizek. Morata bit dva.

- podložit sem moral na dveh mestih z bukovimi deščicami, ker motor spod ni čist "flat"

Mogoče se ga bom pomladi lotil malo predelat, da bo imel vse postavke na pravih mestih.

Sicer pa OK. Drži brez problemov, motor lahko celo zapeljem po garaži sem in tja na kolescih.

Pa cena je (bila) tud čist ugodna.

LP, ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem teh stojal se mi zdi, ker motor samo dvigne in nič ne fiksira. Za olje zamenjat pa veruigo očistit in mazat je sicer čisto v redu. Če pa hočemo kakšen vijak čvrsto priviti ali ga odviti, so pa že šanse, da motor zvrnemo s stojala na tla. Višina pa se mi ne zdi tako problematična. Saj to stojalo je itak namenjeno bolj amaterskemu šravfanju, ko itak sedimo na pručki ali gajbi hladnega piva. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet - bo tole stojalo ok za monstra - je treba kaj zmeriti na motorju, al je vecina teh stojal nastavljivih ? Uporabljeno bo samo za Mazanje verige in zimski pocitek...

Tks!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Home made servisno stojalo za vola ubit. Komot plezaš po mopedu in zateguješ vijake:

[attachmentid=93220][attachmentid=93221]

[attachmentid=93222][attachmentid=93223]

post-499-1173296077_thumb.jpg

post-499-1173296121_thumb.jpg

post-499-1173296159_thumb.jpg

post-499-1173296209_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!