Skoči na vsebino

Bencin...kaj bi dodal? :)


Jebediah

Priporočene objave

APNka gre tud na petrolej (bencin + petrolej, 50:50), sam ti cilinder pregreje, pa ti pol ne gre nikamor vec. sam da gre na petrolej!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm enkrat razredčilo natoču čez zračni filter v našo kosilnico in razen tega da jo je dušil in da se je ful kadil ni bilo nobene pozitivne ugotovitve!! :P ;) :D :) <_< :rolleyes:

Za skuter pa bi res probal malo z benzom razredčen eter oz mešanico za malokubične motorje (mladitehnik lj)!!!Pa na ole ne pozabt!!! :D :P ;)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm enkrat razredčilo natoču čez zračni filter v našo kosilnico in razen tega da jo je dušil in da se je ful kadil ni bilo nobene pozitivne ugotovitve!! :P ;) :D :) <_< :rolleyes:

vrjetno ga je dusilo zaradi prebogate zmesi zrak-gorivo. :huh:

drugace pa sem js kuril aceton v moji bisvi APNki. 2 dl acetona na 6 l benicna + 2% Stihl olja. po treh tankih mi je motorna gred sla u qrac. aceton mesanico razmasti, samo sreco sem imel, da mi nista zacohala se bat in cilinder, ker se je to zgodilo pri 80 km/h (4. prestava) v ovinku s kovinsko ograjo. :( :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za use k se kregate glede osvinčenga bencina kregate. učasih je biu osvinčen bencin (98 modri če se ne motim), pol so ga pa pred leti prepovedal, zej se pa uliva noter zram benza (v starejše avte obvezn) NADOMESTEK svinca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da. ne poveca moci (mogoce za kak procent), hladi in podmazuje ventile (za kar je bil zadolzen svinec - to je pomembno predvsem pri 4T masinah), obenem pa ne onesnazuje okolice v taksni meri kot tezke kovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

MI SMO ETER MEŠAL Z BENCINAM (ETER 15%, BENCIN 85%) IN SMO GA NALIL V FIČOTA. FIČO JE ŠTARTOV PO ZADNJIH, NAJVIŠJA HITROST KI SMO JO DOSEGLI JE BILA 180 KM/H, VENDAR SE JE PO KAKŠNEM KILOMETRU KONČALO. KO SMO ODPRLI CILINDER NI BLO BATA NIKJER, SAM ENA PACKA JE BLA NOT, K JE BAT STUPIL!!!!!!!!!!!

RESNIČNA ZGODBA, PA ČE VERJAMETE AL PA NE!!!!!!!!

AŠE SKOZ MISLIŠ DA SE NIČ NE POZNA :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MI SMO ETER MEŠAL Z BENCINAM (ETER 15%, BENCIN 85%) IN SMO GA NALIL V FIČOTA. FIČO JE ŠTARTOV PO ZADNJIH, NAJVIŠJA HITROST KI SMO JO DOSEGLI JE BILA 180 KM/H, VENDAR SE JE PO KAKŠNEM KILOMETRU KONČALO. KO SMO ODPRLI CILINDER NI BLO BATA NIKJER, SAM ENA PACKA JE BLA NOT, K JE BAT STUPIL!!!!!!!!!!!

RESNIČNA ZGODBA, PA ČE VERJAMETE AL PA NE!!!!!!!!

AŠE SKOZ MISLIŠ DA SE NIČ NE POZNA  :hmm:

Ti nisi normalen :angry2: Kaj res mores vsepovsod smetit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja cudno ker jaz sem ga dal deci etra pa deci bencina pa je blo isti k**** <_<

kr naenkrat je pa frco ponorel pa sel po zadni, pa mi ga je strgalo iz rok pa se je baje pelal 150 ko smo odprli cilinder so bli not se sam batni obrocki :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil zazy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...

tale forum postaja tak brezvezn chat..

nekdo eno tako brezvezno butne vn pol se mu pa 3 strani smejite, namest da bi ga banali al pa neki... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...

tale forum postaja tak brezvezn chat..

nekdo eno tako brezvezno butne vn pol se mu pa 3 strani smejite, namest da bi ga banali al pa neki...  :SS

vsaj malo zanimivo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poznaš koga iz letališča...naj ti da mal kerozina.

Sej pony express je šou lepo..tistih 200m. sam potem je glava nekam odletela bat in cilinder sta bila pa tut skupi zlita :lol1: :lol1:

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Nemogoče, eter je zelo slabo gorivo.

Noben dodatek bencinu ne pomaga, če ni motor nastavljen za tisto gorivo.

Kako je pa bilo s tistim GP80? A ni tisto na eter letelo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na etanol oz. izopropilalkohol. Seveda pa je motor ustrezno nastavljen; višja kompresija, uplinjač, predvžig. Ni pa povečanje moči v v stilu "leti 200m pol pa stopi vse", saj to je BS. Na 100% alkohol kot je naš, se lahko pričakuje tam ene do max 20% povečanje moči.

Eter pa je zanič gorivo. Dodaja se dieselu ker pospešuje nastajanje detonacij (eter zdrži kompresijo samo do 4:1 nekje), ter recimo tudi starter spray ga ima not, za vžgat avto če noče palit na mrzlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

ma najbujš kupit uni svinc za v bencin k ga moreš dajet u kake stare avte pa še lepo diši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glej.... nekje na netu sm najdo da se furajo z nitrometanolom...=) Samo ta bencin je za modelčke avtomobilov.... (mašine so tam nekje od 2,5 ccm - 4,6......Ena dva imata tam nad 5 ccm....).... Ja jaz mam ta nitrometanol za prodat... (mam modelčke...=) draga stvar..=P pa zakon itaQ...=) ) no samo bencin ni glih poceni... TA bencin z imenom "TORNADO" je najbolši na tržišču za modečke.... Cena za 5Ł je 8-10K.....(cena v sit..) Zaj pa če se ti to splača pa sam gruntaj...=P če rabiš kliči..=)

Lp Nejc

P.S. nitrometanol je 18% (dobi se tudi več procentni ki tudi pride več €€€ )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!