Skoči na vsebino

skuter - statusni simbol razvajenih pamžev?


Anubis

Priporočene objave

vse kupujem sam. s skuterjem vred. za servise in registracijo dajo starci, bencin placujem sam.

Evo Mare a ni to najboljša kombinacija, saj zame je B) :P :rolleyes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok men je tut fotr kupu skuter, sam sm mogu met u šoli take pa take ocene. Pol sm pa pridno študero in "zaslužu" za mašinco.

In kaj točno ima fotr od tega, da si se ti pridno učil???

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povečano možnost, da ga bo takrat, ko bo za to goden v službo spravil in se ga s tem rešil s svojega hrbta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bregar, a ti loh čist točno povem kaj bo meu moj fotr od tega?? Lej, on men zdej plačeuje, omogoča, itd.... s tem pa pričakuje, da bom jes k bo on starejši skrbel zanj. Pokojnine so slabe, če jih bomo mi sploh mel, upokojnci pa tko al tko ne morjo skrbet sami zase, k ga zmer kej lomjo... tko da če ne druzga, bo vsaj to dubu nekoč. A veš k tisti starši k otroke jebejo, jih sekirajo, jih zapustijo... ostanejo na stara leta sami... in to ni lepo, tko k ni blo lepo do otrok da niso bli z njimi... to je vse začaran krog, tako se živi že stoletja, včasih so ble ogromne kmetije in velikooo otrok, zato da so delal... dons delajo stroji in je manj otrok. Mah bla bla, tist k me je razumu me je.

Druga stvar je (vsaj jes si tko predstavlam), da starci radi vidjo froce, kako uživajo se majo dobr in jim radi kupujejo igračke (spolh k so manjši)... tko k sm jes psu kupu igračko (enga plastičnga udojka), pa sm biv pol ful hepi k sm ga gledu kuko se je igrov z njo... pol je pa u igri še mt, k bi rada vidla da mam same petke u šol pa da se ful učim, pa da sm ful pridn... in če ne drugač me poskus podkupt. Mi smo pa dons moderni in sprejemamo podkupnine, tko k so ji dedki, pradedki...

Iz tega loh zaključmo, da iz vsega vsak neki potegne. Tko da fotr ma zihr neki od tega (če ne druzga se loh enkrat na mesec pelje s skuto v gostilno in se mal fulera(sploh če je tamau monteru nouga ZX-a :D ), pa je veseu k otrok...)....

AJDE :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja pripomba!!!!!!

Naš nadebudnež bo seveda dobil prevozno sredstvo,sam ne skuterja.....bo moral bit vsaj podobn TAPRAUMU motorju.

Kako???????

- razmere so pač take,da ima (žal) pri teh letih svoj vir denarja

- ko poravna svoje mesečne obveznosti,mu ostane lep kupček

- če varčuje..........................................=ostanek SIT

Ker je priden.............bo ata nekaj malega dodal!!!!!!!!!!! :(

Vse ostalo,bo plačeval sam.......razen registracije in kasko zavarovanja......smo pač v LJ,tam pa so tudi kraji kot fUžine,Jarše............ :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tisti ki dobijo skuterja in so doma blizu mesta/sole so res bol kot ne razvajenci. drugo je ce ste doma 3 ali vec km stran. sicer pa je meni cisto kul ker mi stari nemorjo tezit da bi se radi pelali, meni ne morjo dat kazni da se nebi smel pelat (ces, saj smo ti ga mi kupli). ne jebejo me glede predelav... torej je skuter cisto moj, kar mi pomeni vec kot prsparanih 300k in strah pred tem, da mi bojo star zaplenli kluce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede razvajenosti: Po tej logiki v mestih sploh ne bi nucal avtov pa tega. sej je avtobus pa se pel! Skuter je pač luksuz, sej takih k ga resno nucajo je zlo mal. Jest ga pač uporablam če grem v trgovino al pa k kolegom. Pač živimo 3km stran od mesta.

Z mojim skuterjem se tut starši vozjo. Sej če bo ker zgrnu vsaj vem da bo poravnav škodo. Če ker kolega zgrne ni pa nč kriv. Ti pa mej sfukan skuter. Jah, jebeš to :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me iz preprostega razloga - precej ignorantski odnos do realnosti je možno zaznat v vaših postih, da o resnosti (kot naprimer - "resna" debata kaj vse bi vlil v tank, da bi bolj šlo, kit komplet xyvrumroar, etc...). Se zavedate, da skuter ni motor? Koliko denarja dejansko porabite za vse mogoče in nemogoče navlake, ki jih obesite na ta brenčala, da bi iztisnili 0,028324 KM? Mogoče bi znalo razmislit kaj v tej smeri, ker konec koncev s tem delate prekršek, če pa ste že v prekršku a ni potem isti kurac, če si za ta denar kupite malo bolj resen motor in se vsaj vozite?

pokomentiral bi le tale del o friziranju: enim (recimo tud meni) je friziranje najvecji uzitek! aja, motor sem si kupil sam (delnice + pocitnisko delo + stipendija), vsa popravila pa registracijo tud, vsa olja tud, le za bencin mi starsa kdaj pa kdaj primakneta kakega jurja, pa se to mi najveckrat le posodita. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so stari skutera kupli za birmo in do danes, 2 leti kasneje sem za bencin porabla mogoče 2 jurja, drugač z njim nimam stroškov.edino kaj je blo-pridna v šoli.sem pol razvajena?:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ni fora samo o skuterjih, tisti ki se danes želijo res pokazati, morejo imeti že aprilio rs 50, mxa, rxa, yamaho dt 50, kako beto supermoto,... te pa so že 600.000! no js sm s pomočjo mame dal za istip, potem sem po 6ih mescih kupil yamaho dt 125 za 500.000, vse sam fnanciral, in še vedno je tako, dam sam za benz, olje, servise, gume sem sam kupil! glede dnarja pa ne vem od kje izvira??(babica, dedek, žepnina, birma, delo, tomos kosi so tudi biznis)pa na teen mi gre sigurno 4000 sit za benz, vsake 2 tedna 2.400sit za olje! to v normalnih poletnih pogojih ko grem skoraj vask dan na plažo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me iz preprostega razloga - precej ignorantski odnos do realnosti je možno zaznat v vaših postih, da o resnosti (kot naprimer - "resna" debata kaj vse bi vlil v tank, da bi bolj šlo, kit komplet xyvrumroar, etc...). Se zavedate, da skuter ni motor? Koliko denarja dejansko porabite za vse mogoče in nemogoče navlake, ki jih obesite na ta brenčala, da bi iztisnili 0,028324 KM? Mogoče bi znalo razmislit kaj v tej smeri, ker konec koncev s tem delate prekršek, če pa ste že v prekršku a ni potem isti kurac, če si za ta denar kupite malo bolj resen motor in se vsaj vozite?

Šminkiranje s skuterji ni razvojna stopnja motorista. Je deviacija polnih riti pamžev, ki ne vedo točno kam s sabo... Saj res da je težko in oh in uh....pa da ne gre posploševat...(če sem koga užalil - jebiga, vsi ziher niso taki ampak tisti, ki se počuti užaljenega zarad tega, je že prav da je užaljen...)

Svaka čast Anubis, zdej si pa dregnu tja kjer smrkavce boli :lol:

Js stokrat raj šparam pa kupm eno rabljeno 125ko kot pa skuterja pri tem pa mi niti pod razno ne kapne da bi šla tastare prosit za keš. Do takrat pa se furam na frčeku od stare mame k itak gre 50km/h - tok k skuter, kar je čist dovolj da si najprej naberem izkušnje.

Skuter pa, khm, 350k za kosilnco dat je mal mem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupit motor je bilo fifty-fifty s fotrom vse kar se tiče vzdrževanja pa je vse na meni.

Kaalen moja NSR se bo prodajala pozimi ali spomladi -> PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr kermu paše... jes mam pa 100X rajš stunanga skuterja, k pa 125ko. Men je avto-moto-tuning-styling&co., pou lajfa. Najljubši hobi, seveda bo bl pršu do izraza na avtu, ampak dobr. Sploh pa o 50km/h na uro ni govora, to je že nevarno, skos se morš umikat, ob robnikih vozt, sam izsiljujejo te... čez to mejo pa vsaka skuta poč frčaka!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentino Rossi si še nobenega motorja ni sam kupil ... prvega mu je oče, kasneje pa so mu jih dale kar tovarne ... a je on tudi razvajen pamž ? :blink: ;) :D :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentino Rossi si še nobenega motorja ni sam kupil ... prvega mu je oče, kasneje pa so mu jih dale kar tovarne ... a je on tudi razvajen pamž ? :blink: ;) :D :ph34r:

ne, ampak vrhunski motorist :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj da bi bil razvajen če mu je foter kupu motor? Sej zdej ma tolk dnarja da ga lahko odkupi od njega :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da bom se jst mal pameten..

Skuter sem si ubistvu sam kupil(mt je dala 30k, fotr pa je placal prvo reg.) kupil sem rabljenga za 180k sit, maksimalno ohranjen, z malossi gus kitom in đianeli jajcem, ubistvu napol zastonj, en ata je v 4ih letih naredu z njemu 3600km, pa se je pac odlocu da mu ne bo vec stal v garazi, ta srecnez sm postal jst :) , delov za predelavo si ne kupujem, ker so sami stoski, leti cist fajn sam mal velik pije, okol 10 sm nekak zracunov po kmecko.. bencin, mt se me je pocas navelicala, ampak se vseen kdaj pa kdaj pade kksn jurcek. Servise sam placam, to je pa to..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerad se kregam, ampak mislim da je naslov tele teme full nepošten do nas, ki pač nimamo šanse vozit resnejših zadev.

Če imamo skuterja, smo razvajeni pamži?

Veš, pač so nam motorji v veselje in so nam starši (ob našem sodelovanju) kupili skuterja, ko smo naredili tisti H izpit. Bi bilo bolje, če bi nam kupili APNe ali kaj podobnega? Slabše bremze, slabša konstrukcija ---> nakup motorja je za starše velika skrb in hočejo kupit vsaj nekaj sodobnega, ne pa da bo sinčku guma odpadla na drugem ovinku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko in jedrnato. :)

Se nekj pametnga morm napisat:

Dvajset let nazaj si bil najvecji car ce si imel apn-a, dons si pa povprecn car ce ti gre skuta 100km/h (po stevcu seveda :D :lol: )

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo bli v 6. klasu je bil pr nas najvecji car en sosolc k se je s fotrovim GSXRom 750 okol vozu... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

To se mi zdi dokaj provokativno vprašanje. Kaj tebe vbistvu briga, kako sem si kupu skuter. Lahko ti povem edino to, da ne kradem. Če ti dam samo namig, beseda "zavarovalnica" veliko pove. In hkrati tudi vse. Predelavo sem naredil, ker je 80km/h odločno premalo za magistralke. Začnejo te vsi prehitevat in tiščat ob rob vozišča. Ne hvala. Vsako jutro pa sem se vozu 13km v šolo (dokler nisem dobil avta). Drugače bi mogo na avtobus in potem še na vlak. Pa še nekaj. Nimamo vsi denarja, da bi si privočli motorje, drage zavarovalnine, rezervne dele in tisoč drugih stroškov. Pač izberemo skuter, ki je na začetku drag, potem pa poceni za vzdrževanje. Glede tega, da to ni alternativa motorju oziroma, da na njem ne moreš pridobivat motorističnih izkušenj se tudi nebi strinjal. Res je, da nima prestav in da je teža dosti manjša, ampak vozniki avtomobilov in drugih 4-kolesnih vozil ostajajo enaki. Pa brez zamer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko od vas nadebudnih mladcev si je skuter kupilo samih (delo med počitnicami, popoldansko delo, karkoli drugega) ter kolikim ta hec financirajo starši?

1. Kaj imata naslov teme »skuter – statusni simbol razvajenih pamžev« in vsebina teme skupnega? Ko sem prebral celotni tvoj post sem ugotovil, da skoraj vse skuteraše hočeš-nočeš tlačiš v isti koš. In to je tisto, zaradi česar odpisujem (ne zato, da bi se kaj šminkal – ker vbistvu je moj bivši skuter tak kot je bil ob nakupu – z izjemo blokad in predelave). Hočem rečt, da si napadel pač eno temo, ki se ti zdi prvak med nepriljubljenimi temami, ker je tukaj veliko mladine (ki jim je veliko stvari podarjenih, jih ne znajo cenit, sami pa se hočejo uveljavit med prijatli in postavit pred puncami). In dokaj provokativno nastrojen si dregnil v osje gnezdo. Povsod je šminkeraj. In najverjetneje je povsod prisoten v enaki meri. Nekaterim veliko pomeni, da imajo dober avto, drugim, da imajo dober traktor, tretji pada v ekstazo, ko vidi, da sosedje z zanimanjem občudujejo njegovo novo kosilnico, kravo, telička, štalo (čeprav je noter samo ena kura) itd. In če smo že pri tem, kdo je skuter kupu. Kupli so mi ga tastari, ker sem pač delal gužvo že odkar sem se rodil (čeravno ne za skuter, ampak alternativa je dobra) in dobil sem skuter, zaradi majhnih stroškov vzdrževanja. Še vedno ceneje prideš skoz kot s kakšno 125ccm. Zavarovalnica je financirala predelavo. Je še treba kaj dodat? 90% skuterašev, kar jih jast poznam, ima skuter za vožnjo in pridno nabirajo kilometre. Je pa tako, da je navadno velikost statusnega simbola premo-sorazmerna s uporabnostjo.

Zanima me iz preprostega razloga - precej ignorantski odnos do realnosti je možno zaznat v vaših postih, da o resnosti (kot naprimer - "resna" debata kaj vse bi vlil v tank, da bi bolj šlo, kit komplet xyvrumroar, etc...).

2. Posti so napisani v zajebanciji. Pač, mladina nekaj odkrije na vsespletju in potem popa na forum, s tem pa avtomatsko provocira ostale forumaše, da pišejo nazaj. In večinoma gre za zajebancije. Tisti, ki si bi res rad vgradil NOS za 130.000sit in s tem uničil kit, naj se javi. Gotovo nebo nobenega. Pač, mladi so še in fantazirajo, pa naj, sej teoretično je vse mogoče. Praktično pa si nobedn ne upa probat.

Se zavedate, da skuter ni motor?

3. Seveda, skuter je skuter (konstrukcija vsaj tako narekuje). Imamo pa 50ccm skuterje, 125ccm skuterje, 180ccm skuterje, 200, 300, 400, 500, 600 itd. Največja finta je, da sta recimo Gilera Runner 50ccm in Runner 200ccm popolnoma enaka modela. Torej konstrukcija 50ccm vzdrži tudi hitrosti večje od 120km/h. Pa jasno, sej zato pa francozi ne poznajo blokad na 50ccm skuterjih. Vsi so odblokirani že ob nakupu in država nič ne filozofira o raznih kolesih z motorjem (? – ala kolibri?), ki ne razvijejo na ravnini hitrosti višje od 50km/h. Verjetno bi te uspel prepričat, če bi en skuter spravu iz plastike in ti pokazal močan cevast okvir, ki se bi mu klanjal marsikateri 125ccm motor. Seveda je tehnika vožnje drugačna od motorja, saj je teža skuterja manjša, lažje se ga da popravljat v ovinikih itd. Ampak ceste ostanejo enake (polne ovir), tako, da je preganjanje s skuterjem v mladosti samo pridobivanje izkušenj z motor. Lahko ti motor obvladaš, ceste pa ne moreš nikoli. Lahko jo pa opazuješ še preden sežeš po kakšnem težkem motorju.

Koliko denarja dejansko porabite za vse mogoče in nemogoče navlake, ki jih obesite na ta brenčala, da bi iztisnili 0,028324 KM?

4. Za malo denarja se da iz skuterja stisnit kar dosti. 2T mašina pač. Meni je »stroške« predelave iz 50ccm na 70ccm krila zavarovalnica. In nikoli več se nebi vozu 80km/h po raznih magistralnih cestah, saj te vsak voznik prehiteva dobesedno na nož in te hoče porinit v obcestni jarek. 100km/h je pa že lepa potovalna hitrost pri kateri te le redkokdo prehiti.

Mogoče bi znalo razmislit kaj v tej smeri, ker konec koncev s tem delate prekršek, če pa ste že v prekršku a ni potem isti kurac, če si za ta denar kupite malo bolj resen motor in se vsaj vozite?

5. Seveda ni. Prva težava je v tem, da ima večina skuterašev »poceni« izpit do 50ccm. Torej jim ni, da bi kupovali kaj močnejšega, ker bi morali delat dražji izpit. Druga težava je pa ponovno v denarju, saj razne 125ccm stanejo že skoraj 1.000.000sit, karje enkrat več kot skuter, za predelavo pa navadno gre še 100.000sit. Pa si še vedno 400.000sit v plusu, leti pa oboje približno enako. Ampak spet vidiš samo skuteraše. Vbistvu bi bilo potrebno prijavit vsako spremembo na vozilu. In pomoje je bolj pereč, od enega skuterja, ki vzdrži tudi večje hitrosti, kakšen predelan avto (Yugo Remus), ki si ne zasluži tistih 180km/h (že zaradi zavor ne). Poleg tega je potrebno prijavit tudi, če si dal namesto 185 dimenzije, 205 dimenzijo gum (kar jih spet dosti dela). Ne razumem tudi tega, da kupiš malo bolj resen motor in se vsaj voziš. A skuterji so pa za potapljanje? Poznam enega, ki ima na Aeroxu 50.000km+. Verjetno nas je večina kupla skuterje iz razloga, da bi se z njimi vozli. Verjetno smo vsi zastrupljeni s večjimi motorji in skuter ponuja najboljše nadomestilo in majhne stroške vzdrževanja.

Šminkiranje s skuterji ni razvojna stopnja motorista. Je deviacija polnih riti pamžev, ki ne vedo točno kam s sabo... Saj res da je težko in oh in uh....pa da ne gre posploševat...(če sem koga užalil - jebiga, vsi ziher niso taki ampak tisti, ki se počuti užaljenega zarad tega, je že prav da je užaljen...)

6. Seveda ni šminkanje s skuterji razvojna stopnja motorista! Šminkanje ni nič druga, kot samo šminkanje. Verjetno pa se večina strinja, da bo kansneje presedlala na večji motor in preko skuterja spoznava cesto in razmere na njej. Šminkanje je povsod, pa verjetno bore malo v skuterizmu, saj so vsi skuterji plastični in se jim kaj dosti več ne da dodati. Meni se zdi, da je večina šminkeraja med čoperisti, ki k originalnim 250kg teže motorja, dodajo še za 100kg smrtnih glav, resic, sisibarov itd.

Pa nočem dobit sedaj malo morje izgovorov - jaz nisem tak, pa on ni tak, pa naša družba ni taka...jaz to počnem samo zaradi...bla,bla,bla...pa spet nisem tak...

7. Jas nisem tak :P :)

Lep pozdrav tudi tebi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki to si pošteno napisal.

Aja da še jaz povem kak sem pršu do scooterja.

Prvotno je bil od mojega brata, ki pa je zdaj star že 21 let in se več ne vozi z scooterjem in mi ga je podaril.

Bencin, olje servise plačujem sam (serivsov je zelo malo hvala bogu) Registracijo in take zadeve plačajo doma.

Glede predelva mam pa sam blokade zunaj zdej pa šparam za nov auspuh :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!