Skoči na vsebino

skuter - statusni simbol razvajenih pamžev?


Anubis

Priporočene objave

Zanima me koliko od vas nadebudnih mladcev si je skuter kupilo samih (delo med počitnicami, popoldansko delo, karkoli drugega) ter kolikim ta hec financirajo starši?

...

7. Jas nisem tak :P :)

Lep pozdrav tudi tebi!

Zelo lepo in smiselno. Tudi dobro argumentirano.

Sumim da je veliko "odraslim" motoristom tvoje pisanje nekaj povsem jasnega in se v bistvu ukljucujejo (....mo?) v to debato iz cistega dolgcasa in zelje po tem da bi povsod pametovali. Vsake tolk casa pa je vseeno fajn, ce kdo (kot npr. ti) napise kaj mocno avtenticnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si prebereš malo poste od tomozukija al pa une ko je bil še tomosaki boš videl ga zna govort oz. pisat :)

aja, lepo napisano, ziher si mersikateremu zavezal usta :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od takrat, ko sem bil jaz 'nadebuden mladec' pa do danes, se na tem področju pravzaprav ni nič spremenilo. Včasih smo pač furali pony expresse, pa tomose - od 2 do 5 brzincev. Nekateri smo si mopede prislužili sami, drugim so jih kupili starši, kakor je kdo mogel.

Prav tako smo jih stalno 'šraufali', frizirali in lepšali, kot danes mladina skuterje.

In... tudi mi smo bili objestni, delali prometne prekrške, bežali pred policaji...

Pa še čelad ni nihče nosil, ker niso bile predpisane !

Žal pa je tako, da previdnost največkrat pride šele z izkušnjami in leti.

Je pa dandanes promet neprimerno bolj gost in nevaren, kot v včasih. Zato pa, mladi motoristi - ko ste na cesti, pamet v glavo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si prebereš malo poste od tomozukija al pa une ko je bil še tomosaki boš videl ga zna govort oz. pisat :)

... in kaj zdej? Te moti, da sem se strinjal z njim al kaj? Sej vidm, da zna pisat in to sem tut napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nič me ne moti. Pravzaprav me veseli, da se stinjaš z njemu, ker smo vse prevečkrat deležni nekega zatiranja, češ: mulc, ti si še neumen in mlad, zato nimaš prav. Pa s tistim sem samo hotel povdarit, da vedno piše take poste in ne nabija kokor recimo jest :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko od vas nadebudnih mladcev si je skuter kupilo samih (delo med počitnicami, popoldansko delo, karkoli drugega) ter kolikim ta hec financirajo starši?

1. Kaj imata naslov teme »skuter – statusni simbol razvajenih pamžev« in vsebina teme skupnega? Ko sem prebral celotni tvoj post sem ugotovil, da skoraj vse skuteraše hočeš-nočeš tlačiš v isti koš.

Če si boš še enkrat prebral vprašanje, boš morda uvidel, da vas ravno zato sprašuje, ker noče vseh skuterašev hočeš-nočeš tlačiti v isti koš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko od vas nadebudnih mladcev si je skuter kupilo samih (delo med počitnicami, popoldansko delo, karkoli drugega) ter kolikim ta hec financirajo starši?

meni se zdi ta PRAVOKACIJA kot ces da je skuter statusni simbol razvajenih mulcev, torej ce imas/vozis skuter si potemtakem neodgovoren pamz.

skuter nenazadnje vozijo tudi ateki, tud ze ksno babico sm vidu..............

a zenski spol si pa z to svojo trditvijo pa cist izvzel........

btw: star sem 20 let in verjetno nisem vec smrkav, ali pac?????

btw2: za vse kar imam in z orodjem s katerim sraufam sem si nabavil popolnoma sam (mogoce z kasno izjemo)........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko od vas nadebudnih mladcev si je skuter kupilo samih (delo med počitnicami, popoldansko delo, karkoli drugega) ter kolikim ta hec financirajo starši?

1. Kaj imata naslov teme »skuter – statusni simbol razvajenih pamžev« in vsebina teme skupnega? Ko sem prebral celotni tvoj post sem ugotovil, da skoraj vse skuteraše hočeš-nočeš tlačiš v isti koš.

Če si boš še enkrat prebral vprašanje, boš morda uvidel, da vas ravno zato sprašuje, ker noče vseh skuterašev hočeš-nočeš tlačiti v isti koš.

Zanima me iz preprostega razloga - precej ignorantski odnos do realnosti je možno zaznat v vaših postih, da o resnosti (kot naprimer - "resna" debata kaj vse bi vlil v tank, da bi bolj šlo, kit komplet xyvrumroar, etc...). Se zavedate, da skuter ni motor? Koliko denarja dejansko porabite za vse mogoče in nemogoče navlake, ki jih obesite na ta brenčala, da bi iztisnili 0,028324 KM? Mogoče bi znalo razmislit kaj v tej smeri, ker konec koncev s tem delate prekršek, če pa ste že v prekršku a ni potem isti kurac, če si za ta denar kupite malo bolj resen motor in se vsaj vozite?

S temle nas je že stlačil v isti koš.

1. Skoraj večina nas sodeluje v postih o NOSu in podobnih prčkarijah. Tudi jas, čeprav sem mnenja, da nas večina prebira te zanimive gluposti in odpisuje v zajebanciji. To ni podlaga, po kateri bi nas sodil, da smo šminkerji in da imamo skuter samo zato, ker v našo, že tako dolgočasno življenje ne pride nič novega.

2. S tem, ko pravi, da si na skuter obešamo takšno in drugačno šaro, da bi pridobili na konjih in hitrostih spet posplošuje in ponovno to ni podlaga za to, da selekcionira šminkeraj od zaresne vožnje. Torej, če imaš 50ccm (recimo lahko tudi odblokirano), si potencialni voznik motornega kolesa (ker si zaresen voznik), če pa imaš 70ccm in kup stvari poleg, ki delajo skuter hitrejši pa si šminker. To nebo držalo. Večino vsi na forumu imamo oziroma smo imeli na skuterjih takšne in onake modifikacije, ki si jih navadno nismo montirali zato, da bi tekmovali, keremu bolj gre in se trkali z glavo v zid zaradi 2km/h, ampak smo pač pohitrili naše konjičke, da bi na magistralnih cestah ne bili ogroženi, ampak konkurenčni ostalim vozilom (beri: da bi brez težav dosegli brzino 90km/h). Kaj mislim s "ogroženi" verjetno vedo samo vozniki skuterjev in mopedov, ne pa tudi motoristi. Finta je namreč, da kak se začneš vozit 80km/h te prehiteva vse živo, od Porschejev do Pejekov, ki komaj premagujejo 82km/h in s tem gredo v škarje, te zrivajo s ceste, da o tovornjakih ne govorim.

3. To, da smo pa v prekršku pa se ponovno navezuje na drugi odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

PS: Deleted zadnjih cca 30 postov. Ok, sej ce sami ne cenite svojih postov, jih jaz tudi ne bom. Zasli ste s teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!