Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Ja možnost prestopa je.. Vprašanje je samo, če bo kakša avtošola hotela sprejet, glede na to, da s tabo ne bo imela profita, razen še kakšne ure vožnje in izpitne.. Se pa še vedno lahko najde avtošola, ki bo pripravljena narest uslugo za dobro ime :) Pokliči malo naokoli in povprašaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm jih mel prav tko z glavno vred 8ur. Pomoje je vse skup odvisno predvsem od tvojga znanja in tudi malo od inštruktorja!

Delal pa sm prav tako v RELAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi meni so recimo na zavarovalnici želeli naprtit še + za voznika začetnika ( ko sem motor zavarovala), sem rekla, da to jaz nisem....pa me je tip hotel prepričat v stilu "mačo , jaz vse vem ti si pa tko al tako ženska" ..pa sem rekla, da se bom obrnila na malo bolj sposobne zavarovalnice....je hitro nardil tako ,da je prav... :D

no...mimo vsega pa...ni treba lih pit in vozit nmotorja...tudi če nisi začetnik v prometu... :huh:

Kaj pa če registriraš motor in sploh nimaš vozniškega dovoljenja? Kaj pa v takšnem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če registriraš motor in sploh nimaš vozniškega dovoljenja? Kaj pa v takšnem primeru?

.. v primeru prometne nesreče vrneš vse, kar zavarovalnica izplača + kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En sošolc gre delat za avto izpit, pa mu je inštruktor reku da v roku enga mesca pridejo neki novi zakoni ven dost strožji za kategorijo A in da naj gre še to pisat, da bo po starem zakonu mel.

Nekaj sem pa po radiju slišal, zapomnil sem si pa samo da bi za neomejeno dobili šele pri 24letih.

Ve gdo kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišlo mi je na uho, da se nam obeta sprememba zakona (samo predlog) za dodeljevanje vozniškega dovoljenja. Med kategorijami se bo preskakovalo z obveznim preizkusom. Če boš imel pred prestopom na A kategorijo že A2, boš lahko polno A dobil pri 20 letih. Če boš šel delati izpit pri recimo 21 letih, boš polno A dobil šele pri 24 letih.

Več o tem piše v Motoristu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. v primeru prometne nesreče vrneš vse, kar zavarovalnica izplača + kazen.

Kdor nima vozniškega izpita sploh ne bi mogel oz. smel kupit motrnega vozila bilo kakšnega...ne novega ne rabljenega :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor nima vozniškega izpita sploh ne bi mogel oz. smel kupit motrnega vozila bilo kakšnega...ne novega ne rabljenega :nono:

to pa je smešna izjava...kdo te preverja ob nakupu al imaš izpit za avto al motor??

drugače pa smo skoraj vsi nardili izpit z manj kot 16imi urrami...kolko se spomnim sem takrat gledala po zakonu..piše , da so ( ne vem kolko) ure priporočljive....edino kar je obvezno je izvedba vseh vaj....mislim ,da jih je res 17..sam to ne vem točno...

halls....kot so ti povedali...ti si tisti ,ki mora poskrbet, da imaš zavarovannje, ki ti ustreza..torej plačaš ssam , vse stroške nesreče...

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa je smešna izjava...kdo te preverja ob nakupu al imaš izpit za avto al motor??

drugače pa smo skoraj vsi nardili izpit z manj kot 16imi urrami...kolko se spomnim sem takrat gledala po zakonu..piše , da so ( ne vem kolko) ure priporočljive....edino kar je obvezno je izvedba vseh vaj....mislim ,da jih je res 17..sam to ne vem točno...

halls....kot so ti povedali...ti si tisti ,ki mora poskrbet, da imaš zavarovannje, ki ti ustreza..torej plačaš ssam , vse stroške nesreče...

Moje vprašanje je bilo samo teoretično! Ne rabite skrbet zame! :D Te stvari mam pošlihtane. Motorja pa nimam. Še!

Hvala za odgovore!

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj nas pol matraš, madona.... :D

Pa menda ja nisi mislila,da sem kamikaza brez izpita in z mašino 100 + konjičev? :P

Brez skrbi se lahk prpeleš na Koroško! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v

Js sm meu sicr za 125-ko 8ur..lahko bi še manj mel (Relax) sam sm mel kr scene ene parkrat tam po križiščih na začetku hah :krneki:

Nebi mogu imet manj, ker je to minimalno število ur za izpeljavo celotnega programa. Prva ura je na poligonu, na neprometni površini, druga na cesti po mestu, pol je 2x po 2 uri nočna, šele po teh 6ih urah je lahko društveni izpit in če res znaš vse je 8 ura lahko že izpit.

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor nima vozniškega izpita sploh ne bi mogel oz. smel kupit motrnega vozila bilo kakšnega...ne novega ne rabljenega :nono:

bla bla bla, potemtakem jaz rečem, kdo ne nardi vozniškega izpita manj kot v 13 urah tut ne sme na cesto, ker je motorično nesposoben...

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor nima vozniškega izpita sploh ne bi mogel oz. smel kupit motrnega vozila bilo kakšnega...ne novega ne rabljenega :nono:

Ti to resno? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti to resno? :lol1:

Saj po eni strani ima prav. Ne vem zakaj bi bilo to tako smešno. Če nisi star 18let, ti tudi ne bi smeli prodat alkohola in cigaret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj po eni strani ima prav. Ne vem zakaj bi bilo to tako smešno. Če nisi star 18let, ti tudi ne bi smeli prodat alkohola in cigaret.

sej smo, če je vsepovsod 18 omejitev pa naj jo tudi za A kategorijo dajo- nevem zakaj si tu morjo neke po svoje zmišljevat...sicer pa, me baš briga za tele zakone, zarad mene lahko ju3 dajo 35 let mejo za neomejeno... :lol1:

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej smo, če je vsepovsod 18 omejitev pa naj jo tudi za A kategorijo dajo- nevem zakaj si tu morjo neke po svoje zmišljevat...sicer pa, me baš briga za tele zakone, zarad mene lahko ju3 dajo 35 let mejo za neomejeno... :lol1:

pravi tiger si ja. Moj idol :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi ste tigri ko tukej bedarije okol trosite.

Nebi mogu imet manj, ker je to minimalno število ur za izpeljavo celotnega programa. Prva ura je na poligonu, na neprometni površini, druga na cesti po mestu, pol je 2x po 2 uri nočna, šele po teh 6ih urah je lahko društveni izpit in če res znaš vse je 8 ura lahko že izpit.

Preberi malo po forumu kako lepo veselo opravljajo tudi izpite za avto z manj kot 15 urami. Zakon tu nima veze, odvisno je od avtošole.. mislim ma zakon veze, samo kako se to upošteva pa je drugo.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti to resno? :lol1:

In kaj je to smešnega................kdo se ima pravico po tvojem brez vozniškega in še po vrh brez reg, motornega vozila voziti po cesti ne glede na starost.....kako bi reagiral, če ti nekdo tak povzroči materialno škodo ali povozi otroka. :BUA: .....a vzdrži to presojo :?

NejcZ'.....bo še treba malo mleka popit!!! da te ne bodo tigri snedli...zdaj pa pst.

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešnega? Dejte se poslušat. Motorna vozila se lahko uporabljajo še za druge stvari kot samo za vožnjo po teh javnih cestah. Marsikdo se vozi brez izpita, tega neboš ustavu nikol nikdar, tudi tega ne da je marsikdo z izpitom 28x bolj nevarn kot tisti brez. Zakon je zakon, drži se ga pač ne, že od nekdaj. Kolk se bo kdo držal zakona je čist njegova odločitev, pač odgovarja za svoja dejanja. Itak da če nardi pizdarijo da ni vredu, ampak ne mormo nič nardit proti tem, to ti je verjetn jasno?

+zanimivo slikco maš to. A to se lahko? :P

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je to smešnega................kdo se ima pravico po tvojem brez vozniškega in še po vrh brez reg, motornega vozila voziti po cesti ne glede na starost.....kako bi reagiral, če ti nekdo tak povzroči materialno škodo ali povozi otroka. :BUA: .....a vzdrži to presojo :?

NejcZ'.....bo še treba malo mleka popit!!! da te ne bodo tigri snedli...zdaj pa pst.

kako pa bi ti reagiral, če ti motorično nesposobna krula, ki ne zna niti parkirat avta, povozi otroka, kljub temu da ma vsa vozniška dovoljenja in vse registrirano in oh in sploh...zdaj pa pst

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi ste tigri ko tukej bedarije okol trosite.

Preberi malo po forumu kako lepo veselo opravljajo tudi izpite za avto z manj kot 15 urami. Zakon tu nima veze, odvisno je od avtošole.. mislim ma zakon veze, samo kako se to upošteva pa je drugo.

Preberi ti boljše kaj sem napisal: Po zakonu ni omejeno število ur, omejitev je le ta, da se vse vaje izpeljejo. Vaje se lahko združuje v skupine, ena ura mora bit na poligonu, 1 na prometni površini v mestu, pol 2krat nočna vožnja po 2 uri skupaj, nato lahko delaš društveni in 8 ura je lahko glavna vožnja. Pod 8 ur nemoreš pa je lahko avtošola ta ali ona. Verjemi mi, nikakor pa nisem reku da je omejitev 15 ur, ker ni niti vaj toliko ampak jih je več! Verjemi mi, ker sem v tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa bi ti reagiral, če ti motorično nesposobna krula, ki ne zna niti parkirat avta, povozi otroka, kljub temu da ma vsa vozniška dovoljenja in vse registrirano in oh in sploh...zdaj pa pst

ojoj, ubugi narod na takem duhu :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako, sem poklical tudi druge avtošole...Pravijo, da je št. minimalnih ur res 8-9, je pa stalna praksa okoli 15 ur. Na Ptuju baje še posebej komplicirajo glede tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!