Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Šipica že pripomore za telo, vratne mišice pa vseeno pri malo hitrejši vožnji trpijo. Odvisno tudi od čelade. Čeprav je meni zephyr bolj všeč brez šipe je kar priporočljiva stvar pri daljših vožnjah. B) Tudi en moj komentar je izginil kdo ve kam :?

Popravljeno . Popravil boys
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

boys, si že menjal tesnilo pokrova ventilov? kolko te je koštalo? Jaz mam sedaj motor na servisu (čudni zvoki :rolleyes: iz predela ventilov oz. odmičnih gredi), upam, da hitro zrihtajo..

evo, da še jaz prispevam nekaj slikic

post-16576-1223709941_thumb.jpg

post-16576-1223710050_thumb.jpg

post-16576-1223710349_thumb.jpg

post-16576-1223710499_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lepi, lepi strojčki ni kaj. Ja, tesnilo sem zamenjal, sedaj ne masti več. Cena tesnila ni bila prehuda, pošraufal sem pa sam. .)

Kaj si pa ti kaj zrihtal s svojim, so ti ga porihtali? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, motor doma, prede ko mucek spet (če verjameš--kawasakijovo jamranje pač, hehe). Motor gre lepše kot prej, ventili so res poštimani sedaj, fergazerji tudi, zamenjali so se tefloni, vse dihtunge , celovito se je sčistla glava motorja...Upam, da bo zdaj...Aja, še akumulator je nov..

Pomlad kje si? :whistle:

LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super da si zrihtal kaj pa je blo krivo, ventil al kaj?

Ja kar se pomladi tiče, mislim da ta zima že predolgo traja. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super da si zrihtal kaj pa je blo krivo, ventil al kaj?

Ja kar se pomladi tiče, mislim da ta zima že predolgo traja. :rolleyes:

en ventil je zezal ja..ma kurc gleda mrzlo, jaz se grem danes vozit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

jou zephyristi a spite? :whistle:

Nekaj sem ustvarjal na zadku zephirja in nastalo je tole (držalo tablice in drugi smerniki).

Preko ebaya sem kupil celoten notranji zadek (da ne bi mojega razrezal) in nato lepo z škarjami za železo začel rezat. Po rezanju sem robove malo pobrusil z brusilko, pobarval in voila... Nosilčke za smernike sem uporabil kar te ko so v originalu. Zadek je zaradi tega, ker sem pomaknil luč bolj noter sedaj krajši za ene 2 cm..Za držalo tablice pa sem uporabil rostfrei (2mm), ki sem ga na oblikovan zadek prinehtal. Simpl ko pasul.. :naughty:

Lp Boštjan

post-16576-1229617075_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, fajn si to zrihtal izgleda dobro, daj še eno sliko od strani da vidimo kak zgleda. :worship:

Sam že nekaj časa primišljujem o tem, vendar se nekak ne spravim zraven.Samo jaz bi ga malo bolj skrajšal, vendar moraš pol tudi tisto plastiko rezat pa nazaj varit pol je pa to že malo večji strošek pa dela tudi kar nekaj. Pa še dvignil bi ga malo odzadaj. Samo zdaj moram porihtat prvo čoperja, pol pa pride zephyr na vrsto.

Eno par zlo lepih predelav sem videl na Nemškem Zephyr forumu. :rolleyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lepo na ebayu dobil celotno tisto črno plastiko za 10 eur. Potem pa sem vse porezal, tako da sem lahko ohranil nosilec za luč in smernike in dodal tisti rostfrei (ki je bil zraven z črno plastiko zadka, saj je nemec imel tisto njihovo malo tablico gor privito :P ). Vse skupaj me je stalo torej 10 eur pa nek drobiž :krneki: Zdaj maš ravno 2 zadka ne ebayu, ki nimata fiksne cene, tako da bota pomoje šla tudi za nekje 10-15 eur.

Sliko iz strani morem eno še naredit, samo zdaj nebom šel mopeda ven vlačit, ker je tako lepo vreme :grrr

Edino kar me sedaj še moti je to, da so smerniki preveč zadaj, morali bi biti bižje k tablici. Mogoče še to naredim čez zimo...

Jaz sem tudi študiral, da bi ga dvignil (dobiš na ebayu včasih kake rabljene kose za dvignit za okoli 50 eur, drugače pa novi okoli 130 eur), samo potem čudno zgleda z to 150 gumo. Sicer paše gor felna od ninje letnika tam okoli 1998, ali pa od zr7, samo se mi zdi brezveze, ker moreš potem neke distančinke nove pa kaj vem kaj še vse...Bi pa lepše zgledal z eno 170 zadaj ja B)

A si na Zephyrfreunde gori?

Lp Boštjan

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bo pa treba malo ebay pogledat.

Ne, na zephyrfreunde še nisem bil, bo pa treba malo pogledat, vendar pa kar pogosto brskam po IG ZEPHYR FORUMU ne sodelujem pa v kakšnih debatah ker moja nemščina pa zopet ni tako dobra. Najdeš pa kar dosti informacij kar se tiče teh motorjev, saj tu pri nas niso kaj dosti poznani (na žalost), pa še tisti ki jih poznamo nismo lih preveč dejavni na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

---Nekaj sem ustvarjal na zadku zephirja in nastalo je tole (držalo tablice in drugi smerniki)....

Dobro, Boštjan, kaj ti prodajaš ta motor, ali ga boš celega razrezal ? Ravno begam za denarjem, tvoj pa je čedalje manj originalen :naughty:

Upam, da bo prodaja šla tako kot lani, torej imam še par mesecev cajta za premislek. Sem ti lepo rekel v Lukavcih, da mi pošlji PM, ko se naveličaš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je še vedno čisto originalen, razen zadnjih stopalk in smernikov, ter seveda sedaj zadka. Vse originalno je ZRAVEN!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, Boštjan, kaj ti prodajaš ta motor, ali ga boš celega razrezal ? Ravno begam za denarjem, tvoj pa je čedalje manj originalen :naughty:

Upam, da bo prodaja šla tako kot lani, torej imam še par mesecev cajta za premislek. Sem ti lepo rekel v Lukavcih, da mi pošlji PM, ko se naveličaš.....

S teboj in s tvojo partnerko sem se takrat pogovarjal tam?? :hmm: Nisem vedel da si dejaven na motosvetu.

Kaj morem, hitro se naveličam stvari, pa če ravno sedaj, ko sem motor porihtal kot se za tak motor spodobi. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

motor prodan :cry: malo bo hudo, je le nekaj posebnega, vendar bomo preživeli.

Edino kar me tolaži je, da je prišel v prave roke.

Upam, da še vidim, slišim kaj o motorju kdaj (ane lasagna ;) )

Lp Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je uradno v ročicah SuzyQ, bo tudi vnaprej tako lepo zglancan.

Lepo si skrbel zanj, zato te bo še kaj obiskal.

Mater, ka to lepo puli. Pri -3 vleče ko šus. Pri 120 je res ledeno pihalo pod čelado, ostalo brez pripomb.

Hvala tudi za trud po Ptuju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

In potem vse tiho je bilo. Zephyristi kaj je z vami, tudi novopečeni. :D

Aja, zimsko spanje. :P

Pa dajmo eno slikico:

post-10531-1234161553_thumb.jpg

Pa še eno:

post-10531-1234161514_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še pomnite, ko sem pred časom jambral kako Zephy nekaj niha v ovinkih...Zadeva odpravljena in moj sum je bil pravi - samo gume so bile tiste, ki so bile krive za vso sranje :wacko: skorajda ne gre verjet, a je res. Nabavil sem nove Continental SportAttack za sprednjo in RoadAttack za zadnjo (za hec sem vzel Continental, da vidim kako se te gume obnesejo, pa še domenzijo sem za hec vzel večjo - torej 160/60-17). In neverjentno se pokaže motor kot izjemno lepo vozen, tudi pri večjih hitrostih je nadvse stabilen, v ovinku je kar naenkrat dober in zanesljiv občutek, čuti se oprijem...svašta! :) Tako da izgovori, kot so - "to je motor stare koncepcije, to se ne more dobr pelat"... zame niso izgovor! hehe (brez zamere, pa ful vam vsem vseen hvala!)

no sam da je vse kot treba, zdaj se bomo pa še kam zapeljali z njim! Aja kaj je še bilo pozimi storjenega - dobil je nove svečke, nov filter za zrak, nov filter za olje in seveda tudi olje :), malo sem ga spucal, to je pa tudi to. Ostalo je bilo narejeno 2 leti nazaj se mi zdi, tako da bo sedaj za nekaj časa menda OK. Edinole obnovitve vzmeti se še nisem lotil...ma bomo videli, ko nanese kaj odvečnega denarja.

pa LP vsem trem (al kolk vas že je ostalih) Slovenskim Zephyristom, pa ostalim tud. ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so trije zephyristi in ena zephyristka :D

Maš kako sliko od motorja, da vidim kako zgleda zadnja guma 160?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so trije zephyristi in ena zephyristka :D

Maš kako sliko od motorja, da vidim kako zgleda zadnja guma 160?

A tako, lepo! :) Slike nimam, bo pa slej ko prej, ko kam pičima s punco...prej dvomim da bi ga glih na dvorišču nekaj slikaril..he. S teboj se pa tak nimam kaj menit, k tako ali tako ne veš ker motor bi ti bil dober (na avto netu ne misli da nisi opažen...JAO!)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ne veš zaledja zgodbe o prodaji, tako da bodi tiho :P

Je pa 100%, da ko bom spet imel motor in bo zephyr med oldtimerji, ki jih bo možno uvozit iz nemčije, da si nabavim eno 1100 tko.... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Zephyr je obut v 160 dimenzijo odkar sem ga kupil uporabljam pa že drugi komplet Dunlop qualifier in sem zaenkrat zadovoljen z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!