Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

@Funakoshi

Na svetu bodo vedno razviti in nerazviti, bogati in siromašni, ...

Tako je na svetu bogati zahod-siromašni vzhod, v Evropi recimo Nemčija - Portugalska, v bivši yugi Slovenija - Kosovo, današnja Slovenija LJ - Haloze, ... , moj sosed - jaz, jaz - drugi sosed.

Ti in jaz pač imava srečo, da sva se rodila kjer sva se. In večino stvari imava zaradi kraja rojstva in ne ker bi za to bila zaslužna edino sama. Kaj bi sedaj imela, če bi se rodila neki revni etiopski družini? Hišo, motor, službo, ...? Ali pa če bi se rodila angleški kraljevi družini? Koliko zaslug bi imela za vso bogastvo, ki bi ga podedovala? Samo eno zaslugo, da sva se rodila na pravem mestu.

In potem mi nekdo tumba o tem, da se vsi otroci rodijo enaki in z enakimi pravicami. Večina jih je že v štartu močno hendikepiranih zaradi svojega rodovnika. Da ne govorim o tem, da je nadaljna usoda (izobrazba) po večini odvisna od finančnih zmožnosti staršev in ne le od nadarjenosti otroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Funakoshi

Na svetu bodo vedno razviti in nerazviti, bogati in siromašni, ...

Tako je na svetu bogati zahod-siromašni vzhod, v Evropi recimo Nemčija - Portugalska, v bivši yugi Slovenija - Kosovo, današnja Slovenija LJ - Haloze, ... , moj sosed - jaz, jaz - drugi sosed.

Ti in jaz pač imava srečo, da sva se rodila kjer sva se. In večino stvari imava zaradi kraja rojstva in ne ker bi za to bila zaslužna edino sama. Kaj bi sedaj imela, če bi se rodila neki revni etiopski družini? Hišo, motor, službo, ...? Ali pa če bi se rodila angleški kraljevi družini? Koliko zaslug bi imela za vso bogastvo, ki bi ga podedovala? Samo eno zaslugo, da sva se rodila na pravem mestu.

In potem mi nekdo tumba o tem, da se vsi otroci rodijo enaki in z enakimi pravicami. Večina jih je že v štartu močno hendikepiranih zaradi svojega rodovnika. Da ne govorim o tem, da je nadaljna usoda (izobrazba) po večini odvisna od finančnih zmožnosti staršev in ne le od nadarjenosti otroka.

Kako pa pojasniš dejstvo, da se je današnja "zahodna civilizacija" začela rojevati prav v teh kriznih delih sveta, ki je prežet z islamom. Dostikrat slišimo, da je vzhod je zibka zahodne civilizacije. Kako je možno, da so perzijci, stari egipičani in ostali vzodnjaki izumljali, za svoje čase, tako revolucionarne stvari, kot je kolo, papir, pisave, astronomijo... na istem geo-področju, kjer živijo ti narodi, ki so do danes ostali na istem nivoju, kot so bili njihovi pra-pra-pra-...-pra-predniki (oz. nekateri še na slabšem)? Torej naravne danosti niso takošna ovira, da se nebi razvijali... OK krompirja v puščavi res ne moreš zasaditi, kaj pa ostale stvari? Za primer si lahko vzamemo kitajce... Tudi oni so v "starih cajtih" izumljali in modrovali, danes pa se razvijajo in izdelujejo svega i svašta stvari. Kmalu bodo postali (če že niso) vodilni v vrhunski elektroniki, tekstilstvu, športu... U name it! Pa jih ne vidš vsak dan kurčit čez zapad. Verjetno zato, ker nimajo časa, ker preveč garajo in si dvigajo blagostanje... :hmm: Tako ima nek kitajček verjetno res več možnosti, da bo dobil najnovejši mobitel in liter kokakole (maokole :? ) kot njegov vrstnik, ki so mu že ob rojstvu porinl AK-47 v roke in mu polnijo glavo z vse sortami zamerami, kako je on zafrustriran revež zaradi grdih zahodnjakov, ki mu ne dajo novih Nike-ic, namest, da bi ga naučil nekaj delovnih navad.

9yogunman2vv.th.jpgalaqsakids012ls.th.jpgbabygunman016df.th.jpg

:SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Funakoshi

Če bi malo prebral zapise o takratni klimi, bi ugotovil, da se takratna plodna tla in gozdovi ne morejo primerjati s sedanjo puščavo. Recimo kot primer, še stari Rimljani so pred dvatisoč in nekaj let sekali les v gozdovih danajšnje Sahare, da ne pišem o cvetočih mestih v Anatoliji. Nekaj k razvoju znanosti in miselnosti pripomorejo tudi ugodni življenski pogoji. Veliko pa je sigurno tudi odvisno od miselnosti voditeljev (takšnih ali drugačnih). In Turki so tu naredili precej škode. Kot bi dejal moj deda: Ostali so za cajtom. In z njimi vred vsi podjarmljeni narodi.

Kitajci si ne upajo niti dihat, kaj šele govorit. Spomni se kaj se je zgodilo študentom, ki so hoteli malo sprememb.

Tudi ti muslimani, ki sedaj udrihajo čez zahod in zažigajo zastave, poslopja, ... , si tega niso izmislili sami in spontano. Za njimi stojijo ultra voditelji, ki se hočejo pririnit na oblast.

Slikat froca z orožjem v roki, pa se mi zdi prava beda. Pa naj bo to Arabec, Američan, Evropejec, ...

@Lina

Kaj so SymRuja spet dali na hladno? Kaj je pa zaj spet zaje**l (ali koga)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lina

Kaj so SymRuja spet dali na hladno? Kaj je pa zaj spet zaje**l (ali koga)?

Preveč je nabijal v temi "motocikli", bojda. :grrr Vsaj tko pravi, he....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Funakoshi

Recimo kot primer, še stari Rimljani so pred dvatisoč in nekaj let sekali les v gozdovih danajšnje Sahare

Ja itak. Še izvažal so ga. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se toliko eni dajete kako to, da so arabci tako nazadnjaški...ne pozabite, da so arabce uničili mongoli! največ škode je naredil Tamerlan (sin al vnuk, ne vem več točno Džingiskana). tistih nekaj križarskih vojn ni vplivalo na degradacijo, je pa posledica teh radikalizacija islama in "sveta vojna proti zahodu"...vendar še enkrat, arabce so uničili MONGOLI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se toliko eni dajete kako to, da so arabci tako nazadnjaški...ne pozabite, da so arabce uničili mongoli! največ škode je naredil Tamerlan (sin al vnuk, ne vem več točno Džingiskana). tistih nekaj križarskih vojn ni vplivalo na degradacijo, je pa posledica teh radikalizacija islama in "sveta vojna proti zahodu"...vendar še enkrat, arabce so uničili MONGOLI.

"Takrat so Mongoli tudi že stali v vratih Evrope, v Prekmurju ... a ker je umrl Džingiskan, so dobili povelje 'vrni se domov in žaluj'"...

(symru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč je nabijal v temi "motocikli", bojda. :grrr Vsaj tko pravi, he....

:eek:

nabijal ? kot moderator ?

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

nabijal ? kot moderator ?

:fredy:

Bolj kot outsider... :grim

Zdej bom pa še yst izklopljen zarad nabijanja v islamističnem threadu. Alahu ekber! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvaljen Jezus... Oops, :topic:

No, da se vrnemo k pravi temi: Glede prepovedi upodabljanja Mohameda. Nikjer v Koranu ni to zapisano. To so si izmislili novodobni tirani, ki izvajajo teror v njegovem imenu. Preberite si danasnje Delo, predvsem pa komentar Mojce Drcar-Murko na 5 strani. Briljantno zapisano, za moje pojme!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem imela malo več časa in sem uspela malo več prebrati o vsej tej zadevi ,,karikatur,, zanimivo...pojavile so se pol leta nazaj...nekam dolga zažigalna vrvica? Protestniki zažigajo Danske zastave v Gazi...kje hudiča kupiš Dansko zastavo v Gazi v tistem trenutku, ko jo potrebuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protestniki zažigajo Danske zastave v Gazi...kje hudiča kupiš Dansko zastavo v Gazi v tistem trenutku, ko jo potrebuješ?

Ukrades jo iz dobrodelne ustanove, ki se ze 30 let bori proti revscini v tistih krajih.. Takoj za tem pa jo pozges in kamenjas usluzbence te ustanove...

Mislim imboti, spravljajo se nad Dance in Norvezane, dve drzavi ki najvec prispevata in darujeta... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah goni jih nekam. Narod zaslepljen z vero...

Bin Laden je rekel: Edina razlika med nami in zahodnim svetom je ta, da oni radi živijo, mi pa umiramo.

Kaj še torej čakamo? :OK: Wipe them out..... all of them.

@Funakoshi

Na svetu bodo vedno razviti in nerazviti, bogati in siromašni, ...

Tako je na svetu bogati zahod-siromašni vzhod, v Evropi recimo Nemčija - Portugalska, v bivši yugi Slovenija - Kosovo, današnja Slovenija LJ - Haloze, ... , moj sosed - jaz, jaz - drugi sosed.

Ti in jaz pač imava srečo, da sva se rodila kjer sva se. In večino stvari imava zaradi kraja rojstva in ne ker bi za to bila zaslužna edino sama. Kaj bi sedaj imela, če bi se rodila neki revni etiopski družini? Hišo, motor, službo, ...? Ali pa če bi se rodila angleški kraljevi družini? Koliko zaslug bi imela za vso bogastvo, ki bi ga podedovala? Samo eno zaslugo, da sva se rodila na pravem mestu.

In potem mi nekdo tumba o tem, da se vsi otroci rodijo enaki in z enakimi pravicami. Večina jih je že v štartu močno hendikepiranih zaradi svojega rodovnika. Da ne govorim o tem, da je nadaljna usoda (izobrazba) po večini odvisna od finančnih zmožnosti staršev in ne le od nadarjenosti otroka.

S tem se popolnoma strinjam. Nismo vsi enakopravni in nikoli ne bomo pa lahko uvajajo enotno davčno stopnjo, socialno podporo za vse, enakovredne penzije, za vse plačljive vrtce itd. Tudi sam rad pomagam oziroma prispevam pa magari Pakistancem za odejo, čeprav so zahodnjaško nastrojeni. Seveda se ne sme vseh tlačit v isti koš. Gre tudi za preklemane beduine, ki v lastne hotele postavljajo bombe, kot se je to zgodilo v Egiptu, ker se skozi turizem lasten narod "prodaja" zahodnjakom. In tako zelo so kratkovidni, da ne vidijo, da je edino v turizmu še kruh. Sej pravim, kriva je vera.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem imela malo več časa in sem uspela malo več prebrati o vsej tej zadevi ,,karikatur,, zanimivo...pojavile so se pol leta nazaj...nekam dolga zažigalna vrvica? Protestniki zažigajo Danske zastave v Gazi...kje hudiča kupiš Dansko zastavo v Gazi v tistem trenutku, ko jo potrebuješ?

problem je bil v tem ker so jih danci ponovno natisnili po tisti objavi pred pol leta...vsaj tako pravi cnn...

:doze:

pa zastave so si kar sami seštrikali :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je bil v tem ker so jih danci ponovno natisnili po tisti objavi pred pol leta...vsaj tako pravi cnn...

:doze:

pa zastave so si kar sami seštrikali :)

OK...torej je vse organizirano...ni spontano....gdo je organizator....kdo je podžgal ljudi, ki po večini niti brati ne znajo in seveda ZAKAJ?

retorično vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmešan, totalno idiotski narod. noben jih enostavno ne razume več. naj grejo v 3 pm čim prej. malo radikalno vem, ma kurc, meni se ne da več gledat takega ekstremnega masovnega idiotizma. sploh pa ne razumem njihovih žensk med vsem tem...ma ja kurc, itak so vajeni nasilja že od majhnega, drugega ne poznajo, taki so. v srednjem veku in nočejo it ven iz tega. naj raje poskrbijo za svojo prihodnost, ker če ne bodo pristali v kameni dobi. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak. Še izvažal so ga. :grim

Stari Egipčani so kupovali cedrovino med drugim tudi od Kartažanov.

Talibani ponujajo 5 kg zlata tistemu, ki bo ubil danskega, norveškega ali nemškega vojaka, tistemu, ki bo pa ubil odgovornega za objavo karikatur pa 100 kg zlata. Kg zlata je približno 19.000$.

Navali narode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberite si danasnje Delo, predvsem pa komentar Mojce Drcar-Murko na 5 strani. Briljantno zapisano, za moje pojme!!! :OK:

Ker SymRu ve, da imate v žepu kačo (ok. tale zaključek sem potegnila sama) in ne boste kupili Dela vam ga dobrohotno pošilja v branje-ZASTOJN.

lp

Skrajno nevarna zadeva, za Evropo in za islam

Čet 09.02.2006

Analize čedalje hujših protestov po islamskem svetu zaradi dvanajstih karikatur, objavljenih pred štirimi meseci v desničarskem danskem časniku Jyllands-Posten, so se sprva osredotočile na svobodo tiska, a zdaj so se že preselile na bolj kompleksno in nevarno področje. Danska vlada meni, da gre za poskus zanetenja spopada med kulturami in da so stvari vzeli v roke ekstremisti.

To je po vsej verjetnosti res, vzrok pa ni. Skrajneži tega ne bi mogli prevzeti, če ne bi bila, patetično povedano, zgodovina pripravljena, da bo nekdo izkoristil priložnost. Očitano bogoskrunstvo je postalo ventil, skozi katerega lahko veliko ljudi izrazi frustracije, ki so se dolgo kopičile, vsaj od vojne v Iraku z njenim lažnim povodom in po Abu Graibu, ob katerem si lahko zamislimo občutek kolektivnega ponižanja spričo tam uzakonjenega trpinčenja muslimanov. Zahod in Evropa, sta, tudi z upoštevanjem nevarnosti terorizma, v vseh pogledih premočna; tako neposredno (vojaško) kot posredno (ekonomsko). Lahko bi bila tudi pametnejša. Terorizma Al Kaide ni bilo smiselno projicirati na milijone ljudi v svetu islama, ki z njim nimajo zveze, so pa prepričani verniki.

Komentarji izbruha nestrpnosti islamskega sveta proti Danski in drugim evropskim državam, kjer so ponatisnili grobe karikature, ki so povezale islamskega preroka Mohameda s terorizmom Al Kaide, nihajo med poudarjanjem svobode tiska (in svobode satire) kot temelja zahodne civilizacije na eni strani in razumevanjem ponižanosti, ki jo občutijo muslimani, na drugi. Avtorji se gibljejo med jezo nad lahkotnostjo, s katero je mogoče manipulirati množice, in prepričanjem, da je svoboda izražanja (tiska) absolutna. Franco Frattini, ki je v evropski komisiji odgovoren za človekove svoboščine, je celo dejal, da »razlike v mnenjih, čeprav so bridke in nespoštljive, pogosto sprožijo svobodno polemično razpravo«.

Žalitev je bila predvidljiva

Za nespoštljivost to ne drži, saj je skupaj z namernimi žalitvami onstran etične meje svobode izražanja. Žaljivost ne omogoči svobodne razprave, temveč jo v kali zastrupi. Konkretne meje so sicer na kulturnem prostoru zahodne civilizacije drugje kot zunaj Evrope, so pa tudi tu. Če jih ne bi bilo, bi lahko evropski časopisi objavljali protisemitske karikature, pa jih ne morejo. Avtorji in uredniki bi se tedaj morali zagovarjati na sodiščih zaradi hujskanja k rasnemu sovraštvu. Upravičeno: pot Nemcev do Auschwitza so nacisti dolga leta tlakovali s protijudovskimi karikaturami, ki jih je tedaj velika večina ljudi imela za izraz svobode izražanja, ker so prekrile tudi njihove predsodke do Judov.

So bile karikature nespoštljive do islamskih vernikov? Da, v islamu ni prepovedana le upodobitev Mohameda, temveč upodobitev vseh prerokov. Bilo je mogoče predvideti, da bodo karikature muslimani razumeli kot žalitev. Je bil nemara celo cilj objave ta, da bi prizadele čustva islamske verske skupnosti? Da, kdor se je odločil upodobiti preroka in mu namesto turbana povezniti na glavo bombo, je moral vedeti, da bo podrl nezarisane ločnice, ki v novinarskih besedilih in karikaturah ločijo pojem dovoljenega od modrega ravnanja. Meja je tanka črta, ki loči smisel sporočila od neproduktivnih posledic objave.

Politiki nimajo pravice biti preveč občutljivi; prenesti morajo tudi robate šale na svoj račun. Prostor dovoljenega pa se zelo zoži, ko gre za karikiranje močnih kolektivnih čustev, ki praviloma delujejo v religijah. Kako uravnotežiti svobodo tiska in občutljivost vernikov, ni predmet sporov le v islamu. Danske karikature so nedvoumno povezale preroka Mohameda z bližnjevzhodnimi samomorilci. Zagovorniki izzivalne objave so navajali podatek, da je v okviru krščanstva karikiranje svetih oseb že sprejeto, in če je tako, naj se temu privadijo tudi muslimani.

Kot bi Jezus zažigal krivoverce

Trditev deloma drži: v Avstriji je karikaturist Gerhard Haderer objavil knjigo, ki je predstavila Jezusa kot z mamili zasvojenega, po svetu blodečega ljubeznivega hipija. Protesti Cerkve in vernikov so bili izjemno močni in v Grčiji se je avtor le za las izognil kazenski obsodbi za bogoskrunstvo. Vendar pa primerjava tega Jezusovega karikiranja in danskih Mohamedovih terorističnih karikatur ne bi bila enakopravna. Na enaki ravni bi bila denimo, če bi tako, kot so Mohamedu pripisali Al Kaido (in užalili tudi muslimane, ki z njo nimajo nič skupnega), Jezusu iz Nazareta karikirano pripisali odgovornost za zažiganje krivovercev in krivoverk na grmadah (in bi užalili kristjane, ki obžalujejo minuli krščanski fundamentalizem ter odklanjajo sodobnega). Take zlobne analogijske karikature verjetno celo v imenu svobode tiska evropski časopisi ne bi objavili.

Izzivanje je bilo torej po vsej logiki in verjetnosti glavni motiv objave, ponatisi pa so bili večinoma demonstrativna obramba svobode tiska, katere del je tudi svoboda satire in pravica do karikiranja javnih oseb. Za prikaz absurdnosti zadeve je značilno, da sta se ob tem vprašanju časopisno in televizijsko prizorišče Evrope in Severne Amerike razdelila. Meja med obema pristopoma je – podobno kot pri iraški vojni, le to pot z obrnjenim predznakom – zemljepisno-politična. Noben ameriški časopis ni ponatisnil za muslimane izzivalne karikature, celo v kontekstu pojasnila bralcem ne, da bi jim ponazoril bistvo problema. »Ne bomo objavili nič takšnega, kar bi bilo lahko razumljeno kot hujskanje, zlasti še, če nič ne prispeva k besedilom,« je politično modro sklep utemeljil Wall Street Journal.

Na drugi strani te načelne ločnice so evropski celinski časopisi, zlasti nemški in francoski, ki večinoma vztrajajo pri trditvi, da je sleherna satira, čeprav bi jo naslovnik ali njegovi privrženci razumeli kot žalitev, dovoljena in je, kot jamstvo svobode izražanja in eden temeljev zahodne civilizacije, vselej in v vsakem primeru zaščitena.

Meje satirični domišljiji pa vendarle so, tam namreč, kjer je resničnost preveč resna, da bi se bili ljudje na njen račun pripravljeni grobo šaliti. Satira (karikatura) izgubi smisel, če ob njej nima nihče vzroka za smeh, njena posledica pa je, da se zaradi nje izjemno poslabšajo mednarodni odnosi.

Karikatura je satirično zverižena risba, katere cilj je osmešenje osebe, tipa ljudi ali značajskih lastnosti ljudi oziroma situacij. Zahodno civilizacijo spremlja že več stoletij; najti jo je že v srednjeveških robnih ilustracijah rokopisov. Karikaturo (od italijanske besede caricare – »naložiti«) povezujejo z imenom italijanskega slikarja Annibala Carraccija, ki je obraze ljudi spreminjal v podobe živali in rastlin, a je pri tem ohranil dovolj človeških značilnosti, da so bile karikirane osebe razpoznavne. Politična karikatura je najprej nastala v Angliji v 18. stoletju, z razvojem novih tiskarskih tehnik pa je bila čedalje bolj povezana z žurnalizmom. Tehnološka revolucija v tiskarstvu je karikaturo demokratizirala, da je postala dostopna vsem slojem. Slikarji kot denimo Henri Toulouse Lautrec, Paul Klee in drugi, so karikaturo prenesli v umetnost. Hinko Smrekar jo je pri nas dvignil na umetniško raven.

Tisk z detonatorjem v rokah

Nemara bi bilo mogoče po prvi objavi škodo omejiti, če bi se časopis opravičil – vendar ne za objavo karikatur, temveč islamskim vernikom, ker je užalil njihova verska čustva – in če ne bi z napačnih predpostavk tudi v drugih državah menili, da morajo dogodek braniti v okviru obrambe svobode tiska. Nekateri časopisi so jih namreč ponatisnili – na primer stockholmski Dagens Nyheter –, čeprav so ob ponatisu napisali, da so »prisiljeni braniti idiote iz Jyllands-Postena«.

Gre za oceno primernosti uporabe karikature kot političnega orodja v svetu, ki ga je informacijska tehnologija pomanjšala v eno samo veliko vas, ni pa zabrisala zgodovinskih razlik med družbami. Obžalujemo dejstvo, da muslimanske države niso imele ne liberalnih meščanskih revolucij, ne razsvetljenstva, ne Voltaira. Od zunaj, zlasti pa s silo oziroma nasilno vzgojo s pomočjo žaljivih karikatur, pa se cilju, ki je nam drag, verjetno tudi ne bodo približale. Nasprotno, tudi tiste notranje sile, ki stremijo k spremembam in k ločitvi religije od države, so spričo takih kontraproduktivnih izkazov pomena svobode izražanja potisnjene v obrambo in nemočne.

Namesto sklepa: starosta francoskega političnega novinarstva Jean Lacouture je v belgijskem dnevniku Le Soir včeraj (8. februarja) napisal tole: »Sprva sem hotel braniti svobodo izražanja, tak je bil moj prvi refleks. Potem sem popravil smer. Odkrito povedano, kar je naredil časopis, je bilo ogabno, saj je prizadel milijone ljudi. Svobode ni brez močnega občutka odgovornosti v smislu spoštovanja drugih kultur, drugih civilizacij (... ) Naš poklic je fantastičen, ta majhna stvar z neverjetno močjo, vendar morajo biti časniki pozorni na detonatorje v njihovih rokah in predvideti posledice, če bi eksplodirali.«

Mojca Drčar Murko

publicistka, poslanka v evropskem parlamentu

Moje mnenje (nisem še čist ziher...zdi se mi) je da so ,,muslimani,, mal skregani med sabo....mislim države....in najlažje jih je združit v tistem kar jim je skupnega.....poleg tega je tudi Isam prišel v krizo saj le niso vsi tako ZA stvar in rute čez glavo...in zato je treba udarit s silo...in poiskati sovražnika zunaj, ki napada njihovo vero, ki jim je velika vrednota...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je da so ,,muslimani,, mal skregani med sabo....mislim države....in najlažje jih je združit v tistem kar jim je skupnega.....poleg tega je tudi Isam prišel v krizo saj le niso vsi tako ZA stvar in rute čez glavo...in zato je treba udarit s silo...in poiskati sovražnika zunaj, ki napada njihovo vero, ki jim je velika vrednota...

:nono: nič z rumeno pisat...

tole je tisto kar troblezljamo že par dni :)...pa nas noben ne posluša, ker smo pač "the dinamic duo and Co."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Protiutež Murkinem članku:

Jerusalem Post publishes Muhammad cartoons

Gwladys Fouché

Monday February 6, 2006

The Jerusalem Post today became the first Israeli newspaper to publish the controversial Danish cartoons depicting the prophet Muhammad that have sparked furore across the Muslim world.

A facsimile of the original page from the Danish paper Jyllands-Posten, in which all twelve cartoons were published, on September 30, is featured in today's edition of the paper.

The image is one column wide and about two-and-a-half inches high, on page six of today's paper, in an article about the weekend protests against the cartoons across the Islamic world.

It is also available on the Jerusalem Post digital edition, available to paying subscribers only, but not on the paper's free-access website.

The Jerusalem Post did not wish to comment on its decision to publish when it was contacted today by MediaGuardian.co.uk.

But in an editorial published today, entitled "The Prophet's Honor", the paper contrasts the outcry that the Danish cartoons are causing in the Muslim world, while "Arab cartoonists routinely demonise Jews as global conspirators, corrupters of society and blood-suckers".

"Arab political 'humour' knows no bounds," the Jerusalem Post editorial said. "A cartoon in Qatar's Al-Watan depicted prime minister Ariel Sharon drinking from a goblet of Palestinian children's blood. Another, in the Egyptian Al-Ahram al-Arabi, showed him jackbooted, bloody-handed and crushing peace."

The editorial added: "There are those who would argue that the controversy does not reflect a clash of civilisations. Yet it is precisely this persistent refusal to acknowledge the obvious that weakens the cause of tolerance and liberty. Must 'understanding' invariably result in the abdication of western values?

"If anyone wants to appreciate why the west views with such suspicion the weapons programmes of Muslim states such as Iran, they need look no further than the intolerance Muslim regimes exhibit to these cartoons, and what this portends.

"No one wants to add fuel to the fire. Mobs are more easily placated than reasoned with. But once this controversy passes it will be valuable to determine just who exploited the flap to foment anti-Western outrage, and to inquire what 'moderate' Muslim voices said.

"Globalism demands that points of contact between Islam and the west be multi-cultural havens, not flashpoints. For that to happen, tolerance must be a two-way street."

Nagaya: rumena zato...ker se mi zdi...nisem pa ravno odločena (nimam prav veliko vedenja) in še nekaj časa ne bi zagovarjala te teze...bi pa veselo prebrala kakšno antitezo teli moji ,,se mi zdi,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: nič z rumeno pisat...

tole je tisto kar troblezljamo že par dni :)...pa nas noben ne posluša, ker smo pač "the dinamic duo and Co."

ahm ! tema ki je tudi skrivnostno izginila ! :krneki: ninje so zopet na ulicah ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, ne moreš prebrat kaj pametnega proti tvojemu "rumenemu" tisku, ker je res kar si napisala.

Profit od teh karikatur bo imela samo El Kaida in podobne organizacije. Muslimani jih bodo samo še bolj ščitili, skrivali, oskrbovali z denarjem, informacijami in orožjem. Še več prostovoljcev bo vstopilo v njihove samomorilske enote. In če se ne bo vse skupaj kmalu umirilo, bomo kmalu imeli res pravi Đihad proti nam "nevernikom".

Še enkrat: Svoboda ni, da počneš kar ti pade na pamet. Svoboda je, da lahko počneš kar se ti zljubi in pri tem ne ogožaš čustev in svobode drugih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!