Skoči na vsebino

Ljubezen


enduraš

Priporočene objave

Amor omnia vincit.

V to pa trdno verjamem, pa se lahko ljudje še tako upirajo/upiramo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.: samo je pa res, da mam zadnje čase z drugimi rdečkami dovolj dela... :P

...yst tud naravno rdec odtenek... O:-) ...mas kej casa :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...yst tud naravno rdec odtenek... O:-) ...mas kej casa :? :hmm:

Mam. Samo upam, da veš, kaka je kontrola naravne barve las... :P

(K)Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...yst tud naravno rdec odtenek... O:-) ...mas kej casa :? :hmm:

A to zafarban od mesečne čišče??????????? :hmm: :hmm: :?

Drugič jo mal ventiliraj,prajvo,da vela isto k s perilom.......na 60 vse zafarbaš,na 30 ni šans.....sam pol tut fleki ne grejo dol. :? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mesečna čišča=generalno čiščenje,brisanje prahu,zauganje......

Zafarban=bela krpa se obarva rdeče,ko čistiš z loščoli Pronto omare ki so v barvi češnje

Ventiliraj=prezračevanje stanovanja,luftanje po domač,saj na ta način intervale lahko zmanjšaš na 4-7x na leto

Premlad.......................HVALA......sok v dobrem!!!!!!

Glede perila in pralnega stroja pa drži kot pribito!!!!!!!!!!!!!!!!

Live long.........

:notworthy: :naughty: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves svet vas lahko ljubi, pa vas ta ljubezen ne bo osrečila. Osreči vas lahko edinole ljubezen, ki prihaja iz vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, hvala ker me spomnis na stvari, ki naj bi bile samoumevne, pa jih od casa do casa pozabim...res mam rada tvoje poste, ceprav vcasih rabim malo casa, da skapiram...

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pomembno, kako dolgo smo živeli z omejitvami. Če stopimo v temno sobo in prižgemo luč, ni pomembno, ali je bila soba v temi en dan, en teden ali deset tisoč let - prižgemo luč in je razsvetljena. Ko se zavemo svoje sposobnosti za ljubezen in srečo... je luč prižgana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, hvala ker me spomnis na stvari, ki naj bi bile samoumevne, pa jih od casa do casa pozabim...res mam rada tvoje poste, ceprav vcasih rabim malo casa, da skapiram...

:004

To sem vedno tud jest govoril.

Ta korošica ni od muh.

:OK:

Ampak pravi, da ni tolk važno da jo imamo radi. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri največje težave za človeka niso telesne preizkušnje ali intelektualni dosežki, temveč vračanje ljubezni za sovraštvo, vključevanje izključenih in priznanje lastne zmote.

-- Anthony de Mello

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pomembno, kako dolgo smo živeli z omejitvami. Če stopimo v temno sobo in prižgemo luč, ni pomembno, ali je bila soba v temi en dan, en teden ali deset tisoč let - prižgemo luč in je razsvetljena. Ko se zavemo svoje sposobnosti za ljubezen in srečo... je luč prižgana

Tudi jaz Bubika tudi jaz ... :004 ... zgolj sebe opominjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedim za mizo v svoji sobi in poslušam melodijo, ki jo ustvarjajo dežne kaplje- počasno, tiho, uspavajočo. Zunaj je tema, ulice so prazne.Naokoli se sprehaja le potepuški pes- izgubljen, brez nekoga, ki bi skrbel zanj in ga imel rad. V tem trenutku se lahko tako zelo poistoverim z njim, da me kar zbode v srcu in se raje obrnem stran. Zaprem oči in si predstavljam, da sem nekje na morju, a ne poleti, takrat je tam preveč ljudi. Recimo, da se začenja jesen. Nebo je polno sivih oblakov, a vseeno me ta prizor pomirja. Daje mi občutek varnosti. Stegnem roko in začutim toplo dlan, ki se prav tako steguje po meni, me išče in me najde in potem skupaj odideva do skal, kjer poslušava butanje valov, ki je tako zelo podobno razbijanju v najinih srcih, nemiru, ki ga občutiva, ko se drug drugemu zazreva v oči. Želim si te, kot si še nikoli nisem želela nikogar. Tvoj vonj me prevzema in tvoje telo je tako zelo popolno, da bi lahko cele dneve preživela le ob opazovanju tebe- mojega dragega, tebe, ki mi pomeniš vse na svetu, tebe, ki si v vsakem kotičku mojega srca in jaz v vsakem kotičku tvojega.

JE TO LJUBEZEN??? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JE TO LJUBEZEN??? :unsure:

ja ni mus...to kar ti opisuješ bi bila lahko zgolj najstniška zaljubljenost, zatrapanost, trenutna zatreskanost...ljubezen je pa malo bolj zakomplicirano čustvo.....bolj globoko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmotno je zamenjevati ljubezen z občutkom zaljubljenosti, saj je ljubezen umetnost, ker zahteva znanje in trud, ne pa čustvo, ki se mu lahko prepusti kdorkoli, ne glede na doseženo stopnjo zrelosti. Trdi, da se je ljubiti potrebno naučiti, tako kot se je treba naučiti katerekoli umetnosti. To pomeni, da je treba obvladati teorijo ljubezni, nato prakso, vse skupaj pa mora spremljati ves naš trud in posvečanje. Ljubezen ni prijeten občutek, ki ga zaznamo po naključju, ki človeka prevzame, temveč dejavno zavzemanje za življenje in rast tistega, ki ljubimo. Sposobnost ljubiti zahteva stanje intenzivnosti, budnosti, stopnjevane vitalnosti, ki je lahko le posledica plodne in dejavne usmerjenosti na mnogih drugih področjih življenja. Ljubezen ni le odnos do nekega človeka, temveč je stališče, usmerjenost značaja, ki določa povezanost človeka s svetom kot celoto. Kdor ljubi enega samega človeka in je brezbrižen do drugih, ne ljubi, ampak je simbiotično navezan oziroma je njegova ljubezen razširjeni egoizem. Če nekoga resnično ljubimo, ljubimo vse ljudi, ljubimo svet, življenje. Tako postane vseeno, koga ljubimo, kajti ljubezen je tudi dejanje volje in odločitve, je razsodba in obljuba, da bomo svoje življenje popolnoma posvetili življenju drugega posameznika.

Ljubezen je delo spontane čustvene reakcije, ko človeka nenadoma zgrabi čustvo, ki se mu ne mora upirati. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmotno je zamenjevati ljubezen z občutkom zaljubljenosti, saj je ljubezen umetnost, ker zahteva znanje in trud, ne pa čustvo, ki se mu lahko prepusti kdorkoli, ne glede na doseženo stopnjo zrelosti.

Ljubezen je delo spontane čustvene reakcije, ko človeka nenadoma zgrabi čustvo, ki se mu ne mora upirati. :rolleyes:

Zelo kontradiktorno pisanje.... :?

al pa pač ne zastopim... mi spet kakšen Bojč na kablih stoji.....

Največja umetnost je slalom življenja med brezbriznostjo čustvenih usmeritev in bojem po preživetju. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezen je delo spontane čustvene reakcije, ko človeka nenadoma zgrabi čustvo, ki se mu ne mora upirati. :rolleyes:

Hm.......jaz sem pa vedno mislila, da je to zaljubljenost, ne pa ljubezen.... :?

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.......jaz sem pa vedno mislila, da je to zaljubljenost, ne pa ljubezen.... :?

Alla

sej ljubezen pa zaljubljenost niti nista tk dalec narazen kt se zdi... :) ljubezen traja uffffff dlje, vkljucuje hudo privlacnost do osebe same (ne le zunanjega izgleda), ima dosti globlji pomen, in pa omogoca dosti srecnejse zivljenje. zaljubljenost so le trenutki ocaranosti... ...kar se ocaranosti tice, je pa ljubezen kar konkretna doba... :D :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, Zok, ker si me poučil o razliki med zaljubljenostjo in ljubeznijo. Le kdo drug bi mi lahko toliko povedal iz lastnih izkušenj..... :hmm: :lol1: :lol1: :lol1:

Alla :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kdo drug bi mi lahko toliko povedal iz lastnih izkušenj..... :hmm: :lol1: :lol1: :lol1:

punca, pazi da se tebe ne doleti... :devil: :wub: :wub: :wub:

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezen je dajanje, oziroma dopuščanje jemanja, ljubljeni osebi tega, kar ljubljena oseba potrebuje na svoji življenski poti za dosego notrenjega miru. Nekateri temu mogoče pravijo sreča.

Ljubiti samega sebe se po definiciji ne razlikuje, človek si mora vzeti to kar na svoji življenski poti potrebuje in da ne bo pomote, to ni brezbozirni egoizem, pač pa izpolnjevanje duševnih potreb, ki nas naredijo močnejše po karaktru, sposobnejše razumevanja, dajejo moč dajanja, skratka nas naredijo boljše in močnejše. Pri tem je pomembno upoštevat svoja čustva, tudi sebe je potrebno sprejet takšne kakršne smo.

Ljubiti nekoga pomeni, da ga sprejmeš takšnega kakor je in ga podpiraš na njegovi življenski poti, da dozori v zrlejšo in srečnejšo osebo, brez obzira na svoje lastne interese ali čustva. Ljubezen je zmeraj brezpogojna.

Vse kar sem opisal je primer idealnosti, ki je nikoli ne bomo dosegli, samo ljudje smo. Ljubezen bi morala biti harmonija čustev in misli, ki pa je ne bomo dosegli. Zato vsak od nas kdaj tudi trpi v ljubezni. Ampak že samo strmenje in trud nas naredita boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!