Skoči na vsebino

Ljubezen


enduraš

Priporočene objave

...kje so zdej prijatli, ko jih rabis :hmm: :? :cry: ...yst pa u TAKI stiski... :wacko: :doze:

stiska?....... kje, kaj, kako..... hit pridemo in zrihtamo da nau vec problemov........... :friend1: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... naslov teme je Ljubezen ... kaj je že to ??? ... :D

pred kratkim sem našla tole, ki vsaj lepo opisuje kaj je dvojina ... :)

najprej pa še Walter Tubbs:

"Res, začeti moram pri sebi; vendar ne smem končati pri sebi: resnica se začne z dvema."

Ker samo v njegovih očeh lahko prepoznaš svojo božansko podobo. In ker samo v njenih lahko vidiš polnega in lepega, kakršen si ustvarjen. Dvojina je prostor TU in TAM, je Zemlja in je Nebo, ki ju poveže tvoje in njeno Telo.

Dvojina je prisotnost in je odsotnost. Ko si ves z njo in je ona vsa s teboj, in ko si sam in ona sama bolj kot najbolj temno oko.

Dvojina je prihajanje in odhajanje. Prideš, da se nahraniš in da se daš, in odideš, da si oddahneš od preobilja.

Dvojina je prazna posoda. Da vanjo nanosim svoj JAZ in prineseš TI svojega. Toda vanjo ne moreva nič položiti, če jo polni moj jaz brez tvojega in če vanjo nalagaš svojega , ne da bi hranila prostor za mojega.

Dvojina so rane, boleče in skeleče. A je hkrati edino zdravilo, ki zmore te rane božati in ljubiti. In zato – zaceliti.

Dvojina je potovanje. Čeprav ima začetek, nima konca. In nikoli ne moremo biti gotovi, da je smer prava. Če se vrnemo na začetek, jo bomo zagotovo zgrešili.

Dvojina je za strahopetne, ki si ne upajo na pot sami.

In je za najbolj pogumne, ker edino ti upajo stegniti roko k drugemu: »Pojdi z menoj!«

Samo v dvojini se človek obrusi, da je oster kot resnica in mehak kot topla dlan. Tujec drugemu, a njegova najpomembnejša bližina. Bolečina, milost in milina.

(avtor: ???)

z željo, da res izkusim Dvojino ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stiska?....... kje, kaj, kako..... hit pridemo in zrihtamo da nau vec problemov........... :friend1: :004

ja...stiska :cry: ...doma, doma, doma...kje si :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...stiska :cry: ...doma, doma, doma...kje si :?  :hmm:

In potem, ko se končno k nekomu stisneš ... si kar na lepem - v še večji stiski (da ne rečem v primežu) ... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem, ko se končno k nekomu stisneš ... si kar na lepem - v še večji stiski (da ne rečem v primežu) ... :hmm:

...za premislit... :hmm: :unsure:

...sem ze :D ...ah, res je, bom kar sama 'prestiskala' tole anginco...me ze tako al tako davi :devil: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ah, res je, bom kar sama 'prestiskala' tole anginco...me ze tako al tako davi :devil: ...

:004

Čajček, limon'ce, dek'ca ... in remote controller so zadeve, ki delajo čudeže ...

In ko jih ne potrebuješ več, ni treba nobenih razlag ... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ahhhh...ja... :doze: ...kje je ze tisti citat, Vale...da moramo najprej ljubiti sebe.... :? ...al kako ze gre...

...se mi zdi, da imam okrog sebe prevec ljudi, ki se v razmerju ponizujejo, pozabljajo nase, kdo so...in ko jim to direkt u faco poves, ti recejo: ma, ja, sej vem...sam ko ga imam pa rad/a...zelo zanimivo...zakaj se ljudje tako radi mucijo, namesto da bi se imeli radi... :wub: :wub:

kr tako, samo razmisljam... :wacko:

Popravljeno . Popravil bubamara
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zanimivo...zakaj se ljudje tako radi mucijo, namesto da bi se imeli radi

Vprašanje je kaj je muka?

:o To je nekaj kar nam ne leži in nam je v breme. Pa a smo prepričani da bi lahko bili brez bremen?

Kajti ko bi užival v vsem lepem brez bremen, bi nam postalo v breme uživati. In kako potem?

Muka ali breme oz. karkoli je težko je osnova motivacije in energije za dosego višjih ciljev.

Seveda se lahko človek zakoplje v lagodno naslonjalo in tam preživi preostanek življenja vendar potem ni kaj dosti življenskih napredkov. :wacko:

Tako razmišljam sam, morda glih zato še vedno samski :cry:

pri svojih kristusovih letih :doze:

Zato pa pravgotovo še nisem obupal in zaključil svojo pot navzgor.

:wub: :wub:

Sicer pa:

Filozofija, je veda o kateri ogromo ljudi razpravlja, pove jih pa bolj malo kaj koristnega. In razprava o ljubezni je zgodba brez konca. Mislim, da se bodo čez nekj 1000 let spraševali po istih stvareh le na drugačen način.

O:-) :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je kaj je muka?

:o To je nekaj kar nam ne leži in nam je v breme. Pa a smo prepričani da bi lahko bili brez bremen?

Kajti ko bi užival v vsem lepem brez bremen, bi nam postalo v breme uživati. In kako potem?

Muka ali breme oz. karkoli je težko je osnova motivacije in energije za dosego višjih ciljev.

no, tu nisem mislila, da clovek lezi na kavcu in nic ne naredi v zivljenju in da nima ciljev, ki so zanj pomembni...in se ne trudi za njih ( to je za v drugo temo)

govorim o tem, da ljudje pozabljajo nase v razmerjih...in za vsako ceno ostajajo v razmerju, samo zato, ker se bojijo biti samski...ali ne vem cesa se bojijo...tezko dajes ljubezen, ce nimas sebe rad najbolj in da znas poskrbeti tudi zase in za svoje potrebe, duso, fizicno in psihicno kondicijo...pustijo se izkoriscati...upajo, da se bo partner spremenil in take bedarije...ahhhhh...ne da se mi pisat primerov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti ni treba, pisati primerov. Popolnoma te razumem in vem o čem govoriš. Tudi sam se srečujem s primeri, ki jim nobena beseda ne zeleže.

Je pa res in če dobro pomislim je tudi mene strah samote, pa čeprav sem 90% svojega življenja prebil samski. Včasih se človek vpraša, kaj bo ko bom star ali mi bom imel koga s kom bom lahko poklepetal in ali bom imel koga da mi bo priskočil na pomoč ob bolezni in nasploh takrat ko se največ prijateljev umakne.

Morda se posamezniki slepijo s tem, da je potrebno potrpeti za kasnejše zavarovanje ali kaj, ne vem.

Hkrati pa opažam, da se iz veze največkrat boje ljudje oditi, strahu pred neznanim. Bojijo se da bodo izgubleni in se ne bodo znali znajti v novem svetu. Sicer pa kaj bi govoril, ko pa svojih izkušenj nimam preveč opazovanja pa tudi nisem znanstveno obdeloval.

Sicer pa pravim; Ljudje mejmo se radi, svovraštva je že itak preveč.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa pravim; Ljudje mejmo se radi, svovraštva je že itak preveč.

:yea2:

this are the words to live by..... :notworthy: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

realnost je zal taka da ljudje nimajo pojma kdo so in kaj potrebujejo, če pa slučajno vedo kaj potrebujejo potem ne vedo kako do tega prit.

...zanimivo pa je tudi to, da ljudje vedno točno vedo kdo so in kaj potrebujejo drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki je pri ljubezni ... ljudje se zaljubijo ... nori so drug na drugega, pet minut ne morejo preživet drug brez drugega, usojeni so si, vedo da je to tisto, kar so vedno iskali, da drugo ne obstaja, potem pa kar naenkrat ... POK ... kar naenkrat začnejo eden na drugemu odkrivat neke napake, ki jim gredo počasi na živce, pa čeprav so bile že prej, samo jih niso opazili ... kar naenkrat skušajo partnerja spremeniti po svojih standardih in se ne zavedajo, da je to drug človek, v katerega so se zaljubili ravno zaradi tega, ker je bil tako drugačen od ostalih in potem želijo ravno to drugačnost spremeniti, ker jim kar naenkrat ni več všeč ... in to je tisto, kar večino zvez pokoplje, ker ni medsebojnega razumevanja, tolerance in spoštovanja drugačnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki je pri ljubezni ... ljudje se zaljubijo ... nori so drug na drugega, pet minut ne morejo preživet drug brez drugega, usojeni so si, vedo da je to tisto, kar so vedno iskali, da drugo ne obstaja, potem pa kar naenkrat ... POK ... kar naenkrat začnejo eden na drugemu odkrivat neke napake, ki jim gredo počasi na živce, pa čeprav so bile že prej, samo jih niso opazili ... kar naenkrat skušajo partnerja spremeniti po svojih standardih in se ne zavedajo, da je to drug človek, v katerega so se zaljubili ravno zaradi tega, ker je bil tako drugačen od ostalih in potem želijo ravno to drugačnost spremeniti, ker jim kar naenkrat ni več všeč ... in to je tisto, kar večino zvez pokoplje, ker ni medsebojnega razumevanja, tolerance in spoštovanja drugačnosti...

:) res je.

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki je pri ljubezni ... ljudje se zaljubijo ... nori so drug na drugega, pet minut ne morejo preživet drug brez drugega, usojeni so si, vedo da je to tisto, kar so vedno iskali, da drugo ne obstaja, potem pa kar naenkrat ... POK ... kar naenkrat začnejo eden na drugemu odkrivat neke napake, ki jim gredo počasi na živce, pa čeprav so bile že prej, samo jih niso opazili ... kar naenkrat skušajo partnerja spremeniti po svojih standardih in se ne zavedajo, da je to drug človek, v katerega so se zaljubili ravno zaradi tega, ker je bil tako drugačen od ostalih in potem želijo ravno to drugačnost spremeniti, ker jim kar naenkrat ni več všeč ... in to je tisto, kar večino zvez pokoplje, ker ni medsebojnega razumevanja, tolerance in spoštovanja drugačnosti...

:huh:

Res je :yea2:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:

Res je :yea2:

B)

Ljubim te, ker si drugačen. :wub:

Čeprav mi greš včasih pošteno na živce. :angry:

In vem, da je obratno prav tako. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se preveč obremenjujejo z drugimi namesto, da bi se s sabo ...

...ce ti peidejo v enem tednu trije kolegi/prijateli(ce) jokat kaj morajo vse pretrpet zarad t.i. ljubezni...potem se vprasas tud kaj takega kot sem se yst...pa sam komi zivis in nimas niti najmanjsega potrpljenja bit prijazen in uvideven, ker si bil ze preveckrat...

pies: ne bom vec tukaj izlivala svojim misli ( ker je vse preveckrat razumljeno drugace)...me pa res zanima, ce se nihce nikoli ne vprasa zakaj za vraga je to taj pa tak?????

'dijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ce ti peidejo v enem tednu trije kolegi/prijateli(ce) jokat kaj morajo vse pretrpet zarad t.i. ljubezni...potem se vprasas tud kaj takega kot sem se yst...pa sam komi zivis in nimas niti najmanjsega potrpljenja bit prijazen in uvideven, ker si bil ze preveckrat...

pies: ne bom vec tukaj izlivala svojim misli ( ker je vse preveckrat razumljeno drugace)...me pa res zanima, ce se nihce nikoli ne vprasa zakaj za vraga je to taj pa tak?????

'dijo

Pikica Buba te čist razumem ... to je približno tako nerazumljivo kot npr. ko ti "kao" prijatelji zaupajo kup svojih težav in skrivnosti, ti jim zaupaš nazaj potem pa se lepega dne odločijo, da so ti preveč zaupali in da to ni dobro in da si ziher komu kaj povedal, kar sicer nisi, ampak oni trdijo da si in potem se začnejo meni še vedno nerazumljive kolobocije nezaupanja in dvomom ... js npr. tega nikol ne bom štekala ... he he ... pa sem spet ful zabluzla ... skratka kot iz ljubezni nastane sovraštvo tako iz zaupanja nastane ogromno nezaupanje ... očitno taki pač smo ... groza :cry: Zato sem pa rekla, da letos prvi, ki mi pride težit s problemi, jih bo dobu direkt na gobec :devil:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na načelni, teoretični ravni nas je veliko znalcev in strokovnjakov.

Ko pa gremo mal preverjat teorije v praksi...

Jebat ga, takšni so in smo ljudje.

Baje ne rabijo ženske vzet celega prasca zaradi klobase, pa tud jaz ne bom cele kure iskal. :OK:

Sem mislil it v KP se mal posvetovat. .)

Pa ne grem, da ne bom bule fasal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje ne rabijo ženske vzet celega prasca zaradi klobase, pa tud jaz ne bom cele kure iskal. :OK:

Drži drži ..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sudac upita optuzenog uhvacenog u kradji:

- Jeste li ozenjeni?

- Nisam i nikada necu biti.

- Tako pametan covjek, a krade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sudac upita optuzenog uhvacenog u kradji:

- Jeste li ozenjeni?

- Nisam i nikada necu biti.

- Tako pametan covjek, a krade?

Šte če ljubav, šta če ljubav imat s tim, kad te više ne volim, kad te više ne volim ... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moji ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

ko vas jebe ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

ja volim samo sebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja volim samo sebe

ja res, to je pa tista najbolj odkrita in večna ljubezen in komaj čakam na valentinovo, da si podarim nekaj lepega. ma prav veseli me kako se še vedno imam vsako leto rad in kako drži ta ljubezen, ma kaj rad, vsako leto se mam rajši :P :wub:

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej res :o ..valentinovo... :rolleyes: ...letos me caka najlepse darilo od vseh :grim ...ker si ga bom sama podarila... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!