Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Jaz sm na svojega Zja namestil Brembo racing sintrane (ki so namenjene tako uporabi na cesti kot dirkališču) cena 70€ 2 para.....in po dobrih 12.000kmjih, sem jih zamenjal za original Kawasaki (cena 150€ tam nekje)..ker so mi Brembotove začele brusiti diske :(. So pa fantastično prijemale, neprimerno bolje kot original.

a originalne so pol organske al tut sintrane, sam da manj? kdo ve? a ma kdo dobre izkušnje (predvsem kar se obrabe diskov tiče) s sintranimi, manj sintranimi zavornimi ploščicami?

"neprimerno bolje" pomeni verjetno to, da je bila razlika opazne in ne, da se z originalnimi zabiješ, ker niso dovolj primle....? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ebay.com/itm/NISSIN-PASTIGLIE-ANTERIORE-SINTERIZZATE-KAWASAKI-Z-750-2007-2008-09-BRAKES-PADS-/181105305711?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item2a2ab7a86f

 

96€, pa v sloveniji pri uradnih zastopnikih dobiš še par procentov popusta, pa si že na moji ceni, ki sem jo napisal.

 

Nima veze, maš original malo dražje, ampak boš za drugič vedel. =)

jaka, te so sintrane, a so originalne tut sintrane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si pa to ugotovil, da so ti brusile diske? Zdej če je disk zaradi tega toliko tanjši bi moral menjati tudi diske?

Ne...s časoma se vidijo utori...črte..kot na gramofonski plošči, tako da še ni bilo potrebe po menjavi diskov. Jezi me, ker jih Brembo (na njihovi www strani) oglašuje kot primerne za SXa, zamolči pa dejstvo, da delajo škodo diskom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a originalne so pol organske al tut sintrane, sam da manj? kdo ve? a ma kdo dobre izkušnje (predvsem kar se obrabe diskov tiče) s sintranimi, manj sintranimi zavornimi ploščicami?

"neprimerno bolje" pomeni verjetno to, da je bila razlika opazne in ne, da se z originalnimi zabiješ, ker niso dovolj primle....? 

Originalne so organske. Razlika med organskimi in sintranimi je v pregrevanju, sintrane se mnogo kasneje pregrejejo in v takojšnji odzivnosti, kajti sintrane prijemljejo takoj ko se dotakneš ročice, organske maš pa občutek kot si delno stisnil ročico in šele potem začnejo močneje prijemat. Ni pa to neke panike, da bi rekel, da se boš zabil.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne...s časoma se vidijo utori...črte..kot na gramofonski plošči, tako da še ni bilo potrebe po menjavi diskov. Jezi me, ker jih Brembo (na njihovi www strani) oglašuje kot primerne za SXa, zamolči pa dejstvo, da delajo škodo diskom.

 

Aha ok ...ja... imaš prav ...če je po tako majhni kilometrini bilo opazit utore pol so bile "pretrde" za ta disk.

 

Sicer nevem kake so na mojem motorju zadaj, predvidevam da original (spredaj sm menjal lani in dal navadne-organske in je ok). No zadaj sem naredil sam en dobr "bizni" ko sm zaklenil  s ključavnico na disku in se hotu odpelat (sicer sm se samo pognal z nogo) no ključavnico sm dobro zdelal... Očitno sm naredu na tisi luknji rob saj vidim, da mi na tistem delu riše črto (očitno se je znucala ploščica disk pa na tistem delu naprej ostaja nedotaknjen).. sicer upam, da se bo s časom obrusilo...  je mel še kdo tak pripetljaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha ok ...ja... imaš prav ...če je po tako majhni kilometrini bilo opazit utore pol so bile "pretrde" za ta disk.

 

Sicer nevem kake so na mojem motorju zadaj, predvidevam da original (spredaj sm menjal lani in dal navadne-organske in je ok). No zadaj sem naredil sam en dobr "bizni" ko sm zaklenil  s ključavnico na disku in se hotu odpelat (sicer sm se samo pognal z nogo) no ključavnico sm dobro zdelal... Očitno sm naredu na tisi luknji rob saj vidim, da mi na tistem delu riše črto (očitno se je znucala ploščica disk pa na tistem delu naprej ostaja nedotaknjen).. sicer upam, da se bo s časom obrusilo...  je mel še kdo tak pripetljaj?

 

Sej vidiš, če je rob luknje poškodovan, lahko da ti je na tistem delu pobralo ploščico in ti sedaj neenakomerno pobira površino diska. Disk postruži za stotinko zamenjaj ploščice, pa bo stvar rešena.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sintrane imajo poleg keramične zmesi (osnovna) še drobce kovine, se pravi več kot je kovine, slabše je za diske ker se pojavi prekomerna obraba površine diska. Je pa res, da zato bolje primejo, ni pa to pogoj, vendar ponavadi je tako, glasnejše in obraba ploščic je zanemarljiva, zato se pri nizko cenovnih ploščicah prej znuca disk kot ploščica (vsakem hecu je tudi nekaj resnice :P )

Lahko maš pa potem še organic ki so brez kovinskih drobcev so zato tišje, mehkejše in obraba samih ploščic je večja. (če se prav spomnim iz naravnih materialov steklo + primesi, guma oz prah kevlarja ali karbona)

 

Sintrane pomeni, da so narejene po postopku sintranja, kar je stiskanje prahu pod visokim tlakom in povišano temperaturo (manjša od tališča). To še ne pomeni zgradbe, kajti prah, katerega se sintra je lahko različen npr. plastika, jeklo, keramika..

Poiskal sem razlike med posameznimi zavornimi ploščicami in so na kratko razložene celo na ebayu   :book:   .)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203026968213589&set=a.1113483955751.18969.1186484194&type=1&theater 

 

Lep pozdrav,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je tema o kawasakiju z750. Ampak tale motor je isto na K pa še naked je :grim . Na forumu nism našu aktivne teme o nalepkah, z-jevci ste pa kr aktivni pa še radi pedenate motorje. Zanima me če mogoče kdo ve kje bi dubu take nalepke za feltne, oziroma kam bi lahko dau to narest, okvirna cena za tak podvig (treba je zrisat, izrezat in nalimat na samo feltno). Ta feltna ma 5 krakov, moja jih ma 10. Pa še slika 
2.jpg

 

 

Je pa slika iz avto.neta, lastnika ne poznam, niti motorja

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je tema o kawasakiju z750. Ampak tale motor je isto na K pa še naked je :grim . Na forumu nism našu aktivne teme o nalepkah, z-jevci ste pa kr aktivni pa še radi pedenate motorje. Zanima me če mogoče kdo ve kje bi dubu take nalepke za feltne, oziroma kam bi lahko dau to narest, okvirna cena za tak podvig (treba je zrisat, izrezat in nalimat na samo feltno). Ta feltna ma 5 krakov, moja jih ma 10. Pa še slika 

2.jpg

 

 

Je pa slika iz avto.neta, lastnika ne poznam, niti motorja

poklič lastnika pa upraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklič lastnika pa upraš

Sm že uprašu pr pooblaščenm prodajalcu, odgovor je biu da so te nalepke za širše, 5 krake feltne in da je edina stvar k jo loh tko kupm že narjeno enobarvna obroba al pa da kupm cel sticker kit, pri katerm mi pa ni ušeč nalepka za feltne  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hyperjake naredi kar želiš,kontaktiraj ga!

Ne vsakmu mene še povohat ni hotel zgleda, da ma že preveč gnarja !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že uprašu pr pooblaščenm prodajalcu, odgovor je biu da so te nalepke za širše, 5 krake feltne in da je edina stvar k jo loh tko kupm že narjeno enobarvna obroba al pa da kupm cel sticker kit, pri katerm mi pa ni ušeč nalepka za feltne  :BUA:

Zadeva je čist simpl samo prave barve folijo moraš dobiti ter ktm logo v vektorski obliki nato pa mere od feltne in razmake v nulo pa feltno dol pa polimat...

Nalepko ti lahko naredi vsak, ki ima plotter. 

Folijo dobiš tukaj: KLIK (vzameš odsevno ter za 5 ali 7 let, poveš da ne potrebuješ računa - DDV)

KTM logotip pogooglaš: KLIK (vpišeš št in zloudaš odpreš v npr corel draw)

Zmeriš proporcijsko glede na feltno v corelu prilagodiš velikost in greš do lokalnega izdelovalca nalepk, več kot 20€ nima kaj računat!

Napopkaš na feltno, podobno nalimaš kot na povezavi

In uživaš ob pogledu na polimano feltno

IMAG0054.jpg

 

Če pa slučajno nimaš nobenega, da bi ti jo zrezal mi pa sporoči.

Zdej pa dost OT ker je tema o Z750! :grim

LP KB

Popravljeno . Popravil KilleRBee
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je čist simpl samo prave barve folijo moraš dobiti ter ktm logo v vektorski obliki nato pa mere od feltne in razmake v nulo pa feltno dol pa polimat...

Nalepko ti lahko naredi vsak, ki ima plotter. 

Folijo dobiš tukaj: KLIK (vzameš odsevno ter za 5 ali 7 let, poveš da ne potrebuješ računa - DDV)

KTM logotip pogooglaš: KLIK (vpišeš št in zloudaš odpreš v npr corel draw)

Zmeriš proporcijsko glede na feltno v corelu prilagodiš velikost in greš do lokalnega izdelovalca nalepk, več kot 20€ nima kaj računat!

Napopkaš na feltno, podobno nalimaš kot na povezavi

In uživaš ob pogledu na polimano feltno

IMAG0054.jpg

 

Če pa slučajno nimaš nobenega, da bi ti jo zrezal mi pa sporoči.

Zdej pa dost OT ker je tema o Z750! :grim

LP KB

15€ Cyber Shop v Ljubljani za kvadratni meter. Sem že parkrat tam nesel, enkrat so me nategnili, sicer pa nareduji kul. Jst samo to poznam v Lj. če kdo pozna kakšno ugodnejšo pa lahka pove, da bomo tut drugi ceneje prišli :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vsakmu mene še povohat ni hotel zgleda, da ma že preveč gnarja !

 

Dnarja ni, cajta pa isto ni. Treba hitr popluvat človeka...tipičn slovencl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer tukaj ne morem bit tih,Jack je mlad fant z izredno dodelanimi delovnimi navadami in mišljenjem ,ki je veliko pred njegovimi leti.

Tako da jaz Jack teb samo tako :notworthy: :notworthy:

Ne moreš pa vsakemu ustreč ko si kaj izmisli,fant študira,dela in si še zmerom vzame čas za nas paciente,zato Bremzer je to neupravičena pripomba.!!!

Ker teb ni ustregel je načeloma slab,tak je tvoj zaključek :slap:

Skratka vsi ki ga poznamo vemo da je dečko in pol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnarja ni, cajta pa isto ni. Treba hitr popluvat človeka...tipičn slovencl.

S teboj vred ! enim delaš zastonj še za:sladoled,kavo in pijačo jim rad daš "drugim" tistim, ki smo pripravljeni plačat in še dat za sladoled,kavo in pijačo tvoja vslužnost zataji.Verjetno si se tako obnašal proti, meni ker nisem domorodec ali mogoče zato ker ne vozim tvoje priljubljene znamke motorja. Nato odgovori ne nazaj pljuvat ! Tudi prikupljevat se ti ni potrebno saj sem svoj problem z karbonom že zadavnaj rešil !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kolikor jst lahko rečem o HyperJack-u.... glihat glih ni hotu z mano :glare: , drgač pa je ok. Pač stvar posameznika, postavi ceno in ne popušča...tako da se nisva nč zmenila. Sem pa vseeno željene dele kar nekaj ceneje dobil in to na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A čmo novo temo odpred? Tako, za kurcat Hyperja? Bo najboljš, a? Cufa bo pa to mal popucala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!