Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Na salon v Milano prihaja nov XT z oznako 660R. Japonci navajajo popolnoma nov motor z vodnim hlajenjem in elektronskim vbrizgom goriva, kakor tudi cilinder "oblečen" v keramično srajčko in glavo z 4 ventili! Motor bi naj razvil 48KM. Okvir je popolnoma nov-oblika diamanta kakor tudi digitalna armaturna plošča!

Več o tem na naslovu:

XT660R

Ali fotke:

xt_superhp_big.jpg

Xt_art_1.jpg

xt_art_3.jpg

Lepo a ne!

LP Bobo B)

xt_art_coda.jpg

xt_art_telaio.jpg

XT_art_strumen.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena zagotovo ne bo več zgodovinska..sicer pa sem sam po duši še vedno yamahist in mi je zadeva zelooo simpatična

malo konjev glede na cc, se pravi vzdržljivost in spet ne ravno švohnost...upam da bo lažja, kot kak BMW dakar

določene mašinske podobnosti se še opazi s staro xtz 660, vendar pa je predel cilindra in glave videti popolnoma prenovljen, vsekakor na pogled 1A zadevca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( ŠIT :angry: Na pa je šla še ta klasika u tri p....e. :( :lol: Zakaj legende izginjajo? Vsa ta tehnika in elektronika s katero se ne moreš odpraviti na pot brez da nebi posumil v raznorazne el. komponente. Zgleda res, da so časi, ko si imel pod sedežem motorja ključ za svečo in pajserčke in flike za gumo minili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz nemških virov sem izvedel, da naj bi XT660R na trg prišla februarja 2004, cena pa naj bi znašala 6350,- €, kar je ravno okroglih 1000€ več od letošnje slovenske akcijske cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz nemških virov sem izvedel, da naj bi XT660R na trg prišla februarja 2004, cena pa naj bi znašala 6350,- €, kar je ravno okroglih 1000€ več od letošnje slovenske akcijske cene.

Kaj je to "nemški viri" ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbus bikerji!

Tole je pa The BEST novica, ki sem jo danes slišal ! :D :D :D

Ker sem ta pravi XT freak, bo ta bike takoj moj ko pride na cesto oz. v Delta Team (upajmo vsaj) B)

V tej novi yamahi XT že vidim mikavne stvarce, ki se bodo dale lepo predelat :)

No pustimu času čas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luštna zadevica!

Se mi pa zdi, da je bi že čas, da jo malo polepšajo, zadnji del se mi še posebej dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res simpatična zadevca!! :D

Mi se dopade da gre tudi pri legendah tehnika v koraku s časom!! ;)

Če bo po Jason..ovih podatkih res dražja za samo 1000E jih je vredna!!! :P

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to "nemški viri" ??

Nemški vir je v tem primeru spletna različica ene hudo neznane nemške moto revije "Burning Out".

http://www.burning-out-online.de/

Pravijo: "Die XT660R wird ab Februar 2004 im Handel verfügbar sein, die unverbindliche Preisempfehlung wird ca. 6350,- EUR betragen. "

Še moje mnenje:

Kar lepa posodobitev. Zdi se mi le, da je prevelik povdarek na izpuhih. Ali motor res potrebuje dve taki krači zadaj? Sicer pa motor izgleda kar masivno. Vprašanje kakšna bo teža. Po originalnih gumah sodeč se tudi da sklepati o namembnosti (ista kot do sedaj). Sprašujem se, če se bo motor lahko primerjal s KTMom LC4 (navadnim). Opam tudi, da bodo plastike kvalitetno mehke in prožne.

Dobra je tale Yamaha (nasploh), jo kar boosta od novosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to "nemški viri" ??

Opam tudi, da bodo plastike kvalitetno mehke in prožne.

Upam, da so po 30 letih končno uspeli naredit dovolj mehke plastike, da ti po 20.000 km ne začne odpadat z motorja.

Drugače pa HURA !!! za novo XT-jko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha se je očitno prva prebudila(v razredu monocil. endur) in pošilja v KTM-ov zeljnik zelo spodobnega tekmeca! Očitno so tudi japonci začeli jemati resno "kipeče" avstrijsko podjetje z 30% letno rastjo prodaje, ki si je v zadnjem desetletju v Evropi ustvarilo skoraj primat v tem razredu! Cena in končna kvaliteta bosta nedvomno na strani japoncev, kupci pa bodo odločili kaj in kako!

Morda pa bodo Yamahi sledili tudi drugi in bomo dobili nov KLR 650, KLE ipd???

Še nekaj svežih:

yama18Q_b.jpg

yama14Q_b.jpg

yama03_b.jpg

yama02Q_b.jpg

yama19Q_b.jpg

yama06_b.jpg

yama02_b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je preprosto opaziti, je namembnost motorja vseeno bolj zasukana k cesti, kot z nje, motor nima usmerjevalnika verige pri zadnjem zobniku, tako da tudi avspuha le nista tako moteča, glede na večinsko dosedanjo uporabo lastnikov XT motorjev, po čigar željah je bil motor verjetno tudi ustvarjen

čakamo lahko le TT predelavo, ta bo mogla ponuditi več koristnega off roada

tudi stara napaka ostaja; še vedno ni okvirja pod mašino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena pohvala in ena graja: graja: 48 konjev (ŠVOOOOOOH, EEEEEEE, YAMAHA, DO THAT AGAIN!!! :angry: ), pa ena pohvala: beli/prozorni zmigavci... :) drugace pa mi XT tak ze od nekdaj ni bil ravno dreambike... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je narobe s "samo" 48 konji? Sej to ni velika potovalna endura ... Sploh je pa voznost motorja odvisna se od marsicesa drugega. Meni mojih ~45KM niti slucajno ni premalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj še kakšen dan :)
:lol:

Ni strahu, gre za tekmovalni motor WR 400, ki ga na terenu dejansko ne bom znal se kar nekaj casa izkoristit.

48KM pri XT660 je pa tudi kar dovolj, saj ni misljeno za hitrosti >150km/h, ostaja lustna alternativa za zacetnike, ker je rec nenavita in s tem vzdrzljiva pa verjetno tudi cene ne bo tako hitro zgubljala. Po mojem mnenju vsaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sn caku 2 tedna, pa mi je blo 34 kojov ob 117ih kilah premal. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, za offroad je pa 45 HP cist dost. js sn bl cestni tip. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!