Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Mattithyahu dej mi neki povej, vidim da si imel špice ločene od obročev, a je to veliko zajebancije, če bi jih pobral stran, da bi dal špricnit obroče?

mislim, kako je s tem ko jih daješ potem nazaj, a jih moreš ponovno centrirat, ali jih samo pobereš ven pustiš tako kot so in jih potem zmontiraš nazaj???

čez zimo bi imel sicer čas to naredit, ker sem neki zjebal barvo na felgnah in bi jih dal zdej prešpricat in v neko drugo barvo seveda....

lepo si poštimal motor, a to maš druge akrapote, al si tiste svoje karambolirane porihtal???

ful si ga lepo spedenal =) meni je všeč, da si tak zagrižen =)

p****a leto je šlo okol, pa se nismo nič dobil :(

:whistle:

Ko se feltne razdre je potrebno vse na novo centrirat. Isto kot pri biciklu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mattithyahu dej mi neki povej, vidim da si imel špice ločene od obročev, a je to veliko zajebancije, če bi jih pobral stran, da bi dal špricnit obroče?

mislim, kako je s tem ko jih daješ potem nazaj, a jih moreš ponovno centrirat, ali jih samo pobereš ven pustiš tako kot so in jih potem zmontiraš nazaj???

Kot ti je že odgovoril eXTReme13, vse je treba scentrirat. Jazst sem jih nesel v nek kolesarski servis in mi je oba scentriral za 40€, s tem da sem jih sestavil že prej sam. Ko jih boš razdiral pazi na to, da si zapišeš razdaljo od centra obroča glede na pesto, da boš znal nazaj prav sestavit. Tule poglej: http://www.motosvet.com/album/view.php?cid=52683

lepo si poštimal motor, a to maš druge akrapote, al si tiste svoje karambolirane porihtal???

Ne, akrapoti so isti. Sem jih samo spoliral, k je blo ene par prask gor, pa nove nalepke sem nabavil. Motor je bil več al manj samo spraskam po plastiki, razen balanco je zvilo da sem jo zamenjal pol, tko da ni blo velik škode. Menjal sem pač vse plastike, ker sta ble 2 počeni, 2 pa spraskani od grmovja, tko da sem se odločil kr vse nove kupit. Itak so ful poceni. Pa drugo tačko, pa ene par malenkosti sem še zamenejal. Ni blo krize. Motor ma vse originalne yamahine dele in je uštiman k treba, se že celo sezono vozim b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastike so ja poceni, nalepke pa zelo drage. Stranska nalepka pri tanku, cena "samo" 85€ :headbang: .

Me pa zanima, če ima mogoče kdo model nalepke (l.2006, R verzija), da bi jo lahko dal enemu tiskat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plastike so ja poceni, nalepke pa zelo drage. Stranska nalepka pri tanku, cena "samo" 85€ :headbang: .

Me pa zanima, če ima mogoče kdo model nalepke (l.2006, R verzija), da bi jo lahko dal enemu tiskat?

Če ti kdo nalepke dela naredi svoj dizajn :) Nardiš lahko še bol hudo nalepko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz se strinjam s tem, da bi bila lahko še bolj huda... samo pazit je treba da je nalepka "kvalitetna" men so tiste bele yamahine ko so iz samolepilne folje narejene, že zdavni šle vse dol....

če bi pa kdo naredo kakšen hud dizajn, sem pa takoj za, ker bi tudi jaz menjal plastike, nekoč :P

aham, hvala za odgovore, da vem približno kolko bi me stalo centriranje, pa potem še barvanje in da vidim če se mi sploh splača :whistle:

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aham, hvala za odgovore, da vem približno kolko bi me stalo centriranje, pa potem še barvanje in da vidim če se mi sploh splača :whistle:

hvala

Še nasvet za barvanje: nesi jih gabrielu v grosuplje, da ti jih "razeluksira", potem pojdi domov in jih lepo spoliraj, potem pa nesi nazaj in ti jih bodo eloksirali v drugi barvi. Stane cca 30€ za obe.

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha vidim celo da to so neki novi sistemi ko meni niso čisto jasni :D

razeluksira, kaj pa to sploh pomeni? jst sem mislo da bi jih dal "speskat" z bakrovimi kroglicami....

kaj z barvanjem bi tolko prišlo, to je potem smešno poceni....

Popravljeno . Popravil Fr3nky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti kdo nalepke dela naredi svoj dizajn :) Nardiš lahko še bol hudo nalepko.

Imam kolega, kateri bi mi to lahko naredil. Žal pa nimam ideje za nalepko :unsure: Tako, da če ima kdo kaj sfotošopirano naj prilepi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha vidim celo da to so neki novi sistemi ko meni niso čisto jasni :D

razeluksira, kaj pa to sploh pomeni? jst sem mislo da bi jih dal "speskat" z bakrovimi kroglicami....

kaj z barvanjem bi tolko prišlo, to je potem smešno poceni....

Niso novi sistemi. Tudi tvoje feltne so eloksirane. To ne nek postopek podoben elektrolizi. O tem smo se pogovarjali tule:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...;hl=eloksiranje

Razeloksiranje je pač obraten postopek, kjer odvzamejo dol barvo in potem imaš surov alumini, ki ga potem samo spoliraš.

Škoda peskat. Popolnoma nepotrebno. Če jih boš razeluksiral, jih obdelaš samo še z 800 šmir papirjem, pa s purolom, in zadeva bo sijajna. Sem se pa zmotil pri ceni. Cena cca 30€ je za zadnjo feltno. Za obe bi se zmenil za ene 50€, mogoče manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej hvala.... najprej morem nekoga najdit v brežicah, ki mi bo špice potem gor dal......morem imeti vse 100% splanirano, da nebo potem kakšnih nepotrebnih komplikacij ...

ka bi pa najbolj pasalo na modro podlago motorja? :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo. Mene pa zanima, je že gdo nastavljav video kamerco na motor pri xt-ki? Jaz sem nekaj ekperimenteral in sem uporabil kar svoj telefon. Ven je pa pršlo tkole http://www.youtube.com/watch?v=U51tv54S1I0

Mal me je zjebal k je bil oblačn vreme, ker potem pade kakovost slike. Če koga zanima, lahko napišem postopek montaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Mene pa zanima, je že gdo nastavljav video kamerco na motor pri xt-ki? Jaz sem nekaj ekperimenteral in sem uporabil kar svoj telefon. Ven je pa pršlo tkole http://www.youtube.com/watch?v=U51tv54S1I0

Mal me je zjebal k je bil oblačn vreme, ker potem pade kakovost slike. Če koga zanima, lahko napišem postopek montaže.

v louis.de prodajajo eno kamerco k jo lahko montiraš kamor ti paše. Za endurce je ok ,če bi pa to dau na ss motor je pa hitrost prevelika in začne zmanjkovat slike po kosih (frames per second). Tele cheap kamerce ne naredijo tolk frame-ov ,ker pa imaš endurca k hitrosti niso visoke zna bit kr luštna zadevca. 150 e v lojzu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Mene pa zanima, je že gdo nastavljav video kamerco na motor pri xt-ki? Jaz sem nekaj ekperimenteral in sem uporabil kar svoj telefon. Ven je pa pršlo tkole http://www.youtube.com/watch?v=U51tv54S1I0

Mal me je zjebal k je bil oblačn vreme, ker potem pade kakovost slike. Če koga zanima, lahko napišem postopek montaže.

Mene zanima kako si montiral, ker jaz bi rad montiral telefon zaradi GPSa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem vprašal v brežicah na maratonu, če bi mi lahko naštelal špice na motorju, pa je rekel da nima pravega stojala niti orodja... kr neki

pozna kdo koga v okolici brežic, krškega, da to naštela?

Matiyahu ti si dal enem?

aja, pa iz grosupljega mi niso nič javli niti mi niso odgvorili glede eloksacije....ti si jih dal eloksirat v grosuplje, ker vidim da imaš sive?

lep pozdrav :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Stvar je relativno enostavna in zelo poceni. Vsa izdelava in montaža vzame približno 2 ure časa.

Potrebujemo naslednje :termostik, dve termostik palci, kose plastike, čvrst karton, meter, pisalo.

Se opravičijem za kakšne ne strokovne besede.

1. Nosilec pride na box za sprednje zavorno olje(<--nikakor se ne morem spomnit imena tega boksa :blush: ). Moramo natančno odčitati širino ,višino, dolžino in na karton označiti tloris, ter izrezati obliko,ki se mora tesno prilegati obliki boxa za zavorno olje.

2. Nalednje naredimo box za mobitel oz GPS. Narišemo mere telefona na karton in izrežemo obliko ter jo zlimamo s termostik pištolo, da dobimo obliko ohišja za telefon, ki se mora tesno prilagati(če ne ga bo med vožnjo preveč treslo). V ohišje se še vreže luknja za displej in pa za kamerco(po želji, oz. po svoji namembnosti uporabe), in pa še kakšno luknjo za tipko(naredil sem jo, da sem lahko aktivirav snemanje, ko je telefon bil že v ohišju), ter stranska vrata da se lahko položi v ohišje telefon.

3.Ta postopek je mal zajebancije. Nosilec in ohišje moramo združiti (s termostik pištolo) in če uporabljamo za namebnost kamero moramo biti karseda natančni da bo kamera na mobilcu snemala naravnost. Men je h sreč ratal iz prve mal na uč. Če ne se pa lahko pomagamo z vaservago. Produkt mora izgledati približno takole na motorju.

4.No potem je pa še potrebno narediti finese

Da vse skupaj učvrstimo zalimamo še plastike s termostikom pri spoju kot kaže na sliki rdeča puščica(na obeh straneh, slika kaže samo eno stran)

Potem naredimo kavelj za vratca ter ga pričvrstimo na karton, na vratca pa pričvrstimo elastiko s hakelčkom (zeleni puščici na sliki)

Potem pa še pričvrstimo še dva kavelčla na spodnje delu ohišja ( na vsako stran enga), da bomo lahko prišvrtili z elastiko al pa drotom al pa vrtno žico( sam sem uporabil elastiko s hakelčkom, ki jo napelem pod box za zavorno olje, da škatlo trdno drži da jo veter ne more v nobenem primeru sneti dol) črna puščica

Še moj zadnji komentar;

Zadeva lih ne zgleda najbol fensi ( z malo dela se da še precej olepšat zadevo, ali pa jo oblikovat po lastnih željah)

Marsikdo bo mislil, da je zadeva švoh in da je vprašanje časa, kdaj bo dol padla al pa da jo bo odpihnilo. S tem ohišjem sem vozil preko 150 km/h, potem se se vozil po offroad terenu, kjer so bile močne vibracije , tudi na easy sm skaku z motorjem, pa po tazadnjem, pa zadeva še zmerm ni padla dol in ne kaže nobenih znakov utrujenosti materiala.

Drgač pa sem se spravu zadevo delat, ker me je sodelavec razpizdil, da mi ne bo ratal narest.

V načrtu mam še drugo verzijo tega ohišja( dobil navdih :rolleyes: ), ki ga bom pričvrstil na balanco pa naredu precej bolj očem prijazno. <-- Zato verzijo pa si mislim vzeti precej več časa he he (čez zimo)

Se opravičujem za kakšne morebitne slovnične napake.

Vem da nisem opisal postopka popolno, zato me kar vprašite kej zvezi ohišjem, če novte vedel ali pa vas bo zanimalo.

LP

post-14947-1225818724_thumb.jpg

post-14947-1225819897_thumb.jpg

post-14947-1225819977_thumb.jpg

post-14947-1225821093_thumb.jpg

post-14947-1225822229_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo koga v okolici brežic, krškega, da to naštela?

Matiyahu ti si dal enem?

Štangelj Peter s.p, Črmošnjice - NM

aja, pa iz grosupljega mi niso nič javli niti mi niso odgvorili glede eloksacije....ti si jih dal eloksirat v grosuplje, ker vidim da imaš sive?

Hm. Ja. Ene sem dal eloksirat v Grosuplje, ampak te niso na tem motorju. Tele so prašno barvane in potem lakirane. Gabrijelu si pošiljal mejl ali si klical? Predlagam ti da pokličeš koga iz površinske obdelave.

http://www.gabrijel.com/o_podjetju_kontakt.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boro dobro in preprosto izvedeno :worship:

Drugače sem pa že pisal o tiskanju nalepk, saj so originalne predrage, zato me zanima, če je mogoče kdo profi v fotošopu in bi naredil kakšen primer nalepke. Ali pa če kdo ve za kakšen link z slikami XT, katere imajo custom nalepke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam prijatelje ki to obladajo, samo dejte mi kake slikce za ideje, ker oni nebojo vedli drugače kaj bi naredli.....

prilepte kake slikce al pa kaj podobnega, da bom jim dal inspiracijo.....lp

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je problem, ko nimam nekih idej :unsure:

Poglej XT model 09 je čist preprosto narjeno in meni je nekako všeč :D Čeprou 08 ma tut dobre nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal na Yamahini strani, ampak to mi ni všeč.

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal na Yamahini strani, ampak to mi ni všeč.

Pol pa enga najdi k je hodu na grafično pa mu mal predlagaj kaj bi ti rad meu. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!