Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

... če koga zanima, imam odveč ščitnike ročk za XT-jko.

...na ZS ...  

post-38837-0-59254100-1396536462_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pik1  so v modri barvi, ne?

 

... hahahahahaha .... 

.... a ti to resno sprašuješ ????  :eek:

 

... saj vidiš na fotki, da so v oranžni barvi ...  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo

pred zacetkom sezone sem opravil se nekaj predelav na svoji yamahi, da bo sezona se bolj zanimiva.

1)predelava zadnjega dela motorja(nova LED luc, LED smerniki in nosilcek). nosilcek je homemade, narejen iz 2mm aluminija, zadnja LED luc je bila kupljena na strani kedo.de , LED smernike sem kupil rabljene na bolhi(moral sem pa vezati se 2 upora 10W15ohm). skupni strosek 40€, izgled mi je hud in prihranek na tezi slabe 700g.

2)nove opletene zavorne cevi spredaj in zadaj znamke Cobra. razlika je ogromna :D

3)nova ojacitev med sprednjimi vilicami. narejena iz 4mm nerjavecega jekla, placal sem le surovec cca 10€. original je narejen iz 2mm aluminija in se izrezan ima vzorec(skratka samo za izgled :D). ocitna je razlika pri vstopu v ovinke, motor je bolj cvrst na bremzanju v ovinku, ampak po drugi strani se pa bolj cuti luknje.

 

prilepil sem par slik na katerih se vidi kako sem rezal plastiko zadnjega konca in ostale predelave.

874n.jpgh04y.jpg1tks.jpgwpy9.jpg7gp3.jpgnmik.jpg

d470.jpg

37xj.jpgtpr2.jpg

Komentarji zazeljeni in upam da pomaga komu pri predelavi zadnjega dela motorja, ker se spomnim da sem se menil z nekom prav o tem par strani nazaj.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo

pred zacetkom sezone sem opravil se nekaj predelav na svoji yamahi, da bo sezona se bolj zanimiva.

1)predelava zadnjega dela motorja(nova LED luc, LED smerniki in nosilcek). nosilcek je homemade, narejen iz 2mm aluminija, zadnja LED luc je bila kupljena na strani kedo.de , LED smernike sem kupil rabljene na bolhi(moral sem pa vezati se 2 upora 10W15ohm). skupni strosek 40€, izgled mi je hud in prihranek na tezi slabe 700g.

2)nove opletene zavorne cevi spredaj in zadaj znamke Cobra. razlika je ogromna :D

3)nova ojacitev med sprednjimi vilicami. narejena iz 4mm nerjavecega jekla, placal sem le surovec cca 10€. original je narejen iz 2mm aluminija in se izrezan ima vzorec(skratka samo za izgled :D). ocitna je razlika pri vstopu v ovinke, motor je bolj cvrst na bremzanju v ovinku, ampak po drugi strani se pa bolj cuti luknje.

 

prilepil sem par slik na katerih se vidi kako sem rezal plastiko zadnjega konca in ostale predelave.

874n.jpgh04y.jpg1tks.jpgwpy9.jpg7gp3.jpgnmik.jpg

d470.jpg

37xj.jpgtpr2.jpg

Komentarji zazeljeni in upam da pomaga komu pri predelavi zadnjega dela motorja, ker se spomnim da sem se menil z nekom prav o tem par strani nazaj.

LP

kako maš pa glede osvetlitve tablice? kr sam sem imel podobno predelavo na aprili in dobil kazen zaradi ne dobre osvetlitve tablice...drugače pa lepo poplačan trud povsem 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablica je osvetljena kar osvetli zadnja luc, kar pa ni veliko. racunam da policaj nebo opazil, ker nikoli ne vozim ponoci in ja vem da je to slab izgovor :D

mogoce v prihodnosti namestim kaksen LED trak in vezem na pozicijo, ker imam med lucjo in tablico priblizno 15mm prostora. ampak zaenkrat ne dotikam nic vec nekaj casa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo za prodat komplet elektronko  za xt 600 tenere 1986 ?? pa žmigavce k se mi neda po ebayu brskat... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no upaj da ne :D ...me pa zanima še nekaj glede akrapoviča naj bi dodal motorju približno 1,5 kw ali se ti kw vpišejo zraven v homo,ker sam imam le za 35 kw in ti 1,5 kw bi presegal potem.Drugače pa če je že kdo slučajno kaj vrtal izpuh oz videl ter slišal kako motor zveni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hahahahahaha .... 

.... a ti to resno sprašuješ ????  :eek:

 

... saj vidiš na fotki, da so v oranžni barvi ...  :kva2:

 

 

Ja... ha ha ha,  zanima me, če so tudi dejansko modre, ker večkrat imaš simbolične slike, pa se samo model ujema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... ha ha ha,  zanima me, če so tudi dejansko modre, ker večkrat imaš simbolične slike, pa se samo model ujema.

 

 

... ne, ne ....

ni simbolična slika ...

... sem jih jest fotkou ... 

 

 

model je pa tale :

ENDW07480000

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 col na xt? imaš to še tastaro xt? jaz če bi bil na tvojem mestu, bi vzel sava rockrider :)

JA od tastare xt so feltne. Maš prov, savo bom dal gor, dobre pa zelo ugodno jih dobim.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s Hyperpro vzmetni za vilce na XT 600?
http://hyperpro.com/en/springs/

Na ebay-u se dobi ta kit (z oljem) za okrog 170€ s poštnino.

Ali pa kakšni drugi predlogi za naredit malo trše oz. boljše sprednje vzmetenje? Predvsem za vožnjo po asfaltnih površinah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s Hyperpro vzmetni za vilce na XT 600?

http://hyperpro.com/en/springs/

Na ebay-u se dobi ta kit (z oljem) za okrog 170€ s poštnino.

Ali pa kakšni drugi predlogi za naredit malo trše oz. boljše sprednje vzmetenje? Predvsem za vožnjo po asfaltnih površinah.

 

Samo potem razmišljaj še o menjavi zadnje vzmeti, ker če menjaš samo spredaj, ga stršaš spredaj, zadaj pa ostane serijsko mehak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre sicer za kolegov motor. Koliko pa približno stanejo semerigne za vilce? Te bi načeloma bilo tudi treba menjat, ob menjavi olja, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre sicer za kolegov motor. Koliko pa približno stanejo semerigne za vilce? Te bi načeloma bilo tudi treba menjat, ob menjavi olja, ne?

 

Če ne puščajo jih ni potrebno menjat. Stanjeo pa tam od 10-20 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

 

kmalu bo prišla na vrsto menjava pnevamtik pa me zanima kakšne najraje vi nataknete gor? Sam planiram da bom imel tudi nekaj malega makedama pa me zanima če ima kdo izkušnjo s to pnevmatiko?
 

http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rshop.pl?dsco=144&m_s=1&details=Ordern&typ=D-116487&ranzahl=4&nichtweiter=1&pk_campaign=Najcena_SI&wt_ref=&ID=Najcena_SI&wt_t=1396664463000

 

Hvala in lp,

Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!