Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Malo sem iskal, pa nisem našel, da bi se motorsvetovci o tem že pogovarjali. Ne morem verjeti, da se debata še ni začela. OK, jo bom pa jaz zašel z eno anketo. Pa da vidimo v katero smer bo bo vlekla skupnost Motosvet.

BTW: Mislim da je moja poenostavitev referendumskega vprašanja korektna. Če pa ni, pa povejte si sami. :lol:

Popravljeno . Popravil Jason
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( :angry: ............samo keš spet stran mecejo..... :BUA:

Kaj pa bencinski servisi ( a so bili vcasih odprti?.....pa smo vseeno preziveli, ne?), pa zdravstvo, pa policija, pa se kdo bi se nasel..........?!!!!!?

ma za :SS

no, pa lep....lep soncen dan.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri anketi ti manjka opcija "me ne zanima" ali kaj podobnega.

Jaz gledam na to kot še na eno politično igro. Od tega referenduma bodo imele koristi še najmanj prodajalke, ki (ne) bodo delale ob nedeljah. :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem poslušal kako se je skupina ljudi odločila, da proba kako bi lahko pripelajli do referenduma......uglavnem šli so malo po ulicah in ugotovili, da na skoraj vsako temo lahko dobijo 30 podpisov v 45 minutah.....to pove vse o nas!! Se bo našlo par kretenov .....in kmalu bo referendum ali naj drnovšek nosi RDEČE gate in s tem dela reklamo (veča razpoznavnost) Slovenije :BUA: :angry: :angry: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 podpisov na ulici ni težava zbrati.

Je pa zelo težko tistih 30 komadov prepričati, da se bodo odkotalili na upravno enoto, kjer morajo svoj podpis registrirati.

Tu je kleč zbiranja podpisov za referendume, da je treba podpise registrirati na upravni enoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendumsko vprašanje:

"Ali ste za to, da se v predlogu zakona o spremembi zakona o trgovini (EPA 750-III) določi, da so prodajalne za nujne življenjske artikle odprte največ do 10 nedelj v letu, razen bencinskih servisov, prodajaln v bolnišnicah, hotelih, na letališčih, mejnih prehodih ter železniških in avtobusnih postajah, z omejeno površino, ki so lahko odprte brez omejitev?"

Referendum torej želi omejiti delovni čas samo za trgovine, ki prodajajo nujne življenjske artikle. Bauhaus, Merkur itd ne spadajo v vprašanje. Pa tudi Merkator lahko recimo ob nedeljah ne prodaja "nujnih življenjskih artiklov" kot sta kruh in mleko, lahko pa bi prodajal viski in cigarete. Zame je torej referendum bedarija, glasoval bom proti. Pa še to: zakon uvaja diskriminacijo: trgovke v Merkatorju ne bi smele delati ob nedeljah, trgovka v trgovini "z omejeno površino" pa lahko??!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem poslušal kako se je skupina ljudi odločila, da proba kako bi lahko pripelajli do referenduma......uglavnem šli so malo po ulicah in ugotovili, da na skoraj vsako temo lahko dobijo 30 podpisov v 45 minutah.....to pove vse o nas!! Se bo našlo par kretenov .....in kmalu bo referendum ali naj drnovšek nosi RDEČE gate in s tem dela reklamo (veča razpoznavnost) Slovenije :BUA:  :angry:  :angry:  B)

Točno to.

Na referendum ne grem.

Imamo en kup takih in drugačnih "glavešin" na državnih ali drugih jaslih, pa naj tud kaj odločijo in odgovornost za svoje odločitve prevzamejo.

DMV

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi me stvari ne ujezijo, ampak tale referendum je pa zame čisto mimo. Pri referendumu o odprtju trgovin v nedeljah gre za dve ločeni vprašanji, ki so jih krasno zmešali.

Prvo je delovni čas trgovin - obratovalni čas, drugo je pa delovni čas zaposlenih. Te dveh nikakor ne moremo enačiti - čeprav se to dosledno dogaja. Prvo je stvar Ministrstva za gospodarstvo, ki določa obratovalni čas trgovin, drugo je pa čas, ki ga prebije delavec na delovnem mestu in je določen z zakonodajo (Zakon o delovnih razmerjih, Kolektivna pogodba). Zdaj se pa dogaja, da če pride do kršenja delovnega časa delavcev, bomo pa naredili referendum in zaprli trgovine v nedeljo tako, pa bodo trgovci doma v nedeljah. Ampak s tem se nikakor ne reši njihov delovni čas, saj jim bodo delodajalci še vedno lahko ''naložili'' več ur dela, kot je predpisano.

Menim, da je stvar potrebno rešiti znotraj branže (sindikat - delodajalci) ob morebitni podpori Vlade ali GZ, da se uredi delovni čas delavcev (40 ur tedensko, počitek... )

Najhuje pri vsem tem, da se vmešava še cerkev.

Zna se zgodit, da bomo imeli čez čas še referendum o nedeljskem delu gostiln, pa zdravnikov in medicinskih sester, pa zaposlenih v elektrarnah, železnicah, na vodovodih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da mi greste vsi v nedeljo glasovat za odprte trgovine ...

Predlagatelji referenduma so neskončni kreteni, ki hočejo omejiti pravice mene kot potrošnika, ki najraje kupujem tudi ob nedeljah.

Popolnoma so pomešali vprašanje pravic delavcev in odpiralnega časa trgovin ... dve ločeni zadevi !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da mi greste vsi v nedeljo glasovat za odprte trgovine ...

oziroma proti referendumski pobudi ... da ne bo pomote ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, ljudje, a bomo plačevali revanšizem in mržnjo sindikatov s tako ceno? Tako, kot je napisala Ervina, sindikati sploh niso vedeli, za kaj se pogajajo, oz. so po neuspelih pogajanjih o "pravicah" in plačilu zaposlenih udarili z najradikalnejšo metodo, naj kar ljudje vidijo, česa smo sposobni, če se nam zamerite.

Pa še to : Na referendum ne grem, ker se ne strinjam, da bomo za vsako pasjo procesijo imeli referendum

In drugo: ob nedeljah ne nakupujem, razen, če se ne vem kaj ne zgodi, pa še to stvari, ki so nujne, in jo kupiš lahko na vsaki pumpi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kaj se lahko zgodi, če ne bo zadosti udeležbe na referendumu. Ali potem propade, ali bodo trgovine enostavno zaprte ali..... :unsure:

V glavnem jaz bom na referendum šel in glasoval proti...itaq je v zakonu napisano koliko imajo lahko zaposleni delovnih ur na teden. Če je trgovina odprta večkrat, potem mora imeti delodajalec več zaposlenih in potem naj inšpektorji in ostali osebki, ki so se referenduma spomnili, preverjajo delovne ure zaposlenih. Če pa delodajalec plača nadure je pa za zaposlenega to itaq najboljše, če se seveda strinja s tem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to.

Na referendum ne grem.

Imamo en kup takih in drugačnih "glavešin" na državnih ali drugih jaslih, pa naj tud kaj odločijo in odgovornost za svoje odločitve prevzamejo.

DMV

Napaka!

Politiki so se odločanju izognili in preložili na ljudstvo. :BUA:

Predlagatelji pa tudi računajo na to, da tisti ki si ne želijo sprememb ne pridejo na volišče. :zzz:

Zato se strinjam s kletarjem :OK:

...da mi greste vsi v nedeljo glasovat proti referendumski pobudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bomo plačali iz svojih žepov, ne glede na to ali bomo glasovali ali ne.

In če ga že moramo plačat bi bilo prav, da vsaj izrazimo svoje mnenje.....

Alla

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem blesavem referendumskem vprašanju nastaja še en problem - turistični kraji. Kako si lahko Piran, Portorož, slovenske Terme, smučarska središča in še in še privoščijo ne imeti odprto v nedeljo? Zakon, če bo sprejet, bo obvezujoč za vse. Drobnič, predlagatelj, trdi, da se bodo npr. v Portorožu že dogovorili in si porazdelili tistih deset nedelj, ko so lahko odprti. Ampak kreten je pozabil, da se 10 nanaša samo na trgovine z nujnimi življenjskimi potrebščinami, ne pa na ostalo ponudbo. In Portorož ima v samem središču ene dve živilski štacuni, ostalo so pa spominki, cunje, zlatarne... To bo še povečalo popolno mrtvilo turističnih krajev, ki razen v sezoni, živijo ravno čez vikende. Podn od podna! :BUA:

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z Allo, če ga že moramo plačat je prav, da gremo tudi svoje mnenje izrazit, čeprav tudi mene tole jako nervira iz preprostih razlogov:

Začelo se je s tem, da so želeli trgovci najprej višje plače za nedeljsko delo (kar jim dam prav). Ker pri tem sindikati niso dosegli ničesar so se spomnili "briljantne ideje" in začeli na široko propagirat v vseh medijih, kako so trgovke boge, ker morajo delati ob nedeljah in tako ne morejo biti doma s svojo družino, ki zaradi tega zelo trpi :hmm: Ko sem to slišala se mi je moj nizek pritisk dvignil, ne samo na normalno raven, ampak nadpovprečno :wacko: Spoštovane gospe trgovke, vse lepo in prav - niste dovolj plačane ob nedeljah in zaslužite si pošteno plačilo, samo ne mi z nekimi družinskimi vrednotami kokodakat, ker potem dejmo zaščitit vse ženske, ki delajo ob nedeljah (medicinske sestre, natakarice, policajke, gasilke, poštarke, itd.itd.itd.). :topic:

In potem gledam prejšnji četrtek Trenja (ki jih gledam zelo redko, ker mi pač Slak ni všeč) in se mi pritisk dvigne še bolj, ko vidim kako predstavijo eno bogo trgovko kako si želi biti ob nedeljah doma. In kaj vidim? Utrujeno žensko, kako z veseljem prikazuje svoj nedeljski dan. Zjutraj vstane. Za mizo že živčno sedijo mož, dva odrasla sina in hčerka ter čakajo kdaj bo že skuhala to jutranjo kavo in postregla z zajtrkom. Nadaljuje se z njenim nedeljskim kuhanjem kosila, medtem, ko mož mirno gleda TV, otroci pa se zabavajo po svoje. Potem še mal pospravi stanovanje, opere cunje, jih obesi ... :xx: skratka pri tem se mi utrne misel, da bi na njenem mestu vseeno raje v nedeljo delala v trgovini, ki mi vsaj plača za delo, pa čeprav mizerno

... pa to še ni blo vse ... potem se je umešala še cerkev... HALOOOOOOOOOOOO, pa kaj ima zdaj cerkev pri tem ... pa kakšne družinske vrednote, ljubi bog, ko pa se jim gre samo za večjo plačo in nič drugega ... :BUA:

In še za vse trgovke, ki smatrajo pod družinske vrednote nedeljo, ki jo preživijo tako, da strežejo svoji familiji od spredaj in zadaj ter zvečer ležejo cele izmučene v posteljo :cry: ... dejte se opredelit ali bi rade bile emancipirane ali bi bile rade ZZD (zveste zakonske družice) ali bi mogoče samo rade solidno plačo za svoje delo ...

Meni je ob vsem tem slabo in lahko samo rečem ... oh spet ti Slovenceljni ... :fight2: ...

Kar se pa nedeljskega odprtja ali zaprtja trgovin tiče ... osebno mi je čisto vseeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, vsi na referendum, če ne bo tistih 15 sindikalistov prelahko prišlo do zmage.

Bo vsaj dober izgovor, da v nedeljo osedlam kravo in se potegnem tja dol v KP. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem iskal, pa nisem našel, da bi se motorsvetovci o tem že pogovarjali. Ne morem verjeti, da se debata še ni začela. OK, jo bom pa jaz zašel z eno anketo. Pa da vidimo v katero smer bo bo vlekla skupnost Motosvet.

BTW: Mislim da je moja poenostavitev referendumskega vprašanja korektna. Če pa ni, pa povejte si sami.  :lol:

Hmnja, tvoja poenostavitev pravzaprav ni korektna...

Sem pa ZA to, da so štacune odprte, in PROTI temu, da prodajalke za to ne bi bile dodatno in izborno poplačane. Skratka - katera hoče delati v nedeljo, naj bo za to tudi več plačana.

Problem rešen.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se se spominjam, kako je bilo v komunizmu, ko so bile vse trgovine zaprte v nedeljo (in soboto popoldne) :BUA:

V petek popoldne in soboto dopoldne v trgovinah taksna gneca, da je za 'crknt' (je pa tudi res da se ni bilo raznih hipermarketov,...). Ce si slucajno pozabil kupiti kruh (ali mleko,...) ali pa si kupil premalo, potem ni bilo kruha (ali mleka) do ponedeljka. :(

Tako da se mi zdi, da so trgovine odprte tudi v nedeljo krasna stvar.

Na referendum pa obvezno grem :OK: (da ne bi tisti idioti res zaprli 'stacun') :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V novem sistemu "gnilem kapitalizmu" je stvar za trgovce enostavna ! Delaj v nedeljo in preživi ali pa zaperi in crkni !

Ne vem zakaj morajo to spraševat 1 mio folka ? :BUA:

V Nova "glupa" Slovenija, bi se morali preimenovati Bajo in njegovi predlagatelji ! :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmnja, tvoja poenostavitev pravzaprav ni korektna...

Sem pa ZA to, da so štacune odprte, in PROTI temu, da prodajalke za to ne bi bile dodatno in izborno poplačane. Skratka - katera hoče delati v nedeljo, naj bo za to tudi več plačana.

In kako ti nameravaš svoj pogled izrazit na referendumu? Če boš napisl takle odgovor bo tvoj glas neveljvaven.

Namen moje poenostavitve je bil, da se takoj vidi kaj hočeč če glasuješ PROTI ali ZA. Pogosto tu prihaja do zmešnjav, ko ljudem ni jasno kaj pomeni če obkrožijo ZA. A da so ZA odprte trgovine, a ZA zaprte. Nekateri so ZA zaprte (in vse kar pride zraven), drugi pa ZA odprte. Vseno pa morajo tisti, ki so ZA odprte, na referendumu izbrati opcijo "PROTI".

Še eno opozorilo za tiste, ki se ne nameravate udeležiti referenduma, ker vam gre na živce, da se za vsako stvar le ta razpiše in zapravlja denar. S svojim bojkotom referenduma delate uslugo predlagateljem (večja možnost da referendum uspe), torej tistim na katere ste lahko najbolj jezni, da referendum sploh je. Tem slaboumnežem pa res ne bomo delali usluge, zato se bomo referenduma udeležili in obkrožili PROTI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po drugi strani pa je zanimivo slišat človeka, ki je trgovec in dela v ŽIVILIH, kjer je ponudba na višini in cene na dnu

dela po 14 dni neprekinjeno...sobote in nedelje, popoldanski in dopoldanski čas se veselo izmenjujeta, se pravi zvečer ob 22.00 doma, zjutraj ob 6.00 na šihtu, koriščen dopust, kaj je že to?

ste se kdaj odkrito pogovarjali z delavci v super porihtanem MERCATOR centru?

verjetno ne..

važno da v nedeljo lahko kupite tablete proti mačku, ker jih zarad nažganosti niste uspel nabavit v soboto, ipd

lepo je povedal včeraj, da se bo drobnarije uredilo s podzakonskimi akti, vendar je pri tem slabost to, da se lahko orto zavleče na škodo manjših trgovcev

vendar preden bo ta zakon oblikovan in preden bo nastopil v veljavo bo preteklo še veliko vode in tudi veliko potočkov (sprememb) se bo vlilo v njo

opozicija lepo opravlja svoje delo, glasujem za zaprtje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J., upam, da obenem glasuješ tudi za to, da morajo tudi vse druge gospodarske panoge delovnike prilagoditi tako, da bomo delali natanko od 7h zjutraj do 15h popoldan, in da bomo obvezno imeli čas med tednom popoldan praskat po štacunah?

Super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo je povedal včeraj, da se bo drobnarije uredilo s podzakonskimi akti, vendar je pri tem slabost to, da se lahko orto zavleče na škodo manjših trgovcev

Ce bo v zakonu pisalo, da mora biti zaprto, nimajo kaj urejati s podzakonskimi akti (ravno zato se jim pa rece PODzakonski akti). Tisti Drobnic je s tem samo vrgel pesek v oci. :BUA:

Lahko pa sprejmejo ustavni zakon, da bojo trgovine v turisticnih krajih odprte, ali pa to kar zapisejo direktno v ustavo. :OK:

Ceprav, se mi zdi, da je v ustavi RS nekaj omenjena svoboda gospodarske dejavnosti (ali nekaj podobnega :P ). Ali bomo to kar pobrisali?

Pa mogoce se kaksne dolocbe (recimo enakost pred zakonom, pa svobodo izbire poklica,... ), ampak to je ze za drugo temo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S svojim bojkotom referenduma delate uslugo predlagateljem (večja možnost da referendum uspe), torej tistim na katere ste lahko najbolj jezni, da referendum sploh je. Tem slaboumnežem pa res ne bomo delali usluge, zato se bomo referenduma udeležili in obkrožili PROTI.

Z bojkotom referenduma lahko marsikaj dosežeš.

Za primer si lahko vzememo Srbijo, kjer so bile volitve za predsednika. In ker folk ni med kadnitati našel nobenega predstavnika, ki bi mu ustrezal, enostavno ni šel na volitve. Kar je edino prav.

Rezultat: Volilna udeležba manj kot 50% :lol1: :OK: . Noben kandidat ni bil izvoljen; za predsednico so dobili neko gospo, ki pa je tam začasno.

Edino pravilno je če se z čem ne strinjaš, bojkotiraš.

V primeru našega primer, bi dal referendum razpisat samo med trgovke. Naj one odločijo same zase in nosijo posledice. Potrošniki smo pa itak razdeljena masa, eni razvajeni, drugi komunisti, tretji kapitalisti, četrti antiglobalisti.

In kako lahko potem tak referndum sploh kdo resno vzame :BUA:

Sam na referendum ne grem, :devil: prav tako na volitve (ker so vsi ista banda).

Šel pa bom ko bom imel izbor in med njimi pravega kandidata :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!