Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Jaka!

Ko si ti delal v nedeljo, nisi bil mama, ki ima otroke in so v nedeljo prosti. Jaz si ne znam predstavljati, da bi morala v nedeljo delati, moji pa bi bili doma in temu primerno bi bila jaz npr. v torek prosta, otroka v šoli, Matic pa v službi. Veš, obstajajo tudi taki, ki imajo radi, da je družina vsaj en dan v tednu skupaj. In mislim tudi, da takim materam - trgovkam, ki si želijo družinskega življenja ni moč pomagati preko sodišča, tako kot si predlagal. Dejstvo je, da nobena, v času današnje brezposelnosti ne bi tvegala, da bi ostala brez službe.

samo še enkrat preden grem v nedeljo obkrožit PROTI!!!!

vsi zagovorniki pravic trgovk mešate čustveno plat (ki jo predlagalci dobro izkoriščajo) in ekonomsko plat (ste že slišali za free ekonomijo, tržno ekonomijo,....).

delavke so si boge ker jim ne zagotavljajo tega kar že itak imajo, to je zakon ki jih ščiti pred izkoriščanjem. z odpravo nedeljskega dela ne bo nič boljše, le da jih bo kar nekaj zgubilo delo (danes piše v cajtngu da okoli 2000). to seveda sindikalisti zanikajo in prikazujejo kot grožnjo ampak preprosta računica pokaže da je res (za 6 dni ne rabiš isto delavcev kot za 7 dni - to je menda jasno).

če bi nedeljsko delo dobro plačali, bi lahko bilo dosti trgovk v nedeljo prostih če bi hotele ker bi se ostali grebli za te boljše plačane dneve. to ti lahko potrdijo tisti ki delajo v tovarnah kjer imajo nagrade za nočno delo, nedelje in praznike (no saj je že bilo napisano par postov nazaj).

Očitno je sindikalistem uspelo, večino glupih slovencev (če se kdo počuti užaljenega zaradi te izjave naj še enkrat premisli svoja stališča oz. me boli K.... ) je popolnoma prevzelo jokanje o propadajoči družini in bogih materah, čeprav je to samo ekonomsko vprašanje in nič drugega.

NE MI JOKAT ČE BOSTE V TURISTIČNEM KRAJU IN V NEDELJO NE BOSTE MOGLI NIČ KUPIT ALI ČE BODO CELO NEKATERE BENCINSKE V NEDELJO ZAPRTE!!!!!

obenem prosim vse ki se vam smilijo trgovke, da v nedeljo ne hodite v gostilne, ne tankate in se za božjo voljo ne poškodujte. če se vam kaj zgodi počakajte do ponedeljka!!!!!

tudi druge ženske imajo družine in pravico do prostega dneva! :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok, če je tako kot praviš, pojdi raje sedet za knjige in se učit matematiko, kot pa da se z mopedi naganjaš.

Namreč: jadajadajada...

reku sn VSAJ. k ni vsak delovni dan enak. sej ves ka sn mislu. matematko sn pa mel 4 na maturi (+ priznanje in pohvala iz tekmovanj). :)

pi es: se do zadnjega procenta strinjam s Pervyjem. .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da če gre v nedeljo delat, da si bo len mož in razvajen otrok sam pripravil kosilo, pospravil stanovanje, pral perilo, likal.........???

Navade oz. bolje rečeno, razvade nekaterih..kakršnekoli že so..so tle nepomembne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, po mojem pa vsi zagovorniki delavk, ki se jim smilijo ob nedeljah nikamor ne grejo, ker so cel ljubi dan samo z družino doma ... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh to!!! ;)

Najbolj pa hodijo v gostilne ob nedeljah tisti, ki hodijo k maši ... po vsaki maši so gostilne polne :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, da če gre v nedeljo delat, da si bo len mož in razvajen otrok sam pripravil kosilo, pospravil stanovanje, pral perilo, likal.........???

Verjetneje je to, da bo mati v soboto zvečer kuhala kosilo, ko bo pa prišla iz šihta pa pospravila umazane krožnike z mize......

Star pohorski pregovor pravi..."či je boutasta glova, cajlo trouplo trpj :wacko: ."...toliko o ženah z lenimi možmi ter razvajenimi otroci.

Po drugi strani pa se glede na odnos delodajalcev v trgovski branži zna zgoditi, da bodo pri zmanjšanem obsegu dela na račun "zaprtih" nedelj zmogli realizirati potreben fond ur s toliko in toliko manj delavci...pol bodo nekateri lahko 7 dni/teden doma in ne samo v nedeljo :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navade oz. bolje rečeno, razvade nekaterih..kakršnekoli že so..so tle nepomembne.

Nisem jaz tega navrgel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In obratno. Samo ne nujno v istem vrstnem redu  :P

V odvisnosti od vrstnega reda...eni pol niti hodit več ne morjo :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jadajadajada... reku sn VSAJ. k ni vsak delovni dan enak. sej ves ka sn mislu.

Niti sanja se mi ne kaj si mislil. Vem samo, da ne znaš mislit s svojo glavo in da o matematiki nimaš pojma.

Torej......kaj VSAJ 2x :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazno me zanima, kakšen bo izid uradnega referenduma. Čisto iz firbca, da vidim, kaj so sposobni naštrikati. Drugače se bom pa že potrudil poskrbeti, da ne bom šel v underground samo zato, če bodo štacune zaprte 1 dan v tednu. Če nič drugega, mi še vedno preostane tečaj preživetja v divjini... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe lepo tako kot so naše babice in mame ... enkrat na mesec it v trgovino po fasngo in kupit seveda tudi enih 30kg moke, pa 1kg kvasa, pa 10kg soli, pol pa če v nedeljo kruha zmanjka lepo svežega spečt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@YZFGeorge: eh, zajebu sn. 25% (sn jo poklicu :D ). tistih 10 % sn zmutu iz ene tuning zadeve. jebo mene, s pepelom se posipam. :)

vglavnem, rekla je da ma 2x vec prometa ko med tednom (ceprav ma v nedeljo krajsi delovni cas), js sn pa dodal teh 10% tuki (ne vem kok sn lahk kaj takega zajebu). sn sou racunat, pa mi ni blo vec nc jasn, pol mi pa stvar ni dala miru, pa sn jo poklicu. :blink:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, pol pa če v nedeljo kruha zmanjka lepo svežega spečt :D

To pa znam! :D No, vsaj svoje čase sem pekel imeniten kruh iz vsakovrstne moke.

Če pa ne bi več ratalo, pa lahko še vedno krenem v bližnjo cerkev po paketek ali dva hostij. Lačnemu pa menda ja ne bodo odrekli... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh pa verjamem, da bo kruh sigurno boljš okusa, pa čeprav še tako slab kot hostja ... BTW js pa še nikol nisem probala hostje :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazno me zanima, kakšen bo izid uradnega referenduma. Čisto iz firbca, da vidim, kaj so sposobni naštrikati. Drugače se bom pa že potrudil poskrbeti, da ne bom šel v underground samo zato, če bodo štacune zaprte 1 dan v tednu. Če nič drugega, mi še vedno preostane tečaj preživetja v divjini... :naughty:

Ko boš pri praktičnem delu - kako preživeti v divljini, me pokliči bi radosti in tegobe takega preživljanja rad s kom delil.

Če nas bo več, pa če bo vsak dost s sabo vzel, znamo kar lep čas zdržat.

Sam mora bit toplo, pa nič dežja, pa kje blizu, da se prav čas umakneš če bo treba.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mora bit toplo, pa nič dežja, pa kje blizu, da se prav čas umakneš če bo treba.

Na zdej si pa že zmišljuješ ... sej če nas bo več bo toplo ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nas bo več, pa če bo vsak dost s sabo vzel, znamo kar lep čas zdržat.

Horyota pa Fishermana je treba nujno vključit! Pa Udizavra, da nam bo skomandiral bencin, da se bomo lahko po divjini preganjali z mopedi.

Evo, spet je šla tema v mono :P

Zgleda, da se počasi vračam v formo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum sprašuje samo o odpiralnem času trgovin v nedeljo ...

Delavske in ostale pravice so pesek v oči predlagateljev !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem za to da so odprte v nedeljah...zakaj...v sloveniji je prek 120.000 zaposlenih ki morajo delati na omenjen dan(policija,gostilne,zdravniki,taksiji...) od tega je mislim da 7000 trgovcev....ne me prijet za cifre ma so neki podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi bilo jasno, od kod YFZGeorgeova bodica, ki je letela na Zokovo matematiko ... pa sem malo pobrskal in nasel tole:

nedeljah nardi pribl. 10% kompletnega tedenskega prometa - pomeni da je VSAJ 2x VEC PROMETA KOT V ENEM DNEVU MED TEDNOM!!!

:lol1: :lol1: :lol1:

Zdaj mi je smiselnost problematike z 1.5 kure ki znese 1.5 jajca v 1.5 dnevih jasna :lol1: :naughty: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!