Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Odvisno od zornega kota. Zame, ki sem glasoval proti je propadel. Za tistaga, ki je bil za, je pa uspel.

OK, je bila sala...  :)

Sicer pa, saj je vseeno...

Jaz sem se raje na motor usedu in na njem cel dan zapravu. Vidi kur.. še referendum. Zdaj si že za vse piz.... referendume zmišljujejo. Mislim, da imajo zadost velike plače, da bi se o tem vprašanju med sabo lahko zmenili in tako prišparali 600 milionov davkoplačevalskega denarja. Vidi kur.. ene in druge. Samo denar zapravljajo. Naj zapravljajo svojega in naj našega pustijo pri miru. Če bi bil denar njihov, stavim glavo, da referendumov ne bi bilo, ampak bi se vse zmenili za mizo. Saj če bi bil samo ta referenum, sam jih je bilo že nekaj brezveznih in še jih bo. Samo enkrat sem dal podpis za referendum in nikoli več, še tiskrat sem se kesal. In še enkrat kur. jih vidi. Naj denar zapravljajo za kaj bolj pomembnega, vprašanja pa naj rešujejo za mizo.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S praznim želodcem ne morem niti sesti na motor, kaj šele, da bi se vozil.

:doze: Ubogi ljudje. Pomrli bodo od lakote........in kar je še huje, v nedeljo se nebodo mogli vozit z motorjem, ker bodo štacune zaprte. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo podatek, koliko kelnarjev in kelnaric dela ob nedeljah. Mislim.....kafiče in gostilne bi tudi lahko zaprli. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kvaliteta življenja naše sociale/življenja se odraža v nedeljskem shoopingu mladih družinic z majhnimi otročički v velikih nakupovalnih centrih, kjer je poskrbljenio tudi za najmlajše.

...jebala Vas topla sirova štručka...a slučjno še kdo vidi čez mazolj na lastnem nosu ? ? ? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog za naslednji referendum:

Ali ste za to, da so bencinske črpalke ob sobotah in nedeljah, ob prazničnih in lepih sončnih dneh zaprte? Ubogi črpalkarji si zaslužijo malo počitka, mar ne?

še dobr da se sam hecam :devil: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog za naslednji referendum:

Ali ste za to, da so bencinske črpalke ob sobotah in nedeljah, ob prazničnih in lepih sončnih dneh zaprte? Ubogi črpalkarji si zaslužijo malo počitka, mar ne?

še dobr da se sam hecam  :devil:  :D  :D  :D

Nič se ne hecaš.

Glejte, da se ne bo kdo v nedeljo kakorkoli ponesrečil, znajo kirurgi rečt, da če je nedelja, je nedelja za vse.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LE KAKO SO MAME VAS GOR SPRAVLE, K SO BLE PA TRGOVINE U NEDELJO ZAPRTE, ŠE U SOBOTO POPOLDNE SO BLE ODPRTE SAMO DEŽURNE ? ? ?

...pampers pleničk ni blo, pa bankomatov,pa wash&go šamponov, pa zdravniki so pol manj bolezni/poškodb znal pozdravt, pa ni blo dhl-a in še marsikaj ni blo kar je dandanes samoumevno(lahko naštevam do jutr popoldne), da ne rečem nujno...le kako ste prežvel???...po vseh današnjih merilih/normativih bi dalj časa živel v marsovi atmosferi... :kva1:

...še reklame gledat, pa mobitel planet met, k brez teh reči se dandanes ne da živet... :OK:

...kaj televizija, marketing, agresiven psihološki pristop reklamiranja dela???... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pampers pleničk ni blo, pa bankomatov,pa wash&go šamponov, pa zdravniki so pol manj bolezni/poškodb znal pozdravt, pa ni blo dhl-a in še marsikaj ni blo kar je dandanes samoumevno...

Imas prav, marsicesa vcasih ni bilo, danes pa je samoumevno. Pa kaj naj to pomeni? Da se moramo vrniti nazaj v tisti cas, ali kaj? :hmm:

Ce so nasi dedki in babice cele dneve po poljih kopali zato da so preziveli, ali moramo to delati tudi mi? Pa ker pred dobrimi stotimi leti se ni bilo motorjev, ali se zaradi tega danes ne smemo voziti z njimi?

Se pac casi spreminjajo, tehnologija napreduje, ljudje se prilagajamo. Ali je to kaj slabega? OK, so tudi slabe strani, samo zaradi tega ne gre, da bi ustavili svet.

Sicer je pa pri vsej stvari najpomembnejsa moznost izbire. Ce ti kaj pase, to delas, ce ti ne pase, pac tega ne delas.

Se malo v hecu; ce hoces ziveti kot v srednjem veku, prodas motor/stanovanje/hiso/obleko, denar das za revne otroke, se preselis v najblizji gozd, obleces se v listje, jes pa kar najdes. Ce si pa za eksoticne variante, pa lahko gres za puscavnika v azijo.

Pa brez zamere, ni bilo misljeno osebno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tudi ti imaš prav...iz skrajnosti v skrajnost...

...če nisi zmogel/znal izluščiti poante iz mojga klobasanja, pač nisi...

...in če je zate poanta življenja potrošniška mrzlica in družinski dogodek nedeljsko nakupovanje stvari, v nakup katerih so te prepričale bolestne reklame pohlepnih tvrdk z sloganom "če se cenite"(op.p. "jebe se jim, pa če se ti z živim apnom posipaš, samo daj $$$) in ti si prepričan potemtakem, da ti brez njih živeti ni...men je uredu...pač tak si...

..pa še eno o prilagajanju...dan, dva nazaj sem nekje prebral, da so se tud sloni prilagodili ...priložena je bla fotka, na kateri slonica z mladičem je odpadke na mestnem smetišču...jebi ga...tud žretje tuđega govna je prilagajanje...a ne??? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pac casi spreminjajo, tehnologija napreduje, ljudje se prilagajamo. Ali je to kaj slabega? OK, so tudi slabe strani, samo zaradi tega ne gre, da bi ustavili svet.

Sicer je pa pri vsej stvari najpomembnejsa moznost izbire. Ce ti kaj pase, to delas, ce ti ne pase, pac tega ne delas.

Včasih se zdi, da bi bilo fajn malo obrzdati konje turbo-kapitalističnega sveta...

Drugič spet ne (takrat, ko se spomnimo, da bi radi v nedeljo popoldan kupili nekaj, kar se je včasih prodajalo samo med tednom)... pozabljamo, da takrat nekdo dela, da je nam lepo komot ... :).. Pa saj mi plačamo, a ne? Denar, ki smo ga trdo prislužili med tednom, ko smi bili na šihtu od 8h do 16h in še popoldan ene tri-štiri urce, da smo vse nardili .... a je tko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Nearrain

Načeloma imaš prav, samo vsak človek hoče živeti življenje polno ugodja! Tudi delavniki so se spremenili in so delavni časi bili 6h-14h ali 7h-15h. Žal, se je ob osamosvojitviji in prestop v "kapitalistično državo" veliko spremenilo! Dela se od 8-17h ali 9h-18h in ti zmanka časa za kakršnikoli družinski šoping. In če je folku ugodje preživlanja prostega časa v velecentrih pol je to čist stvar posameznika! In če bi bili ljudje res taki kot je opisal ta referendum potem bi bili že zdavnej ti centri zaprti in imeli za polovico majn obiskovalcev. Itak pa niso samo Trgovci, ki delajo ob nedeljah!!!

Noben pa ne sili folka, da naj dela ob nedeljah! Le zakaj imajo pol ti velecentri toliko povpraševanja o zaposlitvi!

Itak pa je bil ta referendum bol na silo narejen in nepopolen in lahko se zgodi da se sploh ne bo upošteval!!! Bomo vidli kaj bojo pravniki oz. vrhovno sodišče iz tega naredilo. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak pa niso samo Trgovci, ki delajo ob nedeljah!!!

Noben pa ne sili folka, da naj dela ob nedeljah! Le zakaj imajo pol ti velecentri toliko povpraševanja o zaposlitvi!

...seveda...in nikoli niso bili...sicer pa maš dovolj pameti, pa razmisli katere službe so nujne in katere ne...

...omenil si "nihče jih ne sili"... seveda ne...dokler imaš polno rit,...s polno ritjo je namreč lahko srat...torej, dokler se lahko bogato userješ, te ne more nihče silit... :wacko:

...bom opisal eno zgodbico, katere osebno poznam akterje...

...mati dveh otrok(samohranilka...mož umrl v prometni nesreči) dela v firmi, katera je u pizdi široko in globoko, plače ni dobila že 8 mesecev in vendar vsako jutro vsatne ob 05:30 in gre na v službo, ker odgara delo za katero že osem mesecev ni dobila pišljivog...in zvečer...zvečer...ko pade mrak...gre po njivah narabutat poljščine(zelenjavo ipd)...da lahko da otrokoma nekaj na mizo...

...zakaj misliš, da še zmer hodi v službo in kdo jo sili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...omenil si "nihče jih ne sili"... seveda ne...dokler imaš polno rit,...s polno ritjo je namreč lahko srat...torej, dokler se lahko bogato userješ, te ne more nihče silit... :wacko:

...bom opisal eno zgodbico, katere osebno poznam akterje...

...mati dveh otrok(samohranilka...mož umrl v prometni nesreči) dela v firmi, katera je u pizdi široko in globoko, plače ni dobila že 8 mesecev in vendar vsako jutro vsatne ob 05:30 in gre na v službo, ker odgara delo za katero že osem mesecev ni dobila pišljivog...in zvečer...zvečer...ko pade mrak...gre po njivah narabutat poljščine(zelenjavo ipd)...da lahko da otrokoma nekaj na mizo...

...zakaj misliš, da še zmer hodi v službo in kdo jo sili...

Nočem pametovati, vendar potemtakem gostilne, bifeji, kina niso nujno potrebne službe saj sodijo v zabavno industrijo, v kar pa tudi spadajo trgovine (večji centri)! Palamudijo o trgovinah z nujnoživljenskimi produkti kaj bodo imele trgovine sedaj dva prostora enega za čez teden, drugega pa za ob nedeljah! Saj bo iz tega skoraj isto ratal kot je zakon o kadilcih(dodatni prostori za nekadilce, ki so po večini nefunkcionalni ali pa se tam tudi kadi )

Se sostvučujem z žensko samo zaprtje trgovin nje ne bo rešilo, kvečemu povečalo število samohranilk z isto usodo. In se mi zdi ta primer izven koncepta, razen če ne tovčemo čez kapitalizem kolk je nepravičen. V primerjavi z socializmom je sigurno krivičen do širše množice, kot je socializem do sposobnih posameznikov.

Žal je kapitalizem v osnovi narejen tako, da veliki jejo male oz. eni bogatijo na račun drugih, ki ratujejo še bol revni!

Lepo da probaš to spremeniti!

V današnjem času nikoli ne veš,kdaj boš nehal bogato srati, saj te lahko že majnša zdravstvena nesreča porine na rob revščine!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za orientacijo

..pol se pa zamisli, kolikokrat jamraš, kaj bi še vse mel, pa te $$$ baše...nato pa poglej številko ljudi kateri so rangirani za teboj ...

Near, ti si pa sploh ta prav, da lahko s prstom kažeš na reveže, okoli se pa voziš z luksuznim avtom in motorjem. Svoj žolč lahko tudi kam drugam stresaš. Kako to, da imaš sploh še internet? Pa ti poglej dlje od svojega nosu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem pametovati, vendar potemtakem gostilne, bifeji, kina niso nujno potrebne službe saj sodijo v zabavno industrijo, v kar pa tudi spadajo trgovine (večji centri)! Palamudijo o trgovinah z nujnoživljenskimi produkti kaj bodo imele trgovine sedaj dva prostora enega za čez teden, drugega pa za ob nedeljah! Saj bo iz tega skoraj isto ratal kot je zakon o kadilcih(dodatni prostori za nekadilce, ki so po večini nefunkcionalni ali pa se tam tudi kadi )

Se sostvučujem z žensko samo zaprtje trgovin nje ne bo rešilo, kvečemu povečalo število samohranilk z isto usodo. In se mi zdi ta primer izven koncepta, razen če ne tovčemo čez kapitalizem kolk je nepravičen. V primerjavi z socializmom je sigurno krivičen do širše množice, kot je socializem do sposobnih posameznikov.

Žal je kapitalizem v osnovi narejen tako, da veliki jejo male oz. eni bogatijo na račun drugih, ki ratujejo še bol revni!

Lepo da probaš to spremeniti!

V današnjem času nikoli ne veš,kdaj boš nehal bogato srati, saj te lahko že majnša zdravstvena nesreča porine na rob revščine!

..zmerom se bo našlo sto izgovorov za vsako govno kero denar prinaša...lih tko kt pijanc zakaj pije in podobni zavoženci...

...to z zaposlenimi, kateri bi potem postali višek je iz trte zvito...če ne bi kratili tem delavcem pravic, bi bilo tudi po sprejetju zakona še vedno povpraševanje po novih zaposlitvah, navkljub temu, da dotični giganti ne bi imeli trgovin u nedeljo odprtih...

...ne opevam socializma, čeprav sem mnenja da je možen in obstajajo tudi države,katere potrjujejo,da se da it socialni kapitalizem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za orientacijo

..pol se pa zamisli, kolikokrat jamraš, kaj bi še vse mel, pa te $$$ baše...nato pa poglej številko ljudi kateri so rangirani za teboj ...

Near, ti si pa sploh ta prav, da lahko s prstom kažeš na reveže, okoli se pa voziš z luksuznim avtom in motorjem. Svoj žolč lahko tudi kam drugam stresaš. Kako to, da imaš sploh še internet? Pa ti poglej dlje od svojega nosu.

...ne me smejat...mleko u prahu imaš okol ust... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..zmerom se bo našlo sto izgovorov za vsako govno kero denar prinaša...lih tko kt pijanc zakaj pije in podobni zavoženci...

...to z zaposlenimi, kateri bi potem postali višek je iz trte zvito...če ne bi kratili tem delavcem pravic, bi bilo tudi po sprejetju zakona še vedno povpraševanje po novih zaposlitvah, navkljub temu, da dotični giganti ne bi imeli trgovin u nedeljo odprtih...

...ne opevam socializma, čeprav sem mnenja da je možen in obstajajo tudi države,katere potrjujejo,da se da it socialni kapitalizem...

Ne zagovarjam gigante in bogataše toda vsak ima svoje cilje v življenju- eni da pridejo na čimbol lagoden način čez življenje enim pa, da imajo čimveč denarja. Edino kar je nepravično je to, da se pri nas po večini bogati na podlagi nategavščine in žrtev prevare. V tujini je majn tega!

Glede kršenja pravic, so pa sami delavci krivi. Primer.: Kolega dela v Merkator centru v skladišču! On si sam pusti, da so klatene njegove pravice, saj ve, da kot skladiščnik nikjer in nikoli ne bo imel neto plače 145 000 sit !!!! Saj, ko je bil v Hoby v službi, kot tišlar (dokaj urejene delavsko razmerje) plača 105 000 sit. In kot on in kot jaz si želiva neko materialno stabilno stanje, ki pa je vedno povezano z denarjem. Je pa kriv tudi delodajalec, ki na podlagi majhnega podkupovanja služi veliko večje denarce - mislim da se v naravi temu reče simbioza.

Pa tudi vem, da hodi na tuje študentske napotnice ponoči filat police in še marsikdo iz dotične trgovine tako počne!!!!

Tko da krivi sta obe stani ne samo ena!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in če je zate poanta življenja potrošniška mrzlica in družinski dogodek nedeljsko nakupovanje stvari, v nakup katerih so te prepričale bolestne reklame ...

Mi ni v veselje drenjati se po nakupovalnih centrih. Hocem povedati samo to, da mi tudi ni v veselje sestavljanje nakupovalnih seznamov. Pac ce nam zmanjka kruha, skocis v trgovino, pa ga imas. Ne pa, da si v petek pozabil kupiti kruh (ali pa si ga kupil premalo), potem pa cel vikend 'tolces' prepecenec, ki si ga pred kaksnim mesecem nabavil za take primere (ko je tudi zmanjkalo kruha :? ). Zakaj, ce pa bi lahko imel sveze pecen hlebcek :)

..pa še eno o prilagajanju...dan, dva nazaj sem nekje prebral, da so se tud sloni prilagodili ...priložena je bla fotka, na kateri slonica z mladičem je odpadke na mestnem smetišču...jebi ga...tud žretje tuđega govna je prilagajanje...a ne??? :cry:

Res se dogajajo tudi obzalovanja vredne stvari. Ljudje pac nismo idealna bitja, zato pa tudi ni idealnih druzb. Bi se pa dalo marsikaj popraviti, ce bi bila volja. Samo revni imajo druge skrbi (prezivetje), bogatim pa itak ni do sprememb :BUA: . Samo to bi pa bilo ze za drugo temo.

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..zmerom se bo našlo sto izgovorov za vsako govno kero denar prinaša...lih tko kt pijanc zakaj pije in podobni zavoženci...

...to z zaposlenimi, kateri bi potem postali višek je iz trte zvito...če ne bi kratili tem delavcem pravic, bi bilo tudi po sprejetju zakona še vedno povpraševanje po novih zaposlitvah, navkljub temu, da dotični giganti ne bi imeli trgovin u nedeljo odprtih...

...ne opevam socializma, čeprav sem mnenja da je možen  in obstajajo tudi države,katere potrjujejo,da se da it socialni kapitalizem...

Ne zagovarjam gigante in bogataše toda vsak ima svoje cilje v življenju- eni da pridejo na čimbol lagoden način čez življenje enim pa, da imajo čimveč denarja. Edino kar je nepravično je to, da se pri nas po večini bogati na podlagi nategavščine in žrtev prevare. V tujini je majn tega!

Glede kršenja pravic, so pa sami delavci krivi. Primer.: Kolega dela v Merkator centru v skladišču! On si sam pusti, da so klatene njegove pravice, saj ve, da kot skladiščnik nikjer in nikoli ne bo imel neto plače 145 000 sit !!!! Saj, ko je bil v Hoby v službi, kot tišlar (dokaj urejene delavsko razmerje) plača 105 000 sit. In kot on in kot jaz si želiva neko materialno stabilno stanje, ki pa je vedno povezano z denarjem. Je pa kriv tudi delodajalec, ki na podlagi majhnega podkupovanja služi veliko večje denarce - mislim da se v naravi temu reče simbioza.

Pa tudi vem, da hodi na tuje študentske napotnice ponoči filat police in še marsikdo iz dotične trgovine tako počne!!!!

Tko da krivi sta obe stani ne samo ena!!!!!!

..sej pravim...ni problem v posamezniku, problem je u generalnem/masovnem mišljenju, vrednotah...res pa je, da masovno pishozo v smislu egoizma, foušije, karierizma pri slovenjceljnu ni težko vzpodbudit...slovenci smo naravna govna, kar se teh reči tiče... po 10 letih smo še zmerom tok lačni zahoda, da ne čakamo muhe, da pride na govno, mi jih skupaj nosmo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Near: prodaj motor ... tega se včasih ni dalo kupit ... pa pusti druge živet po njihovo tako kot drugi pustijo tebi živet po tvoje ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj k.... lačni zahoda. Zahod se je do nedelje lahko k nam hodil učit, kaj je to kapitalizem.

Hmmm... oni so tak kapitalizem imeli že vsaj 100 let nazaj, tko da o tem kako se dela verjetno vedo več kot mi... Če se ne motim so že zdavnaj dognali da je za družbo koristneje imeti zdravega in zadovoljnega delavca. Torej... Če odrekate pravico nedeljskega počitka drugim se ne čudite, če vam bodo kar na enkrat delodajalci odtegnili proste sobote in kasneje tudi nedelje... To se seveda lahko zgodi v državi kakršna je naša kjer pač ljudje slepo verjamejo vsemu kar jim trobijo vlada in mediji. Saj poznate tisto o ponujenem prstu in roki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pejte pogledat koliko nedelj v letu majo odprte trgovine nemci,italijani ali pa avstrijci-od 8-10 v letu.

Pa še te izkoristijo za velike praznike pa pred novim letom.

Razen turističnih krajev kjer ni omejitev se mi zdi.

Pa taki vele kapitalisti so :hmm:

Po moje se lahko kapitalizma lahko učijo pri nas(kako zajebavat delovca)

Naši pa tako povsod poberejo samo slabe stvari,za ta dobre pa ni denarja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!