Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Ni mi bilo jasno, od kod YFZGeorgeova bodica, ki je letela na Zokovo matematiko ... pa sem malo pobrskal in nasel tole:

:lol1: :lol1: :lol1:

Zdaj mi je smiselnost problematike z 1.5 kure ki znese 1.5 jajca v 1.5 dnevih jasna :lol1: :naughty: :devil:

oprosti ce sn se zajebu, nisn te hotu uzalit. :cry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobegnil od televizije, kjer zopet težijo in drug drugega prepričujejo. :cry:

bi moral ostat....mogoče bi še tebe prepričali...sej to je smisu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nasi poslanci čist nesposobni najbolj da damo referendum da ne rabmo državnga zbora in nej mamo sam referendume -bomo pokril z poslanskimi plačami

lp :)

PS: no ampak vsaj 10jurjev bom v nedelo zaslužu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem razmišljala, da morda ni potrebno še trgovcam delati v nedeljah, saj jih je zadosti drugih, ki morajo delati... po včerajšnjih Trenjih - sem definitivno PROTI!

Predstavniki trgovcev nimajo pojma!!! Postavijo vprašanje za referendum - pa ga ne znajo niti razložiti....Dejasnko ne vejo, kaj bo, če jih bo večino ZA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stališča parlamentarnih stran (vir: Dnevnik)

LDS: glasujte PO SVOJI VESTI

ZLSD: glasujete ZA

DeSUS: glasujete PROTI

SLS: glasujete ZA

SDS:glasujete ZA

NSi: glasujete ZA

SNS: glasujete PROTI

SMS: glasujete PROTI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za bruhat ja tele "sindikalisti". Lavrač si je zmišljeval 100 na uro, od enega mnenja do drugega... Postavijo vprašanje za referendum potem pa se zgovarjajo na "strokovnjake" da naj povedo kaj so ONI mislili s svojim vprašanjem??!?!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašenje okrog gnilega jajca !

Kaj so torej: NUJNI ŽIVLJENSKI IZDELKI ??

:hmm:

kruh, mleko, sveže meso, jajca, pšenična moka, testenine, riž, fižol, mast, olje, sladkor, sol, milo, pralna sredstva in vžigalice

ali

artikli, ki se pojavljajo v prodajalnah s pretežno prehrambenimi in drugimi artikli

:cry:

svet se kolje da bo bolje, midva pa greva raje u vesolje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša "referendumska" izjava:

Andrej Karoli, Radio Slovenija......

..... če se že repenčijo, da je nedelja gospodov dan, dan za družino, počitek itd.... kaj hudiča nas potem silijo, naj gremo v nedeljo (delat) na referendum...

Na naslednjem referendumu ( ki ga bom kot prvopodpisani) predlagal jaz, bomo glasovali o tem, naj bodo referendumi npr. ob sredah.....

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša "referendumska" izjava:

Andrej Karoli, Radio Slovenija......

..... če se že repenčijo, da je nedelja gospodov dan, dan za družino, počitek itd.... kaj hudiča nas potem silijo, naj gremo v nedeljo (delat) na referendum...

Na naslednjem referendumu ( ki ga bom kot prvopodpisani) predlagal jaz, bomo glasovali o tem, naj bodo referendumi npr. ob sredah.....

:yea2:

Karoli je mal jezen, ker to nedeljo ne bo mogu u šoping :yea2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stališča parlamentarnih stran (vir: Dnevnik)

LDS: glasujte PO SVOJI VESTI

ZLSD: glasujete ZA

DeSUS: glasujete PROTI

SLS: glasujete ZA

SDS:glasujete ZA

NSi: glasujete ZA

SNS: glasujete PROTI

SMS: glasujete PROTI

?????? :o

Citiram z interneta:

"

Stališče SLS – Slovenske ljudske stranke pred nedeljskim predhodnim zakonodajnim referendumom v zvezi s predlogom zakona o spremembi zakona o trgovini

18.9.2003 | 14:45

V SLS smo na problematiko nepotrebnega dela ob nedeljah in praznikih in na nujnost boljše ureditve opozorili ministrstvo za gospodarstvo že maja lani.

Podpiramo take rešitve, ki bodo nalagale delodajalcem, da tam, kjer je le mogoče, odpravijo nepotrebno nočno in nedeljsko delo, predvsem pa, da omogočijo vsem zaposlenim, še posebej zaposlenim staršem, nedeljski počitek z družino.

Hkrati pa se zavedamo, da je veliko poklicev, kjer morajo delavci delati tudi ob nedeljah in praznikih, zato bomo v nedeljo z glasovanjem ZA zakon omogočili poslankam in poslancem, da v zakon vnesejo rešitve, ki bodo sprejemljive tako za zaposlene in za delodajalce. "

Glede ostalih sem preverila, pa kar drži.... :ph34r:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo referendum uspel in bodo trgovine ob nedeljah zaprte... :hmm:

...bo en moj prjatu zariglu trgovino, dal na cesto 5 delavk, pa še sebe. Ženo ma že na zavodu.

Naredu bo še enga otroka (dva že ma). Pa se bo vsa družina lepo živela na državne stroške.

Jupi! :yea2:

Ta referendum bo dražji, kot si mislimo! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Referendum je obvezujoč - ne glede na izzid!!!

Tako kot je napisano vprašanje - tako bo moglo biti in pika!!!

Zato je tudi moje mnenje, da potrošniki v bistvu sploh ne vemo o čem točno odločamo!!! Najlepše so se izognili rešitvu problema ravno s tem, da so predlagali referendum - naj potrošnik odloča o prihodnosti delavk in delavcev ter obstoju in preživetju pač manjših trgovin, ki bojo svoja vrata definitivno morala zapreti, če bo izzid pozitiven.

Najbolj noro pa je še to, da res nimamo pojma koliko nas bo stal. Iz našega žepa gre preko 600 miljonov tolarjev in iz našega žepa bodo šle v prihodnosti vse socialne pomoči tistim, ki bodo zaradi tega ostali brez službe. Žal je tako in pika!!! :hmm:

ZATO BOM ŠLA GLASOVAT IN TO SEVEDA "PROTI"!!! Pa lepo bi bilo, če bi vsi tako premišljevali - če nam že dajo možnost (pa naj si je tak butasta in nepotrebna, kot bo ta nedeljska) potem izkoristimo to možnost in jim zavežimo jezike in noro pamet s tem, da pokažemo kaj hočemo in kako razmišljamo, a ne?!? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ideja velikanka za vse ki ste PROTI zaprtju trgovi ... beri dalje ... B)

Če zelo natančno preberete vprašanje referenduma, tam piše, da so lahko trgovine z nujnimi življenskimi potrebščinami odprti le 10 nedelj v letu ...

Torej, če v trgovini prodajaš tudi likalnike in spodnje gate, to ni več trgovina z nujnimi potrebščinami ampak nek drug "širši" tip trgovine in je lahko odprta vse nedelje, petek in svetek ... yuhey :D :D ... hahaha

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je pri vsem skupaj najbolj žalostno. Zapravili bomo(bodo) 600+ milijonov, rezultat bo kakršen pač bo, Jankovič&co bodo pa tako ali tako našli luknjo v zakonu in bodo imeli odprto vse nedelje.

:yea2: :devil: :yea2: :devil: :yea2:

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!