Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

@Near: prodaj motor ... tega se včasih ni dalo kupit ... pa pusti druge živet po njihovo tako kot drugi pustijo tebi živet po tvoje ...  <_<

...tud kle si tud nisi mogu upret, da se ne bi mal usral ? ? ? :naughty:

...sej ti bom kupu kej...a boš kako sirovo štručko...aja...čevap bova pa že nažicala kje... :OK:

..vse bo zastonj...nč bat...

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... oni so tak kapitalizem imeli že vsaj 100 let nazaj, tko da o tem kako se dela verjetno vedo več kot mi... Če se ne motim so že zdavnaj dognali da je za družbo koristneje imeti zdravega in zadovoljnega delavca. Torej... Če odrekate pravico nedeljskega počitka drugim se ne čudite, če vam bodo kar na enkrat delodajalci odtegnili proste sobote in kasneje tudi nedelje... To se seveda lahko zgodi v državi kakršna je naša kjer pač ljudje slepo verjamejo vsemu kar jim trobijo vlada in mediji. Saj poznate tisto o ponujenem prstu in roki?

...nekaterim bo to potegnilo šele takrat, k bo v nedeljo reden šiht v nadure podaljševal...

...kwa pa vem, predolg nos, al pa prevelik mazolj na taistem nosu... :xx:

...ali pa...boli me kurac, dokler to druge zadeva, samo da mam jaz kakšno korist od tega... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se lahko kapitalizma lahko učijo pri nas(kako zajebavat delovca)

Naši pa tako povsod poberejo samo slabe stvari,za ta dobre pa ni denarja :lol1:

:OK: :yea2: :notworthy: :004

Valjda, Slovenija revna deželela, "mormo delat tud nedelje da zaslužimo mogoče tistih 80 tisočakov, raje 60," so rekle trgovke ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima...a sploh gre kdo od vas v nedeljo po nakupih....meni še na pamet ni prišlo....do sedaj...sedaj ko so možnost mi zaprli bi pa najraje zjutraj vstal in šel po štruco kruha v špar....kaj dela represija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima...a sploh gre kdo od vas v nedeljo po nakupih....meni še na pamet ni prišlo....do sedaj...sedaj ko so možnost mi zaprli bi pa najraje zjutraj vstal in šel po štruco kruha v špar....kaj dela represija....

JAP - v soboto so se mi namalali obiski in požrli vse, kar sem imel. Izbira: stradanje do ponedeljka ali pa nedeljski nakup. Kaj bi ti storil? :hmm: Jaz nisem bil lačen in žejen O:-) :OK: :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAP - v soboto so se mi namalali obiski in požrli vse, kar sem imel. Izbira: stradanje do ponedeljka ali pa nedeljski nakup. Kaj bi ti storil? :hmm: Jaz nisem bil lačen in žejen O:-) :OK: :P :P :P

pri nas je zaloga nekaj večja in ni takih problemov...za zdaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAP - v soboto so se mi namalali obiski in požrli vse, kar sem imel. Izbira: stradanje do ponedeljka ali pa nedeljski nakup. Kaj bi ti storil? :hmm: Jaz nisem bil lačen in žejen O:-) :OK: :P :P :P

V nedeljo bi se pa jaz kje nalimal na obisk najraje kar k njim :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pejte pogledat koliko nedelj v letu majo odprte trgovine nemci,italijani ali pa avstrijci-od 8-10 v letu.

Pa še te izkoristijo za velike praznike pa pred novim letom.

Razen turističnih krajev kjer ni omejitev se mi zdi.

Pa taki vele kapitalisti so :hmm:

Po moje se lahko kapitalizma lahko učijo pri nas(kako zajebavat delovca)

Naši pa tako povsod poberejo samo slabe stvari,za ta dobre pa ni denarja :lol1:

evo tiger tole sem jest čakala ves čas tele žolčne razprave.

točno tako je. končno eden ,ki nekaj ve.in ne naklada nekaj tja v tri dni in ni razvajen do obisti.

poleg tega je pa lahko slovenske novinarje sram(vsaj na poptv),kakšne neumnosti so počeli na dan referenduma.imam občutek, da so se dobesedno norčevali iz slovencev al pa dokazovali kako podkupljiva sorta so in nepismeni. npr. delali so anketo v turističnih krajih in nadlegovali tujce kaj si mislijo o tem , da bodo trgovine zaprte ob nedeljah. v referendumskem vprašanju pa je bilo lepo napisano ,da so bencinski servisi in trgovine v turističnih krajih izvzete iz tega(kar tudi nekaterim tule na forumu še tut ni čist jasno) pa da ne omenjam predsednice zveze potrošnikov slovenije(omreženaodjankovičapress).

če sem komu stopla na žulj, mi je prav žal , tako je moje mnenje.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v referendumskem vprašanju pa je bilo lepo napisano ,da so bencinski servisi in trgovine v turističnih krajih izvzete iz tega

Kje si pa tole našla? Pri nas v referendumskem vprašanju niso turistični kraji bili nikjer omenjeni.

Jaz sem odgovarjal na tole vprašanje:

Referendumsko vprašanje:

"Ali ste za to, da se v predlogu zakona o spremembi zakona o trgovini (EPA 750-III) določi, da so prodajalne za nujne življenjske artikle odprte največ do 10 nedelj v letu, razen bencinskih servisov, prodajaln v bolnišnicah, hotelih, na letališčih, mejnih prehodih ter železniških in avtobusnih postajah, z omejeno površino, ki so lahko odprte brez omejitev?"

Turistični kraji :blink: :wacko: :blink: ... ne vidim :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kot vemo, je referendum bil izreferendumiran.

Sedaj pa je v 22. številki Uradnega lista izšel Ukaz o razglasitvi Zakona o spremembah zakona o trgovini.

In v Zakonu o spremembah zakona o trgovini, med drugim, piše:

"Nujni življenski artikli po določbi prejšnjega odstavka so artikli, ki jih potrošniki nakupujejo pogosto, praviloma dnevno, brez posebnega preudarka in pri katerih za nakupe ne porabijo veliko časa."

Zanimiva definicija nujnega življenskega artikla. :lol1:

(Da pomirim "pravniške" strasti, v nadaljevanju piše, da bo minister, pristojen za trgovino, s podzakonskim predpisom podrobneje določil nujne življenske artikle)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj mi nekdo pove kaj je sploh življenjski artikel :?

Potem se pa lahko ubadamo še z "nujni"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj mi nekdo pove kaj je sploh življenjski artikel :?

Mogoče drek :?

Proizvod življenja, življenjski produkt, življenjski artikel? :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nujni življenski artikli po določbi prejšnjega odstavka so artikli, ki jih potrošniki nakupujejo pogosto, praviloma dnevno, brez posebnega preudarka in pri katerih za nakupe ne porabijo veliko časa."

fuck, jaz včasih pri polici z jogurti tut 15 minut kolebam ... al jagodnega al erdbeerjevega ... enkrat sm pa tut strawberry probau ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuck, jaz včasih pri polici z jogurti tut 15 minut kolebam ... al jagodnega al erdbeerjevega ... enkrat sm pa tut strawberry probau ...

Pa kolebaj med tednom po cel dan :P

V nedeljo jih pa jej pa ne hodi v trgovino ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo sindikalistom. Kot običajno, so tudi tu imeli izključni interes ustreči in pomagati delavcem. Sploh najbolj poznani sindikalist trgovincev (mislim, da je bil Sandi), ki se je potem, ko so ugotovili, da je neupravičeno prejel nekaj stotisoč sit, posipal s pepelom in izjavil, da bo denar posthumno nakazal v dobrodelne namene.

meni sicer tudi paše v nedeljo počivat.

VENDAR: zakaj se ne vprašate, kako lahko ob nedeljah delajo medicinske sestre, natakarji, šoferji,črpalkarji, pa še mnogi drugi, ki sem jih nehote izpustil.

TIGER, ti, ki tako skrbiš za blagor prodajalk, verjetno nisi še nikoli bil bolan v nedeljo.

Prav, bolan si bil. To se pač zgodi. Ampak, glede na tvoj socialni čut pa sem prepričan, da zagotovo še nikoli nisi šel v nedeljo na bencinsko tankat motorja ali avta. Še bolj pa bi me razočaral, če bi rekel, da si šel v nedeljo v gostilno na kosilo ali na pir. Si šel???

Ma ne, zagotovo si bil raje žejen in brez bencina, kakor, da bi obremenjeval uboge prodajalce na bencinskih servisih, ter kuharje, kuharice, natakarje in natakarice v gostilnah...

Za delavce in delavke, ki bi bili zaradi prostih nedelj ob službo (kljub temu, da so bile zadovoljne z plačo za nedeljo ( plača +50%(za nadure) in-ali +50%(nedeljsko delo) bo pa itaq spet sindikat poskrbel......

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomembno je, da bodo trgovine ob nedeljah zaprte! :yea2:

Trgovke bodo vesele, ker bodo imele še slabše plače (tiste, ki ne bodo na cesti) :OK:

Ljudje pa bomo lahko brez slabe vesti, da smo zamudili kak popust, ob nedeljah drli v cerkev! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!