Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

Ne bo šlo, ker potem referendum ni bil pravilno zastavljen.

Džamijaši imajo petek za tisti dan.

Pa zopet ne bodo enakopravni.

Ni pravice na tem svetu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo sindikalistom. Kot običajno, so tudi tu imeli izključni interes ustreči in pomagati delavcem. Sploh najbolj poznani sindikalist trgovincev (mislim, da je bil Sandi), ki se je potem, ko so ugotovili, da je neupravičeno prejel nekaj stotisoč sit, posipal s pepelom in izjavil, da bo denar posthumno nakazal v dobrodelne namene.

meni sicer tudi paše v nedeljo počivat.

VENDAR: zakaj se ne vprašate, kako lahko ob nedeljah delajo medicinske sestre, natakarji, šoferji,črpalkarji, pa še mnogi drugi, ki sem jih nehote izpustil.

TIGER, ti, ki tako skrbiš za blagor prodajalk, verjetno nisi še nikoli bil bolan v nedeljo.

Prav, bolan si bil. To se pač zgodi. Ampak, glede na tvoj socialni čut pa sem prepričan, da zagotovo še nikoli nisi šel v nedeljo na bencinsko tankat motorja ali avta. Še bolj pa bi me razočaral, če bi rekel, da si šel v nedeljo v gostilno na kosilo ali na pir. Si šel???

Ma ne, zagotovo si bil raje žejen in brez bencina, kakor, da bi obremenjeval uboge prodajalce na bencinskih servisih, ter kuharje, kuharice, natakarje in natakarice v gostilnah...

Za delavce in delavke, ki bi bili zaradi prostih nedelj ob službo (kljub temu, da so bile zadovoljne z plačo za nedeljo ( plača +50%(za nadure) in-ali +50%(nedeljsko delo) bo pa itaq spet sindikat poskrbel......

Upam da boš ti tudi kmalu začel delati v nedeljah po cel dan :yea2:

Boš dobil pal tolarjev dodatka za to da boš cel dan gledal zdolgočasene stranke ki brskajo po trgovini ker se ubožčki cel dan nimajo kam dat pa grejo mal po trgovinah raziskovat.

Očitno imaš pa tudi mal zmešane pojme kam spada trgovina -verjetno ni tolk pomembno da je odprta v nedeljah kot bolnišnica :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boš ti tudi kmalu začel delati v nedeljah po cel dan :yea2:

Boš dobil pal tolarjev dodatka za to da boš cel dan gledal zdolgočasene stranke ki brskajo po trgovini ker se ubožčki cel dan nimajo kam dat pa grejo mal po trgovinah raziskovat.

Očitno imaš pa tudi mal zmešane pojme kam spada trgovina -verjetno ni tolk pomembno da je odprta v nedeljah kot bolnišnica :?

namesto, da me žališ z "zmešanimi pojmi", bi bilo bolje, da še enkrat prebereš moj prispevek. Mogoče boš opazil, da sem se ogradil od dela v bolnišnicah,saj na zdravje ne moreš dosti vplivati, nisem pa verjel, da bi ti s takim socialnim čutom v nedeljo hodil tankat avto, ali pa v gostilno na kosilo ali pa pivo. Ko tiste uboge natakarice cel dan gledajo zdolgočasene moške, ki se nimajo kam dati.....

Stvar ni tako črno-bela, kot jo predstavljajo sindikalisti.

Tudi jaz imam še v zelo lepem spominu mojo nekdanjo službo v državni firmi, ko sem delal od 6.00-14.00, potem pa sem do naslednjega jutra lahko pozabil na šiht.

Nikoli več ne bo tako, dragi prijatelj.

Sicer pa bi predlagal, da gremo skupaj v akcijo, da bi tudi policaji ne delali ob sobotah in nedeljah. Pa ob petkih popoldan tudi.... :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Boš dobil pal tolarjev dodatka za to da boš cel dan gledal zdolgočasene stranke ki brskajo po trgovini ker se ubožčki cel dan nimajo kam dat pa grejo mal po trgovinah raziskovat.

Očitno imaš pa tudi mal zmešane pojme kam spada trgovina -verjetno ni tolk pomembno da je odprta v nedeljah kot bolnišnica :?

Ob dveh letošnjih nedeljah sem opazil, da je v shoping mallih gužva totalna. Tako, da redki prodajalci ne vidijo par zdolgočasenih kupcev - cele horde jih je.

Vse skupaj je tekmovanje avtoritet "Rode - Jankovič". Trenutno ima Merc več vernikov.

Po špitalih je pa tako : ne želi si priti noter v nedeljo, če ti je res kaj hudega. Receptor ti bo našel posteljo, le umrl ne boš doma (zakajpanistežeprejprišli?).

Očitno par tolarjev nekaterim pomeni dovolj, sicer bi ne potrebovali referenduma, temveč riot control policaje, ker bi prizadeti morali manifestirati svoje tegobe. Lahko pa seveda bojkotiramo nakupe v štacunah in bodo odmrle same od sebe.

Jamais en Dimanche.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jamais en Dimanche.

Pote tin kyriaki? :)

Takrat smo bili pa še zelo-zelo miceni & štacune so bile v 50. letih preteklega stoletja ob nedeljah nepreklicno zaprte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da boš ti tudi kmalu začel delati v nedeljah po cel dan :yea2:

Boš dobil pal tolarjev dodatka za to da boš cel dan gledal zdolgočasene stranke ki brskajo po trgovini ker se ubožčki cel dan nimajo kam dat pa grejo mal po trgovinah raziskovat.

Očitno imaš pa tudi mal zmešane pojme kam spada trgovina -verjetno ni tolk pomembno da je odprta v nedeljah kot bolnišnica :?

Ob nedeljah dela kup "nepotrebnih" dejavnosti, kot so gostilne, kino in gledališča, radio in televizija, frizerji, razne turistične dejavnosti pa še kaj. Ker ima velik del zaposlenih t.i. evropski delovni čas, med tednom po kaj drugega kot kruh skoraj ne moreš. Torej je nedelja zelo primeren čas, da se odpraviš v trgovino pogledat, kaj boš kupil nasledni mesec, obenem pa so trgovski centri postali mesto za družabno življenje. Zakonodaja (in sindikalni dogovori) že tako omogočajo boljše plačilo za nedeljsko delo, fond delovnih ur na teden pa je zakonsko omejen. Zato ne vidim nobene potrebe, da bi se delovni čas samo določenih zaposlenih (nekatere trgovine bodo odprte tudi ob nedeljah!) v eni panogi omejeval z zakonom, če ustava zagotavlja enakost vseh. Razloži mi torej, zakaj argumenti za nedeljski počitek nekaterih trgovk ne veljajo za nedeljski počitek natakaric ali RTV napovedovalk? Obe sta ob nedeljah enako "nepotrebni"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker se je večina volilnih upravičencev v Sloveniji tako odločila na referendumu :D

Razpišite referendum tudi za ostale mogoče vam pa rata :?

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali so liberalci vrnili črnim milo za drago :?

Pričela bo veljati uredba o omejitvi vožnje z določenimi vozili na javnih cestah.

In med drugim, je prepovedana vožnja motokultivatorjev, traktorjev in vpreg ob nedeljah in praznikih med 8. in 22. uro. :D

Torej nema dela za kmete ob nedeljah.

Pa tudi z zapravljivčkom k nedeljski maši se ne bo smelo, razen k tistim najbolj zgodnjim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bi se opredelil na en ali drugo stran, zato na anketo nisem odgovoril. Zdi se mi namreč, da so nedeljski nakupi res precej nepotrebni, saj tudi med tednom trgovine obratujejo tudi do 20:00. Pa sta pri nas oba v službah včasih tudi čez vikend in med tednom in sploh ne prideta domov pa vseeno uspemo nakupit vse živiljske artikle. Po drugi strani pa je res, da če bi ob nedeljah vse zaprli vemo, da bi nekateri bencinski servisi (ki merijo čez 85 kvadratnih metrov) bili zaprti, znalo bi se zgodit, da bi delavke odpuščali itd. Pa še dokazano je, da se med vikendom zgodijo "največji" nakupi. Tako, da sem v dilemi :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Danes naj bi začel veljati zakon o spremembah zakona o trgovini, po katerem bi bile trgovine prihodnjo nedeljo že zaprte.

Danes bi se moral začeti uporabljati zakon o spremembah zakona o trgovini, po katerem bi bila prihodnja nedelja, 19. septembra, prva nedelja, ko bi trgovine ostale zaprte.

Trgovine ob nedeljah zaenkrat odpirajo svoja vrata

Vendar pa trgovine zaenkrat še lahko ostajajo odprte vseh sedem dni v tednu, saj je ustavno sodišče v začetku julija začasno zadržalo izvajanje dela 6. člena omenjenega zakona, ki določa, da se začnejo določbe zakona uporabljati s 15. septembrom. Pobudo za ustavno presojo zakona so vložila štiri podjetja, ki menijo, da jim nova ureditev krši podjetniško svobodo.

Ustavno sodišče tudi na dnevni red četrtkove seje zaenkrat še ni uvrstilo pobude za presojo ustavnosti zakona, ki so jo na ustavno sodišče vložile družbe Mercator, Era, Petrol in Kompas MTS. Ustavno sodišče je izvrševanje zakona sicer zadržalo zato, ker je ugotovilo, da so posledice, ki lahko nastanejo, če ustavno sodišče ne zadrži izvrševanja zakona, večje od tistih, ki nastanejo z zadržanjem zakona.

V Sindikatu delavcev trgovine pri Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije, ki je bil tudi pobudnik referenduma, na podlagi katerega je DZ februarja sprejel zakon o spremembah zakona o trgovini, pričakujejo, da bo ustavno sodišče takoj našlo čas za ustavno presojo. Kljub temu je predsednik sindikata Franci Lavrač, ki pričakuje, da bo sodišče odločilo skladno z referendumsko voljo volivcev, prepričan, da sodišče v predvolilnem času o tej temi ne bo odločalo.

V Združenju za trgovino pri Gospodarski zbornici Slovenije vztrajajo pri stališču, naj gospodarski subjekti sami odločajo o tem, kdaj bodo izvajali svojo gospodarsko dejavnost, seveda ob spoštovanju delovnopravne in ostale zakonodaje. Menijo, da je vmešavanje države v urejanje gospodarstva najslabša možnost. To je po mnenju sekretarja združenja Jožeta Kovača začetek procesa, ki ne pomeni svobodne ekonomske odločitve in prav tako ne samostojnosti gospodarskih subjektov.

Vir: 24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da mi greste vsi v nedeljo glasovat za odprte trgovine ...

Predlagatelji referenduma so neskončni kreteni, ki hočejo omejiti pravice mene kot potrošnika, ki najraje kupujem tudi ob nedeljah.

Popolnoma so pomešali vprašanje pravic delavcev in odpiralnega časa trgovin ... dve ločeni zadevi !!!

Hecno kako svete so ti pravice potrošnika in kako malo zaposlenega. Saj si zaposlen, ne? In zaposlen si najmanj 8 ur na dan, potrošnik pa si morda le kakšno uro. In vendar je pravica potrošnika na prvem mestu. Je to logično?

Ali si se zmožen postaviti v vlogo trgovke z otroci, ki cele nedelje preždi v trgovini. Jaz eno poznam. Otroci so v šoli total popustili, doma kaos, mož pravi, da se bo ločil.

Ampak to seveda kralja potrošnika ne zmoti, kajti on je vendar kralj (vsaj takrat, ko gre v trgovino - privid kraljestva).

Je pa še en problemček, če se ti že za trgovce jebe. To je samo začetek. Resno se bojim, da bo tej histeriji 24 urnega dela podleglo vedno več subjektov. Zakaj nebi bile tudi upravne enote odprte v nedeljah, pa zobozdravniki, pa konec koncev vse službe.

Kajti - POTROŠNIK NE SME ČAKATI NITI SEKUNDE!

P.S.

Ob nedeljah nakupuješ? Jaz sem mislil, da se voziš z motorjem.

Naslednja faza je verjetno celonedeljsko gledanje televizije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si se zmožen postaviti v vlogo trgovke z otroci, ki cele nedelje preždi v trgovini. Jaz eno poznam. Otroci so v šoli total popustili, doma kaos, mož pravi, da se bo ločil.

mož naj malo otroke v roke vzame, žena pa naj dela !

problem rešen ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si se zmožen postaviti v vlogo trgovke z otroci, ki cele nedelje preždi v trgovini. Jaz eno poznam. Otroci so v šoli total popustili, doma kaos, mož pravi, da se bo ločil.

Jaz tudi eno poznam. Pa je vesela tistih dodatnih tolarjev. Poznam pa tudi kelnarco v bifeju. Dela tudi ob nedeljah. In ima otroke. In ji je žal, da ni trgovka. Ker ne dobi tistih dodatnih tolarjev.

Aja. 40 ur na teden je še vedno zapisanih v zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hecno kako svete so ti pravice potrošnika in kako malo zaposlenega. Saj si zaposlen, ne? In zaposlen si najmanj 8 ur na dan, potrošnik pa si morda le kakšno uro. In vendar je pravica potrošnika na prvem mestu. Je to logično?

Ali si se zmožen postaviti v vlogo trgovke z otroci, ki cele nedelje preždi v trgovini. Jaz eno poznam. Otroci so v šoli total popustili, doma kaos, mož pravi, da se bo ločil.

Ampak to seveda kralja potrošnika ne zmoti, kajti on je vendar kralj (vsaj takrat, ko gre v trgovino - privid kraljestva).

Je pa še en problemček, če se ti že za trgovce jebe. To je samo začetek. Resno se bojim, da bo tej histeriji 24 urnega dela podleglo vedno več subjektov. Zakaj nebi bile tudi upravne enote odprte v nedeljah, pa zobozdravniki, pa konec koncev vse službe.

Kajti - POTROŠNIK NE SME ČAKATI NITI SEKUNDE!

P.S.

Ob nedeljah nakupuješ? Jaz sem mislil, da se voziš z motorjem.

Naslednja faza je verjetno celonedeljsko gledanje televizije.

ja kwa si se pa name spravu ... :o

če v družini ne štima, sigurno ni nedeljsko delo za to krivo ... :hmm: ... trgovka je gotovo vedela v kakšno službo gre, če ji pa ni všeč, je pa premalo v šole hodila ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ta izjava, da je premalo v šole hodila, je pa kar mal huda. Ampak vseeno se mi zdi nesmisel zapiranja trgovin ob nedeljah. Konc koncev moram tud jaz kdaj delat ob nedeljah, pa še nadur mi noben ne plača. Je.. ga, tak je lajf. <_<

Sicer pa podpiram 24 urni delavnik v vseh službah. Če finančno to prenesejo, zakaj pa ne. Bo vsaj brezposelnih manj. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi eno poznam. Pa je vesela tistih dodatnih tolarjev. Poznam pa tudi kelnarco v bifeju. Dela tudi ob nedeljah. In ima otroke. In ji je žal, da ni trgovka. Ker ne dobi tistih dodatnih tolarjev.

Aja. 40 ur na teden je še vedno zapisanih v zakonu.

Ma kje žvite? Tisti tolarji so v Merkatorju konkretno 200 sit na uro.

40 urni delovnik je uradno, v resnici pa je potem še en kup nadur po 200 sit.

Kako bi bil ti zadovoljen, če bi tvoja žena cele nedelje preždela v službi, ti bi moral pa s pamži naloge delat? Po določenem času bi rekel klinc pa taka baba!

Dejansko sta rešitvi samo dve. Ali zapret štacune ob nedeljah (kar je meni bolj všeč, ker se vsaj v nedeljo mora tempo mal umirit) ali pa trgovke plačat za to delo pošteno. Pošteno plačilo je tako, da se bodo same javljale za delo ob nedeljah, tako da bo to potem dejansko pravično razporejeno v skladu z željami in potrebami zaposlenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi bil ti zadovoljen, če bi tvoja žena cele nedelje preždela v službi, ti bi moral pa s pamži naloge delat? Po določenem času bi rekel klinc pa taka baba!

a to je dejansko tvoj argument ... bolano ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi bil ti zadovoljen, če bi tvoja žena cele nedelje preždela v službi, ti bi moral pa s pamži naloge delat? Po določenem času bi rekel klinc pa taka baba!

:topic: Aja. A to je delanje nalog z otroki po defaultu njeno delo? Kje pa ti živiš? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa podpiram 24 urni delavnik v vseh službah. Če finančno to prenesejo, zakaj pa ne. Bo vsaj brezposelnih manj. .)

Brezposelnih ne bo nič manj, tisti ki so zaposleni bodo več delali. Še nisi uštekov pravil igre?

To kaj se finančno splača delodajalcu naj te ne skrbi, raje se brigaj za to, kaj se splača tebi in iz česa razen denarja je življenje še sestavljeno.

Sicer pa so posledice prekomernega delalepo prikazane v filmu Bowling for Columbine (včeraj zvečer na HR 1).

Mati je delala 2 službi za minimalca v 120 km oddaljenem mestu (70 ur na teden) pa vseeno ni zaslužila dovolj, da bi najela stanovanje. Zato sta z malim sinčkom (6 let) živela pri stricu. Mali je pri igri pri stricu našel pištolo, jo nesel v šolo in v igri ustrelil sošolko. Bila je mrtva. Vse zato, ker se ni nihče imel časa ukvarjat z njim, ker mame sploh ni videl itd.

Pretirano delo res koristi, ni kaj, odprimo štacune še ponoči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je dejansko tvoj argument ... bolano ... :BUA:

Bolano?

Kdo je pravzaprav bolan? A si sploh poročen, da take klatiš? Ali nedelje itak preživljaš v gostilni oziroma v šopingu. Je tvoja mati samohranilka? Si sploh kdaj živel v družini?

V tvojo informacijo naj ti povem, da je nedelja v glavnem edina prilika, ko se družina druži in da je odvzemanje tega skrajno nehumano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolano se mi zdi, da je tvoj argument to, da se ti zdi neprimerno, da se moraš ti ubogi revež ukavarjat z otroki, medtem, ko je žena v službi ... bedno ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!